Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Pulzusmérõk és egyéb nyalánkságok

* * * * * 1 votes

  • Please log in to reply
3310 replies to this topic

#541
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts

..hát nem. Ugye nem mondod, h egy 150e HUF-os kütyüt állítgatni kell?


Mindig be kell állítani, mert a kikapcs és bekapcs között változik a légnyomás. Ha mindig ugyanonnan indulsz akkor add hozzá a magassági pontokhoz. Ha viszont máshonnan, akkor minden induláskor be kell állítani a magasságot ha azt szeretnéd, hogy pontosan mérjen. Nekem Edge500 van, de ugyanaz a barometrikus magasságmérõ van a 800-asban is.

#542
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Köszi!!!:D Neked is 800-asod van?? A kerékbeállítást értem. A magasságbeállítást, ha jól értelmeztem írásod, akkor csak akkor és csak akkor mér pontosan ha indulás elõtt megvárom, hogy találjon mûholdat, és akkor jó lesz?

Ridley Noah Fast 


#543
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Ez akkor müködik ha megvárod míg megtalálja a mûholdakat ekkor ha áthalad egy elõre beállított magasságponton akkor automatikusan azt az értéket veszi alapul nem pedig azt hogy õ mit gondol és ettõl fogva ahhoz számol.
Beállítod a kerékméretet centi vagy mm-ben ez a Beállítások/Kerékpárbeállitások/Bike 1/Több/ Autómata vagy kézi itt a kézit válaqsztod és beállítod.
Ennyi.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#544
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Minden induláskor beállítod a magasságot?

..hát nem. Ugye nem mondod, h egy 150e HUF-os kütyüt állítgatni kell?

használj hozzá kerékfordulat mérõt és egybõl halál pontos lesz.

Az is van rajta, de "ótómata" :D üzemmódban van, lehet, h ott kellene valamit állítanom? Basszus, több mint egy éve van meg és rájövök, h nemtom használni! :confused:

Ridley Noah Fast 


#545
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Azt meg fölösleges megadod magasságpontnak ahonnét indulsz és az eleve beállított magasságról indul.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#546
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts

A magasságmérõje csapnivaló és nem volt még olyan valaki akinek az órájával pontos távolságot mérjen.


Minden induláskor beállítod a magasságot?

#547
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
használj hozzá kerékfordulat mérõt és egybõl halál pontos lesz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#548
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Már 1 éve használom a Garmin Edge 800-at, tényleg mindent
tud, de szerintem pontatlan, és nem kicsit. A magasságmérõje csapnivaló és nem volt még olyan valaki akinek az órájával pontos távolságot mérjen. Navigálni vele szinte lehetetlen, fõleg városban. Viszont minden benne van és az elõre megtervezett utakon szépen végigvezet.

Ridley Noah Fast 


#549
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Jelenleg egy Nokia X6-on futtatom a ST-t. Nem rossz megoldás, de vannak tracke-elési hibák (szintén a top speed, magasság, stb...).
Én most rendeltem egy Garmin Forerunner 305-öst, de még nem tudok nyilatkozni milyen, mert nem ért még ide.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#550
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Danny, ez a Holux cucc nagyon Taiwan. :D

Te mit használsz? Gondolom egy km órát + telefonnal logolsz (SportsTracker).

Már megakartalak keresni magányban, de úgy érzem itt a remek alkalom: megannyi kliens közül, mi miatt választottad a SportsTracker-t?

#551
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Garmin jó választás, vedd azt.

Ha viszont kísérletezõs kedvedben vagy, akkor ez is ígéretes:
Holux GPSport 245 Bike Cycling GPS / Data Logger ezTour 4711140530062 | eBay

Ez meg a komolyabb változata:
New Holux GPSport 260-Pro Outdoor Bike GPS Receiver loggger Heart Rate Monitor | eBay

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#552
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Ez igaz, de a szívritmushoz jeladót kell használnod, mellkaspánt. Az óra vagy ahogy Te írod, kütyü, azonos funkciót tölt be, adatrögzítést.


Ezt tudom és írtam is, hogy a Garmin-hoz opcionálisan 9eFt.

#553
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
"Elõny még az is, hogy nem kell órát viselnem a szívritmus miatt. Egy kütyü felel mindenért (remélhetõleg pontosan)"

Ez igaz, de a szívritmushoz jeladót kell használnod, mellkaspánt. Az óra vagy ahogy Te írod, kütyü, azonos funkciót tölt be, adatrögzítést.

#554
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Nézegetem ezeket a nyalánkságokat is már jó ideje. Már az elõtt elkezdtem, mielõtt megvettem a bringám és hamar rá kellett jönnöm, hogy ebbõl késõbbi vásárlás lesz, mert ami olcsó az nem az igazi. Egyszer akarok vásárolni, amit nem akarom majd lecserélni, így úgy döntöttem, hogy spórolok rá és késõbb vásárolok.

Egyenlõre telefonnal logolom (Galaxy S) a megtett utakat, amiket jó visszanézni. Jó látni, hogy merre jártam és egyéb információk (milyen magasan, mi volt a maximális sebességem vagy a túra átlaga). Azonban a telefon gyakran hibázik (Endomono Pro és Strava amikkel eddig mentem 200-200 km-t). Volt már 140 km/h-s sebességem is, vagy egyik barátom egy másik városban is járt a GPS szerint, nem sorolom (teljesen másik telefon, de az is Android alapú). Ekkor lettem figyelmes a Garmin Edge 200 és 500-ra. Alapvetõen az 500-as is felejtõs lenne az ára miatt, de eBay-en eljön 45eFt-ból. Amivel az 500-as többet tud, az a +4 óra üzemidõ, szívritmus jeladó (opcionálisan 9eFt és mivel én magam sosem tudom beosztani az erõmet így igen hasznos lehet), személyre szabható képernyõk (gondolom nem kell lapozgatnom, a fontos paramétereket kitehetem a main screen-re egy oldalra), magasságmérõ. Szimpatikus, hogy a Garmin együtt mûködik a Strava-val. A Strava pedig szimpatikus a privacy mód miatt (lakóhelyem 500 méteres körzetében csak nálam logol, amennyiben megosztom azt, más már nem látja... erre Endomondo Pro nem képes). Elõny még az is, hogy nem kell órát viselnem a szívritmus miatt. Egy kütyü felel mindenért (remélhetõleg pontosan) és a telefonom sem fog merülni. Mindenképpen a stucnira és semmiképpen sem a kormányra szeretném szerelni.

Van-e jobb vagy akár hasonló ötlete valakinek a fenti igényeknek megfelelõen? Ha jobb, ilyen áron, az elõny. Ha olcsóbb, az nem hátrány. Ha gagyibb (pontatlan, nem megbízható), akkor már az. Milyen márkáknál érdemes még szétnézni?

#555
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

rajtam nagyon szépen látszott, ahogy elkezdtem fogyni, úgy lett egyre kevesebb az elégetett kalória. régen (102kg) egy tízkilis futáson 142 átlagpulzussal simán elment 1000kcal, ez most olyan 560kcal körül van (83kg).


Érdekelne, hogy az említett értékekhez, mekkora átalgsebesség tartozott?

#556
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

épp ezt akartam mondani. ami egy 60 kilós embernek 900 kalória az egy 90 kilósnak 1400


rajtam nagyon szépen látszott, ahogy elkezdtem fogyni, úgy lett egyre kevesebb az elégetett kalória. régen (102kg) egy tízkilis futáson 142 átlagpulzussal simán elment 1000kcal, ez most olyan 560kcal körül van (83kg).

#557
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
épp ezt akartam mondani. ami egy 60 kilós embernek 900 kalória az egy 90 kilósnak 1400

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#558
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

Sziasztok!

Sigma 2209 - et használok csak pulzusmérõvel, mennyire megbízható a kijelzett elfogyasztott kalória (kcal)? Egy 40km-es túra 8-900m szintel 1800-2000 kcal-ba "kerül". Ez reális lehet?


milyen átlagpulzussal éred el? túlsúlyos vagy-e?

#559
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

Sigma 2209 - et használok csak pulzusmérõvel, mennyire megbízható a kijelzett elfogyasztott kalória (kcal)? Egy 40km-es túra 8-900m szintel 1800-2000 kcal-ba "kerül". Ez reális lehet?

Nagyon erõsen függ a terheléstõl , de ha túratempó akkor sok.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#560
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Sziasztok!

Sigma 2209 - et használok csak pulzusmérõvel, mennyire megbízható a kijelzett elfogyasztott kalória (kcal)? Egy 40km-es túra 8-900m szintel 1800-2000 kcal-ba "kerül". Ez reális lehet?

Én azt egy kicsit soknak tartom, 67km-en nekem 1000-re volt szükség, igaz szinte sík terepen (Tisza-tó) és ásítozva (a nejemmel) 100-as átlagpulzussal tekertem. Az utóbbi viszont 235km-en 4598 Cal ment el, 1100m emelkedés, 130-as átlagpulzus és 25,7-es átlag mellett. A mérési eredményeket egy Garmin Edge 800 szolgáltatta. Ezek ismeretében írtam, h szerintem egy kicsit sok. Bár az átlagpulzusodról nem írtál.

Ridley Noah Fast