Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Santa Cruz

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
237 hozzászólás a témában

#21
jockystone

jockystone

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
A bökkenõ csak annyi, hogy nem tudok ilyen rövid idõn bellûl szerezni rugót a mostani taghoz . A gáz, hogy havernak ha szólok, akkor minimum 1 hét, mire itt a rugó, de akkor ki tudom próbálni, hogy melyik jó bele. Ha ebike-ról rendelek, akkor próbálkozás alapján vagy jó vagy nem jó, ha nem, akkor vehetek másikat (rosszabb esetben meg havernál hamarabb megvan és olcsóbban is). Sajnos a másik probléma ami kiüti az elözõ 2 megoldást, hogy annyi idõ nincs a válaszadásra. Titán rugót meg sajnos nem nagyon tudok cserélgetni, ugyanis elég kevés van az országban, ami megfelelõ Stroke-al és megfelelõ erõsséggel rendelkezik. Nekem meg rugóstaggal jönne a titán rugó. A 20-25% közt lévõ beülést szeretem, tehát a DH-s beállítást. Nem szeretem, ha a bringa puha alattam és a rugóutat minden bukkanónál kimozogja és amikor meg kellene akkor meg túl hamar elfogy a rugóút. Ez alatt azt értem, hogy jó, ha csak nagyobb ugrásoknál mozogja ki a maximumot és összhangban legyen a telóval, amit nagyon pöpecül sikerült beállítanom az igényeimnek megfelelõen. Finoman indul meg, fokozatossan keményedik fel és amikor kell az utolsó pár centit csak akkor mozogja ki (pl. síkra ugrás, letörés). A farát is így akarom beállítani, hogy az eleje és a hátúlja is tökéletessen összhangban legyen mint rugózás, mint beülés tekintetében (beülés tekintetében %-ot értek, mert a teló csak 170mm-t mozog).
A nagyobb szemtávolságú rugóstaggal 8"-ra nõ a Bullit rugóútja, mert nem 215-ös, hanem 9" szemtávolságút fogok belerakni, ami 2.75"-t mozog. A rugóstag elsõ befogójánál (fekete alkatrész) 2 pozíció van (2-2 pár lyuk oldalanként, ami 2 pozíciót tesz lehetõvé, mivel 2 csavarral kell rögzíteni) és a 2 pozíció közt van kb. 10mm távolság a szemek közt (nem pontos mérés, csak kb.), ezzel állítható a fejcsõszög. Az Avalanche ezt használja ki a Bullit rugóút növelési témánál. Tehát berakom a 9" szemtávolságú rugóstagot és megnõ a rugóút, olyan a fejcsõ, mintha a laposabb fejcsöszöget választottam volna, holott a hegyesebb fejcsõszögnél van a rugóstag állítója és a 215 és a 9" szemtávolságú rugóstag közt a távolság pont akkora, mint az elsõ befogó 2 szeme közötti távolság. A lényeg, hoyg pont ezért nem ér bele a hátsó kerék a vázba, amikor kimozogja a maximumot.
Sajnos 222mm szemtávolságúnál kisebb rugóstag nincs ebbõl a modellbõl, amit akarok.
:scared: Jó munkás emberek szövetsége :scared:
:cheers:
:doghouse:

#22
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
használtam 450-essel is, nem volt rossz az sem, bár kicsit keményke volt

igazából ki mit szeret, annyira nem kell komolyan venni a pontos adatokat, valaki szereti ha a csikket is kimozogja, vki meg a keményebbet, vagy nagyokat ugrik és ezért kell a keményebb rugó

de kb egy 500as jó lehet

próbálj külcsönkérni valakitõl valamilyet és viszonyítani

amúgy nekem a mojo pont 350est ajánl és pont jó is ez nekem

szal maradj az 550esnél szvsz
Autist Team:)



#23
jockystone

jockystone

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
Ezt találtam valahol a neten ( http://forums.mtbr.c...d.php?p=2255375 ) Bullit set-up-ra:

Rider Weight/Spring
100 lbs = 250
120 lbs = 250
140 lbs = 300
160 lbs = 300
180 lbs = 350
200 lbs = 350
220 lbs = 400
240 lbs = 400

1KG = 2.2LBS

A Santa Cruz oldalán a Hecler-nél ugyan ezeket a beállításokat találtam.
Mojo Spring Calculator-a 550-es rugót ajál. :D
Ha logikussan gondolkodok, akkor kb. 90kg-os testsúlyhoz 450-es rugó kell Conor írása szerint ( így gondolkodtam: (350 lbs/70 kg)*90 kg=450 lbs ).
Bár lehet, ha Conor írásából levont következtetést és a Mojo kalkulátorának átlagát veszem, akkor lehet az lesz a jó és 500-as rugó kell.
:scared: Jó munkás emberek szövetsége :scared:
:cheers:
:doghouse:

#24
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
bár nem bullit hanem weyless, de az áttételi arány azonos

~70 kilóval 350-est használok, bár a sag sztem kicsit több, de jó ez így
Autist Team:)



#25
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
www.santacruzmtb.com

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#26
jockystone

jockystone

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
Santa Cruz Bullit-ba az 550 lbs-es rugó 20-25%-os beülés esetén mekkora testsúlyhoz jó? Mivel sürgõs a dolog és nincs lehetõségem kipróbálni 500-as rugót, ezért kérdem. Ha írtok pár infót, hogy ki mekkora rugóval használta a Bullit-ját és mekkora beüléssel nekem az is segítség.
:scared: Jó munkás emberek szövetsége :scared:
:cheers:
:doghouse:

#27
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
www.psq.hu


#28
Marcell

Marcell

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Magyarországon hol lehet venni Santa Cruz-t??

#29
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
így két év után már itt is lenne az ideje ;)

#30
SliN

SliN

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
AS-X vs. Bullit

mindkettõ nagyon fasza, de ha azt vesszük figyelembe, hogy a Bullit sokkal régebbi fejlesztés, akkor mindjárt kevésbé lehet összehasonlítani a kettõt. A bullit fejlesztését anno még az S8-cal együtt kezdték, pontosabban a két váz egy közös õstõl indult ki. Amúgy a bullit gyártását már abbahagyták... az utódok a Nomad és a VP-free. Szóval ezzel a kettõvel kéne összehasonlítani az AS-X-et szerintem.

The life is short, ride more!


#31
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Létezik olyan ember amúgy a PSQ Kft.-n kívül aki tud szerezni SantaCruzhoz alkatrészt? Nekem egy 2003as Hecklerhez kéne egy váltópapucs, de a hivatalos forgalmazóra már több mint fél éve várok...egyszer már hozatott valamit, de arról kiderült hogy nem is az ami kell...szóval béna.

Amugy még annyi megtudtam tõle, hogy SantaCruz márkabolt nyílik az Árpádhíd pesti hídfõjénél..de sztem még elhúzódik egy ideig.

Javaslom, hogy nézd meg a külföldi, internetes alkatrész forgalmazókat, és rendeld meg magad. Sajnos az SC-tõl direktbe csak az USA-ban és Kanadában lehet vásárolni.


#32
singletrack

singletrack

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Létezik olyan ember amúgy a PSQ Kft.-n kívül aki tud szerezni SantaCruzhoz alkatrészt? Nekem egy 2003as Hecklerhez kéne egy váltópapucs, de a hivatalos forgalmazóra már több mint fél éve várok...egyszer már hozatott valamit, de arról kiderült hogy nem is az ami kell...szóval béna.

Amugy még annyi megtudtam tõle, hogy SantaCruz márkabolt nyílik az Árpádhíd pesti hídfõjénél..de sztem még elhúzódik egy ideig.

#33
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Eh mi is lehet az a mûanyagvilla ;) én bezzeg hiszek az atomszarkofág erejében 8)
Na egy 66 az jöhetne..bár akkor inkább az fr 888 170-es úttal..ha manitou akkor dorado..persze az x-works.. 8)
Egyébként meg a legjobb a Dare.és megint én nyertem ;)

#34
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
As-X vs. Bullit:

Fölösleges beszélni róla, érdemes megnézni azoknak az arckifejezését akik átülnek Bullit-ról az As-X-re, ennyi. :-*

A Breakout meg a legjobb FR villa csak Ti még éretlenek vagytok az új dolgokra ! Bezzeg a mûanyagvilla az jöhet... :-*

#35
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Aztabassus eladod az ország elsõ V10-ét ? :o
Mi lesz helyette ? Jöhet priviben is... ;)

#36
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás
Na akkor ha valakinek kell egy Santa Cruz (vagy bármi más!):

http://freeride.uw.hu

#37
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Azért a V11-et sem dobnám vissza.

SuperT 05 nincs :-\, marad a 66

#38
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Én meg erõsebb vagyok mint az apukám és a bringám is jobb szóval nyertem :P ;D
Egyébként akkor is as-x persze sima vejjával mondjuk boxxer ride..vagy 05 supaT ha még van ???

#39
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

link=board=5;threadid=3799;start=195#msg209105 date=1096548663]
zap: a bullit akkor is jobb ;)


De akkor is az én apukám a legerõsebb. :P ;)

#40
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
brékáutot csak a lúzerek használnak, igaz iljics ;) ;D

zap: a bullit akkor is jobb ;)