Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#161
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Akkor nem tudom mit lehetne tenni, mert nekem ez általában akkor fordul elõ, ha szemüveg nélkül nyomom. Ezért nem nyomom szemcsi nélkül. ;)

#162
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Charon::Egynapos lencse nem para, ha kiesik ;) max a következõt másfél napig hordod...

Endroo::igen ez OK, de pislogással is megoldom.. a gond a megállással van.. akár sûrûn pislogni akár csepegtetni, de meg kell állni.. egy hosszú lejtõn pedig ha nem muszály nem szeret az ember fékezni :-\

cAb

#163
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Vajon ez az egynapos lencséknél is elõfordul?

#164
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Nekem ugyan félkemény kontaktlencsém van, ami nem annyira hajlamos a kiszáradásra, de azért vele is elõfordul. Ezért viszek általában magammal un. mûkönnyet, amibõl két csepp és máris tisztább nedvesebb érzés. Od kell figylni mert nem mindegyik használható lencsével (megmarja) és elég gyorsan lejár a szavatossága, ha kinyitod. Egyszer Görögországban vettem olyat, ami kis ampullákban volt, az sokkal praktikusabb, csak itthon még nem találtam ilyet.

#165
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Hali,

kedves kevésbé-sasszemû bringás társaimtól kérdezem, hogyan oldják meg a problémát:
gyorsabb tempónál, fõleg hidegben a kontaktlencsém kiszárad és a meredt ösvény-figyelést követõ pislantás után megpróbál összegyûrõdni, kiesni.. Ezt satufékkel és homályos pislogással tudom kompenzálni.. A napszemüveg sem segít a dolgon érdemben.. Mit javasoltok?

8) cAb