Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1401
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
brigeciol?

#1402
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mind2 jó.

bármi ami zsíroldó hatású.

#1403
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ja....és mivel célszerû láncot mosni?

A benzin jó? Vagy inkább WD-40?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1404
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Én is Rohloffot használok. Mit ne mondjak, nekem bevált. Remek egy kis kencefice.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1405
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Azért ne verd oda, mert hiába gizda, azért csak alu. Szóval lehet, hogy elhagynál róla egy-két fogat. Mûszerolajnál meg valami kicsit sûrûbbet.


Én is gondoltam, hogy nem ártana valami sûrûbb, de az elmúlt 6-7év tapasztalata azt mutatja, hogy jó ez is, csak hetente kell használni. Hanseline grafitos olaj lenne az igazi, de sehol sem láttam mostanában.
Azért a korhadt fatörzs nem töri le a fogakat a nagytányérról, sziklák meg CC közben ritkán kerülnek a két kerék közé, bár, ha nagytányéron van a lánc, az sem annyira gázos, de azért nem azt akarom mindenkinek javasolni,hogy nyugodtan csússzon nagytányéron betonperemet. Arra ott a BMX a jó széles lánccal.

#1406
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
En rohloff lanc olajat hasznalok. Erre van kitalalva, bringa lanc olaj. Nekem eddig bejott. 1500Ft volt az adag de egy evre siman elegendo suru hasznalat mellett is. Szerintem ennyi penzt erdemes a lanc kenesere forditani.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1407
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Azért ne verd oda, mert hiába gizda, azért csak alu. Szóval lehet, hogy elhagynál róla egy-két fogat. Mûszerolajnál meg valami kicsit sûrûbbet.

#1408
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

ti használtatok már ilyet? vagy más motorexet?
+ akiknek alu tányérjai vannak, azoknak mennyire kopik???????


Nekem Truvativ Firex Team hajtómûvem van, nikkelezett alu tányérokkal, van benne kb. 2500km, de nincs túlzottan megkopva, igaz, hogy két PC69-es (teljes nikkelbevonatos) láncot használok 250-300km-enként váltva/Brigeciolba kimosva/újraolajozva, hátul pedig egy mezei Sram 7.0ás fogsor van. Ezen viszont látszik a kopás. Sima egyszerû Cseke mûszerolajat használok, minden tekerés után fogok egy rongyot, és a láncon kívülre ragadt mocskot letörlöm, az egész kb. 10másodperc, esetleg akkor több, ha nem találom a rongyot. Még letörölheted a váltógörgõket, meg a tányérokon maradt felesleges olajat. Szerintem megéri a napi 1perc idõráfordítást. Kb. úgy saccolom, hogy így a tányérok, fogsor meg a 2 lánc ki fog húzni olyan 9-10ezer km-t. Az olcsó acéltányérok sem kopásállóbbak, viszont olcsóbbak, nehezebbek, vékonyabbak és könnyebben hajlanak, ha véletlenül odavered. Ezelõtt Aliviom volt, és azon jobban koptak a tányérok, mint most az alu, pedig akkor hátul még 7es sorom volt, 8as lánccal, most meg 9es sor + hozzá a lánc.

#1409
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Hi

Én is próbálgatom az ügyet, a wd40 télleg csak mosásra jó, a motorolaj meg szutykos mócsing lesz. KTM boltban vettem motorex chainlube racinget, ami eredetileg versenymotorokhoz való, teflonos.
végeredményben ilyen fehér habos spray, ami sûrû, ugyanakkor behatol a láncszemek közé és baromira bírja a súrlódást az már biztos. Egy darabig szárítani kell, azután egy picit még ragad, tapintásra, bár nagyon vékony réteget képez a láncon.

Még nem mentem vele túl sokat, a napokban kiderül mennyire szedi össze koszt. komolyabb homokszemek nem ragadhatnak bele, mert csak tapintható réteget képez. Azért a felesleget itt is le kell törölni.

Nekem alu lánckerekeim vannak és ezek 700km után láthatóan kopnak, ezért kellene valami jó kopásálló anyag...

ti használtatok már ilyet? vagy más motorexet?
+ akiknek alu tányérjai vannak, azoknak mennyire kopik???????

#1410
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
basszus.:) dátumokat nem néztem :) nembaj. majd legközelebb....
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#1411
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
õ várj.. 2001es post
az kb 4 éve volt
aktuális kérdés..

#1412
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Helló Mindenkinek!
Megint én vagyok és a kérdésem is a régi: a viaszos formulájú kenõanyagokról milyen infóitok,tapasztalataitok vannak?




A viaszos lánckenõ cuccok sztem jók. Nem ragad bele a por, nem viszi le az esõ. Viszont ránézésre nem egy meggyõzõ dolog, mert a láncon nem látszik miután megszilárdul. De ott van. Igazából nem tudom h jó-e, 1 éves a láncom és eddig csak ezzel kentem. De egy évet kibírna minden kenés nélkül is.....
Vegyé Weldtite chain wax-ot, aztán meglátod :)
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#1413
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
csavarbolt a megoldás
vagy kólával+alufóliával le lehet szedni a rozsdát

#1414
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
adnak ahhoz illö csavarokat a szervizben?

még nem sürgös, csak idegesít h néhol kicsit rozsdásak a csavarok.

#1415
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
rozsdamentesre csere
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1416
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
mivel nem talaltam más karbantartásos topicot ezért felhozom...

mit lehet azellen tenni ha a csavarok kicsit rozsdásak?
lehet ezzel vmit tenni?

#1417
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
én régebben wd40+motoroil+mûszeroil kombót használtam. mostanában meg láncfûrész olajjal kenek.
én is csak oda teszek olajat ahol a két "láncszemoldal" összeér majd 2-3* megforgat majd megiszik 1 pohár valami majd a maradék megtöröl majd vígan teker. és bírja az esõt a bringa mosást kb2 hónapig.

#1418
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
ócsanba' is lehet olyat venni
vmi wolf szerelõzsír

de nem az igazi...

ezek a spray-s dolgok nem jönnek be...fele mellémegy...
Autist Team:)



#1419
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Autószerelõnél láttam egyszer "zsírspray"-t, folyik mint az olaj, aztán elpárolog belõle a hígítója és marad a zsír. Ha érdekel valakit akkor a jövõ héten elgurulok hozzá és megkérdezem a pontos nevét.

#1420
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
vagy kéne csinálni valami szerkezetet ehhez ;)

autocad elõ :D:D:D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin: