Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#101
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
de romolhat a szem...

ugyanis a szem romlásáért elsõsorban a lencsét mozgató izmok renyhesége felelõs... azaz nem tudják megfelelõen megnyújtani/domborítani a lencsét a fókuszáláshoz...

márpedig az öregedéssel az izmok általában gyengülnek, "renyhülnek"...

vagy nemhiába kaptam 2est bioszból ??? ::)

#102
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
nemtudom ki mondta, hogy romolhat a szem, de pont az a jó benne, hogy már utána nem romlik, hacsak meg nem öregszel, pont azért csak 18 év felett(amikor a csontozat már nem nõ) csinálják, hogy ne romoljon "vissza" a szem.

#103
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

de a lencsék is fejlõdnek, s eljön az az idõ, amikor olyan lencse lesz, ami bentmaradhat, mondjuk 1 hétig, de egyáltalán nem fárasztja/károsítja a szemet


Lesz ilyen. 8)

#104
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
az a párologtatás nagy para - de a lencsék is fejlõdnek, s eljön az az idõ, amikor olyan lencse lesz, ami bentmaradhat, mondjuk 1 hétig, de egyáltalán nem fárasztja/károsítja a szemet

az a +/- 0,5 dioptria szerintem nem vészes, én erre még nem is igazán hordanék szemüveget

szóval amíg egész nap simán bírom a lencsét (már 10 éve), addig nem nagyon erõltetem a mûtétet (de egyszer, BIZTOS megmûttetem, de én még emlékszem 5 másik módszerre, s mindre azt mondták anno, hogy ez a tuti, nem tudhatod, holnap mi lesz...

ors!
vezetsz autót? csak mert én is hasonló tartományban mozgok, de még nincs jogsim, s nagyon parázok, hogy talán nem is lehet...akkor nincs mese, mûtünk, kocsi kell :-\

#105
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Magyarország az üttörõ valóban a szemmûtétekben. Amúgy most dolgoznak a szuperlátáson, ami a normálisnál 6x élesebb látást jelent majd, amit úgy érnek el, hogy minden hibát kiküszöbölnek a szem felépítésébõl... ;)

#106
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Azért ez az elpárologtatás egy kicsit durva ám!
Gondoljatok csak bele mennyi egy lézersugár energiatartalma!!! És elég nehéz belõni a lézer energia hatáspontját ahhoz hogy csak a lencse formája változzon.



azért a lézerek teljesítménye a mW- GW tartományban mozog... bár nem tudom itt milyen lézert használnak de azért nem kell nagyon megijedni ;)

az energia hatáspontját nagyon is jól be lehet lõni tudomásom szerint, de egy ilyen anyagot szívesen olvasnék: czras@freemail.hu ;)

#107
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

link=board=7;threadid=3920;start=45#msg101658 date=1049906441]
Nem egy nagy tragedia ám ez a mütét, egyszerüen mivel torzul a szem, levágnak egy kis részt az elejérõl, pontosabban elpárologtatják, de mivel a szem nagy része csak arra szolgál, hogy összegyüjtse a fényt, és csak fehérje, nem nagy megrázkódtatás ha kicsit kevesebb van belõle.


Azért ez az elpárologtatás egy kicsit durva ám!
Gondoljatok csak bele mennyi egy lézersugár energiatartalma!!! És elég nehéz belõni a lézer energia hatáspontját ahhoz hogy csak a lencse formája változzon. ( a lencse formájától függ a fénytörés pontjának helye a retinán) Ezért azt se nagyon hangoztatják, hogy a mûtét +/- 0,5 dioptriát hatásfokkal mûködik, vagyis ez a maximálisan garantált minõség. És ezután a szem ugyanúgy romolhat tovább.
Ja és a mûtét utáni egy hét irdatlan szenvedés ;D ;D
Olyan mintha, egy hétig egyfolytában por lenne a kontaklencséd mögött.
Szóval szerintem csak csinján azzal a mûtéttel és örüljünk ha bírja a szemünk a lencsét.

Ha valakinek kell anyag a mûtétrõl (ezekután) szívesen küldök neki címet ;) :-X

#108
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
van az indexen egy ilyen fórum, problémája csak azoknak volt, akinek pl. cukorbetegségük van, szerencsére ez engem nem érint, és Magyarországon már 10 éve csinálják, de szerintem eleve Magyarország igencsak úttörõ az orvostudományban, egyébként mivel gép, szerintem a hibaszázalék elhanyagolható egy lézer esetében, megvakulni meg nem lehet tõle, mert a retinádat nem piszkálja..

opa

#109
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
én addig nem feküdnék be akár lézer, akár gyémánt kés alá, míg legalább 40 éves múltra nem tekint vissza az ilyen szemmûtét és akiket megmûtöttek, azonak nincsenek látásproblémáik....

#110
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

ami leszakadhat az a retina, ez rövidlátóknál fokozott veszély, minnél inkább rövidlátó vagy...


Nos az én 7.5-es szemeimmel ez igencsak létezõ problem :-\ :'(- nem mintha szem elött tartanám :(


#111
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Nem egy nagy tragedia ám ez a mütét, egyszerüen mivel torzul a szem, levágnak egy kis részt az elejérõl, pontosabban elpárologtatják, de mivel a szem nagy része csak arra szolgál, hogy összegyüjtse a fényt, és csak fehérje, nem nagy megrázkódtatás ha kicsit kevesebb van belõle. Egyébként olyan dolgokhoz nem nyúlnak, amihez nem kell. Ha mondjuk októberben megcsináltatod, akkor április környékén már nyugodtan erõltetheted, és télen nincs is akkor UV sugárzás, tehát szerintem nem maradnál le sokról. Megéri, ha belegondolsz, hogy ezentúl könnyebb lessz csókolózni... ;D
különben tapasztalat, hogy a lányok szemüveg nélkül könynebben elviselnek ;D


#112
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
mondjuk ha nincs más választásod, tényleg csak ez marad - gondoljatok bele, hogy sokan nem is hordhatnak lencsét, vagy sokaknak nem bírja a lencsét hosszú távon a szeme

Begbie!
nem, kötelezõen elõírnak hashajtót ;D ;D ;D

#113
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
ami leszakadhat az a retina, ez rövidlátóknál fokozott veszély, minnél inkább rövidlátó vagy...ez az emelésre vonatkozik, akkor feszül meg legjobban a szem, azaz mondjuk bútorrakodásnál ne te cipeld a franciaágyat, meg kerüld a kötélmászást...

mondjuk ha rámsóznak egy feles szemcsit vezetéshez, az azért nem tragédia... ::)

kontaktlencsét csak a gyémántkéses mûtétek után nem lehet hordani, nem látom okát, a lézeres után miért nem lehetne

az mondjuk nagy szívás, ha megcsinálják, utána meg elkezd javulni a szemed

mindenesetre az Opium által felsorolt okok miatt is érdemes holtszezonra/szobában ülõs idõszakra idõzíteni, mondjuk novemberre

#114
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Akkor két évig a vécén sem szabad erõlködni? ;D




#115
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
A mûtétrõl annyit, hogy a barátnõm is kérdezte és azt mondták, hogy szülni sem lehet miatta vagy két évig (pontosan a nagy erõkifejtés miatt) és ha mégis tovább romlana a szemed, utána már nem hordhatsz kontaktlencsét és nem is nagyon lehet újra mûteni. Na ezért meg a hiényzó 300 ezerért nem mûtettem meg magam.

#116
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Na hát nekem 3-as és 3,5-es a két lencse, de mivel rövidlátó vagyok 1,5 évente romlik 3/4 diopria körül, tehát ajánlatos lesz olyan 5-6 diopriával müteni majd, egyébként 8 diopria felett lehet hogy utána is kell szemüveget hordanod, csak nem a szódásüveg alj-style-t, hanem max. 1 diopriásat. A mütétután egyébként is 1 évig napszemüveget kell hordanod, de azt hallottam hogy gyorsan, max. 3-4 hónap alatt begyógyul teljesen, és ha addig nem volt probléma, akkor már nem is lesz. A sportolókról csak annyit, hogy szerintem egy profi pontosan a relativ hosszú gyógyulási folyama miatt nem vállalja, hiszen addig nem tudo edzeni, kiesik a formából. Különben is valszeg ez lesz életem egyik legfontosabb döntése, kibirom fél évig bringázás nélkül, ha utána már nem kell féltenem a szemüvegem ;D

opa

#117
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás


ezt a mûtét utáni dolgot még nem hallottam.. de elég rémesen hangzik, bár engem már gimiben eltiltottak a tesiórától mondván leszakadhat valami / ??? / valahogyan -erre már nem emlékszem pontosan ::)

van egy ismerõsöm akinek megcsinálták a szemét és most újra szemüveget hord....
na ennek igy mi értelme van ????


#118
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
jaja, s az sem elhanyagolható, hogy a szemmûtéteknél a mai legmodernebb lézeres cuccos is meggyengíti a szaruhártyát annyira, hogy rázkódás, erõlködés miatt berepedhet/bevérzõdhet, szóval elfelejtheted a hegyikerékpározást meg mondjuk a lovaglást meg a 47-es villamost...jópár évig :( (ezt ugye kevésbé reklámozzák, de nem véletlenül hordanak sportolók inkább lencsét - nem azért, mert nincs pénzük mûtétre...)

én is gondolkodtam ebben, nekem ráadásul marha erõs kell, szóval még indokolt is, de tényleg nagy para :-\

#119
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Naja, azt ne meséld, miért rossz a szemüveg mert pontosan tudom.. az a legkevesebb hogy zavar a keret..

Mindenesetre gondold meg, hogy mûtét vagy kontaktlencse.. Mondom max para, hogy változhat a szemed.. na meg lencsénél lehet hosszabbtávpn többett kell fizetni, de kisebb részletekben és az nem mindegy...

cAb

#120
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
milyen erõs szemcsit hordasz?..
szerintem 2-3 dioptriáig nem érdemes mûtetni..
afelett már meggondolandó...