Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#541
vendég__*

vendég__*
  • vendég
jagwire rulez!

#542
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Mi a helyzet a csomagban árult szettekkel, mint pl. Jagwire?
-érdemes ilyet venni, vagy inkább vegyem db-ra, m-re, mert úgy se biztos h kell az egész

#543
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
A váltóhoz vékonyabb bowden kell, illetve a bigyusz is más a végén.
Tárcsához megint más kell.
Ház minél kevesebb, ami van, abban is minimális kanyar a kis súrlódás miatt, de tömeg miatt is jó a kevesebb.
Pl. télen befolyik a hólé a bowdenházba, jól belefagy - káromkodás. Gumit a végére.
Kenésnél nem zsír, hanem olaj, a teflonosnál semmi.
Érdemes jobbat venni a fékerõ miatt, pl nekem 300Ft/m külsõ, 500/db belsõ hatalmas változást hozott az alaphoz képest.
Vágásnál vigyázunk, mert ha kirojtosodik, azt már többet nem lehet visszafûzni. Speckó vágó, sapka a végére.

#544
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hát nem tom, nékem sima sima no váltóbowdwenem és jagwire fékbowdenem van és jó. v és tácsához ugyan olyan kell, ha jol tudom eltérõ kell váltóhoz és fékhez...

#545
telkan

telkan

    vendég

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
Ave nektek nagytudású mogulok!

Mint lelkes amatõr, ki elszántan gyûjtögeti az általatok eme fórumon belül bõségesen elhullajtott tapasztalat-morzsákat, azzal a kéréssel-kérdéssel fordulok hozzátok, hogy boncolgassuk kissé a felhasznált bowdenek minõségét, karbantartását, színét, szagát, +mindent velük kapcsolatban, hiszen számos topicban olvastam ezek jelentõségét, de úgy láttam, hogy még eddig nem illetéteket eme jeles alkatrészeket külön topiccal.
Ezen jólsikerült körmondat után átadnám nektek a terepet és szorgalmasan tovább gyûjtögetném a már említett morzsákat, feltéve, hogy érdemesnek találjátok a témát a boncolgatásra.

Hogy konkrét kérdést is feltegyek:
-eltérõ bowden kell-e a váltókhoz és a fékhez
-más bowdent szeret-e a drótos tárcsafék, mint a V
-milyen jelentõsége van a bowdenháznak és kell e minél hosszabban fednie a drótot
-téli/nyári használatnál van-e valami fortély
stb.

Üdv:
Tamás