Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#421
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás
Ne aggódj, nem fog szétázni.

#422
GreatVictory

GreatVictory

    vendég

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Szevasztok! Kevláros bowdentokokról lenne kérdésem. Úgy tudom, hogy a kevlár ún. aromoás poliamid, és ezért vízérzékeny. Tehát akkor öregedik. Kérdés: ezt mennyi idõ alatt teszi? Ma akarom lecserélni ilyen kevlárosra a fékbowdeneimet, de nem tudom, hogy mennyire megbízható.
most akkor mivan?
na de Mr. Garrison!

28! Öreg, 28! Miért? Csak! Nem érdekel, nyomolunk tovább!

#423
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás

namost...nyilván nem úgy van vezetve a bowden,h a hídhoz le,hanem a váll mögött egyenesen a tárcsához...

így van :)

szvsz ez a legrosszabb

így van :) :)

vannak persze kivételek mint RA villák,v a bowdenvezetõ szemekkel Llátott darabok (Marzo?)


Na ez az, hogy ott van a vezetõszem a marzo-n, de ha a hídra is felrögzítem akkor a szem nem bírja és kiugrik belõle.
A tippeket, képeket kösz, elképzelés megvan ezek alapján (megtuningoltam a bowdenvezetõt +hídra rögzítés, stb), meg is csináltam csak túl rövid a bowden és kb derékszögben fordul le a fékkarból, úgyhogy holnap lemegyek a boltba és átbowdenezem :(

#424
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
namost...nyilván nem úgy van vezetve a bowden,h a hídhoz le,hanem a váll mögött egyenesen a tárcsához...szvsz ez a legrosszabb
de a tied sem tuti, h a legjobb,mert ha kellõen nagy peched van,a gumi bütykei L tudják kapni a házat és yikes!
ami sztem ideális az az,h híd közepéhez köteg,aztán hídon le és oldalra kihoz.oldalt,a híd lábánál le7 simán kötegelõvel rögzíteni a cuccost,de az ronda és L tud mozdulni,sokkal yobb akkor már sztem az RS gumi kalitkája
RSÜzenem a gennyes T-Mobile-nak, hogy olyan fos a honlapja, mint amit egy egyhetes weblapkészítõ csinálna...még azt sem találom milyen netcsomagjaik vannak,csak ezt a reklámozott szart
vannak persze kivételek mint RA villák,v a bowdenvezetõ szemekkel Llátott darabok (Marzo?)

#425
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
A vázhoz hogy tud hozzáérni? nekem attól édesmessze van.
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu).jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu).jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu).jpg

nemtudom mennyire "etalon", de hátha segít.
nagyon minimálisan mattítja a a "fényezést" a gyorskötözõ a villahídon.

#426
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Tudna valaki mutatni képen egy etalon bowdenvezetést elsõ tárcsához (nem hidrajulika)? Már mindenem tele van azzal hogy vagy a vázhoz ér hozzá mozgás közben, vagy a villavállhoz, és percek alatt ledarál a festésbõl.
Van ugyan a marzon ez a spec bowdenvezetõ szem a bal oldali szimmering mellett, de nem vagyok benne biztos hogy rendesen használható.

Elõre is kösz.

Btw ilyen jagwire bowdent nem vennék még egyszer. Annyival nem jobb mint amennyibe kerül.

#427
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás

Hy! Megéri ez a szett: http://ebike.hu/term...wdenek/fek/1831 ?
Ebben megvan az elsõ, hátsó bowden és a ház is? Köszi!


én most vettem a bicajra, elég meggyõzõ. Határozott nyomsápont, kis moduláció, nyúlás, szivacs-érzés semmi.
Ismerõsnek fél éve ilyen van szintén Avid BB7-tel, és õ is ódákat zeng róla.
Elõre-hátra elég végig házban vezetve, és még maradt is egy 20 centi :)
+benne van a két bowden, szép egyedi színnel, 6 tömített ház-kupak és 2 bowdenvég kupak.
Hogy megéri-e az árát azt nem tudom. Sokat dob a fékerõn, ez tény, megérni szerintem mégis csak akkor éri meg ha a tömítései is jók (jónak tûnnek), és éveken át nem kell cserélni.

De ha már ez az árkategória gondolkodj el egy Full Metal Jacket-en is. Ha nem végig házban akarod futtatni a bowdent az jobb választás lehet.

#428
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

hello skacok
nem tujdjátok hogy hol lehet sárga vagy rozsaszin bowdenházhoz hozzájutni??? kössz a segitséget :confused:


fekete bonvdenház + szigszallag? ;)

szerintem sárga&rózsaszín bovdenház nem létezik.

#429
zoleeeeee

zoleeeeee

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
hello skacok
nem tujdjátok hogy hol lehet sárga vagy rozsaszin bowdenházhoz hozzájutni??? kössz a segitséget :confused:

#430
Rossifumi

Rossifumi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szevasztok

Délután rossz helyre írtam, ott off volt. Nem tudja valaki, honnan lehetne szerezni 0,75-ös bowdent? Sehol sem találok.

köszi

#431
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Ok.:)

#432
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és hogy dirtre polarx-hez kell e az olajos tárcsafék elõre. és nem.

tamas: elõre semmiképp se végy ilyet
fogsz esni, csavarodik 2-t, és úgy megtörik a bowden, hogy kukázhatod is

valami jó minõségü bowdenház jagwire köszörült(nem a lol-fekete bowden) és lesz egy tökéletes féked elöl.

#433
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Akkor ezt se vesszük meg ;)

#434
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
a jagwire bowdenház métere 1200-1500ft

bele való bél olyan 500ft/db

drága ez sztem
Autist Team:)



#435
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Hy! Megéri ez a szett: http://ebike.hu/term...wdenek/fek/1831 ?
Ebben megvan az elsõ, hátsó bowden és a ház is? Köszi!


hûû az anyát.. van ára.
így szemre aztmondanám, hogy benne van az elsõ & a hátsó is. /meghát ennyi pénzér../
hmm hogyis volt aza hidrós tárcsa vs. bovdenes dolog, a melyik a drágább címû?!... :-/
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#436
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Hy! Megéri ez a szett: http://ebike.hu/term...wdenek/fek/1831 ?
Ebben megvan az elsõ, hátsó bowden és a ház is? Köszi!

#437
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
az én bike-om is kb így épül, havonta egy alkatrész,
nem sürgõs (nem a f@szt!)
viszont az jó, ha nincs a nagykernél ripcord,
mert én is azt terveztem venni (a bowden júliusra van ütemezve :),
de valszeg már most nekilátok felkutatni, nehogy ezen múljon)

#438
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
na az a nagy büdi helyzet h az egyik boltba nem tudnak hozni mer a a nagyker se tud nekik hozni. maj felhívom a másik boltot vagy elemegyek h van -e nekik ripcord és ha van lehet h szombaton kitekerek hozzájuk(12km) vagy faterral elvitetem magam:D
na ez megoldva. még kéne 1 teló, hátsó deore, két kerék, kormány stucni nyeregcsõ.
na majd nyáron szép apránként.

#439
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
jó lesz. teflonossal meg jobb lesz :)
aztán most jól megjegyzem, hogy mit mondtam,
nehogy a PH!-n pont az ellenkezõjét írjam :D

#440
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
oks.
de most az gáz h nme teflonos bowdent tezsek bele? mer a teflonos bowdenhez még spéci sapka kéne am nem szedi le rója a teflont az meg drága. jó lesz köszörülttel?