Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#301
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

megcsinaltam, ki se szedtem a kereket :D amolyan a mutet sikerult, de a beteg meghalt. ment vissza a regebbi thunder burt, nem mertem vele rizikozni. a levegot tartotta persze, de ha itt bekapok vmit, ki tudja mi tortenik.

 

én a képekből ne mazt szűrtem le, hogy nem sikerült... valamekkora nyílás nyilván marad. én egy hajtogatós pótkülsővel a zsákban simán használnám :)



#302
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Nekem volt már ilyen vágásom gumin! Egy jó gumis szépen meg tudta vulkanizálni,körbecsiszolta a felületet és rásütött egy vastag gumifoltot!belülről/ tökéletesen működött tubelessként a további versenyeken/ritchey wcs shield +michelin xcr dry+thunder burt/ is volt.800ft megért simán!!!


joshua módosította - 2018. július 16. - 12:38


#303
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szerintem lehetne varrni. Ehhez nem értek, még nem volt ilyesmire szükségem. De varrás + a patch + patch odavarrása megoldás lehet talán.



#304
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Tyűha. Ez nem jó hír. Nem elég erős a folt anyaga ahhoz hogy megtartsa.



#305
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

megcsinaltam, ki se szedtem a kereket :D amolyan a mutet sikerult, de a beteg meghalt. ment vissza a regebbi thunder burt, nem mertem vele rizikozni. a levegot tartotta persze, de ha itt bekapok vmit, ki tudja mi tortenik.

 

NRRymyG.jpg

 

3.7 bar

Opg7NOC.jpg

 

2.0 bar

TeqozfB.jpg


arn módosította - 2018. július 15. - 20:29


#306
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Néhány tej összehasonlítása:

https://digital.bike...d/pages/page/40



#307
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En is a remaval csinalok egy tesztet, egy probat meger, es megsem 40-50 eur.

#308
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Egy zsír új első körön kivágott nem tubeless országúti külsőnél megkérdeztem a gumist hogy lehet-e belülről folttal javítani. Azt mondta, hogy kipróbálták, de rázott. Lehetett érezni a foltot. Emiatt hagytam a fenébe. A Rema-s tubeless foltot próbálta már valaki? Kíváncsi lennék milyen. Ha jó, akkor a következő rendelésbe belerakom.



#309
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a remas az tenyleg mukodott hosszabb tavon is, nem jott le vagy szakadt volna tovabb, az ontapados parktoolt me'g nem kellett hasznalnom, bar azt azert vettem, hogy ha menetkozben kellene valamikor, persze a fiokban tartom...

 

http://forum.bikemag...opik/?p=1153002

 

:D



#310
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

ezek nem csak ilyen veszmegoldasok? hosszutavon is mukodik?


a remas az tenyleg mukodott hosszabb tavon is, nem jott le vagy szakadt volna tovabb, az ontapados parktoolt me'g nem kellett hasznalnom, bar azt azert vettem, hogy ha menetkozben kellene valamikor, persze a fiokban tartom...

#311
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

remas nekem is volt vhol, meg az elejen vettem, amikor elkezdtem tubelesst hasznalni, de fogalmam nincs hol van :)

 

ezek nem csak ilyen veszmegoldasok? hosszutavon is mukodik?

 

ps: nem...

Note: The TB-2 is designed for emergency use. A patched tire should be replaced as soon as possible


arn módosította - 2018. július 10. - 10:21


#312
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

az elso kereken ot lyukat szamoltam, a hatson csak egyet, de az egy cmes vagas a futofeluleten.

lehet ezt a szakadast vmivel javitani? vagy ekkora hosszon mindegy?

Vettem ilyen foltot, de me'g nem kellett hasznalnom, egy centis vagast boven lefed, az ontapados ragasztas miatt kicsit ketelkedek benne, hogy hosszabb tavon is jo, mert a belsofoltozo TB-1 nem valt be:
parktool.com/product/emergency-tire-boot-tb-2

Rema tiptop kulsofoltot (kek a folt alja, nem narancssarga) hasznaltam mar, ahhoz sajat ragaszto kell, vagyis cementalo (ez is kek szinu), de az a folt csak 3 centi koruli, bar me'g epp elfedte a kulso oldalan a szakadast, meg is maradt ott, csak kicsit puklis volt.


Reifenflicken


blash módosította - 2018. július 10. - 10:16


#313
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ma reggel a montival jottem munkaba - vmi kedves ember felszorta a bringautat tobb meter hosszan (nekem eleg szandekosnak tunt). nem tudtam mar kikerulni rendesen, az elso kereken ot lyukat szamoltam, a hatson csak egyet, de az egy cmes vagas a futofeluleten. beteritett mindent a sealant.

 

az elsot (rocket ron) szepen megfogta, a hatsoban (ralph) viszont csak annyi levego maradt, hogy eppenhogy be tudtam tolni a munkahelyre. a hatso gumi talan ha egyket szaz kmes - igy nem kicsit vagyok ideges, min 50 euromba faj ez a kedvesseg.

 

lehet ezt a szakadast vmivel javitani? vagy ekkora hosszon mindegy...?


arn módosította - 2018. július 10. - 09:53


#314
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Én fém gumileszedőt használok 20 éve, ilyet még nem csinált soha egyik gumival sem.

Ezt a felszedi a szalagot dolgot nem teljesen értem. Mi szedi fel a szalagot és miért ? Hát az rajta van, mikor felrakod a gumit. A löttytöltésnek mi köze a szalaghoz ?

 

Én sem láttam még ilyet, azért kérdeztem a gyártási hiba lehetőségét. Teszek egy próbát Schwalbe-éknál.

A löttyözésnek annyi a köze a szalag felszedéséhez, hogy amikor a felpattintás után leeresztem a gumit, akkor az egyik oldal (valószínűleg a fémszálak miatt) visszaugrik a helyéről, és néhány szakaszon betolja a ragasztószalagot a felni közepe felé. Legalábbis ez az elméletem.



#315
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Én fém gumileszedőt használok 20 éve, ilyet még nem csinált soha egyik gumival sem.

Ezt a felszedi a szalagot dolgot nem teljesen értem. Mi szedi fel a szalagot és miért ? Hát az rajta van, mikor felrakod a gumit. A löttytöltésnek mi köze a szalaghoz ?


Marci

#316
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Mi más okozta volna, mint a leszedő ??

Hát, ez már nem úgy néz ki, mint ami jól fog neked tömíteni. De belsővel még jó lesz.

 

Arra gondoltam, hogy a "jogos-e", hogy a gumileszedő így szét tudja kapni a gumiperemet? Vagy lehet, hogy gyártási hiba is belejátszott?

Egyébként a gumit szárazon felpattintva, 2-3 órát tartotta a levegőt. Csak amikor a löttyöt beleteszem, akkor felszedi a szalagot :-(

Na mindegy, belsős tartaléknak még tényleg jó lehet.



#317
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Mi más okozta volna, mint a leszedő ??

Hát, ez már nem úgy néz ki, mint ami jól fog neked tömíteni. De belsővel még jó lesz.


Marci

#318
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Helló!

 

Szerintetek mennyire normális az, hogy egy gumi pereméből fémszálak állnak ki? Párszor leszedtem, illetve feltettem a felnire, hogy gyakoroljam a passzentos gumi szerelését. Műanyag gumileszedőket használtam. Az a gondom, hogy most, amikor felniszalaggal akarom felrakni, akkor legyűri a szalagot, amikor leeresztem a gumit, hogy betöltsem a szelepen keresztül a löttyöt.

 

Okozhatta ezt a gumileszedő, illetve kuka-e a gumi?

 

kösz

 

20180616_143543.jpg



#319
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Szombaton szépen "dolgozott" a Stans folyadék a hátsó kerekemben, egy tempós murvás enyhe lejtőn jöttem lefelé és hallottam a szisszenést 2-3 kerékfordulat erejéig, akkor nem is voltam benne biztos hogy defekt lehet, mert siettem az eső elől. Aztán otthon láttam hogy lötyis a nyeregcső és nyeregvázcső egy picit. Nyomást minimálisat vesztett.

Könnyű is volt lemosni. A régi bringámban Joe's  ecosealant volt anno, azt a fényes feketéről alig bírtam letakarítani.



#320
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem túl régen tárgyalt témákból többet is érint a cikk: https://bikerumor.co...ire-sealant-qa/