Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Retro - régi idõk bicaja

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2500 hozzászólás a témában

#2481
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Ilyen villa van abban a Jamis Dakar FS Team editionban is, ami itt a fórumon fönn van a képek között???

#2482
pitzu

pitzu

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Kössz Maty!Milyen alkatrészeid vannak?
Azt hiszem elsõ rudas fék kellene, meg hajtókar.Azt rendesen összebarmolták egy javításnál. Valami gond volt vele és egyszerûen ráheggesztették a lánctányért a karra.


#2483
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
http://www.firstflig...om/services.htm

a fenti lap retro témában azt hiszem nem rossz, de persze alapmû még:
http://www.sheldonbrown.com

ha már szó esett az AMP villákról:
http://www.bikepro.c...ts/amp/f3xc.jpg
http://www.bikepro.c...s/amp/f4blt.jpg
http://www.bikepro.c...side_det_15.jpg

ugyanezen weblapon Lawwill rugózásokról is vannak képek... ha ez a '94-'96 korszak érdekel valakit és képekre vadászik nagyon tudom ajánlani ;)

#2484
maty

maty

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
pitzunak!csepelen és szigetszentmiklóson rendeznek tavasztól õszig veterán motor börzéket kb. havonta..ott lehet néha alkatrészeket találni igazán régi kerékpárokhoz!nekem is van 1-2 cuccom,ha kell viheted ,és végig csináltam már 1 párszor ilyen felújitás féléket...10-15-ig(mh)itt hivhatol:4732453 máté (maty)

#2485
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
A legendás FAVORIT mûködik még?
Országútiban régebben nagyon jó gépeket csináltak!

#2486
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Nem a VPP-re gondoltam, illetve a Blur-féle félig VPP, félig saját fejlesztésre. A Syntace-féle rendszer pedig idõben egy hangyányival késõbbi. (Ezért sincs pereskedés köztük...)

#2487
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A Santa Cruz csak licencelte a VPP-t, és az EggBeatert is a Syntace-es Joe Klieber "találta fel".
Ja, és a frenetikus U-Turn a Rock Shox-okban is licence, az Eberminator villákat csináló Wolfgang Ebersbach találta fel.

#2488
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Robbal teljes egyetértésben jómagam is 1996-ot tenném fordulópontnak.
Már csak azért is, mert utána megindult egy elképesztõ centralizáció. Eredményeképp ma már olyan ritka a GYÁRTÓ, mint a fehér holló. És: már Tajvan is drága, hiszen Kínában hozzájuk képest is töredék árakon dolgoznak. Néha megmosolyogtató a sok lelkes ember, akik átszellemülten bólogatnak az "usa-alktarészekre".

Valódi fejlesztést csak naaaaaaaaagyon kevesen csinálnak; persze iszonyat pénz fejleszteni. Csak a giga-cégek innovatívak - Shimano (akármennyire köpködik az emberek), Sram, Race Face Next sorozata -, vagy a kicsi, de atomlelkes cégecskék - Maverick teló és rugózás, Santa Cruz rugózás, Egg Beater pedál, ilyesmik - akik aztán iszony pénzekért eladják a know-howt, mer' egy Klein-en azért sokkal jobban mutat... Rábökni egy katalógus nyers cuccaira, majd azt kicsit átszabni - ez occcsó.

#2489
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát montis szemmel már retro egy 95 elõtti konstrukció is... ;)

nálam most egy Manitou Comp vella van kilátásba helyezve a bringába...

szépen alakul a kicsike, ma megyek érte a szervízbe... (tudom tudom nekem kéne összeraknom, dehát se idõ se szerszámok itt a koliban :-\)
aztán elsõkerék fûzetés, meg megfelelõ fogaskoszorú/külsõk/kormány/markolat/elsõváltó hajkurászás... és talán egyszer sikerül olyanná építeni amilyennek szeretném ;)

ja és ahogy most kinéz:
váz: Reflex EastonE9 ragasztott alu 6061 alu csövek 7005 alu muffok
villa: Reflex merev CroMo 1 1/8 coll menetes
fejcsapágy: Shimano DX '90 HP-M65?0/1? 1 1/8 coll menetes
stucni: Matrix CroMo double butted 1 coll menetes
elsõfék/váltókar: Shimano XT '95 ST-M738
elsõváltó: Shimano LX '96 FD-M566
hátsófék/váltókar: Shimano XT '95 ST-M738
hátsóváltó: Shimano XT '94 RD-M737
fék: Shimano XTR '92 BR-M900 F/R
fékpofa: gyári XTRelsõ agy: Shimano STX-RC '95 HB-MC33
elsõ küllõ: rozsdamentes 2mm 32db
elsõ felni: Mavic X221
hátsó agy: Shimano XTR '95 FH-M910 (36ly)
hátsó küllõ: DT Champion black 36db
hátsó felni: Vuelta Kronos fekete 600g
gumik: IRC MythosXCPro 2.1 590/565g * Schwalbe Black Shark Front/Ritchey Speedmax Omega 1.9 675g/(490)510g* Continental Avenue Semislick 1.75 650g/650g
lánc: Sram PC-58
középcsapágy: Shimano
hajtómû: Shimano XT '94 FC-M737 175mm 42-32-22 94/58mm
kazetta: Sram 5.0 8spd 11-12-14-16-18-21-26-32
pedál: Wellgo fekete platform
kormány: Profile fekete egyenes
szarv: Sherpa
nyeregcsõ: B+

ezúton is aki bármit tud a váz eredetérõl a gyártóról, az sürgõsen jelezze nekem bárhogyan ;)

#2490
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Kedvenc bringaszervízes barátomnál Hornyák Sanyinál is láttam egy érdekes bicajt, ez is a matuzsálemek közé tartozhat. Sajna a típusra nem emlékszem de az egész gép annyira megragadott, hogy lehet, megveszem tõle.
Sima merev férfiváz, kb 27-es kerekek. Egy sebesség, szabadonfutóval és ami az egyik érdekesség: Kardántengelyes meghajtás, a kardán a hátsó láncvillában fut. Másik érdekessége a fék. Gumifékekkel van ellátva és full tolórudas az egész! Tehát a hátsó fék is!
Meglepõen jó állapotban van, csak valaki ronda lilára festette. Szerintem egy ilyen gép eredeti állapotra hozása már kuriózumszámba mehet.

Régi nagy kedvencem, (valamikor ültem is ilyen gépen) egy SR-26 (?) gép volt a hagyományos kormányával és nyergével és a váltójával együtt.

#2491
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Szerintem retro már a '96-os cucc. Azóta annyit fejlõdött a montis világ, hogy egy '96-os Judy XC, ami akkor zsír új fejlesztés volt, ma már rég elavult kategória. Akkor még nagyban ment a kantifék, a 110/74-es lánctányér és a rugó/elasztomeres villa.
Úgyhogy szvsz 1996-ot tekintsük fordulópontnak. De cáfolhattok.

zOrg:
Németországban van, jár hozzá egy acél és egy Easton alsószár. Majd megkeresem a címet.

#2492
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Sztem jó lesz elõre tisztázni:MIT NEVEZÜNK RETRONAK?
3éves,vagy 15-20...esetleg 50-60?
Vagy azt,amit nem lehet kapni,mert leálltak a gyártásával X.éve?Vagy... ???

#2493
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

link=board=5;threadid=3870;start=0#92898 date=1046175686]
Mit csináljon az a bûnös, aki tud eladó AMP paralelogramma villát? ::)


????????? Hol? Mikor? Mennyi? Miért? Jöhet privátba is.

Yasec vázra Crankenstein hajtókar, és White Linear Pull hátsóváltó illik, Pace RC villával és Thomson Elite stucnivel.... Meg egy pár Chris King agy...

Nahhh, pontosan így gondolom én is. Ezért nem a közeljövõ prodzsektje a Yasec-gépem elkészítése. Báááár... a váz megrendelésén erõsen gondolkodom...

#2494
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
A márciusi magazinban lesz egy Klein Mantra Race. Na; az õ gazdája Batyki Peti (tel.szám a magban lesz). Neki "lóg" a falon egy 1934-es, rudazatos fékekkel, agyváltóval(!!!) ellátott kerékpárja. Ha jól emlékszem a felni és a gumik nem eredetiek. Szerintem érdeklõdj nála: baromi készséges és jó ismeretségei vannak - meg bicajboltja.

#2495
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Mit csináljon az a bûnös, aki tud eladó AMP paralelogramma villát? ::)

Yasec vázra Crankenstein hajtókar, és White Linear Pull hátsóváltó illik, Pace RC villával és Thomson Elite stucnivel.... Meg egy pár Chris King agy...

#2496
pitzu

pitzu

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Ez a régi idõk bicaja?Néhány éves vázak és alkatrészek...
Már régebben is irogattam valahova ide a fórumba,restaurálás végett, de senki nem tudott értelmeset mondani.
Van nekünk egy kb. 80 éves Steyr Waffenrad-unk. Mûködõképes, csak lifeg egy kicsit a hajtókarja, a kerekei sem eredetiek már. Az esztétiaki állopotán is jó lenne javítani.
Hogyan kéne hozzáfogni? Lehet-e korabeli (vagy olyan) alkatrészeket kapni? Egyáltalán érdemes?

#2497
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Sztem 98-99-es Pyxis nem klasszikus geometria...


Oké-oké-oké (by Leo Getz): nem klasszikust akartam írni, hanem HAGYOMÁNYOS geometriát.

#2498
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Tudom, h. nem elég retro; szvsz. akkor is minden idõk legjobb Magellan-váza volt - és az egyik személyes kedvencem.

Lehet, hogy csak egy merevvillás gép épül majd belõle; nem tudom még. Még csak örülök. Nagyon.
Yasec sem retró, viszont egy ilyen top cro-mo Yasec vázzal határozottan izgalmas párosítás lenne. Ha teló lesz, akkor csakis Manitou - mivel korabeli AMP villákat lehetetlen szerezni...

#2499
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
Sztem 98-99-es Pyxis nem klasszikus geometria...

#2500
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
zOrg

Szeretném, ha ....... (és itt most nagyon csúnya szavakat írtam volna) :)
Mekkora mákos állat vagy Te! ;D
A cro-mo Pyxis nem elég retro, egy ilyen szetthez egy '92-es Stumpjumper kell. És egy Mach 2

Amúgy meg retro topic hajrá, én is szeretem az ilyen cuccokat.