Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Santa Cruz

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
237 hozzászólás a témában

#61
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Szerintem ANNYIRA nem halott ötlet a Bullit 888-cal. Nagyon hasonló geometriája van, mint az AS-Xnek és láttam már AS-X-et DH gépnek felépítve 888-cal. Nem Monsterral, mert az tényleg kõnehéz, hanem pont ezért könnyû 888cal(sokkal nagyobb sag-je is van a 888-nak, mint egy gyári Boxxernek, ezt se felejtsétek el) Boxxerrel kiválóan kezelhetõ gépet kapsz, de lehet valaki szereti a lapos telószöget, mert biztonságban érzi magát a köves lefeléken. Azért a Bullitot nem light-freeride-ra/trail ride-ra tervezték! Éppen az a lényege ezeknek a vázaknak szerintem, hogy jó alapot adnak bármi felépítéséhez.
Mentem már egyébként 888as RM7-tel és felettébb jó volt! Ráadásul abszolút kezelhetõ és tekerhetõ.


#62
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ja, lehet rosszul tudom, és volt bullit is, de beszéltél egy monsterrel szerelt 24-es kerekes bullitrol.
nekem nagyon ugy rémlik h az a "bullit" egy bizonyos super8 volt, egy láncos nevü arc-tól.
kéremszépen annyi itt a bökkenõ, hogy a super8-ba illik a monster. méretben, súlyban, mindenhogy. bullit meg azért olyan könnyû, hogy könnyû villa kerüljön bele, és egy hibátlan ugráló, nagyon könnyen kezelhetõ gép legyen.
ez 888-al, 24es kerekekkel meg nem fog megtörténni, mert kezelhetetlenülk nagy, és nehéz lesz.

#63
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Blacfox!

szerintem neked 2 verzióban kell gondolkodnod.:

ha bullit kell
1.ha neked nem kell boxxer, vegyél bele dorado-t
azt az újat, tudod! MRD -x work vagy mi?!
vagy ha az sok akkor a DH-t.
ezekenek nem olyan veszélyes a beépítési magassága.

ha 888 kell.
2. akkor ne bullit vázat vegyél hanem pl banshee scremet, vagy norco-t, esetleg specializedet ezek árai is kb bullit áron vannak, ráadásul többet is mozognak (20 cm).
http://www.specializ...c3pmb65j.j27009
http://www.bansheebikes.com/bikes.html
http://www.norcobikes.cz/bikes04.php

de egy dologra hadd kérjelek meg.
ne akard itt bizonygatni tovább hogy milyen jó a bullit 888-al.


t


#64
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Egy link, amelyet mindenkinek ajálok, mert van pár érdekes kép!

http://kep.tar.hu/bi...ml?aid=27673138


amúgy itt csak piros X-eket hoz be nekem...

#65
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Hej!
Black Fox:

Na végigolvasva amiket irtatok,arra jutottam,hogy nincs szügség arra a 888ra!
Én is ilyen stílusú gépet építettem már kettõt,ami nem sok,de arra elég volt hogy értelmes keretek közt tudjam tartani a got.Mert volt dirt gépem is öszenyomott jrtvel mert baszok a gor az a hülyéknek való,csak a 14es váz+a nagy villa az olyanszinten irányíthatatlan hogy ha nem próbálod nem hiszed el!Én sem hittem!
Oks hogy lefelé zsér,de mivel mondtad hogy tekerõs gépet akarsz talán elõny hogy nem emeli magától az orrát egy 10%os emelkedõn!

Vagy a váz nem a telóhoz való vagy a villa!
Mentem már v10es meg bele a tripla8al,hát síkon,20%lejtõnél kisebb pokoli szar!
Anyira nagy a tenglytáv,a villaszög ojan pici hogy félelmetes!
Sõt volt rm7es is 888al abba pl nagyon jó!
De a vállával kell játszani mert alapbõl szinte smmibe nem jó!

a bullita boxxer való!Szinte kéri hogyazt tedd bele! :)

Na elég az okoskodásból,ne vedd a vázat a villához és/vagy fordítva!Más-más felhasználásra való a kettõ!
Nézd meg Jorus gépt,szédülnék olyan magasan ülni! :D

#66
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Lord_Leslie!
Kösz!

Rob!
Azért egy moderátortól vagy rendszergazdától vagy mit tudom én mi vagy sokkal többet vártam, nem pedig egy enyhén irigy hangvételü üzenetet, melyben enyhén hülyének, tudatlannak és újgazdag parasztnak nézel!


???
szívesen...
És nem kivánom bevédeni Robot, nincs is szüksége rá, de attól, hogy kék csillagok vannak a neve mellet, úgyanúgy kifejtheti a véleményét mint bárki más..

#67
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Na ja..
Én is oda írtam és kész..
De ha kérdeztem volna nem támadtam volna vissza ha válaszoltak volna...

És válassz jobb példaképet pl Vole ;D

#68
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Egy nagyon fontos dolgot elfelejtettel, mikozben magadat Tyler- hez hasonlitottad. O tud bringazni. :-X

Azon kivul amit a szponzoralt versenyzok alatt latsz, az nem mindig a szeria vaz-villa vagy alkatreszek.
A 888 -hoz nem veletlenul van tuning kit, amivel alacsonyabb a beepitesi magassag, es esetleg kevesebbet is mozog. Ezek mind a geometria miatt kellenek.

Tyler amugy pont azt mondta, hogy a nagyobb ugrasokhoz mar inkabb V10 mint Bullit... ::) ::)

Hidd el, hogy a Bullitot nem nagy villahoz es foleg nem oriasi rugostaghoz terveztek.

Termeszetesen azt csinalsz- veszel amit akarsz, de akkor tenyleg ne kerdezd a velemenyunket. Inkabb ird le a "Ki milyen bringaval nyomul" topicba, hogy neked ez es ez a bringad lesz. Azt legfeljebb elolvassak, es mindenki eldonti szabadon, hogy erdekli -e ez az informacio vagy sem.



#69
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Figyi senki sem anyázott csak segíteni próbálunk..
De pár tévedésed van..
A Monster alacsonyabb mint a 888, a super és a junior-t nem 888 prototipus, hanem 170 milit mozgó fr villák..jóval alacsonyabbak a 888-nál ami ha tetszik ha nem egy k**va magas teló és igazai geometria elbaszó a gyári vállakkal..
De ha megsértõdsz ezeken a tényeken és támadásnak veszed a tiéddel ellentétes vélemények közlését akkor lelked rajta..

#70
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
:'(

#71
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Lord_Leslie!
Kösz!

Rob!
Azért egy moderátortól vagy rendszergazdától vagy mit tudom én mi vagy sokkal többet vártam, nem pedig egy enyhén irigy hangvételü üzenetet, melyben enyhén hülyének, tudatlannak és újgazdag parasztnak nézel!
Ha vakítani akarnék, akkor a Bikemag oldalt, az újságot, és a netet elég rendesen kitapétáztam volna a bringám képével és közölném, hogy gyerekek ez az én bringám! Nem pedig azt írtam volna le, hogy min töröm a búrámat! Bánom, hogy ilyen naív voltam, hogy azt hittem, hogy itt lehet kultúráltan beszélgetni (mint Jorus hozzászólása!!!), hogy minek mi az elönye és a hátránya, de sajnos nem lehet, mert a többség imádja a másikat fikázni. Kár!

#72
blackfox

blackfox

    vendég

  • fórumtag
  • 135 hozzászólás
Egy link, amelyet mindenkinek ajálok, mert van pár érdekes kép!

http://kep.tar.hu/bi...ml?aid=27673138

A 888R telót elég szépszámú bringás használja DH-ra, FR-ra és NS-ra! New World Disprder 4-ben is van 888 villa és nem is egy!
Tyler szintén 3" vastag 24" átméröjü gumikkal használta a Bullit-ját! Érdemes elöszedni egypár régebbi Bikemag újságot és megnézni öket! Saltzbach-i vagy melyik pálya megnyitójáról készült cikkben elég szép képek vannak erröl a Bullit-ról, igaz Super vagy Junior Triple Pro telóval használta, mert akkor még csak prototípus volt a 888R telóból (de van aki az RM7-et 888R-el használja és van aki Monster-el és van aki Super vagy Junior Triple telóval)! Ebben a számban van egy interjú Tyler-el. Aki mászni akar a Bullit-al, az tegye! Egy sört kortyolgatva a nyugágyon jót nevetek majd rajta amint szenved! A Bullit FR/NS/DH felhasználásra szánt gép. Ajálom mindenki figyelmébe az Avalanche honlapját: www.avalanchedownhillracing.com és a Santa Cruz honlapját: www.santacruzmtb.com !
Ja még annyit, hogy van aki Monsterrel és van aki Shiver DC-vel használja a Bullit-ját! Tud kanyarodni és letörést is ugrani vele és száguldani is. Akkor ö is olyan elvetemült, mint én? Vagy csak az igényeinek megfelelö gépet épített? Én is olyan elvetemült vagyok, mint Tyler, mert 24" x 3"-os kerekeket használt a Bullit-jába? Vagy jópár ember azért, mert nem Boxxer telóval, hanem mással használta a Bullit-ját (Monster-rel, Shiver-rel)? Hülyeség lenne egy Boxxerhez hasonló sulyú telót belerakni a Bulit-ba, mert pár centivel hoszabb (ha jól tudom a Monster még a 888-nál is hosszabb pár centivel)? Mert nem 69.3 és 68 fok között van a fejcsöszöge, hanem 67 és 64 fok között?

#73
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

link=board=5;threadid=3799;start=150#msg206627 date=1095174221]
hanem az, hogy megtudja mindenki, mire futja mostanában.......


:-X

#74
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nos csak annyit, hogy ha a 3" 24-es kerékkel, meg a 888 a fõ cél, akkor nem lehet a bullit váz a legjobb, és ha a bullit a fõ cél, akkor nem lehet egy 888 jó döntés.
te kérdezted, hogy mondjunk valamit.
én, akinek van is ilyenje, meg tudom mondani neked, hogy nem jó. egészen egyszerûen nem jó.
még akkor sem, ha a honlapon kinn van. ott azért van kinn, mert meg kell hagyni a választási lehetõséget mindenkinek, ki mit szeretne.
ellenben a bullit egy 530-550 mm magas villával optimális. ebbe beletartozik a boxxer, a z1, a z150, a supert, a juniort és a dorado, valamint a sherman slider.
nem tartozik bele a monster és a 888 sem.
a 888 majdnem 70 mm-rel magasabb, mint a boxxerem most. az azt jelenti, hogy ha nme volt geomatria módosítás a bulliton, akkor a monoblokkháza a mostani 385 mm-rõl (ami nekem van) kb 415-re fog nõni. érted? a fejcsõszög a mostani 68 fokról kb 65-re. ha ezekkel az értékekkel normálisan tudsz majd biciklizni, akkor tapsolok. mindemellé a 24" kerék, ami 3" gumival egy cseppet sem alacsonyabb, mint a 26" kerekem 2.4" gumival. nem elég, hogy nehéz lesz, de cserébe irányíthatatlan is.

kinek mi....

rugóút:
a bullitban 216 mm hosszú 63.5 mm-t mozgó tag van, az áttétele a 2.8 helyett (igy jönne ki a 178 mm) 2.68 körül van, amivel kb 170 mm az útja. az elméleti maximális.
hosszra anélkül, hogy a kerék (26" és 2.4" gumi) beleérne a nyeregvázcsõbe egy 9" tag férne bele, max. 69 mm úttal. de ez gumifüggõ, van ahol már ez is sok. tehát korlátlanul nem lehet mindent beletenni. (van egy pont, amitõl már nem lehet tovább "szétnyitni" a vázat - nem mellesleg ha a vázat "nyitod" akkor a monoblokkház magasság tovább nõ. mondjuk a fejcsõszög meredekebb lesz, de ki a fene akar 460 mm magasan ülni?)

mindez egy m-es bullitra igaz. egy s-es még kisebb, abba nem lehet ekkora tagot sem tenni.

most vagy hiszel nekünk, vagy megveszed, de akkor látom, nem az a cél, hogy használható és jó biciklid szülessen, hanem az, hogy megtudja mindenki, mire futja mostanában....... ez esetben sajnálni tudlak csak.

#75
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Ha már fejcsõszög..
Errõl ugye megoszlanak a vélemények..de én úgy vagy vagyok vele hogy legyen elég fordulék de legyen brutál stabil is ha mázsás súlyommal rátehénkedem a gépre egy meredek lejtõn ne legyen "mászógeóm"
szóval kompromisszum..de van egy határ, amit a 888 erõsen átlép..nem hiába adják el kint baromi sokan vagy vesznek hozzá más vállat..
Szóval blackfox, szerintem ne..egyébként nézd meg a
listát..a 888-on kívül nincs is magas teló..nem hiába..szerintem boxxi..

#76
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Nem értem, hogy miért izélgetitek..ha ennyire ezt akarja, akkor vegye meg, mi meg majd nevetünk...Nekem nem fáj, ha valai hülyeségre költi a saját pénzét... ;D

#77
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Bullitba imho jó a 888, ha vki szereti a laposabb fejcsõszöget. Például az idei Orange-nak, a 223-nak Team Boxxerrel 64 fokos a fejcsöve. Ami azért erõsen lapos... LCs-nek a Giant Boxxerrel (amihez tervezték) 66 fokos. Tehát DH-ra úgy látszik oda a kis Pocok által preferált 68 fokos villaszög.

#78
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Nekem ez tetszett nagyon:

egy 888R villa elég szépen kiemeli az orrát, valamint magasan van a középrésze


LOL ;D Ezek szerint te nem akarsz majd kanyarodni a bringaval...


#79
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Egy Bullitba 240-es tagot te nem fogsz tudni betenni sõt 7"-nál nagyobbat sem mert nem állítható az útja..
És mivel ez alapvetõen egy háromtányéros mászó/lefelé zúzó gép nem is terveztek bele nagyobbat mert egy 10"-os rugóúttal nem jó mászni(tapasztalat)
szóval ez kivitelezhetetlen..
Kérdezd meg rob-ot hogy a bullitba megéri e a boxxinál nagyobb villát beletenni...
Az meg egy dolog hogy bele lehet tenni meg azzal is árulja a gyártó, de ez meg biznisz és szarnak rá hogy gyilkos lesz a geód, csak vedd meg mert drága meg szép..


#80
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Hi!

-nem egy egyszerû dolog ez, a bullittal durva dolgokat is csinálnak. (Tyler)
de itt azért ellentmondások vannak.
a 888-t a marzo egy verseny DH villának szánta.
itt ugye felmerül a kérdés ki is megy dh-n 3.0-ás 24-es kerekekkel. és akkor itt már nem arról van szó hogy neked mi tetszik hanem minek van értelme.
bullit +888+24/3.0 na ennek nincs.
döntsd el mit akarsz DH/freeride vagy netán extreme freeride?
te írtad hogy sokat fogsz elmélkedni (talán még döntési lapot és készítesz) de még mindig nem tudjuk mit is akarsz?

t