Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#381
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Feltöltött kép

A képen egy Pedros (ami elég jó név) gyártmányú bowdenvágó látható. Én ugyanezt 2500 Ft-ért Truper néven vettem egy gazdaboltban.

#382
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Kimondottan bowdenvágóm sajna nincs.. megoldható a fentiekkel?

Kössz!


Én a Jagwire-t egy szikepengével (lehet helyettesíteni linóvágó kés, pl, nálam spec ez volt) vágtam körbe (át a kevlárt is) a "drótokig", majd utána csípófogóval dolgoztam meg, elõször a jobb, majd a bal hatmadát fogtam be és roppantottam el, majd a közepét. Ezután reszelõ vagy izlés szerint flexxel megegyengeted, rá a kupak, és kész.

A bowden végére való kupakot sokan valamilyen vágószerszámmal vagy kombináltfogóval próbálják rányomni.


Én általában a bowdenvégre küllõanyát rakok, a fölsõ részét rányomom, aztán az alját csípõfogóval (a küllöanya buci részét) levágom a maradék (fölös) bowdennel együtt. Ha szét kell kapni, akkor egyben az egész küllõanyát levágom, így -1 centi, egy olyan gyakran úgysem kapom szét a bowdeneket, hogy ez problémát okozzon.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#383
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Keresd Lõrincz Olivért (Bringabanda)!



#384
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
A bowden végére való kupakot sokan valamilyen vágószerszámmal vagy kombináltfogóval próbálják rányomni. Off
Én speciel egy kúpos fogóval szoktan ezt cselekedni és csak ritkán jönnek vissza nélküle.
Tud valaki kevlár bowdent valahol magyarországon?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#385
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
eBike -on fogom venni más cuccokkal együt...

körülnézek jobban a garázsban hátha akad valami izom szerszám

(nem akarok bowdenvágót venni 5 ropiért..)

#386
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
a bovden végére való kupaknak én is nagy híve vagyok. Ha valakinek akadt már bele a bõrébe szétfoszlott végû bovden, az sztem azután nem fogja lefelejteni a kupakot... (bár az is lehet, hogy én vagyon csak béna, de a fékeknél nekem mindig meredezik egy kis bovden kifelé...)

#387
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.546 hozzászólás
Szerintem mérd le hova mekkora kell, és ahol vetted ott méretre fogják neked vágni ingyen (szerintem. nekem megtették).

#388
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Nekem hosszanti szálas házam van és vékony/finomszemcsés vágókoronggal és sarokcsiszolóval szoktam méretre szabni.
Ha csípõfogó, akkor olyan kell, aminek az élei nem egyenesen találkoznak, hanem ívben (úgy néz ki, mint amivel a szivar végét is vágják). Nekem ilyen nincs, ezért a flex.

A vasfûrész és lemezvágó szerintem kevés ide...



#389
PTR

PTR

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
Sziasztok!

Avid BB7-hez szeretnék venni Avid Flak Jacket bowdent.

Annyi kérdésem lenne, hogy mivel lehet méretre vágni a bowdenházat?

Éles csípõfogó? Vasfûrész? Lemezvágó?

(ezek rendelkezésemre állnak)

Kimondottan bowdenvágóm sajna nincs.. megoldható a fentiekkel?

Kössz!

#390
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Na ennek a kupaknak a világon semmi értelme. Ha ugyanis nem forrasztod el alatta a bowdent, akkor amint rányomod, egybõl szét is nyílik. Ha meg már összeforrasztottad, akkor minek a kupak?

A tisztítás és bontás miatt szerintem mindenképpen kell forrasztani...


Én a védõ kupakot 4 mm2-es villamos érvéghüvely préssel szoktam rátenni ... bevált ... ha van villanyszerelõ ismerõsöd akkor nem téma ... nem nyílik szét örök élet, bár nem bontható.

#391
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
http://www.nokon.com :D

#392
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
képet hol lehet találni róla?
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#393
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ezért is ûbermegahiperistencsászár a cucc, mert a dowdenházon nincs semmilyen nyúlási erõveszteség, teljesen zárt cucc építhetõ belõle, és még baromi könnyû is. Persze megkérik az árát.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#394
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nálam még friss a cucc, csak tippeltem a betét élettartamát, de örülök, ha ennyire tartós. Fõleg, mert sokszor megyek nagy posványban, sárban, eléggé fogyóeszköz a bowden. Fura, hogy a fékerõm kábé megduplázódott, amikor felrakattam, pedig addig sem volt piskóta.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#395
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Sõt a betét tovább is bírja mint 1 év. (nekem már 2 éves) És a másik nagy elõnye a cuccnak, hogyha vázat, váltót, fékkart, cserélsz, nem kell új házat venni, újraszabni, meg minden, hanem csak levenni illetve hozzátenni kell pár szemet és kész is. Nincs nála jobb, csak sajna a felütetkezelése nem a legtartósabb :(

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#396
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A Nokon szett 25ezer, abban minden benne van. A teflonbetét meg cserélhetõ benne, szóval hosszútávú befektetés. Mondjuk nem mondom, hogy nem drága, mert így is az. Évente kicseréled benne a betétet és a sodronyt, s nagyon sokáig jóóóó lesz. Nagyn jó. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#397
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Háát akkor accem marad nekem a hosszantiszálas Jagwire. Ez nekem nem hiszem, hogy jó befektetés lenne. Nem nekem való.

#398
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
most 100%ra nem mondom de asszem a váltó kerül 16 körül, a fék meg 19 vagy 2x ezer.
de nagyságrendileg így számolj ha kell.

én nem írínám alá hogy meg is éri ennyit áldozni rá.
de ez mindenki szíve joga.

#399
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Konkrétan mennyire drága? Érdekelne. Már ha nem fárasztok le senkit.

#400
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
számtalan boltban kapható, és igen, drága.
nagyon nagyon drága.