Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#141
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Ras: ki mondta hogy olcsóbb?

Itt nem a lencse árát kell összehasonlítani a szemüvegével, hanem az a kérdés, Neked megér-e ennyit...? A te gondolatmenetedet kifordítva: egy autó árából akármennyi bkv és máv bérlet kijön, tehát nem kell kocsit venni soha az életben ;)

Én spec utálok nem full-élesen látni, a szemüveg meg rengeteg szituációban utban van...

cAb

#142
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
endroo: nem pont Oakley kerettel gondoltam... :D
az valoban nem 2 forint

#143
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
csináltatok egy faja szemüveget zeiss lencsével kb 30 ruppóból és nem 3 félévig bírja... szóval azért szvsz nem óccsó ::) :-X

#144
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Nem is olyan drága..
Ofotértben veszem a Bausch&Lombom és 10e egy fél évre.. az ennél tutibb 16e. Az elõbbi 3 havonkénti cserével, az utóbbi havonkénti cserével kecsegtet..

Mosogatni nem kell, mert már lehet olyan tárolófolyadékot kapni, hogy csak este bedobod, reggel kiveszed, semmi meló nincs vele...

Amúgy nagy laza: elmentem a lencsésemhez és mondtam kiszárad a lencse bringázásnál erre hozzámvágtak ingyen egy hónapos próba-adagot a drágábbik fajtából :) majd most kiderül...

cAb

#145
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
kösz, akkor már nem félek ;D
csak azért mert biztos jobban állna a semmi(mint egy ellenkezõ nemü esetében), mint a valami ugye...

#146
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát: ha jól van berakva nem érzed hogy bent van... (de ha nincs bent ugye akkor nem látsz rendesen ::)

nem kell rakosgatni csak napjában egyszer ;)

sokba kerül (drágább mint egy alap szemüveg az tuti)

betenni megtanulni max egy hét, és akkor már rutinból megy

nekem a reggel és esti kötelezõ tiszítás meg satöbbi ment az agyamra ezért nem hordom már..
de tuti meg lehet ezt is szokni csak nekem nem sikerült...


egyéb:
ha rosszul rakod be akkor csíp mint állat, ugyanez van ha alá megy valami pl szempilla, porszem...
néha, fõleg az elején parázol hogy úristen bent van e...

#147
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
sziasztok

kontaktlencsét hordóktól kérdezném, mert mostanában azon gondolkodom hogy kipróbálom:

-nem fájdul meg, nem gyullad be a szemed a folyamatos ki-be tevéstól(lehet ez egy hülye kérdés)

-sokba kerül-e, nem esik-e ki a szemedbõl, pl. ha elesel

-nehéz betenni?

-érzed hogy rajtadvan, vagy nem

-úgy tudom, kifejezetten sportolóknak ajánlják, tényleg annyival jobb?

-bonyolult a tisztitás, tárolás?

-egyéb tapasztalatok

köszönöm elõre is, mer jobb úgy menni dokihoz, hogy már tudsz róla valamit ;D


#148
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Charon: ha a napszemüveged mögött örvénylik a levegõ, akkor te sztem nem megfelelõ napszemcsit használsz. (én is elég sokat keresgéltem míg találtam egy olyat ami a szemöldökömnél is zár és oldalt sem megy be a levegõ - de ez már egy másik topik... ;D )

#149
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Ember! :D

Egyébként én jelenleg szemcsiben tekergélek és ennek ellenére könnyezik a szemem nagyobb sebességeknél illetve hidegben. És megjegyzem - egy napszemcsi a lencse elõtt csak a direkt becsapódásoktól véd. Mögötte úgy örvénylik a levegõ, hogy csak na.

Egy kérdésem azért lenne: valahol 3.5-4 körül járok az orromon cipelt szemcsivel. Szerintetek van alternatívája, hogy egy napos lencsét vegyek és azt alkalmazzam tekerések alkalmával?

#150
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Hi!

Nekem elméletlieg kéne szemüveget hordanom, de már vagy egy éve nem teszem. Hiú vagyok, de én legalább bevallom. Szóval elmentem a szemész bácsihoz, aki írt is ki nekem kontaktlencsét, csak még nem vettem meg. Ebbõl pedig kiderül, hogy lusta is vagyok. Szóval egy kerek éve nem látok semmit, viszont buknak rám a csajok. És ennek elõnye is van, mert ha nem látok, akkor tapintás útján próbálok tájékozódni (khm... a csajon.... ;)). Na jó ez mind baromság volt. Látok tök normálisan, és ezért vagyok lusta kiváltani a lencsét. De a közeljövõben megteszem ígérem.

#151
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Az én háromhónapos lencsémet egyrészt 3 hónapig lehet használni, én használom 6 hónapig, illetve 8-10 órát, én valamikor 48-ig is használom. Nincs semmi gond vele, alszom benne egy-egy nagyobb buli után, reggel pislogok többet, mint amúgy, azt frankón nyomom tovább. Persze szemüveget mindig viselek. Kell a lencséhez, meg nagyon csávos úgy ;D ;D.

#152
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Naja.. enyémet is 10órát szabadna használni, de hát az esélytelen ::) ....

cAb

#153
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
halihóó
nekem 3 hónapos lencsém van, és sokszor kiszárad, de valószínüleg azért, mert nem az elõírt 6-7 órát használom, hanem napi 12-13 órát.... :-\
pislantok párat, aztán jobb lesz...talán....
nekem az okozott párszor problémát, hogy kanyar után belenéztem egy faágba vagy levélcsomóba, és az elmozdítja a lencsét, ami összegyûrõdik a szemem sarkában, és akkor már télleg muszáj megállni, és valahogy visszatenni... vettem szemüveget, de az meg zavar ..... majd megszokom remélem :)

#154
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Gyalogkakukk:

hát most is könnybelábad a szemem a gondolatra...

az én alig -1emre is írtak fel kontaktlencsét, de nekem macerás a téma úgyhogy inkább nem hordom... (amúgy is csak a jobb szememre kell ::))

#155
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Én 3 hónapos lágy kontaktlencsét hordok, nincs vele probléma, ha egyszer jól fent van, akkor ott is marad. Nekem még soha nem akart kiesni. Napszemüveget mindig viselek. Ha gyorsan megyek, akkor könnyezik a szemem, de ez nem a lencse miatt van, és csak az elején, néhány száguldás után már megszokja a szemem.
Szerintem Cab, te nem megfelelõ lencsével próbálkozol.

#156
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Én is csak ors-al tudok egyetérteni.
Lágy, 30 napos lencsét hordok, de még semmi gondom nem volt vele kerekezés közben.
Nem szárad ki, így nem is kell csepegtetni (ezt a szemész szigoruan meg is tiltotta - mármint a csepegtetést-, szerinte ennél a lencsénél nem szabad)

Napszemüveget viszont mindig érdemes hordani, nem csak a szél miatt. Hadd ne meséljem el, milyen az amikor bekerül egy porszem a lencse mögé... ;D

#157
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
ors::Mostmár nem vagyok benne biztos, hogy ez a megfelelõ.. :)

mivel a dolog inkább hidegben fordul elõ, így szerencsére kezd nem-aktuálissá válni..
azt hiszem konzultálok a kontaktlencsésemmel....

cAb

#158
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Nekem lágy lencsém van s már jó pár éve, de soha nem volt ilyen gondom, csak ha nem volt megfelelõ a klencse folyadékom.
úgy értem akkor a lencse is másképp mûködött.

biztos hogy a szemednek legmegfelelõbb lencsét hordod???

#159
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
David:

a - mert mi mégis kontaktlencsét hordunk, ide véled régi ... ez más. :)
b - mert a Gizi szemcsije többe kerül, mit a havi fizetésem ::)

#160
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
én nem igazán értek ehhez, de olyan miért nem jo, mint ami a Gizmonak van? az az Oakley.. olyan megoldás miért nem jo?