Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3310 hozzászólás a témában

#1341
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
olvasgattam utana, lehet azokban is csak szakszervizben, a gyarto igy oldotta meg a vizallosagot....

de meg mindig nem tudom igazabol h melyik legyen :(

az lenne jo ha valaki hasznalna ilyet a ketto kozul...

#1342
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Töltsd le a Polar honlapjáról a két óra használati útmutatóját, annál részletesebb leírást nem találsz, és segíthet a döntésben. A CS 300-hoz képest az S510 már elég réginek számít, ennyi talán az elõbbi mellett szólhat, de ha e kettõ közül kéne választani, akkor a funkciók alapján én is az S510-re szavaznék.

#1343
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Azt tudtam, hogy a CS-s sebességszenzorban cserélhetõ az elem, de hogy a S510-ében nem a mellkaspántban... az érdekes.
Amit Ádám leírt... azok alapján én az S510-re szavazok.

#1344
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

most olvasgatom a zergainfo-t

es olyanokat szurok le h a polar s510-ben nem cserelheto a mellkaspant eleme
a cs300-nal meg aq sebessegmero szenzorban...ez igaz?


S510-ben cserélhetõ a szenzor eleme,de a mellkaspántban nem.Ellenben a CS300-ban a mellkaspántban cserélhetõ,de a szenzorban nem.:o Most,hogy melyiket szeretnéd döntsd el te magad,vagy az okosak megmondják,mert vannak érvek amelyek az egyik mellettt szólnak,és vannak amik a másik mellett.

"A különbség annyi a 2 óra között, az S510 javára:
99 részidõ (CS300-nak 1)
99 edzés memória (CS300-nak 14)
idõmérõk, visszaszámlálók
letölthetõ PC-re grafikusan az edzés (CS300 nem) s nem kell hozzá interface
120 mintavételt vesz fel maximálisan, s így max 16óra rögzítést tud, ekkor 30sec helyett automatán 8percenként vesz mintát.
vo2 max teszt
kerékpárhoz való sebesség szenzorban cserélhetõ az elem
CS300 plusz tudása, amit az S510 nem tud:
OwnZone tesz
grafikus kijelzés - speed pointer és zone lock
mellkaspántjában cserélhetõ az elem."



#1345
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
s510 ugy tudom mar regebbi modell
melyik lenne jobb valasztas?

http://zerge.info/polar-s510.html

vagy

http://zerge.info/po...s300-multi.html

?

#1346
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
most olvasgatom a zergainfo-t

es olyanokat szurok le h a polar s510-ben nem cserelheto a mellkaspant eleme
a cs300-nal meg aq sebessegmero szenzorban...ez igaz?

#1347
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Igen. A Polarnak világgaranciája van(vagy mi...)

azért ez itthon nem biztos, hogy olyan simán mûködik... mintha lett volna valakinek már ilyen jellegû problémája

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1348
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
A villán elég közel eléggé fent van a jeladó(max. 50cm távolság a kormánytól)? Több már nem jut eszembe...

#1349
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Igen. A Polarnak világgaranciája van(vagy mi...).

Janes!: esetleg lehet, hogy a jeladónak merülõben van az eleme!


Lehet, bár nem hinném, mert az outin új jeladó van s annál is ezt csinálja.mintha elvesztené a jelet.

#1350
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Igen. A Polarnak világgaranciája van(vagy mi...).

Janes!: esetleg lehet, hogy a jeladónak merülõben van az eleme!

#1351
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Ha külföldrõl (UK) rendelek Polar pulzusmérõt, annak a garanciális dolgait tudnám itthon intézni?

#1352
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Nézd meg, hogy elég közel van-e a jeladó a mágneshez!

#1353
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Tök mindegy. Kipróbáltam mindkét oldalával... ugyanúgy mûködik.


hát ezaz ! Én is kipróbbáltam mindkét oldalával, és mindenhogy mûködött. De nekem pl az a problémám, hogy menetközben gyakran leáll a mérés majd kis idõ után újraindul. S ezt csinálja mindkét bringán.

#1354
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Tök mindegy. Kipróbáltam mindkét oldalával... ugyanúgy mûködik.

#1355
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

A küllõmágnesre gondoltam, annak melyik fele nézzen az érzékelõ felé.



Üdv.

Szerintem ami kivülre az érzékelõ felé esik a küllõ síkjából.:chin:

Nem tudom mostanában milyen küllõ mágnest adnak?
Nekem a Cateye-hez még olyat adtak ami egy kisseb gombelemhez hasonlít és hátulról kellet egy csavarral a küllõre erõsíteni.
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#1356
Janes

Janes

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

ezt most mi, hogy?!

simán felteszed a villára, alsócsõre és jónak kell lenni (ha a sebesség, illetve a csapásszám szenzorra gondolsz)
pl. nekem a 725höz tanácsolták, hogy véletlen se tegyem keresztbe a stucnin, mert akkor nem veszi a jelet


A küllõmágnesre gondoltam, annak melyik fele nézzen az érzékelõ felé.

#1357
York

York

    vendég

  • fórumtag
  • 137 hozzászólás

nem cserélek, momentán nem fussa, csak feltéteéesen írtam ha cserélnék így ránézésre arra cserélném. de ha aktuális akkor valóban az antenne ami döntõ szempont mert ez elég gyengécske. -mondjuk ilyen szempontból nem néztem az oregon vs edge-t, ha az edgeben jobb antenne van akkor persze az. de vmiért úgy rémlett egyforma van bennük.

de amíg ez üzemel, addig nem, mert minek ?
meg igazából ezt se nagyon használom. mivel 90%ban itt mászkálok a környéken, itt meg már lassan minden fát ismerek, inkább csak "merre jártam" dokumentációra használo(ta)m de elég macerás, állandóan cserélgetni meg töltögtni az akkukat. szal leginkább itt pihizik a fiókban.

Ami tesztet lattam ott az osszes uj antennas egyforman szerepelt (teszt), szerintem az oregonban is ilyen antenna van.
Koszonom mindenkinek a segitseget a GPS-re szant penzt kiegeszitve a hetvegen vettem egy kona-t, igy elnapolom a beszerzest.

#1358
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Akkor ez ami ma Legend-ként fut. Az Oregonnak nem ugyanaz az antennája mint a Vistának? Mert akkor az se lesz pontosabb/érzékenyebb...
Vagy te csak az érintõképernyõ miatt cserélsz?

nem cserélek, momentán nem fussa, csak feltéteéesen írtam ha cserélnék így ránézésre arra cserélném. de ha aktuális akkor valóban az antenne ami döntõ szempont mert ez elég gyengécske. -mondjuk ilyen szempontból nem néztem az oregon vs edge-t, ha az edgeben jobb antenne van akkor persze az. de vmiért úgy rémlett egyforma van bennük.

de amíg ez üzemel, addig nem, mert minek ?
meg igazából ezt se nagyon használom. mivel 90%ban itt mászkálok a környéken, itt meg már lassan minden fát ismerek, inkább csak "merre jártam" dokumentációra használo(ta)m de elég macerás, állandóan cserélgetni meg töltögtni az akkukat. szal leginkább itt pihizik a fiókban.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1359
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

mivel nem nagyon szoktam menet közben nyomogatni, (lényeges adatokat mindent mutat) így igen. amúgy nekem bejön a tapi képernyõ.

vistából.. régen 3 féle volt abból a középsõ. a barometrikus altiméter meg az iránytû amivel a csúcsmodell többet tudott

Akkor ez ami ma Legend-ként fut. Az Oregonnak nem ugyanaz az antennája mint a Vistának? Mert akkor az se lesz pontosabb/érzékenyebb...
Vagy te csak az érintõképernyõ miatt cserélsz?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1360
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerinted hasznalhato az oregon tekeres kozben?
Vistabol melyik van neked?

mivel nem nagyon szoktam menet közben nyomogatni, (lényeges adatokat mindent mutat) így igen. amúgy nekem bejön a tapi képernyõ.

vistából.. régen 3 féle volt abból a középsõ. a barometrikus altiméter meg az iránytû amivel a csúcsmodell többet tudott
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való