Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1381
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Feltöltött képpl. 690 ft

#1382
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Mennyibe van az a fék-spray?
Nem láttam eddig sehol...(biztos tudatlan vagyok)...:D

#1383
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Annyi lenne a kérdésem hogy így tavasz elõtt szeretnéma láncot, a trácsákat fogaskoszorút stb megtisztitani. Mivel elhet? Alkohollal vagy esetleg petróleummal? vagy mivel ajánlatos ami jól oldja ezeket a "dzsuvákat" a szerkezetekrõl.


Láncra tényleg a Wd 40 a legjobb szerintem ha csak egy gyors karbantartást akarsz elvégezni:clap:

A féktisztító spray tényleg csodákat mûvel a tárcsával...

Én ma ráfolyattam v.mit a tárcsára és annyira fogott, hogy mikor behúztam a hátsó féket simán tudtam tekerni:(

Megvettem a spray-t (Endroo tanácsára) lefújtam vele (mármint a féket) kicsit koptatgattam, majd ismét tökéletes lett.:bananadan

#1384
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Én régen vettem a sok oldósprayt és azzal tisztítottam. Most szereztem egy üveg petróleumot. A legjobb. Olcsó és mindent egybõl old. Szerintem petróleumot használj.

#1385
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
arra gondol o is

tf2 meg vmi teflonos olaj

benzin es higito helyett szerintem celszerubb petroleum illetve brigeciol

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1386
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Tárcsát tárcsatisztítóval célszerû tisztítani.


nemtom itt pontosan mire gondolsz, én az autósboltban kapható féktisztító folyadékkal ( spray ) nyomatom a tárcsát... az mindent lehoz... célszerû vigyázni a ruhára , sõt még a fényezést is kikezdheti :)

#1387
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Mi az a TF2?

#1388
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Láncot leszeded, ha nagyon vastagon áll rajta a retek, akkor vízzel, kefével leszeded a nagyját, aztán higított Brigéciolba teszed, és hagod állni egy, másfél órát. Vízzel ellötykölöd, kefével leszeded, ha maradt rajta foltocsku. Ezután én petróleumbe áztatom 1 órára, majd eltörölgetem. Felrakás után kap Rohloff láncolajat. Ezt kb. 2 havonta szoktam megejteni. Ha közben koszos, sáros, homokos, agyagos lesz, akkor simán lefújom WD40-nel a gépen, aztán TF2-vel.

Fogaskoszorút leszeded, kis fémtálba benzinben/petróleumben ecsettel lemosod.

Tárcsát tárcsatisztítóval célszerû tisztítani. Ha nagyon koszos/zsíros, akkor esetleg elõtte finom csiszolópapírral adhatsz neki a kereket megpörgetve.

Ezeket a mûveleteket az alkatrészek hosszabb élettartalma érekében célszerû nem egy évben egyszer, tavasszal elvégezni.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1389
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
benzin, higitó is jó erre a célra

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1390
szormok

szormok

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Annyi lenne a kérdésem hogy így tavasz elõtt szeretnéma láncot, a trácsákat fogaskoszorút stb megtisztitani. Mivel elhet? Alkohollal vagy esetleg petróleummal? vagy mivel ajánlatos ami jól oldja ezeket a "dzsuvákat" a szerkezetekrõl.

#1391
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Az érdekelne, hogy lítiumos zsír helyett használhatok-e grafitporos zsírt? A benzinkútnál csak ilyet lehet kapni, és a környéki bringaboltok nem árulnak zsírt.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1392
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
zárt csapágyakat, mint monoblokk, fejcsapágy (vagy agyak) nem kell zsirozni.
tisztitásra amugy kapható a sonax-nak sokféle anyaga, amik környezetbarátok és jól tisztitanak.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1393
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
benzinkút

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1394
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
értem és köszönöm szépen..és ilyen brigeciolt hol lehet kapni?

#1395
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Vizzel jól le lehet csapatni a nagyját, de utána mindenképpen szárítás, csapágyak szétszedése-kenése. hogy a rozsdásodást elkerüljük. Én nagytakarítás elõtt általában el szoktam menni a benzinkúthoz, aztán gyorsmosóval adni neki. Olajat , zsírt leszedni mint elõttem mondták:brigéciol,wd40 ilyesmi.Zsírnak pedig kb mindegy.Sok fajta van, én egyszerû litiumbázisú csapágyzsírt használok.(Amit a benzinkútnál kapni.)A lényeg hogy ne libából meg disznóból legyen.

#1396
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát hátul a sufniban tartom, a falra lelógatvaaz elsõ kerekénél fogva...:) ...és a pucolást gondolom vizzel kell csinálni,ugye? :buhaha: meg vmi tisztitoszer...jó köszike...és zsírból milyet ajánlotok?

#1397
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.332 hozzászólás
Ha nem a kertben tartod a ház elõtt(remélem nem), télen fagyban hóban, akkor nem kell semmi. Pucold ki a gépet, és azokkal a zsírokkal/olajokkal ápold le az egészet amik a mûködéséhez amúgy szükségesek. Semmi különleges.

#1398
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Helo!

lassan elteszem télre a bringámat, mert elutazom ide-oda, síelni, meg télen futni és úszni szoktam, míg nyáron és jó idöben bringa és úszás (riatlonozom)...nem vagyok olyan nagy szakértõ még a bringázásban, idén kezdtem el komolyabban montizni..
arról szeretnék némi infót kapni, hogy a téli nagytakarítást milyen kenõanyagokkal végezzem, ti mit ajánlotok? mert gondolom a csapágyakat át kell zsírozni, stb..pontosan mivel mit is kell csinálni hogy tavasszal kiváló állapotban vehessem elõ a gépemet...?..és ti ezekhez a munkákhoz milyen kenõanyagokat ajánlotok?

#1399
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de bármivel is mossátok, utána nehogy a csapba öntsétek, vagy a kertbe! tessék elvinni egy benzinkútig, ott van használt olajos szeméttároló.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1400
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

brigeciol?


A legjobb.