Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#601
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy polar pulzusmérõm, kb 2 hónapos, de az utolsó két edzésen elkezdett hülyeségeket mutatni edzés elején, hiába vizeztem be az érzékelõ részt akár kétszer (0-ás pulzus, illetve az edzés max: 204, amit számítógépen nem mutat, de az órában igen)...A másodikon már edzés közben is mutatott néha rossz értéket.

Szerintetek mivel lehet gond? Érdemes variálnom a pánt feszességén, pozíción, vagy irány a bolt és jótállás érvényesítés?

#602
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nem, én kézben viszem, de ha nagyon csuklón akarnám hordani akkor vennék egy hétzenés kvarc órát 200ft-ért és a gyári konzolját kb 20 perc alatt megoldanám.


jó neked, én nem tudnám :)

#603
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
+1

Én is kézben viszem az Edgét.
Vagy zsebben, úgy is csipog ha zónát átlépek, stb........

#604
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hol akciózták le az Edge 500-at? Olyat akarok venni mostanában. Ausztriából csupaszon 24 hó garival 175€ innen pl. Ez kb 52kHUF.

#605
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

értem. lehet esetleg csuklón is hordani? kicsit nagynak tûnik ehhez. már egyre jobban érdekel, nagyon leakciózták.

Nem, én kézben viszem, de ha nagyon csuklón akarnám hordani akkor vennék egy hétzenés kvarc órát 200ft-ért és a gyári konzolját kb 20 perc alatt megoldanám.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#606
Petja

Petja

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Új pulzusmérõs óra vásárlását tervezem. A VDO Z3 PC-Linkes órán gondolkodom. Valakinek van tapasztalata róla?

#607
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ha futok akkor is az G edge 500_at viszem nem veszek ahhoz is külön kütyüt.


értem. lehet esetleg csuklón is hordani? kicsit nagynak tûnik ehhez. már egyre jobban érdekel, nagyon leakciózták.

#608
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

ez tényleg jó árban van. a Sigmában nincs GPS, máshogy oldották be kell kalibrálni, találtam youtubeon videót. nem tudom mennyire pontos. futáshoz kéne, az edge sajna arra nem jó.

Ha futok akkor is az G edge 500_at viszem nem veszek ahhoz is külön kütyüt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#609
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez a sigma hogy méri a sebességet/távolságot? nyilvánvaló, hogy ennyi pénzért nincs benne gps :)

Csak tippelni tudok: gyorsulásmérõk már jóideje léteznek. A gyorsulás egyszeri integrálásával sebességhez, kétszerivel távolsághoz jutunk. Ez elég pontos, kisebb távolságokon jobb, mint a gps.

#610
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

lehet benne. pl Edge 200 | Navi-Gate Kft.
ez is az ugyanennyiért


ez tényleg jó árban van. a Sigmában nincs GPS, máshogy oldották be kell kalibrálni, találtam youtubeon videót. nem tudom mennyire pontos. futáshoz kéne, az edge sajna arra nem jó.

#611
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

sziasztok!

meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez a sigma hogy méri a sebességet/távolságot? nyilvánvaló, hogy ennyi pénzért nincs benne gps :)

köszönöm.

lehet benne. pl Edge 200 | Navi-Gate Kft.
ez is az ugyanennyiért
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#612
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Az ébredési pulzus megméréséhez minek pulzusmérõ? Csak el kell tudni számolni kb. 25-ig.
Óra az ágy mellé lefekvéskor (olyan aminek van másodpercmutatója), ébredéskor mutató- és középsõujj a carotisra, szem a másodpercmutatóra, és 30 mp-ig számolni, majd beszorozni kettõvel. Vagy akár 60 mp-ig számolni (és beszorozni eggyel.) :)

#613
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok!

meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez a sigma hogy méri a sebességet/távolságot? nyilvánvaló, hogy ennyi pénzért nincs benne gps :)

köszönöm.

#614
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
..vízhordónak, Nekik jó a kiszáradt, elcsúszott pánt és a magas pulzusszám! :D
Azért látjátok mennyire bonyi tudományosan élni!

Ridley Noah Fast 


#615
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
elcsuszott pant, tobbet mutato pulzusmero... hat igy mar nem sok eselyetek lesz a touron :)

#616
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sziasztok!!
Megmértem, 48 volt. De elõtte már jól felb@..tam az agyam, mert elfelejtettem bevizezni a mellkaspántot és rögtön 205-el indult. Fürdibe ki, bevizez, visszafekszik, nyugszik és mér. Szerintem a valós az ébredés pillanata lenne és semmi mozgás elõtte. Vagy a pánttal kellene aludni is és reggel csak go. :-)

a pánt az éjszaka kiszárad alvás közben és el is mozdul a testen.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#617
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Sziasztok!!
Megmértem, 48 volt. De elõtte már jól felb@..tam az agyam, mert elfelejtettem bevizezni a mellkaspántot és rögtön 205-el indult. Fürdibe ki, bevizez, visszafekszik, nyugszik és mér. Szerintem a valós az ébredés pillanata lenne és semmi mozgás elõtte. Vagy a pánttal kellene aludni is és reggel csak go. :-)

Ridley Noah Fast 


#618
bedia01

bedia01

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás
hy
Megmértem reggel is 48
meg most is néztem és lement 52-53 ra.

#619
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
A ma reggeli mérés sajnos elmaradt, technikai hiba miatt, de a holnapira már rákészültem. :-)

Ridley Noah Fast 


#620
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

általában úgy szokás mérni, hogy ébredés után felpattintják a pulzusmérõt és visszafekszenek még 1 percre és leolvassák az értéket

zeezoltano
az elég magas! kávézol? pihensz eleget?
még nekem is 50 körüli/alatti, pedig fiatalabb is vagyok és 208 a maxom...

Kávézom, a cigirõl már azonban leszoktam 3 hónapja :) 3.5 éve kezdtem bringázni elõtte vagy 10 évig gyakorlatilag 0 sport, szerintem reális.43évesen.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!