Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#61
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

plusz egy módszer a tisztításra: fogsortisztító tabletta. 

 

amúgy nekem is camelbak van, egy szép kukássárga mule, ilyen ni:
Screen-Shot-2013-02-21-at-18.40.06.png

szerencsére pont ilyen árnyalatú a villám is-z1 bomber, így egészen csini lehetek a Zerdőben :D kár, hogy az elmúlt fél évben alig ültem kerékpáron:( 

 

egyébként én a helyedben nem vettem volna akkora zsákot.. soksok éven keresztül használtam egy picike merida táskát, ami az átmeneti(értsd: ősszel-tavasszal nappal jóidő, szürkület környékén befagy a segged) időszakokat leszámítva mindenre elég volt. ha meg több cucc, ott volt a megboldogult RP gamo, a jól pakolható 30 literjével. ezen a tatyón viszont annyi kis rögzítő pont van, hogy egészen jól el leszünk egy darabig, és ha csak annyi ideig bírja mint az elődje, már megérte a huszonx ezres vételár.



#62
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

freddyke----Túrázáshoz is használni fogom a táskát.. tiszta haszon. :).....ezt írtad. Mivel ez egy túrahátizsák hát jól választottál :D .Egészségedre.

 

Akkor mégegyszer, csak a Te kedvedért. :)

 

http://shop.camelbak.../hawg-nv/d/1003

 

Maximum volume. Maximum hydration. The H.A.W.G. NV™ is our largest mountain bike pack with ample cargo capacity and integrated rain cover for all-day, all-weather rides.



#63
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

freddyke----Túrázáshoz is használni fogom a táskát.. tiszta haszon. :).....ezt írtad. Mivel ez egy túrahátizsák hát jól választottál :D .Egészségedre.



#64
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Nem fogsz csalódni benne! :)  Én már semmi pénzért sem szoknék vissza a kulacsos megoldásra.



#65
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Persze, ha nem is mindennapos de heti több alkalommal való használat esetén tisztítom ilyen gyakorisággal. De tényleg ne csinálj ebből ilyen nagy problémát! Használd azt a zsákot és kész!  :) Rutinná fog válni a dolog, hazamész kiöblíted, felakasztod száradni és ennyi, nem több. Amikor legközelebb indulsz tekerni, akkor leakasztod, töltesz bele vizet és kész.

Nincs ebben semmi extra  :)

 

Nagyon jól jöttek a tanácsok, köszönök mindent. Nem problémázni akartam vagy bonyolítani, de mint írtam még sosem volt ilyenem. Jó tudni, hogy helyes bánásmóddal 10-15 évig is bírhatja. Tudatosan választottam a legújabb ivózsákkal táskát, tetszik és örülök neki. A 3L szimplán kell nekem nyáron (két kulacsból 1.5 liter hosszabb túrákon elfogy). Télen is iszom (egyesekkel ellentétben) és nem jéghideg vizet szeretnék, ami miatt szintén nagyon örülök ennek a megoldásnak. A kulacstartó már csak a lámpa akksija miatt marad fent a gépeken.

 

Túrázáshoz is használni fogom a táskát.. tiszta haszon. :)


freddyke módosította - 2013. december 01. - 00:43


#66
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Igaz, hogy a hűtés tartósítja a bacikat. De lelassítja a kialakulásukat, elszaporodásukat. Gondolom a 2-3 heti tisztítást mindennapos használatra érted. Én sajnos sokat dolgozom és eléggé hétvégi rider lettem, most sem tudok kimenni. Így 2-3 hét alatt lehet csak 1-2-szer megyek..

 

Persze, ha nem is mindennapos de heti több alkalommal való használat esetén tisztítom ilyen gyakorisággal. De tényleg ne csinálj ebből ilyen nagy problémát! Használd azt a zsákot és kész!  :) Rutinná fog válni a dolog, hazamész kiöblíted, felakasztod száradni és ennyi, nem több. Amikor legközelebb indulsz tekerni, akkor leakasztod, töltesz bele vizet és kész.

Nincs ebben semmi extra  :)



#67
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Mennyit tekersz így egy-egy alkalommal ? Nem hinném, hogy télen ez olyan nagy probléma lenne.Ha nagyon inni van kedved vigyél egy 2 deci rumot azt kész. Épp azt néztem freddyke, hogy minél kevesebbet bicózól annál nagyobb problémákat csinálsz mindenből.A topikokon végignézve szinte mindegyikhez hozzászóltál.Én ebben a hónapban is mentem 1000 km-t de a másfél-kétórás tekerésekhez nem is viszek vizet.Minek? Még belémfagy vagy idő előtt ki akar jönni. Méghogy hátitatyót ilyenkor. Ha lehet akkor melegítve a benne levőt. Nem inni megyek hanem bicózni :).



#68
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Hát, én nem vagyok nagy biológus, de a hűtéstől max. tartósítod a baktériumokat szerintem :)  mert ugye a fertőtlenítés is magas hőfokon történik.

Egyébként tényleg nem kell ennyire bonyolultnak gondolni a dolgot, egyszerűen használd tiszta vízzel a zsákot és ne hagyd hogy beleposhadjon a víz. Minden használat után öblítsd és szárítsd ki. Ennyi a titok. Tisztítást én 2-3 hetente szoktam csinálni, a citromsavas dolgot is a CamelBak oldalán olvastam még jó régen, amikor az első zsákomat megvettem.

Kb. 15 éves az első ivózsákom, még a mai napig is tökéeletes állapotban van, annyi csupán a változás hogy az még egész világos kék színű és kisebb elszineződés van a felületén a víztől. Ennek ellenére nem rosszízű benne a víz, és szaga sincs.

 

Igaz, hogy a hűtés tartósítja a bacikat. De lelassítja a kialakulásukat, elszaporodásukat. Gondolom a 2-3 heti tisztítást mindennapos használatra érted. Én sajnos sokat dolgozom és eléggé hétvégi rider lettem, most sem tudok kimenni. Így 2-3 hét alatt lehet csak 1-2-szer megyek..



#69
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Hát, én nem vagyok nagy biológus, de a hűtéstől max. tartósítod a baktériumokat szerintem :)  mert ugye a fertőtlenítés is magas hőfokon történik.

Egyébként tényleg nem kell ennyire bonyolultnak gondolni a dolgot, egyszerűen használd tiszta vízzel a zsákot és ne hagyd hogy beleposhadjon a víz. Minden használat után öblítsd és szárítsd ki. Ennyi a titok. Tisztítást én 2-3 hetente szoktam csinálni, a citromsavas dolgot is a CamelBak oldalán olvastam még jó régen, amikor az első zsákomat megvettem.

Kb. 15 éves az első ivózsákom, még a mai napig is tökéeletes állapotban van, annyi csupán a változás hogy az még egész világos kék színű és kisebb elszineződés van a felületén a víztől. Ennek ellenére nem rosszízű benne a víz, és szaga sincs.


Aty22 módosította - 2013. november 30. - 13:48


#70
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Az a gyári szigetelt cső, én vettem hozzá, jó dolog, de csodákra az sem képes. Egy kicsit késlelteti a felmelegedést, lehülést. 

 

Én is gondoltam, hogy megérné venni hozzá csövet.

 

Kicsit hadarnak a termékbemutató videókon (konkrétan erre gondolok), itt olyan tippet is ad a tartály tisztán tartására, ha gyakran használjuk, akkor üresen dobjuk be a mélyhűtőbe és akkor semmi nem fog benne elszaporodni (gondolom baktériumokra gondol).



#71
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Az a gyári szigetelt cső, én vettem hozzá, jó dolog, de csodákra az sem képes. Egy kicsit késlelteti a felmelegedést, lehülést. 



#72
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A zsák alján a csőnél fogva akasztom fel, a feltöltő nyílással lefelé.

Drótból csináltam egy akasztót, amit a csonk alá tudok beakasztani, de megfelel zsinórból is egy hurok amit beakasztasz a csonk alá és azzal már fel tudod akasztani valahová. A lényeg az, ebben az esetben, hogy a cső maradjon csatlakoztatva, mert akkor a szelep is nyitva van, ott is szellőzik, ki tud száradni. (A gyári akasztó a cső helyére csatlakozik és az kinyitja a szelepet.)

IMG_4289-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Köszönöm. Látom, hogy a csövön szivacs van, ez gyári vagy te tetted rá?



#73
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

A zsák alján a csőnél fogva akasztom fel, a feltöltő nyílással lefelé.

Drótból csináltam egy akasztót, amit a csonk alá tudok beakasztani, de megfelel zsinórból is egy hurok amit beakasztasz a csonk alá és azzal már fel tudod akasztani valahová. A lényeg az, ebben az esetben, hogy a cső maradjon csatlakoztatva, mert akkor a szelep is nyitva van, ott is szellőzik, ki tud száradni. (A gyári akasztó a cső helyére csatlakozik és az kinyitja a szelepet.)

IMG_4289-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#74
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Sokkal egyszerübb mint gondolnád, a szívócsnkon  felakaasztod a ruhaszáritóra és kész.  Nekem most is így lóg mind a három.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#75
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszönöm! Egyet nem értek, hogyan tudom a két oldalsó távtartót kihajtani és minél fogva akasztom fel fejjel lefelé? Néztem, de semmiféle hajtogatható dolgot nem látok a zsákon, sem olyat, aminél fogva fel tudnám akasztani.

Ok, csak én voltam figyelmetlen, a távtartókat megtaláltam. A felakasztás még mindig kérdéses.



#76
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nem kell ezt túlbonyolítani!  :)

 

Szárítás: kiöntöd tekerés után a maradék vizet, kiöblíted, kihajtod a két oldalsó távtartót és felakasztod a nyílásával lefelé (nem szükséges hozzá semilyen akasztót venni). A cső végéről vedd le a "cumit" így a csőben sem marad víz. Időközönként érdemes tisztítani, én citromsavas vízzel szoktam feltölteni egy éjszakára benne hagyom, másnap pedig kiöblítem.

Ha így szárítod, tisztítod, nem büdösödik be és nem is lesz semilyen mellékíze a víznek sem.

 

Hidegben természetesen belefagy a víz a csőbe, a szigetelő kissé segít ezt késleltetni, de van egy jó módszer, amit én nyáron is alkalmazok a felmelegedés ellen: ivás után visszafújom a vizet a csőból a zsákba. A hátizsákban sokkal nehezebben fagy meg (vagy nyáron sokkal később melegszik fel) a víz.

 

A CamelBak jó választás volt, ennél az újabb ivózsáknál pedig a régi hibáit jól kiküszöbölték. Ivózsákban a CamelBak az etalon.

 

Köszönöm! Egyet nem értek, hogyan tudom a két oldalsó távtartót kihajtani és minél fogva akasztom fel fejjel lefelé? Néztem, de semmiféle hajtogatható dolgot nem látok a zsákon, sem olyat, aminél fogva fel tudnám akasztani.



#77
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Nem kell ezt túlbonyolítani!  :)

 

Szárítás: kiöntöd tekerés után a maradék vizet, kiöblíted, kihajtod a két oldalsó távtartót és felakasztod a nyílásával lefelé (nem szükséges hozzá semilyen akasztót venni). A cső végéről vedd le a "cumit" így a csőben sem marad víz. Időközönként érdemes tisztítani, én citromsavas vízzel szoktam feltölteni egy éjszakára benne hagyom, másnap pedig kiöblítem.

Ha így szárítod, tisztítod, nem büdösödik be és nem is lesz semilyen mellékíze a víznek sem.

 

Hidegben természetesen belefagy a víz a csőbe, a szigetelő kissé segít ezt késleltetni, de van egy jó módszer, amit én nyáron is alkalmazok a felmelegedés ellen: ivás után visszafújom a vizet a csőból a zsákba. A hátizsákban sokkal nehezebben fagy meg (vagy nyáron sokkal később melegszik fel) a víz.

 

A CamelBak jó választás volt, ennél az újabb ivózsáknál pedig a régi hibáit jól kiküszöbölték. Ivózsákban a CamelBak az etalon.



#78
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Úgy néz ki ez lesz, elég korrektnek néz ki. Túrázáshoz is jó lesz.

 

Megjött a táska és nagyon nagyon tetszik. Lenne néhány "buta" kérdésem, mivel még sosem volt ilyenem.

 

Mínuszokban nem fagy bele a csőbe a víz? Láttam, hogy van hozzá szigetelt cső is.

 

Ti mivel szárítjátok? Látom, hogy a szárításhoz az akasztót külön kell megvenni. Illetve a termékbemutató videóban azt láttam a hűtőbe is tehető a táska, gondolom akkor nem büdösödik be. Vagy akár mélyhűtőbe is és jég formájában kiürítem belőle a megfagyott vizet?



#79
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Úgy néz ki ez lesz, elég korrektnek néz ki. Túrázáshoz is jó lesz.


freddyke módosította - 2013. november 24. - 21:39


#80
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

és ha veszel egy zsákot (bármi) meg ivószatyrot külön?

 

Nem, komplett zsákot vennék ivószatyorral együtt.