Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1461
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Hol lehet kapni és mennyiért brigéciolt?

#1462
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nekem eddig a legjobbnak az autó motorolaj tûnt. Esõ nehezen mossa le viszonylag, a WD 40 viszont könnyen lemosódik. Próbáltam már több kenceficét is. A motorolajra 1szer Duna maraton után leltem rá. A lánc nyikorgott, és más kenõanyag nem volt kéznél. Meglepõen jól bírta.

A lánctisztítást meg Brigéciollal oldom meg. Egy viszonylag szélesebb szájú mûanyag flakonba öntök belõle, a láncot bele illesztem, rázogatom 1 darabig majd hagyom hagy ázzon utána megin rázogatom. Maj tiszta vízzel alaposan kimosom. Az eredmény meg tök jó, és nem kell fogkefével végig dörgölni az egész láncot. Ez persze patentszemes láncnál célszerû. ;D

#1463
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
összehasonlítási alapom nincs sajna, mert eddig csak wd40-et használtam, de nekem bevált nagyon...

#1464
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Hali!

Én használtam a MOTUL láncspray-t. A barátom nagy motoros, tõle kaptam 1 kis maradékot. Nem igazán vált be. Nagyon ragadós anyag, rengeteg koszt szedett össze. És mivel a motorláncnál nagyobb a láncszemek közötti hézag mint a bringán, ezért nehezebben jut el a kenési helyre.
Röviden ennyi.

Bye

#1465
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Halihó!
1,
WD-40 sem tisztításra, sem kenésre egyáltalán nem jó...

2,
A láncot vízzel és fogkefével kell mosni, azonnal szárazra törölni és teflonos szprével befújkodni.,


1, szerintem jo a wd-40 , de surun kell az olajzast elvegezni !

2,nem ertem miert kell azonnal szarazra torolni..? hangsuly nem ezen van hanem a hogy "tokeletesen" vizmentes legyen...ugyan is az egybol torlessel legfejjebb a lanc kulso reszerol tunik el,belul meg ott figyel tovabbra is. igy semmi eselye az olajnak eljutni oda ahova szeretne
es epp ez a baj !

lancnak nem kivul kell olajosnak lenni hanem a pici "pin"-ek nel

#1466
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
valszinuleg a tomites masik oldalan is olaj van
tehat...
es minek is tobbfele olajat hasznalni benne?

#1467
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
A teló levegõ dugattyúját mivel érdemes kenni?
Ha mûszerolajat vagy csillapító olajat teszek rá az nem eszi meg?

#1468
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Sonax...olyan ismerõs...vagy a Xanax-szal keverem??? ;D

#1469
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Sonax lánczsír. 99%-ban lebomlik, a gatyád szárából is kimosod tiszta vízzel. Kicsit jobban szedi a koszt, mint a FinishLine, de nem annyira, mint a Rohloff. És sokáig bírja. (meg olcsó, egy tubus < 800 HUF)

#1470
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
A lenolaj un. száradó olaj. Levegõn kémiai (v. fizikai?) átalakuláson megy át és megszilárdul...

#1471
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
esetleg kétkerekû motorhoz való láncot? valaki?


#1472
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
tdns :)

en egyszer fogtam a szappant es azzal kentem be mindent a bicon, merthogy az jol csuszik alapon... de mondjuk en mar kisgyereknek is hulye voltam :))


#1473
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Ja, azis jó dolog, amikor egy kerékagyat édesanyám kézkrémjével raktam össze. Aszthiszem még ma is mûködik... ;)

#1474
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Hoppá, Xian már írta ezt a WD40-rõl :-[
Na mindegy.
Egy tapasztalat, ami most eszembe jutott: kiskoromban (7 éves), lenolajjal kentem be egy láncot :o ;D
néhány hónap múlva olyan lett, mintha megkövült volna, néhány mm vastagságban szilárd fekete anyagba volt ágyazódva... ;D aztán legalább két órán át tisztogattam..
Szóval lenolajat ne, teflon az jó ;D

#1475
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én speciel a láncot bizonyos idõközönként leszedem, Brigéciolban kiáztatom, átmosom, Rohloff lánczsír gübürckéket helyezek el rajta, az szépen beépíti magát, hétköznapokon pedig mezei TF2 hetente 2-szer.

#1476
tdns

tdns

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás
Halihó!
Nem olvastam el csak a topic elejét, de a WD-40 sem tisztításra, sem kenésre egyáltalán nem jó (legalábbis én így tudom), hogy a WD40 gyorsan kioldja a gyári zsírozást a láncból, ezért az tönkremegy. A láncot vízzel és fogkefével kell mosni, azonnal szárazra törölni és teflonos szprével befújkodni. (ha valaki ezt már mondta volna, akkor excusez moi!) 8)

#1477
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
próbált már valaki motorlánchoz való spay-t?



#1478
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
http://www.kfki-isys...domany/olaj.htm

#1479
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Most vettem egy szilikon spray-t és az van ráírva, hogy zsírmentes kenõanyag. Ez azt jelenti, hogy alkalmas mondjuk bovden vagy akár lánc kenésre is?
Másik kérdés: a brigéciolt használhatom-e a váltókon is, nem teszi-e tönkre a mûanyag alkatrészeket stb.

#1480
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ebben a sorrendben barhol!