Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#1041
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 posts
Ezzel van valakinek tapasztalata? Ha van légyszi ossza meg. Kösz elõre is!

#1042
Ndee

Ndee

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Helló!

Errõl mit hallottatok, mi a véleményetek?
Blackburn / 2010 / Cyclometers
Elsõre szimpatikus az ár/tudás egy 5.0 v. 6.0 ást vennék.
A neten irnak jót és rsszat is róla. nekem nem profi célra kell, hanem csak oországúti sportolgatásra.
"...és mondá az úr: Aki horgászorsót gyárt, ne próbálkozzon mással..." :D

#1043
AdLac

AdLac

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 724 posts

A szoftverében (Polar Pro Trainer) olyan adatokat is megjelenít amit az óra mér, de az óra kijelzõjén nem mutat. Pl: átlagpuzus

Mérés közben jobb alsó gomb kb 2 mp-ig nyomásával tusz váltani az aktuális pulzus, átlagpulzus és aktuális pulzus százalékban kijelzése között.


#1044
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 posts
Ritkán ki lehet fogni használt Polar órákat is. Én egy itt hírdetett s725x-et vettem 35e.-ért sebesség szenzorral és 2! mellkas jeladóval. Épp most vettem egy pedálfordulat szenzort is 6e-ért! (új ára 12e). Szóval ki lehet fogni.
Én is csak hobbista vagyok, de ez az amire vágytam. Bár ez a típus volt a CS sorozat elõtt a csúcsmodell, ennek megfelelõen szinte mindent mér. A szoftverében (Polar Pro Trainer) olyan adatokat is megjelenít amit az óra mér, de az óra kijelzõjén nem mutat. Pl: a vasárnapi bringázás alatt 31km alatt 17700 szívdobbanás volt / 1166Kcal / átlagpuzus 140, stb..

A kezelése elsõre bonyolultnak tûnik, de nem vészes. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ennyi pénz ráköltöttem. Ajánlom!!!
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#1045
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts
Errõl a CicloNavic 50-rõl tud valaki valamit? Elsõsorban bejárt túrák/maratonok/stb. útvonalát szeretném újra bejárni, erre ez mennyire alkalmas? Esetleg valakinek van személyes tapasztalata?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1046
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Köszi a kiegészítést! Nincs túl sok ismeretem a Polarok tekintetében; a tapasztalataimat pedig egy rs800cx-re alapozom. :) Igaz, nem olcsó móka, de erre érzem elõször, hogy pontosan ezt kerestem!

_____________________________________________
AM rlz


#1047
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Az, hogy kódolt, még nem jelenti azt, hogy 100 százalék hibátlan. Nekem is kódolt polarom van, ilyenkor zavarja a sok réteg ruha, nyáron ha egy szál mezben vagyok, ha csapkodja a menetszél, az is be szokott zavarni. Polarból a w.i.n.d. rendszer az, ami a legbiztosabb, de az csak cs600, meg rs800 szinten van. A cateye-nak is van 2.4 ghz-es computere, a v3, az jóval olcsóbb, de tudásban is bõven a polarok alatt van.

#1048
Volken

Volken

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Egy komolyabb Polarral hasonlítottam össze; hát, azért azok pontosabban mérnek... ;)

Köszi a kimerítõ választ! A polar órákat felül árazottnak gondolom (profi élsportolóként mondjuk másban nem is gondolkodnék,de hát csak egy lelkes amatõr vagyok), amúgy sigma és beurer órákat nézegettem.

#1049
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

...Az analóg jeltovábbítós óra amit 3 éve használsz, megfelel ilyen célra?


Alapvetõen igen, 3 évig jó társ volt. Ez egy H..vis-es, akciósan kb. 7-8e Ft-ért vásárolt óra, úgy emlékszem. Bár noname-nek hittem, kiderítettem, hogy Oregon márkájú egyébként (sajnos már nem gyártják). Ennyiért jó vétel volt. :) Mostanában sajnos kezdett rakoncátlankodni, friss elemmel az órában és a mellpántban sem mindig találja meg a kapcsolatot, sokat kellett vele játszani.
Amit megfigyeltem, hogy kCal felhasználást nem mér túlságosan pontosan - és ez igaz a Ciclosport órámra is. Hiába állítom be a koromat, testsúlyomat és minden egyebet, sokkal több kCal-felhasználást mutat, mint a valós. Most, hogy egy teszt után tudom, mennyi a VO2Max értékem és egyéb paraméterek, már tudom, hogy elég pontatlan volt. Egy komolyabb Polarral hasonlítottam össze; hát, azért azok pontosabban mérnek... ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1050
Volken

Volken

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Nekem egy vezetékes cateye van a bicajon, de szeretném a pulzust is mérni. Pulzusmérõ karórára gondoltam (mert azt más sport tevékenység közben is tudnám használni), nincs szükségem utólagos pc-s kiértékelésre, csak hogy a pillanatny pulzusértéket lássam. Az analóg jeltovábbítós óra amit 3 éve használsz, megfelel ilyen célra?

#1051
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Sziasztok!
Az analóg jelátvitelllel rendelkezõ órák jól használhatók? Sok minden zavarja? Érdemesebb a drágább kódoltat választani?


Analóg jelátvitelû pulzusmérõ órát már jó 3 éve használok, kerékpáros "computert" csak kb. háromnegyed éve - utóbbit két típust is (Ciclosport CM4.4A HR és VDO MC1.0+), felváltva. Lassan szépen eljutottam oda, hogy lehet, hogy jobb egy hagyományos és olcsó, vezetékes computer, vagy ha vezeték nélküli kell, akkor digitális jelátvitel és kódolt. Igaz, nekem bevált pl. a Ciclosport is, de azért volt egy-két bosszantó hibája. Most például lemerült a sebességmérõ jeladójában az elem... Zavarni sajnos elég sok minden zavarhatja, nálam a CatEye Uno kerékpárlámpám ha bekapcsolt, nem méri jól a pulzust és a sebesség jelét egyáltalán nem veszi (Ciclosport). VDO MC1.0+ ellenben egész jó eddig és idáig semmi nem zavarta még meg (gyanús, hogy ez ugyan analóg jelátvitelû, de lehet, hogy kódolt(?)). De az ilyen órákat zavarhatja sok minden, például adóállomás, nagyfeszültségû vezeték és még ki tudja, mi nem. Ezeket a dolgokat érdemes figyelembe venni.

_____________________________________________
AM rlz


#1052
Volken

Volken

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Sziasztok!
Az analóg jelátvitelllel rendelkezõ órák jól használhatók? Sok minden zavarja? Érdemesebb a drágább kódoltat választani?

#1053
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Nem tudjátok, hogy a Polár S510-ben hogy kell az össz kilómétert nullázni? A "reset" gomb megnyomásával elmegy a kerékméret és az idõ, de az ODO megmarad. :S


User's manualban nincs szó róla? Nem néztem utána az 510-nél, de biztosan lehet valahogy; a 800-as szériánál írják, hogyan kell és lehet is.

_____________________________________________
AM rlz


#1054
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Nem tudjátok, hogy a Polár S510-ben hogy kell az össz kilómétert nullázni? A "reset" gomb megnyomásával elmegy a kerékméret és az idõ, de az ODO megmarad. :S


#1055
CSEKONICS

CSEKONICS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 posts
Nekem a Polar Pro Traner Hun telepítéssel van gondom.A program feltelepítése után visszaküldtem Zergének a regisztrációs emailt.Õ visszaküldte a Regkey-t.Bemásolom a helyére és amikor elindítom a PPT hun-t kiírja,hogy ez a Reg key nem ehhez a géphez tartozik.Ez miért van,hogy lehet?A Zerge azt írta,hogy nem arrol a géprõl küldtem a reg.-es emailt,amelyike a progi is van.De nincs is másik gépem.Párszor letöröltem az egész progit újra telepítette,késõbb megint elküldtem a regisztrációs emailt,kaptam megint egy Regkey-t de ugyan az.Már nagyon idegesít,hogy nem tudom használni.Mi lehet a gond?És mi lehet a megoldás?
Akár azt gondolod,hogy képes vagy valamire,akár azt,hogy nem,mindenképp igazad van!

#1056
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Sigma 2209 STS, part 2

Tegnap mentem egy 45km-es kört. Arra, amerre a 2006 MHR-rel anno. Míg a régebbi óra volt hogy 5-6km-en át sem mért, az új egyszer sem, egy pillanatra sem hagyott ki.

E örö, e bódottá! :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1057
robcsi1979

robcsi1979

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!



Most készülök majd egy pulzusmérõs futóórát vásárolni. A kiszemelt áldozatok a Garmin legújabbja, a Forerunner 60 Bundled Footpoddal és a Polar 300xSD szintén footpoddal. Igazából nem nagyon ismerem egyik típust sem mert eddig nem használtam egyikbõl sem, ezért szeretnék tapasztalatokat begyûjteni a típusokkal kapcsolatban és majd utána szeretnék dönteni. Teszteket már szinte majdnem mindet olvastam ami a neten fellelhetõ, de így sem megy a döntés. Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi a típusokkal kapcsolatban.



Elõre is köszönöm!



Üdv:

R.

#1058
Digweed

Digweed

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Helyesebben írva: Polar cs600 :)

#1059
Digweed

Digweed

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Sziasztok!

Szükségem lenne magyar nyelvû használati útmutatóra Pola rcs600-as órához. Ha valaki tudna küldeni/segíteni lekötelezne!

Elõre is köszönöm!

#1060
SANK

SANK

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Köszi, hát akkor majd meglátom, hétfõn - kedden megjön remélem, és rögtön kipróbálom. (Hacsak nem lesz esõ, igaz a pulzusmérést nem csak kerékpározás közben lehet kipróbálni.)
Igazából ha ez nem válik be, nem hiszem hogy 20-20 ezreket rászánnék, családi botrány törne ki. :-) Most raktam össze egy agydinamós elsõ kereket, ez is benne volt vagy 20 ezerben.