Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#341
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

0hQyd5L.gif


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#342
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ami mégg pozitívum volt a Joe's lötyinél, nem állt össze.


Nekem epp forditott a tapasztalatom :) a stans sose rohadt ugy bele a gumiba, mint a joes.

#343
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Semmi gondom a stansel, a gumi vacak. A conti nem szivarog, meg a schwalbe se mind. Meg amugy is a schwalbe lotty is stans, igy ez nem lehet kifogas. Meg az sem zavarna, ha egy havi allas utan csinalja, de par nap utan ne ugy nezzen ki, mintha pocsolyaban tartanam.

Ami mégg pozitívum volt a Joe's lötyinél, nem állt össze.



#344
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Haver VW szervizben dolgozik, ő az ott használt anyagot rakja a gumijába, szerinte nagyon jól működik.


Marci

#345
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás
Mostanában divat lett sok autóban, hogy pótkerék helyett defekttömítő löttyöt adnak. Laikusként azt gondolom ezek ugyanúgy működhetnek bringás használat esetén. Valami ilyesmit próbáltatok már?

#346
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Lefelé óvatos vagyok, nagyon nem feszegetem a határokat. Felfelé gondoltam. 



#347
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hogy erted, hogy kevesbe tapad? kanyartartas, fekezhetoseg, kaptatoknal?



#348
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Először azt hittem ez az én bringám :)

Addix Speed Racing Ralph van fent hátul és nem ilyen, pedig használom rendesen, még a lötty is az mint neked. 

Az előző PaceStar, SnakeSkin, csúcs Ralph-hoz képest szerintem csökkent a tapadása az Addix Speed változatnak. A marketig szerint nem kellene ezt érezzem. Hiába játszok plusz-mínusz a nyomással nem érzem azt mint előtte. Elől Speed Rocket Ron van és az olyan mint a régi volt. Lehet a SpeedGrip-et fogom kipróbálni legközelebb. 

Futottam egy kört másik gumikkal és elegem volt, nem keresnék akkor sem másikat ha foltosodna (a régi egyébként csinálta). Esetleg a Bikertigger javasolt cuccal próbáld ki.   

 

aki addix speed racing ralphot hasznal, megerositene abban, hogy nem foltosodik? a thunder burt katasztrofa... amellett, hogy egyreszt ugy fogadott egyszer, hogy csutkan le volt eresztve, szedszedtem teljesen, ujra toltottem elol-hatul. a futofeluleten orran szajan szivarogtatja a folyadekot. az ugyanakkor vasarolt rocket ronnal semmi gond.

 

ez harom nap allas utan...

 

 

 



#349
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Utóbbi 2évben mitas scylla textrát használtam stans folyadékkal,semmi de semmi gond nem volt vele,váltottam maxxis ikon exo tr-re nem 3c ezzel sincs semmi gond! nincs szivárgás 



#350
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Semmi gondom a stansel, a gumi vacak. A conti nem szivarog, meg a schwalbe se mind. Meg amugy is a schwalbe lotty is stans, igy ez nem lehet kifogas. Meg az sem zavarna, ha egy havi allas utan csinalja, de par nap utan ne ugy nezzen ki, mintha pocsolyaban tartanam.

arn módosította - 2018. április 23. - 20:17


#351
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nem reklámból mondom (már nem ott dolgoz) próbáljátok ki a zöld joes (eco sealent) lötyit. dedikáltan véknya falú tl ready külsőkhöz fejlesztették. (ehez képest érthetetlen hogy nem co kompatibilis)

Tavalyi évben én is átálltam Joe lötyire, nem foltosodott a külső vele, bár engem nem izgattak a foltok a NoTubesnél. 



#352
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem reklámból mondom (már nem ott dolgoz) próbáljátok ki a zöld joes (eco sealent) lötyit. dedikáltan véknya falú tl ready külsőkhöz fejlesztették. (ehez képest érthetetlen hogy nem co kompatibilis)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#353
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

normalisnak nem normalis... szerintem ezeknel a gumiknal szimplan lesporoltak egy reteget, es a porozus gumin ateszi magat lassan. amugy szigoruan veve a hasznalatot nem befolyasolja, mert a levegot tartja, de egy 45 euros premiumnak tekintett, tubelessre szant gumitol nem ezt varom. a lotty igy biztos hamarabb fogy belole, legalabbis a hig resze, a suruje meg marad.

Nem nyugtat meg gondolom, hogy a prémium Maxxis külsők szintén szivárognak. Ettől függetlenül sokáig kitart bennük a szmötyi.



#354
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

normalisnak nem normalis... szerintem ezeknel a gumiknal szimplan lesporoltak egy reteget, es a porozus gumin ateszi magat lassan. amugy szigoruan veve a hasznalatot nem befolyasolja, mert a levegot tartja, de egy 45 euros premiumnak tekintett, tubelessre szant gumitol nem ezt varom. a lotty igy biztos hamarabb fogy belole, legalabbis a hig resze, a suruje meg marad.



#355
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Nekem a Mitas X-Road csinálja ezt az oldalfalon+peremnél. Az X-Field jó.

 

Ez a szivárgás normális dolog?



#356
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

aki addix speed racing ralphot hasznal, megerositene abban, hogy nem foltosodik? a thunder burt katasztrofa... amellett, hogy egyreszt ugy fogadott egyszer, hogy csutkan le volt eresztve, szedszedtem teljesen, ujra toltottem elol-hatul. a futofeluleten orran szajan szivarogtatja a folyadekot. az ugyanakkor vasarolt rocket ronnal semmi gond.

 

ez harom nap allas utan...

 

kGkXnIs.jpg


arn módosította - 2018. április 23. - 13:41


#357
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Sziasztok!

 

Szerintetek mi lehet az oka a következő jelenségnek?

 

Adott egy kerékpár tubeless gumikkal, tubelessként használva egy ideje. A nyomást tartja, a löttyöt nemrég töltöttem utána.

 

A bicikli a kombi autó hátuljában utazik, az első kereke 30%-ban megdöntve áll és a nap éri. Ekkor egy nap alatt az első kerék teljesen leereszt. Megfelelő nyomásra pumpálás után újra tartja a levegőt.

 

Kösz!

 

Tamás



#358
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ok, koszi :) a betoltes nem gond, a szelepeltomites inkabb. Egyszer mar szivatott meg ugy, hogy a szelep nem tomitett a beragadt gumitormelektol es leeresztett a francba az egesz. Ez egy montinal annyira nem nagy kaland, mert a fal nem olyan merev, de pl cx bringanal kiugorhat a perembol, ami eleg bosszanto indulasnal, vagy az erdoben booster nelkul.

#359
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

a notubes race sealant megeri a felarat a normal felett? a normalt kb 8 eve hasznalom, bevalt.

A Race verzióban  ~7mm-es apró, vékony selyemszerű műanyagszálak találhatóak, a nagyobb lyukat ezek segítségével hatékonyabban tömítheti.

Cserébe szelepen keresztül szinte lehetetlen betölteni, a külsőt le kell pattintanod a felniről egy rövid részen és ott töltheted be. Szerintem jó cucc alapvetően, de átlagos bringásoknak felesleges. Véleményem szerint "Race only".

Szintén probléma lehet vele, hogy a szelepmagot gyakrabban kell kivenned és megpucolnod, mert könnyen eltömíti.

 

Tüske. Apró tüskénél nincs teendőd, pláne, ha

  • nem szivárog a lyukon
  • a külsőd nem a grammozós típusok egyike a vékony oldalfalú, vékonyabb futófelületű tubeless-ready külsőkből


#360
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Megvolt az első tüske. Kihúztam, Stan's szépen tömített. Kell ezzel foglalkozni? Lyuk javító gumikukaccal betömni? Nyomást tartotta hazafelé és ma reggelre is.