Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hátitatyó - kell-e, ha igen milyen (márka), mekkora?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
794 hozzászólás a témában

#81
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

és ha veszel egy zsákot (bármi) meg ivószatyrot külön?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#82
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Érdekes nálad a kritériumok párositása.

 

Sok camelbak van 3L-es ivótasakkal, nyáron hosszabb túrákon nekem a 2L kevés. Itt Sopronban nem lehet tölteni és már szomjaztam emiatt eleget. 10"-os laptopnak tokostul sem kell sok hely. :) Bár igazad van, elég ha összehajtott kabát / laptop küzül valamelyik befér, ezek ugyanannyi helyet foglalnak.


freddyke módosította - 2013. november 23. - 11:10


#83
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Elkezdtem nézegetni a Camelbak ivótasakos hátitáskákat és kicsit elvesztem a választékban. Minimum 3L ivókapacitás kell. Úgy látom a Camelbak-nek 3L-esben egy új fajta, modernebb ivótasakja van, ezt részesíteném előnyben. Az fontos lenne, hogy a telefont előre lehessen tenni a pántba. Közepes vagy nagyobb táska lenne jó, amibe a szokásos dolgokon kívül (aminek kb. 3L kapacitás kell) normálisan belefér akár biciklis kabát, egyéb tartalékruha, esőruha, esetleg kisebb lapotop. Ezért jól megosztott táska kellene. Esőben nem megyek, de ha hóesésben mennék, jó lenne ha nem ázna be. Bevált típusa valakinek? Lehet Camelbak-ben rosszat venni vagy nagyjából rendben van mindegyik?

Érdekes nálad a kritériumok párositása.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#84
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Elkezdtem nézegetni a Camelbak ivótasakos hátitáskákat és kicsit elvesztem a választékban. Minimum 3L ivókapacitás kell. Úgy látom a Camelbak-nek 3L-esben egy új fajta, modernebb ivótasakja van, ezt részesíteném előnyben. Az fontos lenne, hogy a telefont előre lehessen tenni a pántba. Közepes vagy nagyobb táska lenne jó, amibe a szokásos dolgokon kívül (aminek kb. 3L kapacitás kell) normálisan belefér akár biciklis kabát, egyéb tartalékruha, esőruha, esetleg kisebb lapotop. Ezért jól megosztott táska kellene. Esőben nem megyek, de ha hóesésben mennék, jó lenne ha nem ázna be. Bevált típusa valakinek? Lehet Camelbak-ben rosszat venni vagy nagyjából rendben van mindegyik?



#85
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Hali!
Nekem egy Bagmaster ML 017 hátizsákom van.2. éve használom,teljes megelégedéssel!2 fõrekesze,2 oldalsó hálós zsebe,1 lapos,kisebb zseb pénztárcának,telefonnak,stb van.Szellõzõ,párnás hátrész,hálós vállpántok,rejtett esõvédõ huzat azt aljában,rejtett háló szintén az aljában sisaktartónak,1-2 kisebb ruha felfogatására.Ivószatyor elõkészítés is van benne,de nem tartozéka.Én egy Decathlonos ivószatyort használok,amit tépõzárral föl lehet függeszteni a zsákban.Csõkivezetés van a két vállpánt között,mûanyag csõtartó a vállpántokon.
Nekem kicsit a kulcstartó karabíner hiányzik,rossz elõkotorászni a kis zseb aljából a kulcsokat.Ára mindössze 10e.Huf körül mozog,ami több mint jó!
Magellan-os

#86
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En deuterbe tettem decas zacsit. Zsakban csak deutert fogok venni legkozelebb, draga, de 4 eve nyuzom napi szinten, es meg mindig egyben van :-) az olcsobb zsakok nalam sose birtak fel-egy evnel tobbet. Nem beszelve az atgondoltsagrol, funkciokrol, felhasznalt anyagokrol.

#87
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Camelbak tatyom van, szerintem mar tiz eves. A viztartalya is. :) Csak vizet taroltam benne mindig. Volt hogy allt benne egy 1-2hetig is :-o A kellemetlen iz ellen szerintem egy jo, kornyezet, egeszseg es viztartalybarat megoldas van. Mindig teljesen ki kell szaritani az alapos vizes oblites utan. Ritkabban a csovet is es a hydrolock-ot is (csap). Ilyenkor a legtobb baci megdoglik es nem szaprodnak el ujra hamar. Aztan lehetoleg soha ne hagyd kinn tuzo napon semelyik reszet (a csovet se ha viz van benne) hosszu ideig, mert elkezd bealgasodni es nagyon nehez tisztitani. Foleg a csovet es a csapot. En a nappali fenytol is szoktam vedeni amennyire lehet, pl a szoba sotetebb arnyekosabb reszebe rakom ahova nem sut ra a nap stb. Tisztitashoz van egy erre rendszeresitett hangszorokabel szivaccsal a vegen amit attolok a csoven esetleg szappanos vizbe martom. Nemreg talalkoztam valakivel aki viztisztitassal foglalkozik, es azt allitotta ezeknek a viztartalyoknak (a legtobbnek) kezelve van a belso felulete bakteriologiai szempontbol, es hogy a kezeles altalanossagban 5 evig megbizhato. Ez persze szobeszed utjan terjedt most, szoval ellenorizni kell. Nekem kozel 10 ev utan is mukodik ha a fentieket betartom es meg nem haltam bele :) A taskanak egyedul a zippzarja kezd tonkremenni de azt talan meg lehet csinaltatni.
Aki taskat keres (mint most en is) A Camelbak, Deuter tatyokat ajanlom mert ismerem, de infoim alapjan jonak tunnek a Vaude cuccok is pl a halos (mesh) Vaude Hyper Air vagy amit itt emlitettetek az Ergon is jonak tunik. Persze kinek mi az igenye celja, adottsaga attol is sok fugg.

#88
Tufa

Tufa

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Sziasztok

Ivózsákokat készleten Budapesten belül hogy lehet nézni? Decathlonban voltam, de egyik sem fogott meg annyira.

#89
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Köszi az infokat, ezek alapján hiába várok "csodát".
Inkább maradok a pet palacknál.

Az alu kulacsok teflon bevonattal nagyon jók, nem arra gondoltam hanem az olcsó szar mûanyagokra.

#90
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Én is csak megerõsíteni tudom Zoltán írását.
Soha ne mosd ki semmilyen vegyszerrel, mosószerrel! Csak a citromsav vagy a saját tisztítótabletta a jó megoldás vízben feloldva, mert a legjobb esetben az eredmény mûanyag íz lesz, vagy tényleg tönkremegy a zsák. De egyébként ez a CamelBak használati utasításában is benne van... de a honlapon is elolvasható. Egyébként elõször mindegyiknek van egy kis íze, de az elmúlik pár használat után.
Szerintem az ecet sem tette tönkre, használd nyugodtan, de tényleg kell egy kis idõ amíg elmúlik az íze, így hogy mosogattad mosogatószerrel meg ecettel, lehet kicsit több idõ kell neki...
Esetleg próbáld meg azt hogy feltöltöd vízzel, aztán másnap kiöntöd, és ezt megcsinálod 10x szerintem sokkal jobb lesz utána a helyzet. Én nagyon sok éve használok CamelBak ivózsákot, soha nem volt vele gondom. Egyszer mostam én is ki mosogatószerrel, utána jó sokáig mûanyag íze volt benne a víznek, de aztán szépen elmúlt. Úgyhogy a tisztítást bízd citromsavra, az olcsó is meg hatásos is.

#91
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
most vettem egy zéfal alu kulacsot, az teljesen hibátlan ebbõl a szempontból

#92
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Olyat nem találsz ami semmilyen ízt nem fog adni a víznek, szerintem...

#93
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Hát kösz, de lehet nem fogalmaztam egyértelmûen.
Nem koszosak mivelhogy nem használtam még, csak teszteltem bevetés elõtt, ill. 1x elvittem, de vissza (ill. le-) fordultam a mûanyag íz miatt.
Vízzel teszteltem a tasakokat miután megvettem, kiöblítettem tiszta csapvízzel párszor, mûanyag íze lett a víznek (1-2 perc alatt).
Ezután hagytam benne állni a tiszta vizet, öblögettem még, majd miután ez sem használt,
jött a mosogatószer. Nem használt.
Jött a citromlé, ez sem használt,
jött a 20%-os ecet 50x hígítással, ez sem használt
Mást nem töltöttem bele.
A camelback tasak amúgy antibakteriális anyagú, érezni is az ízén hogy nem sima mûanyag
Akinek így j,ó annak egészségére, de nálam a Camelback leírta magát örökre.

Laikusként azt gondolom ha a PET palack meg tartja eredeti minõségben a folyadékot akkor ennek is meg kell.
Bringás boltban kapható kulacsot nem használok, mert abban is mûanyag ízûvé válik a víz, vöslauer 0,75 palack pont kulacs méretû, azt használom, van amelyik már 2 éves és sokáig benne hagytam a vizet, mégsem rohadt be.

Közben találtam egy nagyon hasznos oldalt, ahol részletes véleményt írtak a platypus-ról: mindenki azt írta, hogy ízmentes marad benne a víz.
BackpackGearTest.org - Home Page

#94
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
2 titok most ingyen.
Soha ne hagy benne semmit, azaz használat után rögtön mosd ki tiszta vízzel a hozzájuk kapható tisztító eszközökkel.
Soha ne mosd sem savval sem lúggal még mosogató szerrel se nagyon. A citromlé pont elég.
Ha valamihez nem értesz elõször olvas aztán kérdez és lehet hogy csak szerintem, de utána ötletelj.
Ha pedig fertõtleníteni akarod akkor bebattyogsz egy gyógyszertárba vagy túra boltba vagy éppen a Decathlonba és veszel ivóvíz fertõtlenítõt
akár ilyet NEOMAGNOL 1000 mg tabletta
vagy ilyet Katadyn Micropur Forte MF1T vízfertõtlenítõ tabletta - Tárolóedény - Vízkezelés - Víztisztító tabletta és folyadék - Nomád Sport Outdoor Webáruház
ezekkel kitakaríthatod belõle a gombákat és bacikat ha sikerült belerohasztanod a lötyidet.
A savazott, lúgozott cuccaidat meg szépen dobd ki mivel jó eséllyel most már tényleg káros anyagok oldódhatnak ki belõle.
Ha nem akarod hogy mûanyag íze legyen használj fém kulacsot.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#95
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!

Ivótasakot szeretnék venni (már megint).
Már van 1 olcsó dechatlonos, és egy camelback antibakteriális szuper cucc.
Egyikbõl sem tudok inni, mert hihetetlenül mûanyag íze van mindkettõnek. (mostam, áztattam már mindennel, savval, lúggal, nem segített)
Szeretném elhinni amit a Platipus hirdet, hogy ízmentes, de ezek után már nem bízom semelyik gyártóban.
Ha valakinek van tapasztalat pls írja meg, mennyire mûanyag ízû.
Más márka is érdekel, a fõ hogy mûanyag és ízmentes maradjon benne a víz.
Kifinomult ízérzékelõim vannak, ha csak kicsit is mûanyag ízû az nekem már nem megfelelõ!
A bacik nem érdekelnek, csak mûanyag ne legyen benne.

Sajnos a Camelbak nekem emiatt nagy csalódás volt, jól átvágta az embereket azzal, hogy elhallgatta a termékei egészségre gyakorolt hatását.
Lehet hogy már cserélték az anyagot, de 12000 Ft-ot nem kaptam vissza a hulladékukért.

#96
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Ha esetleg valaki szeretne olcsón hátizsákot, Aldi-ban vasárnaptól lesz kapható.
ALDI - Ajánlatok vasárnaptól, 2013.04.14.
Marci

#97
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Gilad Davidi: Industrial design | Meiosis
Feltöltött kép

HENTY WINGMAN
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#98
pauly

pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Sziasztok!

Valaki használ esetleg Kellys Sprint vagy Kellys Raft hátizsákot?Érdekelne hogy belefér ezekbe egy 1,5 literes palack?Vagy legalább 2 fél literes?Elég kicsinek tûnik,kép alapján nem igazán tudom megállapítani.Köszi!

#99
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Én ezt a hátizsákot vettem az Aldiban, 20 literes, ivópalack kompatibilitás, beépített esõhuzat,
a hátsó része merevítõs és hálós, van rajta még egy sisaktartó háló is(ezt levettem) és 4999Ft volt!
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#100
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Sziasztok!
30+5-ös hátizsákra ezt az esõhuzatot néztem ki.
Van ennek itthon ilyen árban használható alternatívája? A Vaude kb 3ezer Ft.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy