Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2494 hozzászólás a témában

#61
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

volt már?

https://www.secondspincycles.com/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#62
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Jut eszembe a Rocky200 nak a váza is gagyibb volt.

Annak a váza csúszópapucsos volt, füles hátsóváltó kellett hozzá.

Hogy utáltam, meg a menetes hátsó tengelyt is.

Úgy irigyeltem azokat a srácokat, akiknek rendes váltótartó volt a vázukon a hátsó paupcson, meg gyorszáras volt a hátsó tengely is.

(Ma meg a csúszópapucs a "divat", mert hogy egysebis meg fix kerékpárokat építgetnek. Sose értettem. rolleyes.gif  )

Meg a hátsó fékbovden felül ment végig a bovdenházban, ez plusz rátett egy lapáttal, hogy "nyúlós" volt a fékezés. Csúnya is volt...

Ma meg megint ez a divat, csak gyorskötözővel rakják fel, meg a vázba dugják a bovdenezést, mint a "zsirardengós" olasz monstrumokon volt anno. piffff biggrin.png

Ja meg az egy kulacstartó számára volt hely, ez sem mindegy. :smile.png

 



#63
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

volt egy ilyen fosadékom kékben (eclipse 200)

tulképp az első "komolyabb" biciglim a szputnyik és a favorit után.

tán 92 decemberben vettem - 33.000 Ft volt, de januártól már cca 42 lett vona mert addig a "meztelen" (lámpa és minden kieg felszerelés nélkül) kerékpár, sporteszközként áfa mentességet élvezett (ez szűnt meg követkeő év jan 1 től)- egy nagymező utcai  kerékpárboltban. de az ott akkor kapható csúcs modell is 100 ezer alatt volt. biopace hajtómű, sose jól működő átdobó (senki nem tudta beállítani hogy vissza is tegye a láncot nagytányérra) inkább dísznek jó mint szabad szemmel látható fékhatást produkáló canti fékek...annyira nincs iránta nosztalgiám. ja meg persze 22" váz a 174 centimhez. bár akkortájt mondta vmi szerelő, hogy ez még a jobb széria, a későbbiek szerinte , valami dupla olyan tömegő  biliacélból készültek "mexikóban?"

Nekem is volt Rocky200 bicóm, az már csak Altus C20 -al volt szerelve és 29000 Ft-ért vettük, miután ellopták az első BCA Rockyt (Shimano 100GS szettes volt), 2 hét után (soha nem került elő).

Ez utóbbit is ellopták a zárt udvarból, viszont szerencsére vissza került hozzám.Később eladtam a vázat, azt hiszem egy futár vette meg, Ezt váltotta a Crux.

Én sem szeretem a canti fékeket, nincs a családba ilyen. :)

Ezek a nagy méretű vázak nagyon "gnómok", nagyon csúnya a geojuk.

A mostani BCA gépem 20 colos, az még pont határeset, de a 18-as sokkal csinosabb.

Ezekben van anyag, van falvastagság, az tuti. Nem olyan könnyű ezeket behorpasztani. biggrin.png


  • Kisherceg kedveli ezt

#64
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Micsoda véletlen, most került fel egy 16os BCA gép.

Valószínűleg ez még 1992-es modell lesz, full Shimano 200 GS szettel lehetett szerelve.

Gyanítom ebben az évben még teljesen más volt a termék paletta, a kerékpárok elnevezése.

De a váz valószínűleg ugyan az, mint egy évvel később.

 

https://www.jofogas....B_132403084.htm

volt egy ilyen fosadékom kékben (eclipse 200)

tulképp az első "komolyabb" biciglim a szputnyik és a favorit után.

tán 92 decemberben vettem - 33.000 Ft volt, de januártól már cca 42 lett vona mert addig a "meztelen" (lámpa és minden kieg felszerelés nélkül) kerékpár, sporteszközként áfa mentességet élvezett (ez szűnt meg követkeő év jan 1 től)- egy nagymező utcai  kerékpárboltban. de az ott akkor kapható csúcs modell is 100 ezer alatt volt. biopace hajtómű, sose jól működő átdobó (senki nem tudta beállítani hogy vissza is tegye a láncot nagytányérra) inkább dísznek jó mint szabad szemmel látható fékhatást produkáló canti fékek...annyira nincs iránta nosztalgiám. ja meg persze 22" váz a 174 centimhez. bár akkortájt mondta vmi szerelő, hogy ez még a jobb széria, a későbbiek szerinte , valami dupla olyan tömegő  biliacélból készültek "mexikóban?"


Bikertigger módosította - 2022. október 19. - 01:00

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#65
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Micsoda véletlen, most került fel egy 16os BCA gép.

Valószínűleg ez még 1992-es modell lesz, full Shimano 200 GS szettel lehetett szerelve.

Gyanítom ebben az évben még teljesen más volt a termék paletta, a kerékpárok elnevezése.

De a váz valószínűleg ugyan az, mint egy évvel később.

 

https://www.jofogas....B_132403084.htm



#66
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Még néhány infó a gépemhez (remélem senkit nem untatok vele?!ph34r.png )

Eredetileg nem ilyen vázzal került forgalomba a Rocky300.

Hanem a klasszikus hátsó háromszöggel és alul vezetett bovdenezéssel.

Az enyém egy "egyedi" eresztés lehetett, gondolok itt arra, hogy a Ravine200 matrica helyett Rocky300 kapott és Shimano Altus A10 helyett Altus C10 szettet kapott.

És így került forgalomba ezzel a vázzal, ami a katalógusban nincs is.

Nem tudom hogyan alakulhatott így az árképzése ennek a bicónak anno, minden esetre én nagyon örülök, hogy akkor "lecsaptam rá".

Még sehol nem találkoztam ilyen formában ezzel a géppel az országban, de még a neten sem. biggrin.png

Egyébként nagyon kevés infó és kép van erről a márkáról a világhálón.

Ez a kép a netről, minden gyári rajta. Ránézésre 22 colos váz lehet.

27128152_2dceebce9de8d23a81a91bf76a12214


  • Kisherceg és retrofan kedveli ezt

#67
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Néhány katalógus kép is hozzá....

 

27128148_22cb5bef5d963647345008cfb408eb9

27128150_e212eaa6f3b408e32b5f465223a04de


talpfa módosította - 2022. október 18. - 09:25


#68
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Talpfa!

Hogy hívják a kék szépséget? Egy pár mondatot írnál róla?

Szia,

 

1993-as BCA (Bicycle Corporation Of America) gyártmányú Rocky 300 eclipse kerékpár.

A váza Tange DB? csöves, a villája meg 4130 CR-MO.

OS monostay támvilla, felül vezetett bovdenezés, két kulacstartó számára van hely, 1 colos menetes villa, 26.2 nyeregcső és gyönyörű szép tartós! festése van. smile.png

Gyárilag full Shimano Altus C10 -el volt szerelve.

Úgy tudom ezt a márkát mindössze 1 évig forgalmazták Magyarországon, magáról a cégről nem sokat tudok.

 

Használtam vateráztam kb.10 évvel ezelőtt, korához képest jó állapotban volt, legalább is a váz, mert hogy nekem ez volt a lényeg.

Ráadásul akkoriban ez volt a BCA csúcskategóriás acél váza.

Gyerekkoromban 8. osztályos ballagásomra kaptam az első MTB-et, egy BCA Rocky kerékpár személyében.

Ahhoz kaptam egy BCA katalógust is és abban láttam meg először a Ravine 300 és 200 eclipse montikat.

Ugyan ezzel a vázzal Shimano Exage LT és Shimano Altus A10-el voltak szerelve, Ritchey Z Max gumikkal.

Akkoriban ezek a bicók elérhetetlenül drágák voltak számunkra, többek kerültek, mint apám 1300 Zsigulija. biggrin.png

Szóval ez egy gyerekkori álmom volt. Emlékszem feküdtem az ágyban és rongyosra nézegettem a katalógust, ahol ez a két kerékpár volt.

Természetesen a katalógus is megvan.smile.png


  • karakoram, Kisherceg és retrofan kedveli ezt

#69
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Talpfa!

Hogy hívják a kék szépséget? Egy pár mondatot írnál róla?



#70
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Tegnap kiszedtem a "díszeket" a vitrinből, legalább a nap érje őket egy kicsit. biggrin.png

27127890_9ad39b3aff1a8c172c6149d557e92bc

 

Az idei év főszereplői nem ők voltak, hanem ő...

27127888_44943f62b1bfa37562c522b997782a9

Nagyon sokat mentünk együtt (BuBa, Balaton Északi part, Tiszta-tó..stb).

Dög nehéz paripa, elnyűhetetlen, soha nem hagyott cserben, igazi igásló a minden napokban.

Már nem annyira retro - nem is ez a cél - de azért akad még rajta 92,93-as alkatrész.

Kicsit fejlesztgetem is, mert "megérdemli", de tényleg.smile.png

 


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#71
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
Dia Comp fekek vannak rajta, ergo keresek kkrhu Xtr-t.

udv
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#72
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ezt tudnám überelni...

Havernak anyagi gondjai voltak és éppen tönkrement a Judy telója. De bringázni meg szeretett volna. Hát mi legyen?

Fogta a fúrógépet és átfúrta a lábakat, bele 1-1 csavar - kész lett a merev villa. A fickó 2 méteres, 100 kilós ember, lefelé úgy ment, mint senki más.

Mi csak lazán kamikázénak hívtuk akkoriban.


  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#73
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Nem is tudom, hogy hová tegyem ezt?!?

0:50 érdemes nézni, ilyet még nem láttam, elég meredek.

Avagy hogyan "lokkoljuk" a telót - mekkelek remekelek - kezét törtem volna aki ilyet csinál, ilyennek nem való kerékpár.

 

https://www.youtube....h?v=-LbBeDlUutk

Awa bilincs, igényes. Olyat láttam már, hogy bálakötöző zsineggel volt a teló vállához kötve az átkötő, hogy ne essen szét a villa.

Mondjuk a hajtás is ízléses.



#74
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Nem is tudom, hogy hová tegyem ezt?!?

0:50 érdemes nézni, ilyet még nem láttam, elég meredek.

Avagy hogyan "lokkoljuk" a telót - mekkelek remekelek - kezét törtem volna aki ilyet csinál, ilyennek nem való kerékpár.

 

https://www.youtube....h?v=-LbBeDlUutk



#75
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Csak, hogy vissza kanyarodjunk, az eredeti témához, a GT-hez... biggrin.png

 

https://www.mtb-kata...PDF/GT/1997.pdf



#76
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

off

De jó ezeket olvasni, köszönöm nektek!

Voltak ilyen cuccaim, soha nem gondoltam volna, hogy igazi nosztalgiával gondolok vissza rájuk (mert meg vagyok elégedve a jelenlegi termékekkel, még a külső kábelelvezetés sem hiányzik tongue.png biggrin.png ph34r.png ). A régi vázaim szoktak beugrani valamiért (cr-mo GT, alu Cannondale és Headshok)



#77
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

Itt a 1998 katalógus, 27 oldal a Deore LX.

 

https://na.s-tec.shi...port_Manual.pdf


  • Kisherceg kedveli ezt

#78
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

1998 STX RC

 

20220921v02x9q68s.jpeg

 

1998-ban már saját V-féket kapott az STX RC.

Szerintem ez egy jó nagy baklövés volt a Shimano részéről - ez a csapos kivitel - visszalépés a BR-M600 -hoz képest.

A fékkar is "butább" lett a BL-M600 -hoz képest, a bovdenhúzás állítási lehetőség 3 pozícióról, 2-re csökkent.

Inkább hagyta volna meg a Shimano az eredeti felállást, úgyis kifutott az STX RC széria 1999-ben.

Ebben az évben csak hajtókar volt az igazi fejlesztés, az elődhöz képest.

Nem csak a 4 karos mivolta végett, hanem végre mind a 3-om lánckerék külön-külön csavarokkal rögzült a hajtókarhoz.

Nem úgy, mint az előző 3 évben, amikor a legkisebb lánctányér a középső lánctányérhoz volt 5 csavarral felfogatva.

Sajnos ezt a baromságot az STX SEés az  STX szériától örökölte.

Kicsit hosszúra sikerült, bocsánat.rolleyes.gif

27117050_1dda07a7b748ab03ddef28bad59c618

 

Valamiért nem jó a link a képhez?! sad.png  Inkább még egyszer feltöltöm.


  • karakoram kedveli ezt

#79
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
Így-így! :-)

"bocsánat!" Miért is? Szépen leírtad, rendet raktál a fejekben. Ugye huszonéve volt, kicsit összekavarodott egy-két részlet, de nagyrészt ugyanazt írtuk, úgy látom.
  • Rabbit és talpfa kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#80
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 429 hozzászólás

1998 STX RC

 

20220921v02x9q68s.jpeg

 

1998-ban már saját V-féket kapott az STX RC.

Szerintem ez egy jó nagy baklövés volt a Shimano részéről - ez a csapos kivitel - visszalépés a BR-M600 -hoz képest.

A fékkar is "butább" lett a BL-M600 -hoz képest, a bovdenhúzás állítási lehetőség 3 pozícióról, 2-re csökkent.

Inkább hagyta volna meg a Shimano az eredeti felállást, úgyis kifutott az STX RC széria 1999-ben.

Ebben az évben csak hajtókar volt az igazi fejlesztés, az elődhöz képest.

Nem csak a 4 karos mivolta végett, hanem végre mind a 3-om lánckerék külön-külön csavarokkal rögzült a hajtókarhoz.

Nem úgy, mint az előző 3 évben, amikor a legkisebb lánctányér a középső lánctányérhoz volt 5 csavarral felfogatva.

Sajnos ezt a baromságot az STX SEés az  STX szériától örökölte.

Kicsit hosszúra sikerült, bocsánat.rolleyes.gif


talpfa módosította - 2022. szeptember 21. - 22:31

  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt