Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kontaktlencse

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
164 hozzászólás a témában

#81
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
itt,Miskolcon is tudnának nekem rendelni lencsét,csak félévente 60e körül lenne.hát túl különleges vagyok....

#82
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

én is szerettem volna kontaktlencsét,csak a szememnek olyan görbülete van,amihez nagyon nehéz lencsét találni,meg ugye rohadt drága.így kénytelen vagyok szemüveggel bajlódni,bicajozáskor engem nem nagyon zavar,hogy kicsit kevésbé látok jól


ha nem olyan vészesen rossz a szemed, akkor nem kifejezetten zavaró. de én pl. már a kormányra szerelet Polart se láttam régen. elég félelmetes volt, így utólag belegondolva, és sokkal lassabb is voltam, fõként lefele, illetve tempósabb haladásnál...nem tudom, megvan-e a legutolsó vizsgálati papírod, vagy valami, de az index kontaktlencsés topikjába szokott írni Mr. Reider, és ha valaki, õ ért a dologhoz itthon, és rengeteg, mások által problémásnak nyilvánított szemre talált lencsét - igaz, nem feltétlen a nagyobb adagban gyártottat, de talált.

illetve ha egyszer Veszprém felé vinne a sors, akkor hívd fel õket (Reider Optika) egy vizsgálati idõpontért - érdemes, nagyon sokan járnak Bp-rõl és a környékrõl is hozzájuk kontaktlencséért (bár már webshopjuk is van), illetve fõként a szakértelem miatt.

#83
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
én is szerettem volna kontaktlencsét,csak a szememnek olyan görbülete van,amihez nagyon nehéz lencsét találni,meg ugye rohadt drága.így kénytelen vagyok szemüveggel bajlódni,bicajozáskor engem nem nagyon zavar,hogy kicsit kevésbé látok jól

#84
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
J&J lencsékkel nekem az a bajom, hogy ugyanannyiért pontosan fele annyi idõre tudok lencsét venni (2 hetesek ugye...), és nem is a legjobbak, bár egy haverom lassan 4. éve hord J&J lencsét...coopervision-t nem ismerem, de rengeteg optikai oldalon olvasom meg az index fórumon is, hogy nagyon jó lencse, akár több éjszakára is - lehet ezt is érdemes lenne megpróbálnod. én is kipróbálnám, csak hát nincs belõle tórikus...

a nappali hordás nem mûködne, a sok kivétel-betétel miatt. viszont ha meg csak bringázáshoz kell, akkor érdemes lehet esetleg napi lencsét viselni - bár ez jelentõsen drágább (bár ugye nem kell ápolószert venni, szóval nagyobb tételben annyival nem), de nincs vele annyi macera és egészségesebb...a szemed meg mindenképp szárad a monitor elõtt, akármilyen lencsét hordasz.:)

UV-szûrés: a fényérzékeny szemre léteznek ugye színezett szemüveglencsék, de ehhez már szakember kell...alapvetõen amúgy meg a Napból jövõ UV-t szûri ki, szóval a fényérzékeny szemen nem hiszem, hogy segítene - kint meg a kl. mellé lehet uv-szûrõs napszemüveget hordani, szóval általánosságban sok értelmét nem látom a dolognak...nyilván persze vannak esetek, amikor a napszemüveg akadályozná pl. a munkában, de kell az UV-szûrés (mondjuk kültéri ipari alpinista...:D)...

AirOptixot meg ajánlom, nagyon. még mindig megijedek vezetéskor meg az utcán, hogy mennyire éles és tiszta képet ad...:D

#85
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Off:
Optika - Fénytan
Optikus - Látszerész, optikai mûszerek, eszközök készítõje és árúsítója


Off: Az üzletet magát szokás optikának hívni, legalábbis én szoktam. Pláne mert a konkrét üzlet nevében is ez van, ahová járok ezer éve. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#86
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Off:
Optika - Fénytan
Optikus - Látszerész, optikai mûszerek, eszközök készítõje és árúsítója
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#87
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Hát akkor biztos csak öreg vagyok és bizalmatlan ezzel a Night&Day-jel. :D Viszont arra gondoltam, hogy csak nappalra hordani a nagy oxigénáteresztés miatt, de ezek szerint az nem igazán mûködõ dolog. Kár, mert azért a gép elõtt ülés miatt amióta iskoláimat bevégzetten dógozó ember lettem, ritkábban hordok lencsét, tényleg jobb a szemüveg ilyenkor. De persze bringázáshoz meg ugye kell. :P

Ezt viszont örömmel hallom, hogy másnak is a Ciba lencsék jöttek be. Rosszakat Johnson&Johnsonról hallottam (egyszer próbáltam is, de kapásból rossz volt az elsõ példány...), meg a Cooperrõl is rémlik, hogy nem a legjobb.

Gondolkodom a váltáson, az AirOptixot akkor lehet megpróbálom, az már sokkal fejlettebb, mint ez a jó kis régi Focus. :)

UV szûrõset próbált már valaki? Ér valamit, ha az embernek érzékeny a szeme a fényre, vagy ehhez semmi köze?

szerk: Ezzel mondjuk egyetértek én is, persze kell a vizsgálat, másrészt viszont úgy vagyok vele, hogy szabad országban élünk, mindenkinek joga van hülyének lenni... A 12-13 éves meg remélhetõleg megkapja a magáét anyutól meg aputól, ha csak úgy lencsét rendelget magának. :D

Ja és most nézem, a Focusnak is 30 a légáteresztõ képessége. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#88
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Ariadne: na ja, én is most csináltattam egy többé-kevésbé jól álló szemüveget -nem fogok lencsézni a nyári melóban (autóalkatrészraktár:D), aztán szenvedni, ha belemegy valami a szemembe...

a webes boltokkal semmi gondom nincs. pusztán az háborít fel, hogy az oldal készítõi ezt a "noname" lencsét úgy reklámozzák ingyen, hogy bárki rendelhet belõle, akár a 12-13 éves kiscsaj is, aki utálja a szemüveget...lehet, hogy havi lencse, de ha nagyon szoros vagy laza illeszkedésû, akkor 1 hónap alatt is tud kárt okozni - arról nem beszélve, hogy ha valaki elõször próbálja ki, és kényelmetlennek tartja, akkor akár általánosíthat is, hogy a kontaktlencsék kényelmetlenek, és soha nem hord semmilyet...szóval igazából egy "noname", komoly kockázati tényezõvel bíró lencsébõl próbálnak profitot csinálni. (nyilván így is van valamennyi...)...optikában meg nem dobnak ki - nyilván aki ott rendel, és mondja fejbõl, hogy 'mínuszkétésfeles,mínusznullahetvenötkilencvenfokcílinderes airoptixot kérnék", annak azért elhiszik, hogy tudja, mit csinál. de ahol eddig én voltam (4 optika), mindenhol úgy kezdték, hogy rendben, akkor most a lencsét kiveszed otthon, 1 nap szemüveg, holnap gyere vissza vizsgálatra, és csináltak kartont meg aztán az addigi szemüveggel/lencsével megnézték a látásom...amire gondoltam, hogy ha ezzel a lencsével a szememen bemegyek egy normális optikushoz, hogy nézze már meg, hogy mennyire passzentos, akkor nagy ívben fognak kivágni, hogy "na, még egy, aki neten rendel mindenféle lencsét", és ha kedvesek, akkor pedig ajánlanak ugyanilyen árban normális lencsét. igen, sznob vagyok, de elõbb veszek teszkós biciklit, mint ismeretlen gyártótól kontaktlencsét...30-as oxigénáteresztés meg havi lencsénél elég kevés - havi 1500 forint/pár-ért már a 130-140 dk/t-, legmodernebb airoptixot vagy biofinityt lehet kapni. az azért nem olyan nagy összeg, fõleg, hogy a szemünkrõl van szó...

az 1 hónapos kivehetõset tudom, én is olyan hordok másfél éve. én 1 héttel hordom túl, de mivel hétvégente, illetve amikor lehet, pihentetem a szemem, így nem para, mert így csak +2-3 hordás lesz a 30-hoz képest...amúgy jópár szakember is mondta nekem, hogy 1-2 hetes túlhordás benne van a lencsékben, de ezt csak saját felelõsségre, mert hosszú távon visszaüthet - bár ez fõként a régebbi, kevésbé oxigénáteresztõ lencsékre igaz...

amire gondoltam, az a Night&Day lencse, esetleg a Biofinity - bár nem vagyok érintett, mert tórikusból nincs Night& Day (bár a purevision meg az airoptix alatt is jól bírt a szemem 2-3 éjszakát - prágai osztkir., nem voltam a koordinációsképességem magaslatán, egy próbálkozás után inkább bent hagytam.:D), de érdekel a dolog.

amúgy talán a Ciba lencséi a legjobbak, ezek váltak be a szélesebb ismerõsi körömben is sokaknak elsõre - nekem most airoptix van egy hónapja, elõtte purevisiont használtam (tórikus kell nekem). hát, ég és föld - az airoptix sokkal tisztább képet ad, gyakorlatilag alig kell pucolni, egyszerûen jobban látok, meg élesebben is, mert erõsebb. a PV szinte szívta magába a koszt, akármennyit pucoltam, 2 hét után elviselhetetlenül beépült az anyagába a fehérje meg a porszemcsék...

az index kontaktlencsés topikban Reiderék (az ország legjobb kontaktológusa) mondták, hogy teljesen természetesek a night&day lencsék (airoptix night&day, meg a biofinity), egyáltalán nem kell miattuk aggódni, és kivenni is csak ha nagyon muszáj - nem szereti az anyaga, ha kiveszik, meg a lencse se. kibont, ápolószerrel leöblít, ha nem bírja a szemünk azt az oldatot, amiben árulják, betesz és örül, kényelmes egy hónapig. persze sokkal alaposabb vizsgálat kell elõtte, mire elmondható, hogy "igen, te most fél évre rendelhetsz night&day-t", de azért én a mindennapi macerát szívesen elhagynám...:)

#89
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Nicsak, ilyen topik is van?

Nézem ezt a honlapot, semmi különös nincs benne, van több más netes oldal is, ahol lencsét árulnak. Mindenki saját felelõsségére veszi, teljesen legális, ennyi. Ott is van minden terméknél, hogy fél évente el kell menni orvoshoz, és az optikában sem dobnak ki, ha nem hozol orvosi papírt. Na jó, ha elsõre vennél lencsét ott, akkor lehet.

Nem vagyok megszólított ugyan, de 1 hónapos lencsével van igen hosszú tapasztalatom, gyakorlatilag amióta kaphatóak, olyat hordok, vagy tíz éve már. Csak Cibát használok, normál Focust, meg Softcolors-t jó ideje, ami ugyanaz, csak színes. :) Semmi gondom nem volt vele sosem, ráadásul simán hordható két hónapig, szóval nem is olyan drága. Azután viszont tényleg el kell dobni, akár használtad, akár nem, egyrészt érzõdik rajta a fehérjelerakódás, másrészt pedig olyan, mintha menthetetlenül kiszáradna, ennyire lehet tervezve.

Létezik belõle Night &Day éjjel is hordható változat, de azt meggondolandó éjjelre is hordani szerintem. Csak nem arra van tervezve a szem, hogy egy mûanyag cucc alatt legyen egy hónapig, kell neki a pihenés, hiába olyan hiper légáteresztõ.

Ja a hónapos elõtt meg féléves volt, amit fehérjeoldózni kellett, emlékszik még erre valaki? :D (Visszaszámoltam, 14 éve hordok lencsét, némi szemüveges idõszakokkal, amikor meguntam a lencsés macerát. :P)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#90
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

most indult egy új weboldal. ingyen kontaktlencsét osztogatnak. szemorvostól is lehet kérdezni és e-mailben válaszol. drdio.hu


már ne haragudj, de ez nálam olyan, mint a teszkós bicikli...csak az éppen életveszélyes, ez meg megvakíthat. továbbá azt írjátok már ki légyszives, hogy ez szigorúan napi viseletû lencse - az 55% víztartalom nem a kiterjesztett, 16-17 óra viselésre szánt lencsék jellemzõje-, és a rendeléskor irassatok alá egy nyilatkozatot, hogy saját felelõsségre...

sose értettem azokat, akik csak úgy rendelnek maguknak egy fajta lencsét netrõl, aztán majd õk kipróbálják...nyilván a bevált, orvos által, mûszerekkel ellenõrzött és jól illeszkedõ lencsét rendelhetem, de csak így?

mindenképp el kell menni ígyis-úgyis ellenõrzésre fél, de legkésõbb egy évente (a jobb, fõként külföldi lencseboltokban pl. csak úgy rendelhetsz, ha elõtte egy szakorvos által aláírt, a szemed pontos paramétereit tartalmazó vizsgálati lapot és egyben engedélyt adó lapot aláiratsz, és beküldöd). és még a legalsóbb kategóriás optikából is elhajtanak ezzel a lencsével - és akkor már ugyanott vagy...akkor már az olcsóbb iWear és társai lencsék, vagy napi lencse, ha csak alkalmanként kell.

továbbá ami nevetséges, pedig valójában szomorú, hogy a felirat szerint "a szövetségi törvények tiltják a vizsgálat nélküli árusítást" (igazából osztást, kiosztást, de a lényeg ez...)...de az EU-ban ugye ezt lehet...

Dante: régen írtad, de lám, máris van 1 hónapos viseletre szánt lencse. esetleg próbáltad már?

Charon: szóval a rövidlátó szemem még fog romlani, de erre a monitor, illetve a fõként közelre koncentrálás nincs hatással? 1 éve -2.0D volt meg -1es cylinder, most meg -2.5D, romlott egy fél dioptriát...amit amúgy nem veszek észre beltérben, de pl. vezetésnél meg sportban már kijön...

#91
drdio

drdio

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
most indult egy új weboldal. ingyen kontaktlencsét osztogatnak. szemorvostól is lehet kérdezni és e-mailben válaszol. drdio.hu

#92
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

A szilikont a cicidben 5-10 évre adják
cAb


Kikérem magamnak! Nekem ezt nem mondták! ;D ;D ;D

Zöld:
Jó, majd kifejtem kicsit késõbb.

#93
Zöld

Zöld

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 579 hozzászólás

Röviden ennyi.
A lencserostos és mûködési részt kifejtem, ha érdekel valakit, mert tök fordított az elv, mint ahogy sejtené- gondolná az ember.


Mivel érintett vagyok érdekelne! De csak ha nem lesz szükségem latin szótárra az olvasáshoz! ;D

#94
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Ma ilyen idõket élünk.. minden van, de nagyon kevés dolog tökéletes...

A szilikont a cicidben 5-10 évre adják, a végleges szõrtelenítésre egy év garancia van, a szemmûtét után meg könnyen lehet, hogy néhány (tíz) év után utólag kiderül, nem kellett volna...

remélem mindenkinek elvettem minden kedvét :P

cAb

#95
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na ja Charon Mester, igazat adok, de egyben aggodalmat is ébreszt az a tény, hogy ugye a nagyfokú rövidlátás(5+) öregkorban(50+) hajlamos a javulásra - na, ekkor mi van? ha belövik a szemedet, mondjuk -5D volt, lett -0,25D (kis balsiker), erre 20 év múlva meg lesz +3D? ez azért elég bizarr... :-\

#96
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
már nem is szólok egy szót se... ;D


mester, taníts még.... ;)

#97
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát ja a 2est megérdemeltem e azért a Lényeget csak jól sejtettem (mármint hogy valami öregszik ;D)

#98
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

vagy nemhiába kaptam 2est bioszból ??? ::)


De! ;D ;)

Nem az izmok fáradnak el a kor elõrehaladtával, hanem a szemlencse rostjai maguk. Amikor fókuszálgatod a szemedet, akkor mint egy "gumilabdát" húzogatod a szemlencsét széjjel, így az a hömb alak és a "tök lapos" között mozog. (Persze elnagyolva.)
Az alapesetben a lencsének vissza kellene gömbölyödnie, amit viszont képtelen megtenni ha már nem eléggé rugalmas -- > öregkori távollátás.

A fiatalkori rövidlátást pedig egyértelmûen a növekedés okozza. A szem hosszirányban nagyobb, mint annak kellene lennie, a lencse fókusztartományához mérten, ezért egy szórólencsét kell odarakni elé, hogy távolabb fókuszáljon, így a helyére kerül a kép.

A számítógéprõl meg annyit, hogy
- az emberek elfelejtenek eleget pislogni, ezért szárad a szem, etc.
- a monitorok káros sugárzásának nagy részét már kiküszöbölték, de:
- a port egy ideig magukhoz szívják, majd feltöltik és kilövik egyenest a szemedbe (viselj szemüveget gép elõtt, vagy monitorvédõ)
- nem kell fókuszálgatnia szemedet, mert fix a táv, és ugye azt mindenki megérti, hogy a statikus terhelést nehezebben viselik az izmok, mint a dina mikust (20 órán át nem tudsz gugolni, de tudsz tekerni....)

Röviden ennyi.
A lencserostos és mûködési részt kifejtem, ha érdekel valakit, mert tök fordított az elv, mint ahogy sejtené- gondolná az ember.

#99
Nolan

Nolan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
naja, énmeg 3-as voltam, ugyhogy egyértelmü helyzet.De a szem romlásáért egyértelmüen a növekedés felelõs szerintem, anyám is rövidlátó, és már nem romlik a szeme, ja és nem dolgozom, mer tanulok :)

#100
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Simán romolhat!!!!

Gondolj bele: egész nap a monitor elõtt ülsz (irodai munka)...nanemá hogy ne romoljon....
a többi példát a képzeletedre bízom ;)