Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1081
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Akkor miért kérdezel tõlem a pulzusról és az edzéselméletrõl? Hiszen nem hiszel benne .... :chin:

Olvasd el, értelmezd még egyszer, amit írtam. ;)


A sebesség mindent megold.

 


#1082
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

Ebben az a hiba, hogy mi mtb versenyzõk vagyunk (ez alapvetõen mtb fórum). Nálunk az erõsebb gyõz (kivéve ha teljesen hülye).
Az öreg országútisok jönnek mindig a rutinnal meg a versenykilométerekkel, de valahogy mindig leszakadnak rólam a hegyen. :)


.... én öreg vagyok, gyenge vagyok és mégis te szakadsz ki ... Jani szerintem kicsit pontosabban fogalmazz, mert így nem helytálló!

Az mtb-vel kapcsolatban csak annyit tennék hozzá, Montinál inkább legyen ügyes mint erõs! (Mondjuk egy Kisnána XCO ... hiába vagy erõs ha nem vagy technikás ... még kört is kapsz 4 kör alatt)
Az erõt meg lehet szerezni, de az ügyességet nehezen!

Amit írtál az országútra igaz!
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1083
salieri81

salieri81

    vendég

  • fórumtag
  • 70 posts

Hagyjuk már a vitát. :D
Ha valakinek nincs többre szüksége, akkor nem kell neki extrás. Ha neki elég, akkor elég.
Szóval akkor szerintetek milyen órát vegyek?
Egyelõre a pulzusmérõ lenne fontos benne. A magasságmérõ mennyivel dobja meg az árát?


en ezt gondolkodas nelkul megvennem ,ha most vennek orat ! ha valasztani kellene egy polar es egy suunto kozott inkabb a talan masodikat valasztanam !

http://www.vatera.hu..._163297399.html

#1084
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,854 posts

Sok a nagyszájú montis, én már csak tudom :) .
Egyébként én sem hiszek ezekben a látványos adatelemezgetésekben.


Akkor miért kérdezel tõlem a pulzusról és az edzéselméletrõl? Hiszen nem hiszel benne .... :chin:
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1085
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Tigger; haversrác csinál ilyen maszek gps dolgokat. Mér mindent amit kell (cadence és pulzus nincs, ofkorsz), bármilyen opció lehet. Hõmérséklet szenzor, barometrikus magasságmérés (GPS magasság mellett) vagy amit akarsz. Õ írja rá a szoftvert is, meg õ is rakja össze. Állítható track (1-60 sec pl.), SD-kártyára mentés, google earth compliant. szólj ha érdekel

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1086
Specializedes

Specializedes

    vendég

  • fórumtag
  • 153 posts
szerintem aki kicsit komolyabban akar foglalkozni az edzésekkel és egy igényesebb modellt szeretne az válassza ezt: http://zerge.info/po...s300-multi.html
futásra bringázásra kiváló, ára azért még talán nem olyan vészes annak aki komolyan gondolja, mindennapokban is lehet hordani. Szerintem a karóra azért praktikusabb mert ugye aki szezonra készül az nem csak bringán fogja eltölteni a felkészülését és a Sigma és társai erõsen bringához kötöttek.
Patrick Jr

Az amerikai sör olyan mint kenuban dugni, nagyon közel a vízhez!

#1087
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Nekem nem csak pulzus, hanem sebesség is kéne...
Most egy Cateye-om (micro Wireless), de nincs rajta pulzusmérõ, viszont pulzusmérõs órát nem feltétlenül szeretnék külön. Vagy használjam szerintetek a kettõt együtt?

nyugodtan használhatod

õszinte legyek olyanból polaron kivûl én is sigmát, vdo-t vagy cateye-t vennék .....ha már érdekel a pulzusmérés akkor legyen +bízható.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1088
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
Nekem nem csak pulzus, hanem sebesség is kéne...
Most egy Cateye-om (micro Wireless), de nincs rajta pulzusmérõ, viszont pulzusmérõs órát nem feltétlenül szeretnék külön. Vagy használjam szerintetek a kettõt együtt?

#1089
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Hagyjuk már a vitát. :D

Egyelõre a pulzusmérõ lenne fontos benne. A magasságmérõ mennyivel dobja meg az árát?

sokkal

amúgy azok az "olcsóbb " sigmák teljesen jók amiket Höri linkelt (már ha csak pulusmérõ kell)

én meg azt nem fogom hogy a sigma mért gondolja hogy csak annak fontos a magasságmérõ funkció aki kiváncsi a szivverésére is.
a 2006-ot még megvettem (pláne nagyker áron :)) úgy hogy a mellszíjat ki sem vettem a dobozból, de ennyit amennyibe az új cuccos kerül biztos nem adnék érte. pedig elõbb útóbb újítanom kell egyet. szerencsére a konkurenciának van.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1090
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Ez( http://www.biker.hu/...erekparkomputer ) jó?
Árban nem rossz.. Vagy mégis?


Nem 4.2, hanem 4.4-et használok kb. háromnegyed éve, itt írtam a tapasztalataimról. Amit ezen felül észrevettem, hogy a jeladó (a villalábon) áramforrásának gyengülésével egyre kevésbé hajlandó mérni a sebességet, speciel most már nem mûködik, elecsere kell. Mivel a jel kódolatlan, zavarja mindenféle a mellkasi pulzusmérõpántot is, példának okáért ha a CatEye Uno lámpám bekapcsolom mellette, 200-as pulzust mér folyamatosan.
Ettõl függetlenül nem rossz, ár/érték aránya végülis nem rossz. :) Annál inkább borúlátó egy boltos ismerõs tapasztalata, akik a tavasszal kezdték forgalmazni a márkát, és a 4.x-es szériából 4-bõl 3-at visszavittek a vevõk. Ha jól rémlik, ezek többsége a vezeték nélküli típusokból kerültek ki. (?)

_____________________________________________
AM rlz


#1091
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Hagyjuk már a vitát. :D
Ha valakinek nincs többre szüksége, akkor nem kell neki extrás. Ha neki elég, akkor elég.
Szóval akkor szerintetek milyen órát vegyek?
Egyelõre a pulzusmérõ lenne fontos benne. A magasságmérõ mennyivel dobja meg az árát?


Ez( http://www.biker.hu/...erekparkomputer ) jó?
Árban nem rossz.. Vagy mégis?

#1092
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts

Hagyjuk már a vitát. :D
Ha valakinek nincs többre szüksége, akkor nem kell neki extrás. Ha neki elég, akkor elég.
Szóval akkor szerintetek milyen órát vegyek?
Egyelõre a pulzusmérõ lenne fontos benne. A magasságmérõ mennyivel dobja meg az árát?

Ebben az árban ezekkel járnál a legjobban szvsz.:
Sigma PC-9

Sigma PC-15

Ami normális magasságmérõs pl VDO az drágább jóval.

Mod: a Ciclosport is alatta van a Sigmának minõségben, de még az elfogadható szint felett, nekünk nem volt vele probléma, nem hozták vissza. Ezt viszont csak kerékpáron tudod használni, más sportnál nem.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1093
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
donciccio...próbáld már meg értelmezni amit a többiek írnak, nem kell ez a durcáskisgyerek style

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1094
Makakk0

Makakk0

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
Hagyjuk már a vitát. :D
Ha valakinek nincs többre szüksége, akkor nem kell neki extrás. Ha neki elég, akkor elég.
Szóval akkor szerintetek milyen órát vegyek?
Egyelõre a pulzusmérõ lenne fontos benne. A magasságmérõ mennyivel dobja meg az árát?

#1095
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Nem csak a Polar a jó, ott a VDO, a Sigmának is vannak jobb modelljei, a Garmin, no meg a wattmérõvel felszereltek.

Nekem csak az a bajom, hogy azt akarod megmagyarázni, hogy a gagyi is jó. Nyilván van akinek elég az egyszerûbb óra, de még az is inkább vegyen egy alap Sigmát, aminek van márkája (kemény 7-9ezerért). Ezerszer kényelmesebb mellkasi pánt, megbízhatóság, kezelhetõség, anyagminõség, stb.


legyen neked karácsony. ezennel kijelentem,hogy mindenben igaza van Rémhörcsögnek! vegyen mindenki olyan órát,amit Õ ajánl! isten vagy. elmorzsolnék egy imát is hozzád: kérlek a mindennapi betevõm mellé adjál nekem pénzt is,hogy megvehessem az általad elõírt cuccokat is. ámen

#1096
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Nem csak a Polar a jó, ott a VDO, a Sigmának is vannak jobb modelljei, a Garmin, no meg a wattmérõvel felszereltek.

Nekem csak az a bajom, hogy azt akarod megmagyarázni, hogy a gagyi is jó. Nyilván van akinek elég az egyszerûbb óra, de még az is inkább vegyen egy alap Sigmát, aminek van márkája (kemény 7-9ezerért). Ezerszer kényelmesebb mellkasi pánt, megbízhatóság, kezelhetõség, anyagminõség, stb.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1097
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Persze, jó az olcsóbb óra is.
Ilyenbõl él meg a teszkós kóla gyártója. Hisz olyan mint a Cocacola.... Persze.
Volt már Polarod? Nem? Akkor le is zárhatjuk a kérdést.

Én mentem országúton meg terepen is. Versenyeztem, általában dobogóra értem be mindkét helyen. A taktikát nem pótolja az óra, de a rendes felkészülésben segít. Ugyanolyan fontos, mint a helyes táplálkozás.

Persze, régen nem használtak ilyet. De Te még mindig 2 sebességes országútival mész, ahol úgy kell váltani, hogy megfordítod a hátsókereket? Naugye. Haladjunk már a korral...


bocs,hogy élek. legközelebb nem piszkítok a polaros köreidbe.

#1098
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts
Persze, jó az olcsóbb óra is.
Ilyenbõl él meg a teszkós kóla gyártója. Hisz olyan mint a Cocacola.... Persze.
Volt már Polarod? Nem? Akkor le is zárhatjuk a kérdést.

Én mentem országúton meg terepen is. Versenyeztem, általában dobogóra értem be mindkét helyen. A taktikát nem pótolja az óra, de a rendes felkészülésben segít. Ugyanolyan fontos, mint a helyes táplálkozás.

Persze, régen nem használtak ilyet. De Te még mindig 2 sebességes országútival mész, ahol úgy kell váltani, hogy megfordítod a hátsókereket? Naugye. Haladjunk már a korral...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#1099
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,328 posts

Én osztom mjani véleményét szerintem is mtb versenyzõknek több erõre van szükségük valamint nagyobb rutinra az országutisoknál
Versenyen mind2 nél fontos az erõbeosztás de országutisoknál aszfalton ez talán egyszerübb
mint egy mtb maratonon ahol a száz fajta terepen x%-os emelkedknél lejtõknél a erö és a rutin fontosabb


holtszezonban én is montiztam,de nem jött be. szerintem is több erõre van szükség a montiban. országúton valóban meg lehet több dolgot oldani rutinból.

#1100
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
Én osztom mjani véleményét szerintem is mtb versenyzõknek több erõre van szükségük valamint nagyobb rutinra az országutisoknál
Versenyen mind2 nél fontos az erõbeosztás de országutisoknál aszfalton ez talán egyszerübb
mint egy mtb maratonon ahol a száz fajta terepen x%-os emelkedknél lejtõknél a erö és a rutin fontosabb