Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1441
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Mosás: lavór, meleg víz, t@mi kristály folyékony, körömkefe.
Szárítás: konvektor tetején
Kenés: minél hígabb olaj (TF2). Gyakran kell kenni, de kevés koszt szed össze.
Törlés kenés után: igen

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1442
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
egy kalappal ;)
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1443
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
A letörlést én is alkalmazom és csak a csapokat kenem meg, de úgy látszik túl sok került rá...
Hétvégén megint teljes mosás lesz akkor megpróbálom jól eltalálni az arányt.

#1444
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Jaja, jól kened a témát Gui ;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1445
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
nekem az avelemenyem hogy tul sok a kenoanyag nekem akkor lett mindig (50-60km utan) dzsuvas a rendszer ha tele volt kenoanyaggal. eddig ugy csinaltam hogy olaj vegig nyom ,fuj aztaan megyek jatszani ,mint hulye gyaerek a homokozoba. en is ideges lettem a hangokra akkor kaptam a tippet hogy olajozas ,kenes utan le kell torolnia lancot...
nem hittem el de igaz. mert nem a lancnak kell olajosnak lennie hanem a lancsapoknak....
probald ki hatha....
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1446
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Egy kis koszt sajnos el kell tûrni, azt hiszem.A bringának, meg a lovasának is.

#1447
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
És ezt a brigéciolos mosást Ti milyen gyakran csináljátok?
Tudom, hogy felhasználás/idõjárás függö nagyon a dolog de kb hány km?

Én esetem:
vadiúj bringával mentem kb 100km-t, utána sajna elkapott egy irgalmatlan nagy esõ enyhén homokos lett a hajtásrendszer. Másnap egybõl beszerez brigéciolt, kimosás vele lánc tökéletesre, egy szem homok nem volt benne, semmi recsegés-ropogás. Fogsor, hajtómû szintén tisztára mosás/törlés.
Utána Motorex Dry Lube-bal megolajozás pár napig tökéletes rendszer, utána megint por megy rá, közelrõl hallgatva olyan mintha kávédarálás lenne.
És ez nem több mint kb 60 km után jelentkezett.

Pár napja megint olajoztam, nyeregben ülve semmi hang jó érzés menni vele, közelrõl a fentebb említett daráló. Sajnos minden egy merõ homok szóval mindig poros lesz a meghajtásom.

Mit csinálok rosszul? Vegyek én is Rohloff olajt, azzal jobb lenne?

#1448
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nem zabálja, legalábbis a mûanyag flakont amiben mosni szoktam, még nem kezdte ki

#1449
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Brigéciol a mûanyagot nem zabálja meg? Konkrétan mûanyag láncmosóra gondolok, most vettem 1et, de vmi gagyi mosófolyadékot adtak hozzá, kb szappanos víz lehet.
Szal nem lesz olyan tiszta a lánc, mintha fogkefe-lakkbenzin kombinációval nyomnám:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1450
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
vagy sonax lánczsir.
brigéciol, öblités, brigéciol, öblités, sonax lánczsir.
rohloff-ból még csak olajat láttam. az is nagyon jó

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1451
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Detto. Brigéciol, öblítés, Brigéciol, öblítés, Rohloff zsír, néha TF2.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1452
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Én a lánctisztításhoz valami autós motormosót hasunálok. Az O*I-ban vettem. gyönyörû zöld színe van és nem károsítja a körtnyezetet, mert lebomlik. Abból szoktam egy kis befõttes üvegbe kiönteni és egy sima vékonyabb festõ ecsettel kenegetem a láncra, meg a váltókra. Szépen felhabzik és leviszi a koszt. utána meg bõ meleg vizzel leöntöm a láncot. Száradás után jöhet egy kis olaj rá. tisztítás után olyan hangtalan, hogy..:)
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#1453
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Grafitos zsírt szerintem ne tegyél csapiba... Én legalábbis oda szoktam tenni, ahol nem akarom, hogy összegyógyuljanak az alkatrészek (pölö tengely-hajtómû intim kapcsolatánál)
Csapiba szerintem sima litiumbázisú zsír, vagy ha kényeztetni akarod, akkor Metabond :-P



#1454
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Használ valaki grafitos zsírt biciklihez? Kíváncsi vagyok, milyen lehet, fõleg kormánycsapiban.
Bitecus, a biciklis ember.

#1455
Lütyõ

Lütyõ

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Én a lánctisztítást azzal kezdem, hogy a láncra brigéciolt folyatok. A folyatást azért teszem, mert a brigéciol környezetszennyezõ és így kevesebb is fogy belõle mint ha áztatnám, és ezt úgy teszem, hogy a láncot lógatva a felsõ láncszemre folyatom a brigéciolt, ami láncszemrõl láncszemre végigcsorog a lánc teljes hosszán. Ezután kb. 5 percre állni hagyom, amíg minden zsíros, olajos szennyezõdés átalakul. Beleteszem egy szélesszájú palackba a láncot majd finom HOMOKOT öntök rá és forróvizet, lezárom a palackot és rázom egy ideig. Amikor a láncot kiveszem, teljesen tiszta. Már csak a homokot kell kimosni belõle. A vizet sûrített levegõvel, már a bringán levõ láncból fújom ki a hajtókar hátratekerése közben. A kenésre pedig akármilyen híg teflonos olajat használok. Ebbõl az egészbõl talán a homok tûnik hülyeségnek, de szerintem nem az. Nekem bevált ez a módszer.

#1456
CD-málna

CD-málna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 902 hozzászólás
EZ a jó zsír ;D
ezt használom mindenre, telóra, láncra kcsre, monoblokkra egyszóval mindenre és jó. és még az illata is kellemes. lehet ennek káros hatása a bicóra?

#1457
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Lánc tisztításához kiváló még sztem a peroleum (szagtalan, világító bvagy mittomén), hasonlóképpen a brigéciolhoz ezt is tiszta vízzel ki kell utána mosni, megszárítani és utána kenni. A sima vízsugár helyett ajánlom a leszedett láncra alkalmazva a nagynyomású mosót, az télleg nem hagy ott semmit ;D ;D (ha petróval elõtte átmostad)

#1458
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Oksa, köfi!

#1459
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Utoljára 500 UFFért vettem 1 litert, autóápolási cuccokat forgalmazó helyen bizti megkapod.
1 hátrány hogy nem környezetbarát. De nagyon jó a lánc tisztításhoz.

#1460
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szerintem egy átlag háztartási boltban kapsz, nem hinném, hogy nagy tétel lenne...
én legutóbb réz-kilincsek letisztítására használtam :D