Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#501
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Fruitfly!

Hogy olvastod a cint a végére. Mert ha pixisben megmelegíted a cint, honnan vam cinnel telt pixised. Amúgy meg...? Írd le az "aktust" !!! Yeah!

Kösz: Nemfáj

#502
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
Hi.
Valaki hallott; látott; tesztelt Nokon bovdeneket?
Ha igen megoszthatná....

Köszi.

#503
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
A cines bulit én is ajánlom, és akkor az a hülye sipka sem kell a végére a bovdennek ;)

#504
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
sziasz!

az a szolgaltatas miert van bowdeneknel, hogy amikor ronggya azol valahol a bicoval, akkor olyan, mintha megnyulna?
az hulyesegnek tunik, hogy vizre nyulik... :)


#505
vendég__*

vendég__*
  • vendég
én spec ráolvasztok cin -t és egy háztartási ollóval elvágom.

#506
Nemfáj

Nemfáj

    vendég

  • fórumtag
  • 196 hozzászólás
Jó topik.
Ha bowdwnt tisztítasz, kidobjátok a régit, vagy csak tisztítotok? Mert utóbbi esetben hogyen rakjátok vissza a régit, anélkül, hogy a vége kirojtosódjon! Mert a rendszeres tisztításnál a Jagwiret nem dobjátok ki, igaz?

#507
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
;D
a bpwdendarabolásról: a bowdent egy blankolófogó vágorészével, a házat meg flex-el ez sem mocsingol, és nem csúfít el ;Dsöt, még izommunka sem kell hozzá, és gyors is...

#508
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Köszi a válaszokat! amúgy az enyém valami noname volt. (meg is látszott) 1 hetet bírt.

Tegnap vettem egy 2000Ft -os un. DOWNHILL sárvédõt és kiderült hogy nem jó mert nem fér el a fékektõl, így vettem egy sima mûanyag hígf0st az + csak azért van hogy elcsúnyítsa a szép vasparipámat. >:(

#509
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
néha kell a rendszerbe egy kis olaj, és akkor jobban (+tovább) bírja. Szerintem.

#510
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Szabaccság, elvtársak!

Bowdenkérdésben nem teszem magam tönkre: 300-400 Ft vagy óccsóbb + sima teflonos óccsó bowdenház+ sima litiumbázisu zsir, slussz. mondjuk, évente, félévente cserélem az egész cuccost. Igy elég jól müxik, nem ugy, mint a fentebb már sokak által fikázott Acor sárga bowden, ami az elsõ váltónál bekrepált, eccerüen levált róla a "teflon" kb. 1 hét mulva. S ugy nézett ki ,mintha odacseppent volna valami az orromból. De nem az volt. Darabolás: pöpec kombinált fogó daraboló része, majd köszörülés. ennyi. storno. 30 perc alatt megvan az egész brinyó bowdenjeinek cseréje.
by

#511
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hali! Hagyományos rendszerekhez köszörült rozsdamentes acél bowdeneket használok ,200-400ft körül szok lenni, a bowdenház teflonbéléses occso tipusu. Egyszer vettem Dzsegvájer teflonbevonatos bowdwent, de szorult és fél óra után kivettem. Lehet hogy a teflon a teflonnal nem érzi jól magát?A bowdenhez vettem kb 4000-ért egy bowdenvágó fogót, mert elegem lett a sok trancsírozott végû bowdenbõl, ez végre tuti! A házakat egy frankó ruszki homlokcsípõfogóval darabolom, és aztán leköszörülöm a végét tök símára.A TF-2 sprayt én is szívesen nyomom a házba. Ez a rendszer pár hónapot ki szokott bírni, persze ha telibe kapsz valami tuti dagonyát, akkor lehet szétszedni, puceválni.

Üdv:G.Pityu

#512
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
aztudom, h avid teflonbéléses, meg puccoskevlárborítású +atombiztos tömítései vannak.

#513
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak 700? jo, mert a jagwire meg 1600... de szép ezüst ;D

#514
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
az egyik legjobb a Jagwire...nagyon szép meg minden faszás cumó ;)
az avid bowdenház pedig ha jól tudom Alligator ami szintén ku*vajó..csak métere 700 ft korul mozog... ::)

#515
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
najo ontopic: melyik a tesztek alapján legjobbnak tartott bowden/ház? én az avidról hallottam nagyon jókat

#516
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szmályli özön! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
mindenhol ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#517
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
hámme selejt.. ;)

#518
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tee?
nem is bicózol!!!!!!!
csak álmodtad...
ja, és amint a kérdezõ irta, neki NEM bírta ki...

#519
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
kit akarsz oktatni itt a sinle speededdel? ;Dassetod mi az valto...
nekem a 100ft-os is kibirja pedig ezret váltok..

#520
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
iiigen. az egyik a név miatt drága, és egy picit erösebb, kevésbbé nyúlik, a másik meg a nónémsége miatt olcsó, de nyúlik...
de pont ez adja amodulálható fékhatást ;D
namármost ebbõl kifolyólag nem érdemes váltóhoz nónémet venni, mee ott nem igazán cél a modulálható váltóhatás....
igaz, pár hónap(?)-ot kibír a 100 FT-os is...