Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#121
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
najó de gondolj a csajozási faktorra ;D
meg azért nem akarok 40 éves korig várni erre, még messze van ;D
szerintem megéri, még csak 3 éve van szemüvegem, de jobb volt nélküle, és nem kéne folyton arra figyelni, hogy elne törj9ön, mégha müanyag a lencse, akkor is

opa

#122
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Tudomásom szerint nem lesz 250e, kevesebb is elég...
Manapság a kockázat is elhanyagolható... mindössze az a kérdés, hogy nem fog-e váltzozni a szemed.. mert idõsebb korban közelre nem lát jól az ember.. vagyis ha most távolra nem látsz, akkor lehet 40 évesen megjavul tutira.. Nagyon változékony a szem dioptriája.. én ezért nem ugranék mûtétbe.. Habár lehet lencsére többet költök sok év alatt, mint a mûtét költsége volna...

cAb

#123
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
hali

és ki mit hallott a szemmütétrõl?
én 18 évesen tuti elmegyek ilyen lézeres szemmütétre, 250 ezret megér, hogy jól lássak, bár elb@szom rá azt a pénzt, amit apámék nekem gyüjtögettek eddig, de szerintem megéri. Valakinek valami tapasztalat?


opa

#124
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Naja, az alap, hogy fullra töltött tartóka a zsebbe és úgy indulunk mindenhová..

Este ki akarhat már esni a buli végén...
Bringázásnál belemehet akármi...
Vezetésnél rendõr amúgy is kérheti a tartalékba nálad levõ (?) szemüveget.. aminek csak akkor van értelme, ha ki is tudod szedni a lencsét..

És hogy hogyan 25:? A lencse félévre 9,9, mert a 6-ezres nincs a megfelelõ szemgolyó méretben nekem...
szóval az 20. lötyibõl meg k. sokáig elég egy flakon, mert nem mosakodósat használok, csak áll benne éjszakánként, semmi dörzsi... cserélni a tartóban a folyadékot meg általában nem naponta szoktam, mint ahogy azt kéne, hanem amikor eszembe jut ;)

cAb

#125
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Ha magas víztartalmú lágy lencséd van, akkor nagyritkán bent hagyhatod 2-3 napig is. Persze ez után érdemes pihentetni a szemed.
Mondjuk én hétvégére nem is szoktam betenni, csak mikor pl. elmegyek bicajozni és ha hazajöttem ki is veszem.
De ha elõre tudod, hogy két hétig a világ végén leszel (vizitúra és egyéb igénytelen hepajok :D ) akkor vehetsz elõtte egyhetes kontaktlencsét, ami 7 napig folyamatosan bent van és utána dobod.
Annyira nem olcsó, de mivel csak alkalmi dolog ezért nem is vág földhöz :)

#126
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
ha már a lencse a téma, érdekelne, hogy hogyan mentek mondjuk kirándulni/sátrazni, vagy mit csináltok, ha mondjuk lekésitek az uccsó vonatot és egy éjszakára mucsafalván ragadtok, lencsével a szemetekben, ami már nagyon kikívánkozna...

én ált. viszek egy fullra töltött tartót, azt zsebre, s kész, de azért ez rizikós dolog

mi van a higéniával? ha mondjuk nem áll rendelkezésre víz?

(ha valaki esetleg nem tudná, nehogy a lencsét vízben tároljátok, garantáltan kinyiffan, gallyramegy az ozmotikus egyensúlya meg ilyesmi...ugye más márkájú löttybe sem szabad ua lencsét tenni)

szóval könnyezzetek (egyetek hagymát) ;D

cAb!

löttyökkel együtt 25???? na neeee...én is olyat akarok! (kicsit bõvebben errõl plíz, engem nagyon érdekelne, milyen márka stb)

#127
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Topic a toppon ;) :D

nekem évi 25 a lencse..

BoGar: szerintem váltsál simán... nem tudok szitut, ahol jobb lenne a szemüveg mint a lencse...
adnak próbalencsét 1hétre vagy hónapra aztán megtudod jó-e az Neked...

mondjuk elöször furcsa, de ha megszokod, akkor sima-liba

cAb

#128
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
mijaza zoknigén tessékmondani????

ha nekem hiányzik, akkor csak a mezítlábamra vehetek a cipõt? 8)

#129
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A könnybõl veszi ki a zoxigént!
Teccikérteni? ;D ;D ;D

#130
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
ejjjjj, emberek! nem láttok a szemetektõl (LOL)
Épp az elõzõ oldalon írtam, h. az én egy hónapos lágy lencsém (BioMedics) ajánlott viselési ideje 12-16 óra. Most mit problémáztok itt akkor, h. "elõírás szerint nem lehet bent annyit..." ???

Egyébként az, hogy mennyit ajánlanak, függ pl. attól is, hogy mikori tájékoztató füzetet nyomnak a kezedbe...valószínüleg a kl-ket is fejlesztik...

a kemény lencsékrõl pedig: azért lélegzik jobban alatta a szem, mert kisebb, mint a lágy lencse, de nem tapad rá úgy a szemedre, hanem vígan úszkál benne. szóval egyes területek nincsenek annyi ideig kitakarva. viszont mivel "merevebb" , sokkal kényelmetlenebb is EGYESEKNEK (pl. nekem), de van, akinek elsõre bejön, semmi kellemetlenséget nem okoz

és mivel mindenkinek más a könnytermelése, ezért elõfordulhat, hogy valakinek szélben sokkal könnyebben ( 8) ) kiszárad a szeme. Ez sajnos így van, sokat nem lehet tenni ellene (csepegtetés).
Nekem pl. elég, ha kicsit összébb húzom a szemem v. pislogok kettõt, de van akinek ugyan annyi menetszéltõl kiesik a szemébõl a cucc :(

#131
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Azért a félkemény lencse sem olyan kényelmetlen, ha már megszoktad. Mondjuk nekem volt rá 12 évem, úgyhogy most már nem is nagyon veszem észre hogy van. Akartam lágyra váltani, de az optikus azt javasolta, ha nem zavar, akkor inkább ne, mert kevésbé kényes és kisebb a fertõzés lehetõsége is. ???

#132
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a könnybõl veszi fel az oxigént a könny meg a levegõbõl...
(bár soha nem voltam jó bioszból...)

#133
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
hogyne menne a könny a lencse alá, különben 10 perc múlva már vörös eres lenne - gondolj arra, hogy pl a vizes felületre simán rátapad pármilyen vékony anyag - a szem nem a levegõbõl lélegzik, a könnybõl veszi fel az oxigént/tápot

az elõírt idõ irányelv, emberenként változik - a lényeg, ha száraz v. kényelmetlen NE hordd tovább aznap (megjegyzem lencsénként is változó)

más kérdés, hogy ágyban olvasáshoz/fogmosáshoz nem érdemes viselni - feleslegesen ne legyen bent

érdekes dolog, hogy a félkemény lencséknek NINCS ilyen problémája (csak marha kényelmetlenek, attól a szemizomzat fárad el)

a monitor/pislogáshiány tényleg zúzós, sajnos ma már több munkahelyen ez az életmód, ettõl szárad ki igazán - sokszor ezért javallott a mûkönny

#134
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

az elõírt lencseidõk egyébként tarthatatlanok, ne is figyelj oda rájuk, csak néha tarts pihenõnapot (mondjuk heti 1 nap ne tedd be), akkor hosszabb távon sincs gond - hordani sokáig lehet, tõled függ meddig bírja a szem - az elején tuti, hogy 16 óra húzós lesz, de késõbb rááll a szemed


nekem a napi14-15 óra használattól (ebben kemény 8-9óra monitorozás is volt) rohadtul kiszáradt a szemem..
egyébként meg a lencseidõpket nem véletlen határozták meg úgy ahogy: aha tovább használod elmerevedik/kiszárad és nem lélegzik rendesen a szemed (ugyanis érdekes lenne ha a könny alá tudna menni a lencsének, hiszen akkor elmozdulna simán vagy nem ???)

szóval véleményem szerint mindenképpen érdemes betartani az elõírt viselhetõségi határidõt...

#135
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Köszi, ez elég kimerítõ válasz volt. Jelenleg 1 illetve 1,5-ös szemüveget hordok, és a bicikli miatt állnék át lencsére. (Mennyibõl is jönne ki egyben egy dioptriás biciklis napszemüveg? Talán ennek az évi keretébõl. És akkor még ottvan az esés illetve a szemüveg leesésének lehetõsége.) Igazság szerint napos lencsébe gondolkodom, inkább akkor raknám be, ha cangázni, vagy íjászni megyek, egyébként jó a szemüveg is.

#136
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
lencsét elõszõr is felírnak, nem vásárolsz - ha nem írják fel, nem jutsz hozzá törvényesen

az, hogy mekkora kell, még lencsétõl is függ, van amivel egyszerûen jobban vagy éppen rosszabbul láttam (ua. a dioptria!), kipróbáltam pedig egy párat (B&L, Focus, CV, Alcon stb.) messze a legtisztább az Alcon Durasoft, csak az 6 hónapos, tehát vigyázni kell rá, mert piszkosul drága (zúzós sátrazáshoz érdemes 1 napos vagy 1 hetest használni...)


próba van, mert sok fajta lencse létezik - a lényeg, hogy tapadjon a szemedre, de follyon alá a könny, mert a szem a könnybõl táplálkozik és lélegzik, tehát nem tesz jót a szemnek, ha alatta csontszáraz a szemed

elõszõr egyébként próbalencsét kapsz, pl 3-napra, utána megnézik mehet-e hosszabb távra

egyébként nekem pl bazi vastag szemüveget kellene hordanom, ami könnyített UL Zeiss lencsével csak 70e+ a lencse!!! (ugye sörösüveget nem hordanék szívesen)

megjegyzem, sosem szárad ki/mozdul el lejtõzéskor (szemcsík van)

az elõírt lencseidõk egyébként tarthatatlanok, ne is figyelj oda rájuk, csak néha tarts pihenõnapot (mondjuk heti 1 nap ne tedd be), akkor hosszabb távon sincs gond - hordani sokáig lehet, tõled függ meddig bírja a szem - az elején tuti, hogy 16 óra húzós lesz, de késõbb rááll a szemed

tapasztalat - nekem kb. 40-50e bõl jön ki évente lencse/folyadék/tisztítók/fehérjeoldók stb., szar ügy, mert akinek jó aszeme nem szorul ilyen kiadásra, de mit csinálhatnánk? :-\

remélem ez segített vmit, ha kell még help, szóljatok nyugodtan

#137
BoGar

BoGar

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
Az lenne a kérdésem, hogy kontaktlencse vétele hogyan zajlik? Ugyanúgy, mint a szemüveg, azaz elmész az orvoshoz, vagy egy szemészhez, és ott megmondják mekkora kell? Úgy hallottam, a boltban, vásárlás elött van valami próba is, hogy egyáltalán mit bír a szemed. Jól tudom??

#138
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Orulok ennek a topicnak, mostanaban jatszom en is a gondolattal, hogy a -4 koruli uvegek helyett kiprobalom a kontaktlencset.
Elso korben az egynapos eldobhato erdekelne, hatha megse jon be a dolog. Kerdes, hogy ezeket mennyi ideig lehet hordani,(nekem legalabb 16 ora kell) es kb. mennyibe kerul ?

mrc



#139
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
(Ezért a hozzászólásomért most megköveznek. Tutira megköveznek...)

És mint súlymániás: sokkal könnyebb!!!


;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

#140
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

nekem a reggel és esti kötelezõ tiszítás meg satöbbi ment az agyamra ezért nem hordom már..


A napi ajánlat:
Alcon Opti-Free tárolófolyadék No-Rub összetevõvel.

3650Ft/355ml , nem kell maszatolni, este belerakod, reggel kiveszed ÉS KÉSZ :D

Ja, és az 1hónapos lágy lencsét napi 12-14-16 órát hordhatod simán (ennyi a max ajánlott idõtartam)

ultio:
nem tudom, mennyi ideje csinálod, de ha így használod a kl-det, te fogod késõbb megszívni...
pl.: kicsit "bevérzik" a szemed (az egyik ér megvastagszik és beljebb kúszik a szivárványhártya felé), mert elöregedett lencsét és sokáig használsz (nem lélegzik rendesen a szemed), és hopp...többet nem viselhetsz kl-t :(
A szemed ennél többet ér!!!!!