Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2461
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
émmeg ezt találtam... ;D és nekem volt ilyenem... szééép...

#2462
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Gepida alu muffos karbon váz, RST 460 villa, Full fekete LX ('93-ból!) DX kormánycsapi, Alesa felnik, TranzX kormány Kalloy nyeregcsõ, Ritchey menetes stucni, Ritchey gumik, Ritchey fékpofák, Velo nyereg. 75.000 HUF. Akit érdekel, szóljon.
Az egész bicikli karcmentes, a fogaskeréksoron látszik, hogy még használatlan, szinte minden eredeti állpotban van. Abszolut vitrinbike.

#2463
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
HAli...

eszembe jutott, hogy biza nem csak a 60éves ló vár nálam restaurálásra, hanem egy hasonló korú kerékpáros lámpicsku is...
még karbiddal "mûködött"...
egy kis tartályban az alján (sajna ez hiányzik) volt a karbidkõ, melyre a lámpatest hátuljában kialakított tartályból csepegett a víz, és ezáltal gáz termelésre serkentette azt... a gázt egy kis fúvákóhoz terelték, mely egy hatalmas csiszolt lencse mögött van, és ez a lencse erõsítette fel a láng fényét...

Üdv, PéeF

#2464
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
Kicsit nem ide tartozik de azért beeresztem
OFF:
Tehát kerékpártörténetbõl írom a szakdolimat! Még van egy hónapom és mindenéféle régi bicaj képet egészen a velociépédig nygyon szívesen mentegetek. Vagy alkatrész (váz fékek), családok "fejlõdések" érdekelnek. Általános jell .is!
Elõre is köszi

ON
: ;)

#2465
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
én csak azt tudom, hogy www.yetifan.com Nagyon durva. 8) Én alapból yeti-imádó vagyok, meg a régi dolgok is teccenek, és itt régi Yetik vannak... :D

#2466
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
http://village.infow...huret/rdsv1.htm

mot ez van raktáron váltókarral!

#2467
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Figyusszatok ide!!!

http://www.bikemag.h...d=9&aproid=3195

Lehet telefonállni!

#2468
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
http://ebay3.ipixmed...37ff8a2/i-1.JPG

"This is a NOS Yeti ARC mountain bike. It is a 1992/3. It is the team colors of the time; turquoise and grey. This bike is fully brand new.--------------------------------------------------I am relisting it because I have made some changes to it, and finished the assembly. It is 100% ready to ride (or admire hanging in your home, like I did). The frame is EASTON aluminum of course. The fork is a Manitou 3.--------------------------------------------------The bike is fully outfitted in Shimano XTR M900 of the same vintage (of course all brand new) including: Shifters/Levers, headset, front derailleur, rear derailleur, wheelset, crankset, BB. The brakes are NOS TNT cantis in anodized purple (they match the cable stops), XTR cantilevers are available as a swap from the TNT's for $50..---------------------------------------------------Stem is Answer ATAC, handlebar is Answer Hyperlite, barends are Answer Hyperends.----------------------------------------------------I will stress again that EVERY item on this bike is brand new!---------------------------------------------------Size is 16"."

van aki ilyesmitõl megválik...
azonnali ára az Ebay-en: 2600dolcsi plussz kb 100 a postaköltség

http://ebay3.ipixmed...afc03ea/i-1.JPG
ez meg egy Manitou FS Manitou 3-al elöl hátul...
ja és Manitou/Ringlé nyeregcsõvel..
a váz+villa+nyeregcsõ kóstál azonnali áron 700dolcsit

azért mint látható, van aminek megkérik az árát ::)

#2469
csita

csita

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Nekem van egy 92-es Scott Superslope vázam. Tudja valaki, hogy milyen Tange csövekbõl készítették?
m=2414g nagyon masszív

#2470
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
asszed még nem mozdult rá minden érdeklõdõ? ;D

#2471
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
most van az apróban egy AMP villa!

#2472
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Elõszöris: örülök a topiknak! Épp a múlt héten szedtem elõ a padlásról õsöreg országútimat, hogy nekifogjak a "restaurálásnak".
Ehhez elõször azt kéne megtudnom, hány éves is lehet a "Drága". Hozzám kb. 13 éve került a Nagykanizsai Olajbányász SE kerékpáros szakosztályának feloszlásakor. Aztán rövid idõn belül a padlásra költözött, mert nem tudtam alkatrészeket venni hozzá. Gyakorlatilag annyit tudok róla, ami rá van írva, de ez elég kevés:
-Campagnolo ékes középrész
-Campa pedál
-Trilpex Special hátsó váltó
-Stronglight hajtómû
-Ambrosio kormány
-Favorit kormányszár
-Mindez 1 ismeretlen eredetû vázon
-a többi alkatrész utólag ráaggatott kacat (lemez agyak, Szputnyik felni, ...)
A váz gyönyörû muffokal illesztett, a sarukba Brev.Camp. felirat lett beütve.
Képek: http://kep.tar.hu/sp...ml?aid=27554260
Ha bárkinek van tippje a váz eredetét ill. az egész korát illetõen, az ne kíméljen!
Ja és persze az se kíméljen akinek korban ehhez illõ alkatrésze porosodik a szekrényben :)
Üdv!

UI.:a montim is beleférhet a retro kategóriába, '95-ös, de errõl majd máskor...

#2473
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
vBalu: haverom keresne 52es CroMo vázat igényes cuccal, ami nem baj ha régi, csak jól menjen...
ha mondasz egy pontosabb listát, rákérdek nála ;)
amúgy tény: egy 95 elõtti alkatrész messze valós és múzeális értéke alatt adható el SZVSZ:
pl én 95ös XTR agyat 9e pénzért vettem ::)

#2474
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Nem jellemzõ... Andrásnak (a.k.a. Kempelen) egy 1988 körüli csavarozott cro-mo hátsó háromszöges Gary Fisher-je van. Egy csóka 30 darab ezrest is adott volna érte - mondván abból a modellból rengeteget gyártottak...

#2475
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Hallottatok már 600 campagnolo szettrõl? Egy haveromnak van, az eredet váza is megvan, csak le lett festve.
Hol lehet a régi cuccokat eladni? Lehet egyáltalán kis hazánkban valódi értükükön tovább adni a retro cuccokat?
vBalu

#2476
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
van egy alado 92'-es ht comp vaz 18-19"-os.
holnap dobok kepet meg majd vmikor kerdzek hozza arat ha erd

#2477
vendég__*

vendég__*
  • vendég
http://www.oldschoolbiking.de/

#2478
maty

maty

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
pitzunak!ritkán kukkantok ide,ezért irtam a tel számot..fékem van,gumifalcos 28"-as felnim van,hajtókarok is de nembiztos hogy pár..amúgy minden jó rozsdás de javithato..maty.

#2479
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Sziasztok...

nem tudom a következõ belefér-e az itt írt retrobike fogalomba...

Ha minden jól megy, idén újjítok fel egy 1940es csehszlovák falurombolót...
zsírzógombos(a mainapig egy T**CO bike agyánál jobban forog!) elsõ és hátsó agyak, márkára még nem jöttem rá...
a kormányon még FAMARKOLATok vannak, tökéletes állapotban(no repedés)
a vázon a középházon is van zsírzógomb...
a felnik asszimmetrikusan fúrt küllõs, gumiperemes...
sajna a gumiperemes külsõk megvislet állípotban vannak, de állítólag falun még akad egy-két új...
a küllõknek sajna annyi, mert annyira megtámadta a rozsda már...

A vázat egyébként a mai napig használják, a kerekeket már nem, 20éve a padláson lepte õket a por...

kb ennyi...

Üdv, Paraferee voltam

#2480
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Igen, ilyen. Gyakorlatilag totál változtatás nélkül gyártják, csak pár év lehet karbonlábú verziót is kapni - már ahol...