Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#361
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Sziasztok!
Hallottam olyat hogy fújjak bele szilikonsprayt és hagyjam kicsöpögni...


Bowdenházat nem a szilikon tisztítja ki, hanem a nagy nyomáson beleáramlo cucc - azaz sûrített levegõ is éppen megteszi (pl kerékpárboltokban simán kompresszorral fújják ki a szutykot). Van, aminek jót tesz a szilikon, s van, aminek árt...ha mindenképpen be szeretnél fújni valamit, akkor inkább WD-40-et ajánlanék, ami az olajtartalma miatt is elõnyös. (bár kenés szempontjából azért ne nagyon építs rá ;) )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#362
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Van nekem egy NOKON váltószettem. Azt írják a cetlijén, hogy olajozni kell, de nem inkább zsírozni kéne? Én most szárazon használom, így a legfinomabb a mozgása, meg ez egy zárt csõben van végig nem ázik be. Szóval szarintetek mi a legjobb megoldás? Én a Shimano sis sp-41 zsíron gondolkoztam, de hátha mondotok valami okosságot, amivel jobban járok.


Olajozni kell. Ezt a zsírzós dolgot nemtom honnan szeditek...(már többen elõjöttek a bowden zsírzós témával...) Vagy ha zsír, akkor valami ultrahíg fajta, semmiképpen nem az, amit mondjuk kerékagyba / kormánycsapágyba tennél. Ha nem kened, akkor berághatja a csövet, amit utána majd lehet cserélni, ezért érdemes, de valami hajszálvékony réteg is elég. (inkább a fém védelme érdekében ajánlott)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#363
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

De lehet forrasztani, én nekem is ilyen van csak szépen meg kell csiszolni a bowdent csiszoló papírral ez leszedi a réteget és elõkészíti a forrasztáshoz.Én a normál bowdennél is megcsiszolom mert e nélkül lepereg az ón és késõbb lehet hogy kifoszlik.Az egész mûvelet kb 1 percet vesz igénybe.


Nem hülyeség, nekem eszembe sem jutott, pedig tényleg tök egyszerû! :clap:
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#364
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.341 hozzászólás

Hali mindenki!
mondjuk õ gagyi bovdenházat használ. nem lessz kemény a jagwire?


Sztem a gagyi a jobb. Vagy legalábbis a hosszanti szálas, kevláros az tényleg elég merev. Van olyan ismerõsöm is, aki városba sem használ olyat, mondván hogy kanyarodáskor érzi a rugalmatlanságát...

#365
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Sziasztok!

Adott egy hosszantis teflonos bowdenház.
Egy szezont és (sajna nem volt idõm) kevés km-t futott.

Most így a szezon elején szétszedtem a rendszert és az lenne a kérdésem, hogy mivel takaríthatnám ki a házakat.
Szerintem nem koszosak csak épp hogy jobban érezzem magam.

Hallottam olyat hogy fújjak bele szilikonsprayt és hagyjam kicsöpögni...

Ez jó/rossz vagy Ti mit javasoltok?

#366
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Van aki szidja,van aki isteníti a jagwire hosszantiszálas bovdenházat. A másik lehetõség amit ütnek a srácok, egy odussey bovdenházszett. 2100ft környékén/elsö v hátsó. Erre is mondanak ezt is azt is. Mifelénk ezeket preferálják a dörtös arcok.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#367
chris0204

chris0204

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hali mindenki!
Azt szeretném megkérdezni hogy, most akarom átalakítani a bringámat kicsit streetesebbre,ezért csak hátsó fékem lesz majd.Barspint akarok csinálni, úgyhogy hosszú bovdenház kell majd, de milyen fajta? Egyik haverom is streetel, és azt mondja hogy neki a barspintõl mindig megtörik a bowden meg a bowdenház is. mondjuk õ gagyi bovdenházat használ. nem lessz kemény a jagwire?

#368
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás

Például a Shimano XTR-t nem lehet, lepereg róla a cin, van valami frankó bevonat rajta ugyanis, ami miatt esélytelen.

De lehet forrasztani, én nekem is ilyen van csak szépen meg kell csiszolni a bowdent csiszoló papírral ez leszedi a réteget és elõkészíti a forrasztáshoz.Én a normál bowdennél is megcsiszolom mert e nélkül lepereg az ón és késõbb lehet hogy kifoszlik.Az egész mûvelet kb 1 percet vesz igénybe.

#369
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
[quote name='retizotyo']Nem tom, lehet hogy mostanában nem nézte, de van több elérhetõsége is

oda írtam neki de nem....
azért köszi!:)
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#370
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

Küldtem neki e-mailt már öt napja,de nem válaszol.......
Talán nem érdekli a buisness.



Nem tom, lehet hogy mostanában nem nézte, de van több elérhetõsége is
http://www.oliworld....ndex.php?page=5

Sztem biztos vissza fog írni, ha mást nem, akkor azt, hogy nem érdekli a buisness ;)



#371
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Van nekem egy NOKON váltószettem. Azt írják a cetlijén, hogy olajozni kell, de nem inkább zsírozni kéne? Én most szárazon használom, így a legfinomabb a mozgása, meg ez egy zárt csõben van végig nem ázik be. Szóval szarintetek mi a legjobb megoldás? Én a Shimano sis sp-41 zsíron gondolkoztam, de hátha mondotok valami okosságot, amivel jobban járok.

#372
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.644 hozzászólás
Szerintem bovdent legolcsóbban 1 lemezvágó ollóval lehet vágni. kb. 1500- 2500Ft körül lehet õket kapni (ez nem biztos, de naggyából, tól-ig a minõségtõl és mérettõl föggõen), én Praktikerben vettem. Vág mindent, házat is, és nagyon szépen teszi ezt. Azon kívül másra is jó még a házban. Szóval szerintem ez a meggondolandó. 1 speciálisan bowdent vágó szerszámnak szûkebb sokkal a felhasználhatósági köre.
Marci

#373
-=RelakS=-

-=RelakS=-

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Nem javallom, egyrészt mert balesetveszélyes, másrészt mert útban van. Ha jó szerszámmal vágod le, akkor nem ugrik szét a vége, a végét meg forrasztópákával le lehet forrasztani, vagy rá lehet nyomni küllõínyár (házibarkács), vagy lehet kapni rá alukupakot fillérekért.

X.


sszus, a forrasztás eszembe sem jutott :D
Gondolkodom, tehát nemtom.

#374
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Magát a bowden szálat elõbb fogom feltekerni, mint elvágni, pont azért, mert szétsodródik


Nem javallom, egyrészt mert balesetveszélyes, másrészt mert útban van. Ha jó szerszámmal vágod le, akkor nem ugrik szét a vége, a végét meg forrasztópákával le lehet forrasztani, vagy rá lehet nyomni küllõínyár (házibarkács), vagy lehet kapni rá alukupakot fillérekért.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#375
-=RelakS=-

-=RelakS=-

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Utólag az én felyemben is megfordult a dolog, de elõször is elõ kéne venni a gépet, és kivakarni a piszokból :D Aztán meg majd lesz, ami lesz, legfeljebb tényleg elhúzok a helyi bringaboltba :)

(Azért a teckóban lehet jókat röhögni, pl az általad törölt teleszkópos képemen O_o, vagy egyéb, bringához nem feltétlenül tartozó dolgon)
Gondolkodom, tehát nemtom.

#376
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor most beírom miért érdemesebb kerékpárboltban vásárolni:
  • ha megmondtad volna mekkora darabok kellenek, levágták volna neked
  • kaptál volna a bovden végére bovdenvégkupakot
    Feltöltött kép
  • kaptál volna a bovdenház végére bovdenház kupakot
    Feltöltött kép
  • lehet, hogy olyan cuccot kapsz, amit nem kell majd 1 hónap múlva kicserélni
u.i.: szerintem ezen a fórumon ne dicsekedj azzal, hogy a fõ beszerzési forrásod a tesco és barátai. ;)

#377
-=RelakS=-

-=RelakS=-

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Magát a bowden szálat elõbb fogom feltekerni, mint elvágni, pont azért, mert szétsodródik (nem mintha az újnak a végén lenne bármi sodródás védelem :D)

A bowden csõ szétvágására a minél kevesebb barmolás érdekében a gravírozó szettem vágókorongját fogom elõszedni. Egy kérdés marad szabadon: fontos-e ledugózni a csõ végét? Ha igen, hogy-mivel?
Gondolkodom, tehát nemtom.

#378
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Bowdenvágóval a legtutibb, ha az nincs, akkor valami komolyabb csípõ-, vagy kombináltfogóbal is lehet, 2 oldalról. Ez kicsit lehet hogy szétbarmolja a szálakat, de össze lehet sodorni, aztán rá a védõkupak, fogóval összenyomod és kész.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#379
-=RelakS=-

-=RelakS=-

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Vettem némi gagyibowdent az új fékeimhez. kb 300-400 ft volt a teckóban az elsõ-hátsó. Bár leginkább a bowdencsõ miatt vettem, lehet kicserélem az egészet.
Bármelyik utat is választom, marad egy kérdésem: Hogyan kell tisztességgel felaprítani, hogy ne akarjon utána szétesni, meg ilyesmi?
Gondolkodom, tehát nemtom.

#380
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Keresd Lõrincz Olivért (Bringabanda)!

Küldtem neki e-mailt már öt napja,de nem válaszol.......
Talán nem érdekli a buisness.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers: