Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Please log in to reply
544 replies to this topic

#481
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
ptom, a flak dzsekitre gondolnék. Half metal mibõl áll?, nem találtam a site-jukon...

#482
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Nekem Shimano váltóbowdenek vannak teflonos házzal, meg Jagwire fékbowden teflonos Shimano házzal (Ritchey canti fékrendszerrel) teljesen meg vagyok vele elégedve. Váltó pontos, fék satu és modulálható is. A komplett bowdentéma nekem 2800 HUF-ba van

#483
ptom19

ptom19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 posts
szerintem az avid...a half metal jacket-re meg a fullra gondolsz? azok avidok gyartmanyok

#484
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
Srácok, nemtudja valaki, hogy az avid bowdenezést melyik cég gyártja? Aligator? Jagwire? esetleg más?

#485
vendég__*

vendég__*
  • vendég
kiderût, hogy gyári hibás vót a dzsegvájör. ugyhogy ma már király, szépen vágodtt darabok meg minden. jo végre. egyelõre ;)

#486
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hónap veszek 300fts vagy 500fts nonéjm bowdent.. f@szom kivan a jagw***********el. vagy tudtok vmi jót? a dura ace mennyibe kerül?

#487
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

Csak nem Shimano a váltód?

Dejo-e elsõváltóm van :P
Én is Sramon filóztam,csak Lrettentett a markolatváltó :)
Nemrég láttam GITÁRHÚRból ideiglenes elsõfék bowdent,megaspéci megoldással a fékkarnál,ha újra talizok a sráccal,lövök képet róla

#488
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
Hoppá, elõször Bamba Bikát olvastam Birka helyett... ;D

Nekem shimano... ::) ;)

#489
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Kala!
Még a hátsót sem! ;D
Csak nem Shimano a váltód?

#490
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,147 posts
kala: elsõváltón bowdent feszíteni? jóvicc, nem is használom ;D (csak extrém esetekben, általában városban a középtányéron nyomom)

#491
vendég__*

vendég__*
  • vendég
én a háccsót mer nem vátt. de az is igaz, hogya háza szét van kúrva mert hiányzik egy kupak. de azért jó ;)
én sztem shimano ty-666os bowdent veszek ha van ilyen, mert azt legalább nem sajnálom ;)

#492
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Én mostanság a fékeket országúti "DuraAce" házzal szereltem,az nagyon QL,csak vigyázni kell,meg ne törjön,és optikai tuningnak sem utolsó a szürkés színe miatt -kezdem úgy érezni,h az egész gépem egy nagy optikai tuning,ami mellesleg bicózásra is alkalmas ;D -
Haver dirt gépén Jagwire-t használ,az övén nem olyan rossz,igaz,sztem még életében nem húzta meg a fékkart,szóval sokat nem nyúlhatott :)
Ti is hetente feszítitek a bowdent az elsõváltón?!? ;D

#493
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hát, én asszem nem próbálkozom többet... vissza az 500as shimanoohoz. az acor meg biztos jó, csak néha azért nem mindig a minõség az ami párosul ezzel a négy betüvel :P mondjuk agyban jók lehetnek, pölö a bikkmakk tandemtesztben ilyen van. na mind1, hétfõn gyors csereés kandallóba a DZSEGVÁJÕRREL! brrrrrrrrrrr

#494
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,725 posts
Szerintem kenj.
Én is lecseréltem a fékbowdeneket és a házakat ACOR rendszerre és láss csodát, másfélujjas lett a fékem. Igaz, hogy még mindíg visít, de fog mint állat!
Szóval nekem az ACOR bejött, nem csak bowdenekben, hanem agyakban is.

#495
vendég__*

vendég__*
  • vendég
egy kérdés. szar a hátsó fékem, amiatt, hogy a fékkar és a váz közöztti rész fos. ugyebár dzsegvájõr. kuvva annyát neki ;D na mind1, de az alényeg, hogy 600fts köszörült bowden van benne, ami NEM teflonos. ezek után most kenjem vagy ne? mert teflonos nem : ken, nem teflonos : ken. de itt az egyik az a másik nem :P
szoval mit tegyek..?

#496
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

de jol nez ki


Ja, ez az egy elõnye megvan... :-\

#497
vendég__*

vendég__*
  • vendég
ami azt illeti nekem is csak bajom van ezzel a kura jagwire el. amig volt a régi jo kis shimano semmi gond, de hát gondoltam, jol néz ki ez a fémes cucc, rakassuk fel... kuvvaszar lett... recseg, szorul, hiába kenem és drága is volt. asszem visszaállok a símára... f.o.s. de jol nez ki!

#498
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Én meg hagy fikázzam már szét az egész JAGWIRE rendszert - hogy ilyet egyáltalán piacra lehet dobni...az még semmi, hogy szorul, akad, leválik a teflon, meg a pipa bélése + a bowdenházé KISZAKAD, s kicsúszik a csõbõl, de ilyen nyúlást én semmi más típusnál nem tapasztaltam, az elsõ fékbowdenem 1 év alatt 6, azaz HAT centit nyúlt, ami azért már legyen durva! Ja, lightosan cc-zem, szóval még csak nem is nyaggatom annyira. 1 év alatt nekem a fékpofa sem kopik el...

Szóval nagy csalódás. Persze lehet, hogy nem kellett volna túlzott reményeket támasztani a "csúcsmodell" felé... :-\

#499
vendég__*

vendég__*
  • vendég

Fruitfly!

Hogy olvastod a cint a végére. Mert ha pixisben megmelegíted a cint, honnan vam cinnel telt pixised. Amúgy meg...? Írd le az "aktust" !!! Yeah!

Kösz: Nemfáj


én speciel fogok egy gázos pákát, annak jobb a vége, ráküldök egy nagy darab cint aztán megsimogatom a bowden kb utolsó 1,5 centijét. ezt megcsinálom párszot mire teljesen befedi, aztán nagyjából hûtöm 10 másodpercet és egy csípõfogóval elcsípem, kicsit megbuzdítom a végét a pákával, hogy jó legyen és kész.
enm nehéz, de nem árt figyelni
cin a tárcsán nem finom ;)

#500
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Bowden elvág, a végét bedug gyantába, pákával melegít, gyanta közéfolyik, ón páka, kész...Sõt. Érdemesebb elõbb befuttatni ónnal és utánna vágni, így vágáskor szét sem nyílik.