Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2441
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hegsztett alico stucni zsir uj!
miskolc marikoo ~1eft

#2442
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
El kell, h. keserítselek: az bizony 8700 (nyolcezerhetesszáz). Egy 8900 van a "Mindentudó bicikli-könyv" 24-25. oldalán. Tegnap már szûkítettem a kört: 1991 vagy 1992-es a béjbe.

Aaaazok a Mavic felnik... holmerremeddig?
Privát is jöhet...

#2443
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
870 lesz az a 8700 szerintem. Havernak is van, csak azért. Asszem '94es. Korhû kormánycsapágy: szigorúan Chris King, esetleg megengedhetõ DX, XT, XTR. Antik nyeregcsövet, kormányt, meg stucnit még lehet turkálni a Hajdúban, vagy a Bergusonban. Ja, meg súgok, hogy tudok egy zsír új Mavic 217 Ceramic felnit. Az illene bele. Guminak meg Panaracer Smoke/Dark Classic. Újra lehet ugyanis kapni õket.

#2444
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Másfél hét kompjúterhalál után ismét netközelben. ;D

Úgy tûnik, megvan a vázam a villámhoz:
Egy Trek 8700 alu muffos karbon darab, még nem tudom pontosan de 1991-1993 környéki. Olyan két hét múlva tudom elhozni talán, majd összerakni, és akkor tolok fel képet is.

Kellene még korhû kormánycsapágy, stucni, nyeregszár, felni, gumi... Szerintem ezeket mai cuccokkal pótolom momentán, mert nem bírnám ki, hogy ne tekeregjek vele.

#2445
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Tudnál képet küldeni róla?


#2446
tractionman

tractionman

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Van egy 1936-os Velvart félverseny bringám! A hátsó keréken az egyik oldalon racsni a másik oldalon fix áttétel. Váltó nincs.
A festése eredeti korához képest jó állapotú.
A váz bordó, a kerekek sárgák természetesen gumifalcos gumikkal!

#2447
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Milyen értékû?
1. Használati érték: attól függ, hogy milyen állapotban van, vagy milyenbe hozod.
2. Pénzben kifejezett érték: nem annyira állapotfüggõ, egy igazi gyûjtõ szereti maga restaurálni a dolgokat.
3. Eszmei érték: egyáltalán nem állapotfüggõ, egy biztos, hogy a campa agyaknak igen magas... A 600as szettnek is, atól függõen, hogy milyen régi.

Nem eladó a cucc?

#2448
vBalu

vBalu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Milyen értékek lehetnek a köv cuccok. a korukat sajna nem tudom, de 20-40 közt lehetnek

Campa agyak, a hátsón menetes 6os Dura-Ace fogsor.
Shimano 600 szett.
korhû Myata acélváz (nem fix, hogy igy irják)
???


#2449
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Hali!

3 nem fordított, de így is jó a ciril Znek...

Hogy miért érdekel?
:)
Mert ha már megtaláltam, érdekelt, mit találtam ;)
Megpróbálom kipofozni, és a karbid lámpa mellett jól fog mutatni... ;)

Smici: érdekelni érdekel... küldök privit... 8)

Tsõ

#2450
Smici

Smici

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
XB3 - sztem ciril betuk lesznek, a Szputnyik hazimarkaja volt v.mi ilyesmi (de a "3" nem forditva van???).
Van hozza valtokarom, ha erdekel...


#2451
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
para en mar lattam iylet meg lehet van is valahol!
miert erdekel!!

#2452
bike3al

bike3al

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
sziasztok!

én nem vagyok ilyen megszállott régiséggyüjtögetõ és bár nagyon tetszik és sokra értékelem az ilyenféle türelmes embereket, azért belekezdeni nem fogok!

azért is írok ide, mert itt nálunk (Nyíregyháza) van két Tihany neveztû "jármû" ami még talán a 60-as években került gyártásra! mindkettõ szépen meg lett csinálva, és bár az egyiken nagyon sokminden volt javítandó (pl. a stucni csavarja ami a villába megy bele el lehetett sarkazva és egy egész kerticsap-kilincsrendszert hegesztettek a helyére, ami kb. 15cm magas is volt)! a másik sem volt gyenge, ott egy kicsit a festés után a muffokra kellett egy kis plussz anyag, így jöhetet az ujabb festés! mostanra elég szépek és bár az egyik még kb 500m-t ha ment, a másikat rendszeresen használják! a felszerelések már nem annyira korhûek sajnos (deore fékkar egy shimano elsö dobfékhez), de attol még simán levehetõ, hogy mi is volt ez valójában!

az egyik amugy egy kerékpár bolt tulajdonosának a biciklije, és mivel ez az amit nem nagyon haználnak, így ki van téve a boltba! egyszer egy fazon arra járt, benézett és egyböl meg is akadt a szeme rajta! elsö kérdés: mennyibe kerül? talán vagy 100e-ig ment, pedig az sem korhû, de a tag biztosan értett hozzá, mert egy egyszerû járó-kelõ nem hinném, hogy lát különbséget egy sima 28"ascsepel (18e HUF) meg egy "meggyógyított" Tihany közt (ami esetünkben az ajánlat szerint kb. 100e )

ennyi! ;)

pacsee!!!

ja, és itt a jóidõ!!
kifelé mindenki a gép elõl!!!

#2453
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
senki? :(

szomorú...
a váltó egyébként a CAMPAGNOLO cikkben szereplõ régi váltókhoz hasonlít... azért jó lenne tudni miféle, kiféle, keféle...izé...
::)

Üdv, és tsá... 8)

#2454
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Húúú de mélyre kellett már ezért a topicért nyúlni...

AHOY!

vkinek nem ismerõs véletlen: XB3
bár lehet, hogy ez nem is ikszbéhárom, hanem ciril betûk... :-\

amúgy ez egy hátsóváltón van, amit hétvégén találtam padláson...

TSõváz és hátszél...

#2455
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
egy pár csemege felkerült a médiatáramba... 8)

#2456
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Segítség emberek! Van nekem egy Csepel Tihany bringám. Eredetileg kék volt de sajna kapott egy piros beöntést. Akinek van valamilyen képe bármilyen festésrõl meg ay egész bringáról légyszíves jelezze!!! Köszi!

#2457
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
De miért nem a biciklikhez raktad a hirdetést? ???

#2458
B._Szabi

B._Szabi

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Van egy két új cucc!!!!

http://www.bikemag.h...0&aprorovatid=9

#2459
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tudom, hogy Neked van, meg azt is tudtam, hogy erre is rátalálsz... 8) ;D

#2460
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

émmeg ezt találtam... ;D és nekem volt ilyenem... szééép...


nekem meg van! :-)