Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1361
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

én pl oregont vennék, illetve jó eséllyel arra cserélm majd a vistát....

Szerinted hasznalhato az oregon tekeres kozben?
Vistabol melyik van neked?

#1362
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

polar jeladó melyik fele kell, hogy nézzen a vevõ felé?:chin:

ezt most mi, hogy?!

simán felteszed a villára, alsócsõre és jónak kell lenni (ha a sebesség, illetve a csapásszám szenzorra gondolsz)
pl. nekem a 725höz tanácsolták, hogy véletlen se tegyem keresztbe a stucnin, mert akkor nem veszi a jelet

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1363
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
én pl oregont vennék, illetve jó eséllyel arra cserélm majd a vistát....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1364
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
York bringázáshoz keresett eredetileg gps-t, ezért ajánlottuk többen is (gondolom azok, akiknek van és használják) az edge-t.

Mind az oregon mind az edge drága, mindenképpen kézbe kell venni õket, azután dönteni.

Az oregon mellett szólhat a cserélhetõ elem (edge beépített), a nagy kijelzõ.

Nehéz lesz választani, mert az egyik jobb mint a másik... :)

#1365
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
polar jeladó melyik fele kell, hogy nézzen a vevõ felé?:chin:

#1366
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

A kerdes az, hogy meger-e 105eft-t, mert ugye ha nincs ra szuksegem, nem hasznalom ki akkor felesleges, es maradna 40eft amit tudnek masra kolteni, ugye.
Nem tudom, hogy szamoltas ki hogy az 500USD + szallitas az 95eft, ha jol lattam a dollar kozeparfolyama jelenleg 220Ft.


A nagyobb/szebb kep er ennyit, szerintem. Fogtad mar mindkettot kezben? Erdemes, lehet elbol meggyoz.

Az 500 USD az az MSRRP. Ha azonos az MSRRP akkor a gyar szerint azonos erteket kepviselnek. A 95k-nek megfelelo osszeg meg a piaci ar.
Egyebkent csutortok delben rendeltem, penteken delben csongetett a futar.
(Ezt mondjuk nem igertek, valoszinuleg mazlim volt)

#1367
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Ez a nagy vízen túlról van? Nekem azt mondta egy srác aki a garminnak dolgozik, hogy az amcsi cuccok máshogy vannak kalibrálva vagymi, és elég nehéz õket mûködésre bírni itthon. Használ valaki kinntrõl származó gps-t?


Nem amcsi, termeszetesen. UK modell, defaultbol beszel magyarul is, ha valakinek ez fontos.

#1368
finch

finch

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Mûködnie kell, azért az elég extrém lenne ha nem mûködne. Amivel esetleg meggyûlhet a bajod az a garancia, mert sunyi magyar garmin azért az oldalukon jelezte hogy csak európai eredetû termékre vállal garanciális javítást (ha nekem lenne problémám én biztos rájukborítanám az asztalt ha nem javítanák :D), a másik pedig a töltõ, amit össze kell kombinálni a magyar hálózattal. Legtöbb/legjobb esetben mini usbn keresztül csatlakozik a töltõ, akkor nagy baj és pláne nagy plusz költség nem adódhat. Garanciával kapcsolatban valakinek volt már dolga a garminnal tengerentûli termék esetén?

#1369
sysrq

sysrq

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

A kerdes az, hogy meger-e 105eft-t, mert ugye ha nincs ra szuksegem, nem hasznalom ki akkor felesleges, es maradna 40eft amit tudnek masra kolteni, ugye.

Ha a Amerikából hozatod az nem fog tudni Magyarul, és úgy tudom nem is lehet "Magyarítani". Két hete mentem kb. 15 kilométert egy sráccal akinek Oregonja volt (nekem ugye Ventura van ami kb. mint a Vista) kicsit nagyobb a kijelzõje, de, az érintõkijelzõhöz kellet mindkét keze egyikben tartotta a másikkal machinálta. A Vistán egy kis pöcökkel lehet navigálni, kis gyakorlás után akár futás közben is. Ha még nem lett volna gps-em én sem beszélném le magamat az Oregonról, késõbbi fejlesztés valószínûleg sok újítást beleépítettek. De ha a Vista mellet döntesz abban sem fogsz csalódni, eléggé egyben vannak ezek a Garmin holmik.

#1370
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Hat ha meger neked 105ezret -marpedig felmerult- akkor miert ne venned a dragabbat?
Nagyon szep dizajnos kepeket mutat, es nagyobb is a kijelzo, ami ugye a legnagyobb meret eseten is tul kicsi terkepnezegeteshez.

Magyar arak teren erdekes ez az elteres. Atszamitva Oregont is 95e-ert hozzak hazhoz, meg az Edge-t is. Olcsobbat meg egyikre se talaltam.

A kerdes az, hogy meger-e 105eft-t, mert ugye ha nincs ra szuksegem, nem hasznalom ki akkor felesleges, es maradna 40eft amit tudnek masra kolteni, ugye.
Nem tudom, hogy szamoltas ki hogy az 500USD + szallitas az 95eft, ha jol lattam a dollar kozeparfolyama jelenleg 220Ft.

#1371
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

... Atszamitva Oregont is 95e-ert hozzak hazhoz, meg az Edge-t is. Olcsobbat meg egyikre se talaltam.

Ez a nagy vízen túlról van? Nekem azt mondta egy srác aki a garminnak dolgozik, hogy az amcsi cuccok máshogy vannak kalibrálva vagymi, és elég nehéz õket mûködésre bírni itthon. Használ valaki kinntrõl származó gps-t?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1372
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás
Hat ha meger neked 105ezret -marpedig felmerult- akkor miert ne venned a dragabbat?
Nagyon szep dizajnos kepeket mutat, es nagyobb is a kijelzo, ami ugye a legnagyobb meret eseten is tul kicsi terkepnezegeteshez.

Magyar arak teren erdekes ez az elteres. Atszamitva Oregont is 95e-ert hozzak hazhoz, meg az Edge-t is. Olcsobbat meg egyikre se talaltam.

#1373
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Az Oregon kb. egy arban van az Edge 705-tel.
Oregon 300:
https://buy.garmin.c...D=145&pID=14903
Edge 705:
https://buy.garmin.c...D=160&pID=10885

Mindketto MRRP $500.
Szerintem vagy Edge, vagy Vista.

Celszeru lett volna ha magyar arakat nezel:
Oregon 300:
http://www.garmin.hu...ekek/oregon-300
Edge 705:
http://www.garmin.hu...kek/edge-705-hr

Az Edge 705 az +20eft meg az oregonhoz kepest.
De mondom nincs szuksegem azokra az extrakra amit az 705 nyujt, ugyhogy nekem tovabbra is Vista HCx, Oregon 300 a kerdes.

#1374
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Azt mondod jol hasznalhato az oregon 300 brinan is, ha mondjuk menetkozben akar az ember kijelzo "feliratokat" valtani.
Megeri +40eft kiadni erte?


Az Oregon kb. egy arban van az Edge 705-tel.
Oregon 300:
https://buy.garmin.c...D=145&pID=14903
Edge 705:
https://buy.garmin.c...D=160&pID=10885

Mindketto MRRP $500.
Szerintem vagy Edge, vagy Vista.

#1375
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Az érintõ képernyõ gondolom ugyanolyan sz*rul használható, mint a nagy képernyõs autós gps-eknél, erre szerintem nem érdemes költeni.

Ezt tapasztalatbol mondod?
Lattal mar ilyen keszuleket?
Az osszes tesztben kihangsulyozzak, hogy az erinto kepernyos modellnel is nagyon jol lathato akar hattervilagitas nelkul is.

Én is az edge 705-öt ajánlanám, baromi drága de:
+gps, magasság, pedál fordulat szám mérõ, szívritmus, minden egyben stb.
+normális (húzózáras) felfogatás
+gyalogtúrázáshoz is használható
+nagyon jól kezelhetõk a gombok és a mini joystick
+tûzõ napfényben is jól látható (meg is lepõdtem)
+a turstautak.hu-n tökéletes ingyenes térképek
+jól mûködik a sebesség mérés jeladó nélkül is (és elvileg pontosabb is)

-drága (mondjuk kérdés mennyi együtt egy jó polar és egy szívritmus nélküli gps)
-tölteni kell

Nekem nincs szuksegem sem a pedal fordulatszam merore, sem a szivritmus merore.
A tobbit szerintem tudja mind a vista HCx, mind az oregon 300.

de nem biztos hogy kell neki a pulzusmérõ funkció
és akkor vista meg oregon közül szvsz oregon
vista mellesleg tud nagyon vad dolgokat mérni néha, (sebességben, távban, és szintben is) plusz igen kevés lombozat elég neki idönként a kihagyáshoz.

és ha már akkor lehetõleg mindenképp barometrikus magasságmérõst.

Volt egy teszt ahol az uj vistat (HCx) es az Oregon 300-as is egyutt szerepelt, nem igazan volt kulonbseg a track logjukban, erdon mezon autoban szuk helyeken teszteltek oket.
Azt mondod jol hasznalhato az oregon 300 brinan is, ha mondjuk menetkozben akar az ember kijelzo "feliratokat" valtani.
Megeri +40eft kiadni erte?

#1376
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
de nem biztos hogy kell neki a pulzusmérõ funkció

és akkor vista meg oregon közül szvsz oregon

vista mellesleg tud nagyon vad dolgokat mérni néha, (sebességben, távban, és szintben is) plusz igen kevés lombozat elég neki idönként a kihagyáshoz.

és ha már akkor lehetõleg mindenképp barometrikus magasságmérõst.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1377
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Az érintõ képernyõ gondolom ugyanolyan sz*rul használható, mint a nagy képernyõs autós gps-eknél, erre szerintem nem érdemes költeni.

Én is az edge 705-öt ajánlanám, baromi drága de:
+gps, magasság, pedál fordulat szám mérõ, szívritmus, minden egyben stb.
+normális (húzózáras) felfogatás
+gyalogtúrázáshoz is használható
+nagyon jól kezelhetõk a gombok és a mini joystick
+tûzõ napfényben is jól látható (meg is lepõdtem)
+a turstautak.hu-n tökéletes ingyenes térképek
+jól mûködik a sebesség mérés jeladó nélkül is (és elvileg pontosabb is)

-drága (mondjuk kérdés mennyi együtt egy jó polar és egy szívritmus nélküli gps)
-tölteni kell

#1378
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Ha bringára kell akkor ezeket nézegesd inkább:

http://www.garmin.hu/category/1/4/26

Ezek valók bringázáshoz.

Tudom, hogy ezek a brigas valtozatok, de nem csak ott hasznalnam.
Az Edge 605-ben nincs barometrikus magassagmeres meg elektronikus iranytu, az utobbi jol jon ladazaskor. Ami megfelelne a celra az a Edge 705 HR ez viszont mar tul sok.
Turazni jarok bringaval, nem keszulok versenyekre meg hasonlok.
Ugy nezem az igenyeimnek megfelel egy Vista HCx, a kerdes az hogy sporoljak es erdemesebb megvenni az Oregon 300-at.
Pl. mennyire jol hasznalhato az erinto kepernyo bringan, nyujt-e annyival tobbet a keszulek funkcionalisan stb.

#1379
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Szerintetek erdemes megvenni az oregon 300-at kb. +40eft mint a vista hcx?


Ha bringára kell akkor ezeket nézegesd inkább:

http://www.garmin.hu/category/1/4/26

Ezek valók bringázáshoz.

#1380
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

Ha jól tévedek a 705-ös is GPS alapján mér sebességet. Pedálfordulat és szívritmus jeladó van. GPS-nél max a pillanatnyi sebesség csalhat, az átlag és az össz megtett út elég pontos.

Nekem Vistám van, elég böszme az Edge-hez képest, de 120 ropit sokallok ilyesmiért.

Szerintetek erdemes megvenni az oregon 300-at kb. +40eft mint a vista hcx?