Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1061
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Ha valóban tudja ezeket a funkciokat,akkor 4700 Ft nem pénz érte.De...sajnos a noname óráknál,fõleg a pulzusmérés nem szokott megbízhatóan mûködni.Persze lehet szerencséd lesz.Én pár éve vettem egy noname pulzusmérõ órát a Plus-ban, 2700 Ft-ért,és már 3 éve hibátlanul mûködik.Ha meg már megvetted,akkor használd,és úgyis kiderül,jó vásárt csináltál e.Ha nem válik be,javaslom,egy kerékpáros körökben elismert gyártó termékét,pl Cateye,Sigma,Polar stb.

#1062
SANK

SANK

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok !
Új vagyok itt, tavasszal akarom kezdeni a kerékpározást, most 53 évesen jöttem rá, hogy fontos a jó kondi ! :-)
Amiért ide írok, beleugrottam egy vásárlásba, rendeltem egy ilyen computert:
http://aktivsport.hu...zer-p-2862.html
Én a Vaterán rendeltem, ott 4720-ért sikerült hozzájutnom szállítással együtt. Még nem jött meg. Sajnos ezen ez agy helyen találtam meg,
igaz itt jóval drágábban, nem tudom jó üzletet csináltam-e, vagy valami minõségibbet lett volna érdemes nézni. Igazából ha azokat a funkciókat tudja korrektül amit írnak róla, nekem elég lenne, legfontosabb az aktuális pulzus lenne, ugyanis kezdõ vagyok.

#1063
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Szerintem....vannak jobb és kevésbé jobb adottságokkal születõ versenyzõk.Van,aki alapból jobban megy lefelé,ugyanannyi és ugyanolyan edzés mellett,mint más..Mint ahogy van aki szebben ír,mint mások.(és van,akinek mindig igaza van:D)De a szép írás és a biciklis technika is fejleszthetõ.

Nekem nem csak pulzus, hanem sebesség is kéne...
Most egy Cateye-om (micro Wireless), de nincs rajta pulzusmérõ, viszont pulzusmérõs órát nem feltétlenül szeretnék külön. Vagy használjam szerintetek a kettõt együtt?

A Cateye HB 100-at használok már 7. éve.Ebben van pulzus és km óra is.Elég megbízható,igaz,nem a legújabb konstrukció,és vezetékes is.16-18 ezer körül van az ára.Sajnos így is két órát használok a magasságmérõ miatt.

#1064
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

reflect:...
...És ne a két végletet említsed, vegyél két versenyzõt, akinek adottak az azonos feltételek.

Ki fog elõbb megtanulni és jobb idõt menni egy pályát azonos feltéteke mellett (edzésidõ, technika, stb = feltételekkel... )...

na ki ... akinek jobbak az öröklött tulajdonságai, az egyensúlyérzéke, genetikája ... bla,bal,bal ...
Ja azt elfelejtettem, hogy WM-ként vonultál vissza :D

Az nem versenyzik aki falábú/fakezû, vagy versenyzik, de nem lesz az elején. Azt mondtad vele született, nem fejleszthetõ. De. Fejleszthetõ, csak valakinek több idõre van szüksége az elsajátításhoz. Hiába erõs valaki, ha béna, de fordítva is igaz, hiába megy úgy lefelé, mint Frisnecht, ha gyenge. Ezért vannak a technikai edzések is...
(Amúgy ha ezt mondod hogy ennyire minden a géneken múlik, ugyanúgy el kell ismerned, hogy a fizikai képesség is bizonyos fokig veleszületett adottság (legalább olyan fokon mint az ügyesség). Pl. egy törpe nem áll neki CC-zni... Errõl ennyit.)

WM? Windows Mobile? Waste Managment?

Nálad a labda :)

Mod: Nem. Sem tanár, sem pszichológus. Elõbb ugrok fejest egy szakadékba.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1065
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

akkor most beszéljünk kicsit az órákról...
a sigma csúcsmodelljei menyire megbízhatók?
ROX8.0, ROX9.0


POLAR forever :D
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1066
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

off
Az "ügyesség" veleszületett adottság? :D Ennél nagyobb marhaságot életemben nem hallottam... Ha veszel két ugyanolyan "ügyességû" nevezzük inkább "technikájú" versenyzõt, az egyiket kiküldöd 1 évre salzkammergutba, versenyezteted stb, a másik pedig 1 évig túrázik az alföldön a haverokkal, szted melyik megy majd jobban lefele?
Amúgy aki kisnánán 4 körön kört kap, az induljon inkább a rövidtávon. Mellesleg nem is tecnikás terep, csak annyi, hogy Magyarországon nem mernek normális pályát kijelölni...
on


reflect:

Matyi te biztos toltál valamit ... És félre beszélsz!

Gondolom tanult tanárember vagy és mûvelt pszichológus, mert ha igen akkor ilyen butaságokkal nem égeted magad mint amit irtál!

Készség és képesség, melyik fejleszthetõ és melyik örökölt! Ha már hülyeségrõl beszélek!
http://www.knok.adat...fejlesztese.pdf
http://www.taninfo.h...kepessegek.html

És ne a két végletet említsed, vegyél két versenyzõt, akinek adottak az azonos feltételek.

Ki fog elõbb megtanulni és jobb idõt menni egy pályát azonos feltéteke mellett (edzésidõ, technika, stb = feltételekkel... )

na ki ... akinek jobbak az öröklött tulajdonságai, az egyensúlyérzéke, genetikája ... bla,bal,bal ...

Már megint én nyertem :D

Tehát kisnána nem technikás ... világos! Tiszta izompálya! Ja azt elfelejtettem, hogy WM-ként vonultál vissza :D

ui: és ezért vannak fakezûek és ékszerészek is ..... ;)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1067
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
akkor most beszéljünk kicsit az órákról...
a sigma csúcsmodelljei menyire megbízhatók?
ROX8.0, ROX9.0
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#1068
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Amit én írtam az veleszületett tulajdonság és adottság, amit te az tanulható, elsajátítható!
Tehát ha az én emberem megtanulja amit kell akkor világbajnok lesz, a tiéd nem!

off
Az "ügyesség" veleszületett adottság? :D Ennél nagyobb marhaságot életemben nem hallottam... Ha veszel két ugyanolyan "ügyességû" nevezzük inkább "technikájú" versenyzõt, az egyiket kiküldöd 1 évre salzkammergutba, versenyezteted stb, a másik pedig 1 évig túrázik az alföldön a haverokkal, szted melyik megy majd jobban lefele?
Amúgy aki kisnánán 4 körön kört kap, az induljon inkább a rövidtávon. Mellesleg nem is tecnikás terep, csak annyi, hogy Magyarországon nem mernek normális pályát kijelölni...
on
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1069
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Olvasd el, értelmezd még egyszer, amit írtam. ;)


Na majd áprilisban kipróbáljuk ... elcsalunk pár öreget+fiatalt ... aztán majd meglátjuk ....
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1070
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Kb. ez annyira igaz, mint amit én írtam. Te nem számolsz a taktikával, az ésszel én meg az ügyességgel.


Amit én írtam az veleszületett tulajdonság és adottság, amit te az tanulható, elsajátítható!
Tehát ha az én emberem megtanulja amit kell akkor világbajnok lesz, a tiéd nem!

ERGO .... Én nyeretem :D
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1071
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
köszi :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1072
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Már nem tudom, sötétzöld volt magasság, légnyomás, és hõmérséklet mérés volt rajta meg a szokásos órafunkciók. Altimax volt, mivel ebben még nem volt digitális iránytû.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1073
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Mék típus a'?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1074
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az AXN-n volt ma a zuhanás címû epizód abban vettem észre hogy ugyan olyan volt rajta mint nekem volt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1075
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Nemá. Vennem KELL egyet! :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1076
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
O'neil ezredes is suunto órát használ a Csillagkapuban ;)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1077
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

en ezt gondolkodas nelkul megvennem ,ha most vennek orat ! ha valasztani kellene egy polar es egy suunto kozott inkabb a talan masodikat valasztanam !

http://www.vatera.hu..._163297399.html


Ennyit most nem szánnék rá... :D

#1078
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
off

Akkor kérjünk meg egy moderátort, hogy nevezze át "Kinek van nagyobb fasza"-ra a topikot, OK?

de utána ne kezdjünk el linkelgetni :D
on

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1079
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Akkor kérjünk meg egy moderátort, hogy nevezze át "Kinek van nagyobb fasza"-ra a topikot, OK?

#1080
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az mtb-vel kapcsolatban csak annyit tennék hozzá, Montinál inkább legyen ügyes mint erõs! (Mondjuk egy Kisnána XCO ... hiába vagy erõs ha nem vagy technikás ... még kört is kapsz 4 kör alatt)
Az erõt meg lehet szerezni, de az ügyességet nehezen!

Amit írtál az országútra igaz!

Kb. ez annyira igaz, mint amit én írtam. Te nem számolsz a taktikával, az ésszel én meg az ügyességgel.


A sebesség mindent megold.