Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#261
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Nyugi! Béke.

 

Köszönöm az infókat!



#262
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

..Más készletben sincs ilyen."

 

Hát itt, azért a fele készletben van... Mondjuk úgy az alap készletben nincs, az extrásakban meg igen.

https://r2-bike.com/Repair-Set

Reszelő....Jesszusom...

Ha nekem a vasdarab által kb 4-5mm hosszú vágást simán megtákoltam az út szélén, akkor hagy kérdezzem már meg, azon mit kellett volna még reszelgetni ? És hova ? Szép kör alakúra ?

Reszelgessen mindenki aki csak akar ! Szabad döntése mindenkinek.

De tudom, most majd az jön, hogy néhányban még van egy kis tubus ragasztó anyag is és azt miért nem javasoljuk ??? Ugye ? Mert az extrásokban az is van !

Egyébként te ezt a hurkát használod rendszeresen vagy csak ....ból szóltál bele ?


marton módosította - 2018. augusztus 20. - 20:10

Marci

#263
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

én már száműztem a reszelőt a készletből 
be van készítve egy kukac a szerszámba és ha gond van csak nyomom a lyukba
csak idő- és levegőveszteség szabályos lyukat reszelgetni 


  • marton kedveli ezt

#264
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Szerintem nem. Más készletben sincs ilyen.

A kukac nyúlós, ragadós. Igazából itt az a cél, hogy betömködve valahogy kitöltsed a vágást. Azért is olyan hosszú, hogy nyomjad, húzzad, kenjed, töltsed. A megmaradó kilógót meg levágod. Kész.

Mehetsz tekerni.

..Más készletben sincs ilyen."

 

Hát itt, azért a fele készletben van... Mondjuk úgy az alap készletben nincs, az extrásakban meg igen.

https://r2-bike.com/Repair-Set



#265
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Szerintem nem. Más készletben sincs ilyen.

A kukac nyúlós, ragadós. Igazából itt az a cél, hogy betömködve valahogy kitöltsed a vágást. Azért is olyan hosszú, hogy nyomjad, húzzad, kenjed, töltsed. A megmaradó kilógót meg levágod. Kész.

Mehetsz tekerni.


Marci

#266
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Kaptam még egy olyan ifót, hogy fontos része a kis fúró/reszelő szerszám a javítókészletnek. Mert ez állítja be a lyuk méretetét a kukac beszúró szerszámhoz. Nekem nincs ilyenem az én készletemben. Kell vegyek ilyet?



#267
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ne félj a méretétől ! Tömködd bele a kukacot és kész ! Jó lesz.

Nem kell takarítani, max ha nagyon saras lenne a külső.

A tejeket a kis szúrásokra, tüskékre találták ki. De amúgy is ebből van a legtöbb.


marton módosította - 2018. augusztus 17. - 22:41

Marci

#268
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Közel 4 mm-es vágásra már korábban is javasoltam ezt: https://www.decathlo...id_8332904.html

Felesleges a tejek cseréjével kísérletezgetned, a löttyök nem ekkora lyukak tömítésére vannak. Megcsinálod ezzel a gumihurkával és kész, 10 perc múlva elfelejted az egészet.

Ha lett volna nálad ilyen, megúszod a belső berakását + a tej törölgetését is, mindent. Néhány hete mentem reggel dolgozni, kivágta egy vasdarab a gumim. A hurkával megműtöttem a Kerepesi út járdáján, felfújtam, csáá ! Mentem tovább. (jó, a tejet utána kellett tölteni, mert az nekem is kifolyt nagyrészt)

Tubeless használóknak kötelező ilyet hordani !

Van tubeless javító kukacom. Egy bajom van vele, hogy az a méretű lyuk amit már nem fog meg a folyadék, az még túl kicsi a szerszámnak amivel a kukacot kellene belenyomnom. Lehet én vagyok túl parás és bele kéne nyomni a kisebb lyukba is.

Mi az eljárás ilyen esetben? Most megmértem a szerszámot. A villa elején 3.3mm, míg a legszélesebb részen 4.6mm. Ezt bele kellene erőszakolni a kisebb lyukakba is. A mostani lyuk 3.5mm. Holnap megnézem mire jutok.

Most nem volt nálam. Innentől mindig viszem.

Akkor ezért van tele a net, hogy sokan oda-vissza cserélgetik a folyadékokat mert nem fog meg mindent? Apró szúrásra nagyon jól működött bármelyik amiket próbáltam. Szerintem maradok a Finish Line cuccnál. Legalább ez nem köt bele a belsőbe.

 

A kukac legyen velünk. :D

 

Még egy kérdés. Kukac mehet egyből bele a lyukba? Takarítani ott kint a terepen nem igazán lehet.


eddie1978 módosította - 2018. augusztus 17. - 22:41


#269
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

1 fillérrel nem adnék (nem is adtam) érte többet, mint a Decás...Bár nekem sem Decás van, ezer néven kapni ilyet.

Ez a kormányba dugós megoldás meg...hát, én pl meg nem venném. (tudom, nagy versenyzők is így használják)

Szóval hasznos cucc. Nyilván ennek is meg vannak a határai, centis vágásokat már ez sem fog begyógyítani.


Marci

#270
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Közel 4 mm-es vágásra már korábban is javasoltam ezt: https://www.decathlo...id_8332904.html

Felesleges a tejek cseréjével kísérletezgetned, a löttyök nem ekkora lyukak tömítésére vannak. Megcsinálod ezzel a gumihurkával és kész, 10 perc múlva elfelejted az egészet.

Ha lett volna nálad ilyen, megúszod a belső berakását + a tej törölgetését is, mindent. Néhány hete mentem reggel dolgozni, kivágta egy vasdarab a gumim. A hurkával megműtöttem a Kerepesi út járdáján, felfújtam, csáá ! Mentem tovább. (jó, a tejet utána kellett tölteni, mert az nekem is kifolyt nagyrészt)

Tubeless használóknak kötelező ilyet hordani !

Létezik belőle, praktikus elhelyezésű is, kormány végben tárolható, persze nem annyi mint a Dekás, csak oda kell figyelni a kormány belső méretére, 17-21 mm, nekem polcon figyel mert nem megy bele a Syntace kormányba,

 

https://r2-bike.com/...-Tubeless-Tires



#271
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem ha szakadt, akkor akkora vagasok voltak, hogy semmi ilyesmi nem hasznalt volna. Mindket esetben kuka lett a gumi.

#272
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Finish Line ismét. Nos ma este Salföldnél fogtam egy szép tüskét. Az eredmény lassan szivárgó gumi. Miután kivettem a tüskét maradt egy, itthon megmérve tolómérővel, 3.5-3.7mm széles vágás. Ezt nem tömítette. Kifoly a nagyja. Dobtam bele egy belsőt, patronnal felfújtam és már gurultam is tovább. Annyi plusz infó, hogy nem takarítottam ki belőle az előző Mitas folyadékot csak kitöröltem nagyjából és betöltöttem a Finish Line cuccot, ami akkor azonnal tömítette a Mitas által nem tömített lyukat. Lehet ennek van jelentősége. Holnap patika állapotra eltakarítom.

 

Eddig volt a sima Stans, Mitas majd most a Finish Line. Mindegyik vegyes eredménnyel. A latexesek lehet csak öregek voltak némelyik defektnél és amiatt nem működtek.

 

Mit érdemes még kipróbálni? Stans Race? Azt sok helyen hozzák a legjobbnak.

Közel 4 mm-es vágásra már korábban is javasoltam ezt: https://www.decathlo...id_8332904.html

Felesleges a tejek cseréjével kísérletezgetned, a löttyök nem ekkora lyukak tömítésére vannak. Megcsinálod ezzel a gumihurkával és kész, 10 perc múlva elfelejted az egészet.

Ha lett volna nálad ilyen, megúszod a belső berakását + a tej törölgetését is, mindent. Néhány hete mentem reggel dolgozni, kivágta egy vasdarab a gumim. A hurkával megműtöttem a Kerepesi út járdáján, felfújtam, csáá ! Mentem tovább. (jó, a tejet utána kellett tölteni, mert az nekem is kifolyt nagyrészt)

Tubeless használóknak kötelező ilyet hordani !


marton módosította - 2018. augusztus 17. - 14:15

  • Kisherceg és eddie1978 kedveli ezt
Marci

#273
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Finish Line ismét. Nos ma este Salföldnél fogtam egy szép tüskét. Az eredmény lassan szivárgó gumi. Miután kivettem a tüskét maradt egy, itthon megmérve tolómérővel, 3.5-3.7mm széles vágás. Ezt nem tömítette. Kifoly a nagyja. Dobtam bele egy belsőt, patronnal felfújtam és már gurultam is tovább. Annyi plusz infó, hogy nem takarítottam ki belőle az előző Mitas folyadékot csak kitöröltem nagyjából és betöltöttem a Finish Line cuccot, ami akkor azonnal tömítette a Mitas által nem tömített lyukat. Lehet ennek van jelentősége. Holnap patika állapotra eltakarítom.

 

Eddig volt a sima Stans, Mitas majd most a Finish Line. Mindegyik vegyes eredménnyel. A latexesek lehet csak öregek voltak némelyik defektnél és amiatt nem működtek.

 

Mit érdemes még kipróbálni? Stans Race? Azt sok helyen hozzák a legjobbnak.

joe"s elite racer.

https://bikelogistic...gatlo-folyadek/


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#274
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Finish Line ismét. Nos ma este Salföldnél fogtam egy szép tüskét. Az eredmény lassan szivárgó gumi. Miután kivettem a tüskét maradt egy, itthon megmérve tolómérővel, 3.5-3.7mm széles vágás. Ezt nem tömítette. Kifoly a nagyja. Dobtam bele egy belsőt, patronnal felfújtam és már gurultam is tovább. Annyi plusz infó, hogy nem takarítottam ki belőle az előző Mitas folyadékot csak kitöröltem nagyjából és betöltöttem a Finish Line cuccot, ami akkor azonnal tömítette a Mitas által nem tömített lyukat. Lehet ennek van jelentősége. Holnap patika állapotra eltakarítom.

 

Eddig volt a sima Stans, Mitas majd most a Finish Line. Mindegyik vegyes eredménnyel. A latexesek lehet csak öregek voltak némelyik defektnél és amiatt nem működtek.

 

Mit érdemes még kipróbálni? Stans Race? Azt sok helyen hozzák a legjobbnak.



#275
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Csak érdekesség. DT XRC1200-ra Rocket Ron Addix SnakeSkin 2.25 külsőt heccből megpróbáltam, egy 130 grammos kis Lezyne Mini Drive hordozható minipumpával fel lehet tenni... ;)

Acros szett hasonló (francia Duke carbon felni), majd egyszer megpróbálom, szerintem ahhoz sem kell még egy alap gagyi műhelypumpa sem. Schwalbe és Maxxis külsőkkel használtam eddig.



#276
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

meg még szvsz a gumi porózussága 

egy vékony falu "lukacsos" könnyű most divatos tl easy ready (megfelelő aláhúzandó) külsőben -ami nem is működik lötty nélkül- jó eséllyel hamarabb fog "száradnii" a cucc, mint egy igazi UST tublesbben amibe bele van sütve még egy butyl réteg, avagy mint egy belsőben.

 

mellesleg volt itt most egy mavic monti gumi (UST logós) kolléga kézzel rakta fel (WTB Freqvency felni) és egy műhelypumpával simán a helyére ment.


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#277
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem tudom min múlik pontosan a lötty száradása. De nem hiszem hogy csak nálam ilyen és mindenki másnál folyik hosszú hónapok után is.

Conti RaceKing Performance + DT kerék, szallag, szelep + Schwalbe Doc Blue, minden nap használva ebben a forróságban.

Állítólag ez is számít.

 

en olyan rendszert meg nem lattam, amibol nem fogyott volna, pedig volt mar parfele kerekem, gumim, szalagom, lotty, etc. mindenbe 60mlt teszek, az 57es montibol gyorsabban fogy ugyanaz a mennyiseg, mint a 30as gravelgumibol.


arn módosította - 2018. augusztus 09. - 17:29


#278
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Keress rá a Tesa 4289-es szalagra. Évek óta használom, kb ugyan az, mint a No Tubes szalag. Csak 66m olyan 14EUR. Van 19, 25 meg talan 30mm széles.


Köszönöm! Megnézem.

#279
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Milyen felniszalagot vegyek? DT ami most van jó lehet. Legyen inkább a Schwalbe?

Első eredmény a Finish Line folyadékról. Vasárnaptól ma reggelig eltelt kb három nap alatt 0.3bart engedett az egy nap alatti 0.5-1bar helyett. Az akác tüske helye probléma mentes.

Keress rá a Tesa 4289-es szalagra. Évek óta használom, kb ugyan az, mint a No Tubes szalag. Csak 66m olyan 14EUR. Van 19, 25 meg talan 30mm széles.



#280
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Nem tudom min múlik pontosan a lötty száradása. De nem hiszem hogy csak nálam ilyen és mindenki másnál folyik hosszú hónapok után is.

Conti RaceKing Performance + DT kerék, szallag, szelep + Schwalbe Doc Blue, minden nap használva ebben a forróságban.

Állítólag ez is számít.


Marci