Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#1
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Nem 100%, de ha az élelmiszeriparban megfelel akkor nekem is.

volt idő, mikor igazi, megcsinált milf-hez jártam beszélgetni.. nekem is megfelelt a szilikon.


  • Maggi és zeezoltano kedveli ezt

#2
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Nem 100%, de ha az élelmiszeriparban megfelel akkor nekem is.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Kösz a tippet, csak találgattam az anyagát illetően. 100%, hogy szilikon?



#4
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
freddyke

https://www.google.h...gPOLa8geJ_IGgBw


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha nagyon ki akarod szárítani, akkor csinálsz valami "lélegeztető" pumpát hozzá.

 

A legegyszerűbb megoldás egy mezei asztali ventilátor. Felállítod a fürdőszobába ahol nem zavar senkit és egy-két óráig fújja csak.



#6
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

miért kell cseppmentesre kiszárítani a csövet?

 

A legtöbbször még mindig kulacsot használok, mert az ivózsákkal a szárítás miatt is sok a macera és a víz még mindig borzalmasan műanyag ízű. Csak hosszú túrákra veszem elő, gyakran hetekig áll. Nem tudom pár csepp vízből hetek alatt mi lesz, de nem szeretném ha a cső bepenészedne vagy utána bacilusfertőt innék. Ha a kulacsban is csak egy nagyon kevés víz / nedvesség marad, nagyon be tud büdösödni pár nap alatt is. Ha már egyszer elkezd büdösödni, nagyon nehéz kitisztítani és utána mindig előjön. Ezt szeretném megelőzni. Ha száraz, az a biztos.



#7
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

miért kell cseppmentesre kiszárítani a csövet?



#8
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ha nagyon ki akarod szárítani, akkor csinálsz valami "lélegeztető" pumpát hozzá. Azzal felfújod és utána kipréseled belőle a párás levegőt, Ezt egy-két órán keresztül így lélegezteted pár percenként mesterségesen, akkor biztosan kiszáradna.

 

Nincs sok értelme. De még ha lenne is, úgysem lehet megoldani egyszerűen. Vagy vékony csövön keresztül bele fújatsz száraz levegőt és az kiszorítja a párásat belőle, mondjuk akvárium levegőztető pumpával egy vékony csövön keresztül, ami beér a zsákba és a cső mellett még vissza kell jöjjön a nedves levegő is.

 

Vagy ha tele van a hócipőd is a szárítgatásos ötlettel és netán bedohosodna, akkor bele teszel Neomagnolos vizet.

Azzal jól átöblíted. Utána tiszta vízzel kiöblíted kétszer és használod.

 

A Neomagnolos vízből egy kevés marad is benne, az nem baj, hiszen ivóvíz fertőtlenítésre is ajánlják a leírásában.

/Klórozott ivóvíz/ Azért inkább jobb kiöblíteni utána amennyire lehet, nem kell klóros vizet inni, még ha a csapból is néha olyan folyik, akkor sem. :)

Az érthetőség kedvéért illusztrálom. Az ivózsák pontosan ez. Megvettem ezt a szárítókészletet gyakorlatilag a sárga kampó miatt. Az ivózsák képein látszik, hogy a cső függőlegesen áll benne, ami a száradás szempontjából a legideálisabb. Még így is 2-3 nap mire kiszárad a a cső, ha mindkét vége nyitott és a levegő szabadon áramolhat.

 

Ahhoz, hogy a cső mindkét vége nyitott legyen, el kell távolítani ezt a 90°-os idomot vagy az idom végére ráhúzott szilikon szelepet. A 90°-os idom először könnyen lejött, de hamar elfáradt ott a cső, még 5-10x lehúzom és vehetek másik csövet. A szilikon szelep nyúlik mint a gumicukor lehúzáskor/felrakáskor, mint ami el akadna tépődni. Ezt sem veszem le jó érzéssel, ráadásul ekkor a 90°-os törés miatt még nehezebben szárad a cső. Erre írtam, hogy sz@r megoldás.

 

Nem bánom, ha a csövet/szelepet időnként cserélni kell, mert az állandó bontogatás miatt előbb utóbb tönkremegy, de a gyári cső 10 EUR, a szelep 7 EUR. Próbálnék valami hasonló csövet beszerezni méterre és többet nem érdekel a kérdés. Egyelőre nem tudom hogy keressek csövet, ami ivóvízre alkalmas.



#9
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

mekkelek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#10
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ha nagyon ki akarod szárítani, akkor csinálsz valami "lélegeztető" pumpát hozzá. Azzal felfújod és utána kipréseled belőle a párás levegőt, Ezt egy-két órán keresztül így lélegezteted pár percenként mesterségesen, akkor biztosan kiszáradna.

 

Nincs sok értelme. De még ha lenne is, úgysem lehet megoldani egyszerűen. Vagy vékony csövön keresztül bele fújatsz száraz levegőt és az kiszorítja a párásat belőle, mondjuk akvárium levegőztető pumpával egy vékony csövön keresztül, ami beér a zsákba és a cső mellett még vissza kell jöjjön a nedves levegő is.

 

Vagy ha tele van a hócipőd is a szárítgatásos ötlettel és netán bedohosodna, akkor bele teszel Neomagnolos vizet.

Azzal jól átöblíted. Utána tiszta vízzel kiöblíted kétszer és használod.

 

A Neomagnolos vízből egy kevés marad is benne, az nem baj, hiszen ivóvíz fertőtlenítésre is ajánlják a leírásában.

/Klórozott ivóvíz/ Azért inkább jobb kiöblíteni utána amennyire lehet, nem kell klóros vizet inni, még ha a csapból is néha olyan folyik, akkor sem. :)


Balu1 módosította - 2014. május 11. - 22:54

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#11
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Egy alapvetően sz@r megoldás és egy hatalmas lehúzás.



#12
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Szokás szerint túl komplikálod a dolgokat a szopókát azt hiszem egyszer szedtem le mikor egy kicsit benne felejtődött a cucc és így rá fért egy alapos takarítás.

ja.

szerintem az ötrongyos délelőttös kurvánál is 50-et hagyna mire el(le)dönti ....:)

 

vagy agyonvernék a stricik


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#13
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nem szoktam benne felejteni a vizet. Párszor levettem a szopókát, de azt sem jön le/megy vissza könnyen, el fog szakadni az a gyenge anyag a sok leszedésben/felrakásban. Balfék megoldás. A cső is, a szopóka is aranyáron van. Hol lehet kapni ilyen csövet méterre?



#14
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az ivózsák csövét hogyan szárítjátok? A 90°-os szelepet kiveszem, a vizet teljesen kirázom, ekkor már csak vízcseppek maradnak benne. A gyári szárítóján függőlegesen kiakasztva is víz van benne még két nap után is. Ez a kisebbik baj, mert így még kiszárad. A szelep eleinte még könnyen kijött, most viszont már nem akar, a cső tapad rá és nyúlik, amikor le akarom húzni. Szóval a szelepet lehúzni nem fogom tudni, nem fogja bírni a cső az igénybevételt. Ha szelep nélkül sem szárad ki két nap alatt, szeleppel belerohad a víz. Úgyhogy most már teljesen tanácstalan vagyok.

Szokás szerint túl komplikálod a dolgokat a szopókát azt hiszem egyszer szedtem le mikor egy kicsit benne felejtődött a cucc és így rá fért egy alapos takarítás.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#15
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

sehogy.



#16
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az ivózsák csövét hogyan szárítjátok? A 90°-os szelepet kiveszem, a vizet teljesen kirázom, ekkor már csak vízcseppek maradnak benne. A gyári szárítóján függőlegesen kiakasztva is víz van benne még két nap után is. Ez a kisebbik baj, mert így még kiszárad. A szelep eleinte még könnyen kijött, most viszont már nem akar, a cső tapad rá és nyúlik, amikor le akarom húzni. Szóval a szelepet lehúzni nem fogom tudni, nem fogja bírni a cső az igénybevételt. Ha szelep nélkül sem szárad ki két nap alatt, szeleppel belerohad a víz. Úgyhogy most már teljesen tanácstalan vagyok.



#17
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Néztem ehhez hasonló Camelbakokat kint is, 50 ájró alatt már volt szimpi, de ez meg itthon van.

Kösz!



#18
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

http://www.decathlon.../1569-viztaskak

nekem ez van nagyon jó és most az ára is a télen még 17.900 volt

http://www.decathlon...iros-fek-1.html

ha olcsóbb kell a decathlon saját márkája is jó minőség


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#19
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tudnátok javasolni nem túl drága, pici itatós hátizsákot, amiben legalább két liter folyadék fér!?

Mást nem akarok belerakni, nem kell extra pakolási lehetőség, csak kulacs helyett valami hátiféle.

Kösz!



#20
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A zsákba citromsavas vizet tettem, legalább egy órát áztattam az egész rendszert (a kifolyó csövével és a szívókával együtt). Minimális a javulás, még mindig erős műanyag ízt érzek.

 

Van ez a tisztító készlet, tisztító tablettával, kefékkel, szárító kampóval. Ezek a dolgok külön-külön majdnem ugyanennyibe kerülnek mint a készlet maga. Nem tudom van-e értelme erre beruházni.

 

Mint utolsó esélyt, még gondoltam megpróbálom a tisztító tablettákat belőle. Nektek ez segített hasonló esetben?

 

Ha csak és kizárólag vizet teszek bele, tudom bármi hasznát venni keféknek?

 

A zsák felakasztását már megoldottam. A szárító (akasztó) kampó esetén van bármi értelme, hogy kinyitja a szelepet? Jelenleg, mire minden vízcsepp eltűnik a zsákból és a csőből, bőven 20° felett 2-3 nap. A csövet függőlegesen fellógatva külön szárítom. Ha nem függőlegesen lóg, vagy a szelepbe dugom, akkor egy hét múlva is vízcseppek maradnak benne.