Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#321
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Reszelj bele radírt egy keveset.


Masok konfettit hasznaltak :D

#322
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mitas-t hol vetted? Az szerintem is nagyon jó, csak viszonylag hamar beszárad. Én most Stans NoTubest használok, de havernak se fogta meg múlt héten a Stans a kis lukat, csak kifolyt az egész...


https://www.gumispri...000ml-részletek

#323
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Reszelj bele radírt egy keveset.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#324
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Finish Line Tubeless Tire Sealant

 

Mindenki csodát ígér, de ezzel lehet teszek egy próbát ha elfogyott a Mitas folyadék.

 

Mitas-t hol vetted? Az szerintem is nagyon jó, csak viszonylag hamar beszárad. Én most Stans NoTubest használok, de havernak se fogta meg múlt héten a Stans a kis lukat, csak kifolyt az egész...



#325
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Vagy ha veszel egy tonnát az tuti kitart egy ideig :)

 

Az biztos.

 

Itt egy teszt a Finish Line cuccról.



#326
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Van olyan ajánlás is, hogy reszeljünk a folyadékba V-fék fékbetétet. Most néztem, hogy lehet venni gumiport is. Igaz ott tonnákról beszélnek. Lehet ledarálok pár rossz belsőt.


Vagy ha veszel egy tonnát az tuti kitart egy ideig :)

#327
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Finish Line Tubeless Tire Sealant

 

Mindenki csodát ígér, de ezzel lehet teszek egy próbát ha elfogyott a Mitas folyadék.



#328
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Van olyan ajánlás is, hogy reszeljünk a folyadékba V-fék fékbetétet. Most néztem, hogy lehet venni gumiport is. Igaz ott tonnákról beszélnek. Lehet ledarálok pár rossz belsőt.



#329
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mikor még csak nézegettem a tubless rendszert, akkor a legrövidebb élettartamot az Orange Seal-re írták. Négy-hat hét. Ezek szerint ezek sem tartósabbak.

Mindig van nálam két belső, pumpa, tubeless javító kit stb. Nem akarom tolni.

Eddig ez 50%. Két tüskéből egyet fogott meg. Ráadásul pont a nagyobbat. Igaz akkor még frissebb volt a folyadék.



#330
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Én a Continental folyadékkal jártam így. Csak néztem ahogy jön ki a lyukon de semmi hatás.

Valahogy ezek elfáradnak egy (elég rövid) idő után.

Annyit mondok, a kb 2 éve egy belsőbe öntött OKO löttyöm most is úgy folyik, mint új korában. Az egy sűrű állagú valami, nem tej de valahogy az nem szárad ki. Vagy azért nem, mert belsőben van ? A fene érti ezeket.

De az OKO tubeless tej ugyan úgy, nagyon hamar kiszáradt a külsőben.


Marci

#331
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

B@ssz@ f@sz ezt a Stan's lötyit. Indulás előtti pumpálásnál vettem észre a tüskét. Kihúztam majd megforgattam, hogy tömítsen. Nos nem tömített hanem kifolyt a lyukon az összes. A javító kukacot esélytelen lett volna beledugni. Lecseréltem a Mitas folyadékra. Ezzel most jó. Kb két hónapja van benne a Stan's. Nem értem.



#332
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mars kartársnak ajánlanék ujjgyakorlatként egy wtb scarper35 felnit wtb 2,6 os (b+ ugyi) külsővel. 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#333
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

DT Swiss XRC 1200 kerék (25mm belső felnszélesség). Schwalbe Rocket Ron 2.25 SSkin Addix SpeedGrip külsőt gumileszedővel lehet csak feltenni, elég passzentos, cserébe egy ócska gagyi kézipumpával a helyére lehet fújni a külsőt. A nehezebb gumifelszerelés ellenére ez az eddigi legkönnyebben installálható tubeless setup, amivel valaha dolgom volt.

1.8-2 bar nyomás körül már a helyére pattan a külső.



#334
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Én a fém leszedőben hiszek már 20 éve. Láttam én már derékszögben hajlani a haver überlegtutibb mindennél jobb műanyag gumileszedőjét ilyen szoros guminál. http://bringabutik.h...fem-gumileszedo

Ezzel leszedsz/felraksz bármit, bármilyen folyadék nélkül. Ez nem hagy cserben terepen, az tuti.

 

Elmesélem pozitív tapasztalatom tubeless ügyben.

Schwalbe SmartSam Performance. 3 hétig belsővel használtam. Ezután belső ki, szelep becsavar, tej betölt, gumi vissza, booster nélkül fel tudtam fújni a pumpával. Semmit nem engedett azóta sem lassan egy hét alatt. Ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Ehhez képest a dupla ennyiért vett Evo kivitelű Schwalbéval küzdeni kellett. Eleinte egy ideig eresztett, csak booster-ral felfújható, lassan ugyan de ereszt, kb 10-14 naponta rá kell fújni. Nyilván jóval vékonyabb az oldalfala az olcsóbbhoz képest. Lehet hogy kicsit könnyebb de már nem vagyok benne biztos hogy megéri az árát.


marton módosította - 2018. április 28. - 22:44

Marci

#335
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Először kellett leszednem ezt a külsőt, szűk egy év alatt első defektem volt a héten.

Nem vagyok szerelő, azt se mondom, hogy nem lehet újat mondani nekem ebben a témában, de pár külsőt leszedtem már. Ez tegnap nem jött volna le folyadék nélkül, de fel se tudtam volna tenni. Lehet nyúlt annyit, hogy legközelebb folyadék nélkül is menjen, nem tudom, de én éjszaka is járok bicajozni terepen, biztosra kell mennem.

 

Most olyan nyeregcső táskákat nézek, amik csak a nyeregre vannak felfogatva, a nyeregcsőre nem, mert dropper postom van. Abba minden beleférne, lehet ez lesz a megoldás.

az összes olyan táska amelyiknek van konzolja ilyen (sks race bag széria, abus táskák, topeak  hogy csak a minőséi darabokat emlegessük)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#336
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Az Ortlieb Micro pont ilyen, bár nem tudom, hogy mekkora kellene neked. Vizálló, a por sem jut bele, ezért választottam. Kicsit macerás volt feltenni, mert jó előre tolom a nyergeket, de amúgy fasza. Kapni hozzá pótadaptert 5 euróért. Bike24-es felirattal olcsóbb.

 

Köszi a tippet. Van amúgy egy nyeregcső táskám, még egy próbát teszek vele, hogy milyen, ha nem rögzítem a nyeregcsőhöz.

 

Pótbelső, 2 gumileszedő, Easy Fitt folyadék lenne benne.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#337
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Most olyan nyeregcső táskákat nézek, amik csak a nyeregre vannak felfogatva, a nyeregcsőre nem, mert dropper postom van. Abba minden beleférne, lehet ez lesz a megoldás.

 

Az Ortlieb Micro pont ilyen, bár nem tudom, hogy mekkora kellene neked. Vizálló, a por sem jut bele, ezért választottam. Kicsit macerás volt feltenni, mert jó előre tolom a nyergeket, de amúgy fasza. Kapni hozzá pótadaptert 5 euróért. Bike24-es felirattal olcsóbb.



#338
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Alapvetően maximum 2 db gumileszedő minden nélkül elég bármilyen gumi leszedéséhez, ha TL, ha nem. Abban látom a trükk lényegét, hogy teljesen körbe, mindkét oldalon le kell pattintani a gumi peremét a felniről, és benyomni a középső árokba. Ezt követően jöhet a gumileszedő. Legtöbbször 1 is elég, de 2 biztosan. Némi gyakorlással bármikor abszolválható a dolog, és akkor nem kell cipelni semmit pluszban. 

 

Először kellett leszednem ezt a külsőt, szűk egy év alatt első defektem volt a héten.

Nem vagyok szerelő, azt se mondom, hogy nem lehet újat mondani nekem ebben a témában, de pár külsőt leszedtem már. Ez tegnap nem jött volna le folyadék nélkül, de fel se tudtam volna tenni. Lehet nyúlt annyit, hogy legközelebb folyadék nélkül is menjen, nem tudom, de én éjszaka is járok bicajozni terepen, biztosra kell mennem.

 

Most olyan nyeregcső táskákat nézek, amik csak a nyeregre vannak felfogatva, a nyeregcsőre nem, mert dropper postom van. Abba minden beleférne, lehet ez lesz a megoldás.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#339
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Ide írok, mert szerintem kapcsolódik a tubelesshez, illetve amiatt van a kérdésem.

 

Teljes tubeless rendszerem van, külső, felni elő van készítve gyárilag, de én belsővel használom.

A héten kaptam defektet, nagyon nehezen tudtam leszedni a külsőt és vissza is nagyon nehéz volt tenni. Gondolom a tubeless miatt ennyire passzentos minden.

Ha nincs a Schwalbe Easy Fit gumiszerelő folyadék, még szerelnék.

 

Viszont ha bicajozás közben kapok defektet, esélyem sincs a folyadék nélkül levenni, illetve visszatenni a külsőt, tehát viszem most már magammal. Alapvetően nem viszek hátizsákot, övtáskában és mezben vannak a cuccok, de a folyadékkal már kicsi lesz az övtáska.

Van valamilyen extra kicsi kiszerelésű gumiszerelő folyadék?

Alapvetően maximum 2 db gumileszedő minden nélkül elég bármilyen gumi leszedéséhez, ha TL, ha nem. Abban látom a trükk lényegét, hogy teljesen körbe, mindkét oldalon le kell pattintani a gumi peremét a felniről, és benyomni a középső árokba. Ezt követően jöhet a gumileszedő. Legtöbbször 1 is elég, de 2 biztosan. Némi gyakorlással bármikor abszolválható a dolog, és akkor nem kell cipelni semmit pluszban. 



#340
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Ide írok, mert szerintem kapcsolódik a tubelesshez, illetve amiatt van a kérdésem.

 

Teljes tubeless rendszerem van, külső, felni elő van készítve gyárilag, de én belsővel használom.

A héten kaptam defektet, nagyon nehezen tudtam leszedni a külsőt és vissza is nagyon nehéz volt tenni. Gondolom a tubeless miatt ennyire passzentos minden.

Ha nincs a Schwalbe Easy Fit gumiszerelő folyadék, még szerelnék.

 

Viszont ha bicajozás közben kapok defektet, esélyem sincs a folyadék nélkül levenni, illetve visszatenni a külsőt, tehát viszem most már magammal. Alapvetően nem viszek hátizsákot, övtáskában és mezben vannak a cuccok, de a folyadékkal már kicsi lesz az övtáska.

Van valamilyen extra kicsi kiszerelésű gumiszerelő folyadék?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti