Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#521
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Jagwire, Acor, Shimano, vagy az eccerû 100 Ft-os.
Elvileg nem szabad szakadniuk...

#522
vendég__*

vendég__*
  • vendég
olyat aminek szép a színe, világít a sötétben és még láthatatlan is. de ezel az a baj, hogy csak egy boltban lehet kapni, szomáliában. de ez a legjobb!

#523
dzsotty

dzsotty

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
Sziasztok! Szeretnélek megkérdezni titeket hogy mijen váltó bowdent vegyek a bicómra? Mert az elõzõ nem bírta agyûrõdést.

#524
vendég__*

vendég__*
  • vendég
én speciel bótban rakattam fel és kilógott össze vissza, fogtam szépn és az 1600ft/m es jagwira bowdenházat egy KIb@szott ollóval megrövídítettem :) mondjuk a váltó az hosszanti, azt nem sikerült volna valszeg, de azt nem is kell ;) szoval ezzel olyan a fékezés mint a régivel, csak nem nyúlik annyira és szép ;) 8)

#525
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
olvasd el a sheldonbrown cikkét és megtudod. dióhéjban annyi, h a nagy erõ hatására az egész "belsõség" a bowdennel együtt fog csúszkálni hiába minden kenõanyag. én tárcsaféknél használtam elõször ilyet, de egy hét múlva már a fékkarokon jött ki a bélés...

bovdenházak fajtáiról kéne info

#526
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
De miért is nem jó a hosszantis bowdenház fékhez???

#527
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
bowdenház esetében mûkszik a flexes mutatvány is, mert nincs ami felpöndörödjön (persze nem mindenkinek áll otthon a flex), a boltban meg simán levágta a kolléga a házat is a bowdenvágóval.

#528
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Sima bowdenházat vagdostam eddig... és nem bowdenvágóval. Simán 2 perc alatt megvan. ;D ;D

#529
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
cartman, ha vágtál már hosszantis bovdenházat sima bovdenvágóval? nem kívánom neked!

tényleg bovdenházak terén kinek mi a tapasztalata?

#530
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Elég egy csípõfogó, rendes fogó amin van csípõ rész is ;D, esetleg bazi szögkihúzó. ;)

#531
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Kex, nem olyan vészes, csak a kezem kacska. Faternak komplett mûhelye van, de õ nem volt ott csak távirányított.
Beöltöz bohócnak, szemüveg föl, satu befog, flex indít, érint, rohadt szikrák égetik a virgácsom, bowden szakad, majd szépen kunkorodik, én pedig elszontyoldik :'(
Kéne inkább egy f*sza bowdenvágó!

#532
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
telkan, bovdenház végére... azér ez a flexes sztori kiscit durva :) legalább egy fél órádba telt gondolom a munka. Én max a bowdenház végéd szoktam ilyen fúrószerszámmal (olyasmi, amit a fogorvosok használnak.) kicsit lelapítani a la sheldon brown.

http://www.sheldonbr...com/cables.html
for doz, hu szpik inglis

#533
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
A gumis zárósapka a bowdenház végére, vagy a bowden végére megy? (bocs, ha bamba a kérdés)

kenõanyagnak én a tf2 teflon spréjbõl fújkáltam a házba, remélem mûkszik majd a síkosítás, eddig baró, de ha használ adok neki zsírt is kövéren.

#534
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás
Jó topik!!

f*s volt a fékhatás, jo bovdent akartam venni. botba kitette nekem srác acor két teflonosát (sárga, fekete). sárgát fikázta a srác is, úgyhogy fekete lett belõle. fél év használat után kopik, mint a disznó (majnem teljesen fém az egész) én max váltóbowdennek ajánlanám, hacsak nincs valami hipercsúúúszós bovdenházad.

kenõanyag: olaj és zsír. ha nincs gumis zárósapkád, akkor a bovdent olajozd és a két végét zárd le egy kupac zsírral, ami nem engedi be a dzsúszt.
egyébként barna sheldon bácsinak van egy jó kis cikke ezzel kapcsolatban. Pl leírja, hogy miért nem szabad hosszírányú drótos bovdeházat használni fékekhez (igaza van, tesztelve).

Kérdés: mik a szakszavak a különbözõ minõségû bovdenekre? úgyértem van teflonos, de azonkívül van még millió fajta (köztük óriási különbség, de nemtom elmagyarázni boltosnak, hogy "én olyan jót akarok". jovan jagwire-t mondok, akkor ad jót, de szerintem az aránytalanul drága, és - talán- van jobb is csak tudni kéne mi a neve.



#535
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Hétvégén sikerült megharcolnom a fékbowdennel. Szereztem Jagwire szettet, régi cucc leszed, méretvételezés, majd neki kéne állni leszabni. Hosszban épp jó volt amit az elsõ fékhez adtak a hátsóhoz, mert elöl olajos van, gondoltam így megmarad a hátsó talonba.
Jöhet a szabászat; fatertõl tanácsot kér, megkap, gondoltam elõbb modellezek egy régi használton.
Pákával becinez, satuba befog, flex-el elvág; eredmény: pöpec.
Felbátorodva fog Jagwire, becinez, satuz, flex-el vág; eredmény: kinyílik, mint bazsarózsa, jómagam majdnem sírvafakad.
Konklúzió: Jagwire ennyivel komolyabb anyagból készül, mint a gagyi.
Végül elbaktat bótba (a talonba elrakott hátsóval), ahol fiúka szerszámmal leszab.
Asszem be kell újítani rendes szerzám is, mert így kisebb javításokból nagyobb meghibásodásokat tudok csak kreálni, vagy be kell látnom, h szörnyû kacska a kezem :'(

#536
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én Bitecus-szal vitatkoznék abban, hogy a kenéshez én zsírt ajánlanék olaj helyett. Az olaj ugyanis csak rövid ideig biztosít megf. kenést. Az összes bowdent december magasságában zsíroztam át a bicón, a fék még mindig egy ujjal mûködik, pedig valami alap Shimano konstrukcióról van szó.

#537
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Egyelõre nem kopott le, ez vmi kis szar csövecske vagy mittudom én mi ami rajtavan. Az elsõ váltónak a bowdenrögzítõ csavarjánál már kiszakadt faszán. ;D A Jagwire fékbowdenen teljesen más ez a teflonozás... de az már egy más kategória. :)

#538
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
És még nem kopott le róla a teflon bigyó? Majd fog! És akkor szorul majd igazán! :D

#539
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
;D Nekem sikerült beszereznem pont ezt a bizonyos sárga Acort. Hátt nemtom hogy a rossz beállításból, vagy a bowden hibájából adódik hogy néhány fokozaton kissé ugrál a lánc, de ezt valamelyest tudom korrigálni a váltókaron lévõ bowdenfeszesség-állítókon. ::)

#540
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

hát nem tom, nékem sima sima no váltóbowdwenem és jagwire fékbowdenem van és jó. v és tácsához ugyan olyan kell, ha jol tudom eltérõ kell váltóhoz és fékhez...


Fruit kollega fehéérel írt szövegében van igazság: váltóhoz vékonyabb kell, mint fékhez, és az új Jagwire cuccok (de más, mondjuk FUNN, stb) már nem tesznek különbséget a V és a tárcsa között.

Amúgy érdemes gumitömítéses kupakot venni, még ha meg is lepõdsz, hogy 50 vagy akár 300 Ft darabja... sok bosszúságtól óv meg, és kevesebb ápolást igényel majd. És én is biztatok mindenkit a köszörült bovden és a teflonos ház használatára. A szines (sárga) Acor bovden viszont egy kalap sz*r. Ellenben a fekete Jagwire-rel, ami nagyon király kis váltóbovden.