Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15839 hozzászólás a témában

#3241
pauly

pauly

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Kend be hintõporral,nekem segített.Utána egybõl bepattant...A belsõ meg a külsõ gumi tulságosan egymáshoz tapad a szelepnél azért nem bír bemenni ott...

#3242
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Az is lehet, hogy túlságosan ki van tágulva, s a szelepnél, mivel nem egyenletes a belsõ, kitüremkedik. Mennyire ment fel könnyen?

a - a szelepnél laza
b - máshol szorul

Ja és csak úgy próbaképpen, forgass el 90 fokot a külsõn. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3243
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nyomd be a szelepet amennyire csak tudod, így nem akadályozza a vastagabb, merevebb gumi a külsõ peremét.

#3244
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Már csináltam :(
Nem furcsa, hogy pont a szelepnél van??

#3245
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

ereszd le, masszírozd át, fújd fel.

a perem nincs bepattanva a felnibe.


Vagy adj még rá nyomást, ha a felni bírja, majd bepattan. Ha bekened a felnit, az is segít, pl. szappanos vízzel. Így ne menj fele, lefordulhat.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#3246
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ereszd le, masszírozd át, fújd fel.

a perem nincs bepattanva a felnibe.

#3247
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
Itt mivel van a gond?
A külsõvel vagy a belsõvel?
Mondjuk jó öreg mindkettõ...

Feltöltött kép

#3248
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
a szilikont itasd fel a cernaval.kevesbe dorzsoli majd ki talaj.
legalabbis nallam a felni bekenhagyta a szilikonos varrast.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3249
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Kösz a tippeket!
Varrás után belülrõl megy folt, hogy védje a belsõt, de kívülrõl csináltok még valamit?

#3250
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

ez nem csak ilyen veszmegoldas? hosszabb tavon is birja?
meg pl beleragad egy latextejes kulsobe? kirandulasokra jo lenne, ha kiszakad, akkor a potbelso sem er semmit.


Szálerõsítéses, mint a tubeless repair kit foltja, ha egyszer ráragad a gumira, én le nem venném :)
Amúgy elég vastagnak néz ki, de szerencsére még nem kellett használnom. Nagyobb vágás bevarrása után ugyanúgy tennék rá egy ilyen foltot belülrõl.
A latextejes gumira szerintem semmi nem ragad rá, bármivel is szeretnéd megjavítani, a löttyöt le kell mosni, a felületet meg kell szárítani.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#3251
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
tudom hogy nem ugyan az de nekem egy intense gumim szakadt ki (24" 480g sajat meres) a drotperemnel jo 20cm szakaszon.
muanyag cernaval 2X atvartam lekentem szilikonnal es 2 eve mukodik.
regebben tettem bele jopar elkefelt 360-at megtobb 180-t es semmi baja.

a te gumidat is megvarnam, ragasztanam a helyedben.turara meg siman jo.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#3252
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudnátok javasolni konkrét terméket?
Én kívül-belül sima belsõs foltot raktam rá, dudorodik szépen, öröm ránézni. Olyan óvatosan kerülöm vele a sziklákat, hogy az valami csoda! :)
---
Mérges vagyok amúgy, mert alaposan átvertek ezekkel a külsõkkel. Ráadásul nem is magánszemély, hanem bolt (nehezen állom meg, hogy paraszt módon elküldjem õket oda, ahova valók). Egy pár race king (mindkettõn átlátni), egy pár x king (olyan kolbász mindkettõ, hogy ellen kell kormányozni). És nem is adta olcsón...
Igen tapasztalatlan voltam mikor megvettem, aztán ahogy látok rendes gumikat, úgy jövök rá, hogy az enyém sz.r. Visszavinni, balhézni már nem fogok, a boltot meg igyekszem elfelejtetni.


epp a multkor irta a kollega, hogy az autos folt olcsobb - en bringas tubeless foltot vettem. a tiptop is csinal, csak jo draga.
REMA TIP TOP - Tubeless repair kits: 5060160 Tubeless repair kit

ilyen bs, meg mittomen milyen gumikat nem vennek olyan helyre, ahol az ember 40-50el szaguldozik terepen. az eleted mulhat rajta.

PARK TOOL TB-2C EMERGENCY TIRE BOOT REAPIR KIT 3 PACK


ez nem csak ilyen veszmegoldas? hosszabb tavon is birja?
meg pl beleragad egy latextejes kulsobe? kirandulasokra jo lenne, ha kiszakad, akkor a potbelso sem er semmit.

#3253
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Tudnátok javasolni konkrét terméket?
Én kívül-belül sima belsõs foltot raktam rá, dudorodik szépen, öröm ránézni. Olyan óvatosan kerülöm vele a sziklákat, hogy az valami csoda! :)


PARK TOOL TB-2C EMERGENCY TIRE BOOT REAPIR KIT 3 PACK

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#3254
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

meg kell varrni, vagy szovetes foltot hasznalni. a sima folt nem er semmit, mert nyulik.

Tudnátok javasolni konkrét terméket?
Én kívül-belül sima belsõs foltot raktam rá, dudorodik szépen, öröm ránézni. Olyan óvatosan kerülöm vele a sziklákat, hogy az valami csoda! :)
---
Mérges vagyok amúgy, mert alaposan átvertek ezekkel a külsõkkel. Ráadásul nem is magánszemély, hanem bolt (nehezen állom meg, hogy paraszt módon elküldjem õket oda, ahova valók). Egy pár race king (mindkettõn átlátni), egy pár x king (olyan kolbász mindkettõ, hogy ellen kell kormányozni). És nem is adta olcsón...
Igen tapasztalatlan voltam mikor megvettem, aztán ahogy látok rendes gumikat, úgy jövök rá, hogy az enyém sz.r. Visszavinni, balhézni már nem fogok, a boltot meg igyekszem elfelejtetni.

#3255
MrMojo

MrMojo

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
köszönöm!

#3256
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
meg kell varrni, vagy szovetes foltot hasznalni. a sima folt nem er semmit, mert nyulik.

#3257
MrMojo

MrMojo

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. hétvégén a Bükk Maratonon kaptam defektet, és szerelés közben vettem észre, hogy a pont egy hónappal ezelõtt vásárolt külsõn (Schwalbe - Rocket Ron Performance; 2.1), a futófelületen van egy kb fél-egy cm hosszú hasadás, ami alatt látható a belsõ. Tudom ezt tovább használni, ha belülrõl megragasztom, vagy mindenképpen ki kell cserélni?

Köszi elõre is

#3258
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
29ernel miben ter el az xking2? sulyra tok hasonlo... a cikkben annyit irnak, hogy 12eseket konnyebb tubelessesiteni, a korabbi allitolag eleg szenvedos volt, pedig anyag van benne rendesen.

en tuti nem mennek le azokon a csuszos koveken :)

#3259
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Mtbr-en szintén említik a keskenységüket (m-king, x-king 2.2 29er): Continental Mountain King II 2.2 and X-King 2.2 with Protection 29er Tire Review | Mountain Bike Review

#3260
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

26osban a 2,3"-as Speedking is keskenyebb, mint az elsõgenerációs MountainKing, a 2,1-es pedig kb. sárgumi.

Van rendes sárgumim, de azt sajnáltam volna a Gerecsére, ezért vettem elõzõ este egy pár Speedkinget. Hibátlan volt! Csak néztem az út szélén sarat kapargatókat, volt köztük nem egy, akinek x-race kombó volt bedugulva (ami a "normális" gumim). Szóval megérte, azt hiszem. :)

A képen 2.1 Speed, 2.2 X
Feltöltött kép