Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#561
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!

Sigma 2209 - et használok csak pulzusmérõvel, mennyire megbízható a kijelzett elfogyasztott kalória (kcal)? Egy 40km-es túra 8-900m szintel 1800-2000 kcal-ba "kerül". Ez reális lehet?

#562
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

szétszedtem. alig volt nedves belül, egy reset után már mûködik is
viszont az infrával nem akar csatlakozni a géphez, 2szer sikerült azóta nem :(


megjavult :)
megúsztam annyival, hgoy a kijelzõ felsõ sorából nem mûködik pár képpont
mint kiderült, a fedlap van megrepedve ott ahol az átlátszó mûanyag csatlakozik hozzá.. ott ment be a víz
elemcsere kellett mert az is lemerült és máris mûködik az infra

#563
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Alap, hogy ha valamilyen elektromos kütyübe víz kerül aksi / elem ki asap. Én vissza sem raknám vagy 48 órán át.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#564
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

azonnal szedd szét!
(mondjuk így 2 nap után nem tudom, hogy segít-e még rajta valamit)


szétszedtem. alig volt nedves belül, egy reset után már mûködik is
viszont az infrával nem akar csatlakozni a géphez, 2szer sikerült azóta nem :(

#565
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Azt hiszem az az alap, h egy tartósabb igénybevétel után megtisztítod. Rendszeresen tettem én is, de hiába. No, meg ne felejtsük el, ez egy közel 10 éves konstrukció, valszeg megadta már magát.

Ridley Noah Fast 


#566
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Polar M62-m újabban azzal fogad, hogy az elején szépen méri a pulzusomat, aztán egyik pillanatról a másikra 220-240-es pulzusokat produkál, holott 120-130 környékén járok. Elemcsere megvolt kétszer is a pántban. Mi lehet a gebasz szerintetek?


Nekem ugyanez volt a bajom, aztán gondoltam egyet és megmostam a pántot. Egybõl megjavult.
Azóta minden használat után leöblítem, mondjuk ez egyébként sem árt... :)

#567
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Nekem is ugyanilyen órám van, sajnos a hibája is ua. Azt mondták a szervizben, h a mellkaspánt elektródái elszakadtak. Javítani nem lehet, csere lenne de ez a WearLink mellkaspánt már nem kapható.

Köszi a választ!
Ennek marhára tudok örülni. szétnézek azért az ebajon, hátha.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#568
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Polar M62-m újabban azzal fogad, hogy az elején szépen méri a pulzusomat, aztán egyik pillanatról a másikra 220-240-es pulzusokat produkál, holott 120-130 környékén járok. Elemcsere megvolt kétszer is a pántban. Mi lehet a gebasz szerintetek?

Nekem is ugyanilyen órám van, sajnos a hibája is ua. Azt mondták a szervizben, h a mellkaspánt elektródái elszakadtak. Javítani nem lehet, csere lenne de ez a WearLink mellkaspánt már nem kapható.

Ridley Noah Fast 


#569
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Polar M62-m újabban azzal fogad, hogy az elején szépen méri a pulzusomat, aztán egyik pillanatról a másikra 220-240-es pulzusokat produkál, holott 120-130 környékén járok. Elemcsere megvolt kétszer is a pántban. Mi lehet a gebasz szerintetek?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#570
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
azonnal szedd szét!
(mondjuk így 2 nap után nem tudom, hogy segít-e még rajta valamit)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#571
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
sajnos beázott a polar s720 órám salzkammergut alatt.... másnapra már csak pára fogadott a kijelzõ alól
van rá esély, hogy helyrehozzák?
a mentett 3 túra adatai még kiszedhetõk belõle vagy felejtsem el?
amíg nem jutok el vele szervízbe szedjem szét hogy legalább száradjon?

#572
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Hali!

Ciclosport 4.2 vezetéknélküli órám van (kódolatlan) ehhez szeretnék vásárolni valamilyen pulzusmérõ szerkezetet, ugyanis képes erre a funkcióra is. A gyári szíj 15 ezer ft-ba kerül, ennyit sajnos nem tudok rááldozni. Elõre is köszönöm a válaszokat!


a szomorú valóság az, hogy ez alatt újat nem igazán kapsz...

#573
VoGRoN

VoGRoN

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Ciclosport 4.2 vezetéknélküli órám van (kódolatlan) ehhez szeretnék vásárolni valamilyen pulzusmérõ szerkezetet, ugyanis képes erre a funkcióra is. A gyári szíj 15 ezer ft-ba kerül, ennyit sajnos nem tudok rááldozni. Elõre is köszönöm a válaszokat!

#574
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Összefoglalnátok nekem milyen és mit kell tudnia egy használható pulzusmérõnek?Esetleg ajánljatok olyan modellt ami már a használható kategóriába tartozik és minél elfogadhatóbb az ára.


Mielõtt beruházol bármilyen pulzusmérõbe, ajánlom figyelmedbe az alábbi olvasmányt:
Dömötör Edit - Pulzuskontroll, testsúlykontroll (elérhetõ a neten is "bizonyos helyeken")
Választ fog adni a kérdésedre.

Egyébként attól függ mire akarod használni. A pulzusból és pár alap tulajdonságból (életkor, súly, nem, stb..) elég sok mindent meg lehet határozni. Én nagyon ajánlom a polar órákat. Azon belül is a CS600x. Ez elég húzós áron van (70ezer pénz körül) , de egészségpénztárra teljes egészében levásárolható. (legalábbis tavaly még ment) A fenti olvasmány lapozgatásával, és egy ilyen óra használatával, nagyon jól fogod ismerni a teljesítõképességed. Fogyásban/erõsítésben is sokat segíthet.
Volt polar FT40-es órám is. Az 35e körül van. Ez nem igazán bringás óra. Inkább csak fitnesz. Alap dolgokra jó, ennél lejjebb viszont nem adnám.

#575
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
A legfontosabb a digitális kódolás. Ami azért fontos, mert a nagyfeszültségû távvezeték, villamos felsõvezeték, és egyéb ilyen zavaró "elektronikus szmog" nem tudja befolyásolni a mûködését. Ez általában abban nyilvánul meg, h az adott helyen nem vagy csak pontatlanul mér, esetleg teljesen megszûnik a mûködése mert zavarja az óra és a mellkaspánt közötti jelátvitelt. A digitális kódolású óráknál ez nem tapasztalható. A másik fontos tényezõ a zóna állítás, azon egyszerû oknál fogva, h tudjon jelezni ha alatta, vagy felette vagy, így nem kell állandóan nézni. Számomra ez a két legfontosabb paraméter. Találtam egyet ami szerintem nem rossz ár, de gyanítom, ez analóg. :-(
CICLOSPORT CP11L PULZUSMÉRÕ ÓRA - Bringa Butik Webáruház

Ridley Noah Fast 


#576
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Összefoglalnátok nekem milyen és mit kell tudnia egy használható pulzusmérõnek?Esetleg ajánljatok olyan modellt ami már a használható kategóriába tartozik és minél elfogadhatóbb az ára.


#577
Baranyas

Baranyas

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Az Aldiban most 10.000 ft-ért árulnak pulzusmérõs km órát (Crane).Ez milyen ez? A ruháikat használom,azok az árukhoz képest tök jók.

#578
dhcodoki

dhcodoki

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Ide is belinkelem, mert lehet a Polar tulajok jobban tudnak segíteni:

Polar CS600X kérdés:

http://forum.bikemag...32/#post1156265

#579
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Na pont ezért kérdeztem,jobban értetek hozzá:D akkor érdemesebb valami használtat ezek szerint!

az nem szakértek hozzá, pusztán csak tapasztalat, az viszont biztos, áldozz rá egy kicsivel többet és sok bosszúságtól mented meg magad. Bár nézegettem az árakat és nagyon elszomorodtam.

Ridley Noah Fast 


#580
zsolesz777

zsolesz777

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Nem biztos, h jó ötlet. Az ára miatt valszeg analóg jelátvitellel rendelkezik, amit még a lepkefing is bezavar.


Na pont ezért kérdeztem,jobban értetek hozzá:D akkor érdemesebb valami használtat ezek szerint!