Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#401
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
A Nokon bovdenházek drágák? Sehol nem láttam még, csak képen.

#402
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ha nem lehet forrasztani, az más...
Én csak arra értettem, hogy egy normál rozsdamentes köszörült bowdennél szerintem ésszerûbb, ha az ember forraszt és nem kupakol.
Aki pedig naponta cserél bowdent, annak nyilván a probléma fel sem merül, de gondolom nem csak én vagyok, aki hajlandó tisztítani is, nemcsak cserélni.

(Mert szvsz túlzásnak tartom a pl kéthavonta bowdencserét házastól mindenestül, de tõlem mindenki úgy, ahhogy akarja)



#403
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Na ennek a kupaknak a világon semmi értelme. Ha ugyanis nem forrasztod el alatta a bowdent, akkor amint rányomod, egybõl szét is nyílik. Ha meg már összeforrasztottad, akkor minek a kupak?

A tisztítás és bontás miatt szerintem mindenképpen kell forrasztani...


Ennek a kupaknak "csupán" annyi az értelme, hogy jajj bizony vannak bowdentípusok, amik NEM forraszthatóak. Például a Shimano XTR-t nem lehet, lepereg róla a cin, van valami frankó bevonat rajta ugyanis, ami miatt esélytelen.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#404
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Hát én nem tisztítgatom a bowdent. Ha már bontok, akkor újat veszek bele. Általában a házat is cserélem.

#405
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
retizotyo: Azért raktam rá, hogy ne kezdjen el foszlani. Azt szevasz, többet nem szeretném leszedni...(vagy kéne?)

#406
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

ez meg a bowden végén...
Feltöltött kép


Na ennek a kupaknak a világon semmi értelme. Ha ugyanis nem forrasztod el alatta a bowdent, akkor amint rányomod, egybõl szét is nyílik. Ha meg már összeforrasztottad, akkor minek a kupak?

A tisztítás és bontás miatt szerintem mindenképpen kell forrasztani...



#407
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás
Az elsõ alkatrésznél igazad van, erre az alkatrészre nem emlékeztem pontosan.

A másikat minden olyan helyen tudod használni, ahol addig szabadon futott a bovdened. Nyilván az elsõ féknél ez nem játszik, de nekem pl. az elsõ átdobónál is van ilyen. Féknél pl. a felsõ csõnél. Itt ugye kell lennie a csõ elején-végén egy-egy visszahúzó fülnek. A két fekete kupaknak a csövekkel a végükön egymás felé kell, hogy nézzenek. Ezekre így szépen rá tudod húzni a piros porvédõ csövet. Persze úgy, hogy sehogy ne tudjon lecsúszni.

#408
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég

Én ha jól emlékszem nagyon máshogy raktam össze.
Azt a zárókupakot ahol a fehér csõ van, azt kell a fékkarhoz tenni, hiszen abban van egy kis kenõanyag ha jól emlékszem. Ahogy dugod bele a bovdent, úgy kened is a rendszert.

Feltöltött kép Erre gondolsz nem? szal ezt kéne a fékkarhoz :-/ úgy tudtam, hogy ezt csak a V-féknél kell felhasználni...

Azt a kupakot, amin a rövid fekete csõ van, a bovdenvisszahúzó fülekhez kell rakni. Erre kell ráhúzni méretre vágás után, a piros porvédõt, hiszen így egy teljesen zárt rendszerben fog futni a bovden.
Kell kupak a féktesthez is szerintem.

-> Ennek csak a hátsó váltónál illetve hátsó féknél van értelme? vagy elõre hova?

#409
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás
Én ha jól emlékszem nagyon máshogy raktam össze.
Azt a zárókupakot ahol a fehér csõ van, azt kell a fékkarhoz tenni, hiszen abban van egy kis kenõanyag ha jól emlékszem. Ahogy dugod bele a bovdent, úgy kened is a rendszert.
Azt a kupakot, amin a rövid fekete csõ van, a bovdenvisszahúzó fülekhez kell rakni. Erre kell ráhúzni méretre vágás után, a piros porvédõt, hiszen így egy teljesen zárt rendszerben fog futni a bovden.
Kell kupak a féktesthez is szerintem.

#410
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
arra gondoltam hogy az acélszálak kijönnek a müanyag/kevlár/stb borítás alól, de végülis ahova bedugod azt is vehetjük egy nagy kupaknak ) szal nem tom..
ártani biztos nem árt..

#411
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
úgy emlékszem a bbdb-re azt írják nem kell és mintha én se raktam volna. de ártani szvsz. nem ártasz vele.

#412
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Pontos méret szerint van levágva, ugyh nem... legalábbis egyenlõre:)
A kupak amugy miben gátolná meg ennek a bowdenvédõ vezetéknek a felcsúszását? -> vagy te mire gondoltál?

Ok, rakok. Feketét vagy ezüstöt, nem tod véletlenül?:)

#413
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szerintem kell, én raktam.
különben kijönne bovdenház belseje,nem?

#414
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég

oda kell vmi kupak?

bowdent védõ vezetékre rakjak kupakot, és úgy nyomjam a gumiharangba?

#415
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
jah, már rájöttem...
köszi

így raktam fel:

ez a "kupak" van a fékkarnál;
Feltöltött kép

ez meg a bowden végén...
Feltöltött kép

de a féktestnél, ahol bevezetem a bowdent, oda kell vmi kupak? elég így simán beledugni? vagy jó így?

-> Feltöltött kép

#416
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Az a két középsõ mintha a fékpipa, vagy mi, tartozéka lenne...
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#417
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Feltöltött kép

Ezek mire valók?
Alul a fekete és a piros mûanyag csövet a fékkarhoz kell rakni, belehúzva a bowdent? - csak akkor kell ha a bowdent védõ vezeték nem érne el odáig? szal h ne érje víz a bowdent?
Vagy ezeket mindeképp fel kell használni?

#418
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
Vki használ/ismeri a Flak Jacket-et?

kéne segítség, mert nem igazodom ki rajta:(
:confused:
a leírásban sem találtam meg mindent...

#419
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás
Az az olcsóbbaknak is koszolódik ugyanúgy:) Jó a kevláros, arra viszont vigyázz hogy a fékeknél lévõ huzal hosszát mmm pontosan számold ki, mert a merevsége miatt könnyen nyomhatja a féket az egyik irányba. És az nem jó. Én ált. úgy szoktam, hogy kartól a vázig kevlár, a váztól a fékig sima bowdenház.

#420
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nekem kevláros van már másfél éve, én nem láttam elváltozást
inkább az lehet a gond, hogy bekoszolódik a belseje