Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1341
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

A dzsuva: a por és láncon lévõ kenõanyag házasságából születik.
Akkor nem lesz dzsuva,ha por se! Azt meg várhatjuk!:)


ezzel mindnyájan tisztában vagyunk, a kérdés mikor, mert ugye a már lejjebb kitárgyalt motorex olaj úgy fut, hogy ( idézet ) : "
A Motorex DryLube kifejezetten a száraz, poros idõjárási viszonyokra kifejlesztett kenõanyag. A biológiai úton lebomló kenõanyag hosszú ideig megõrzi kenõképességét, portaszító hatása révén védi a meghajtásban résztvevõ összes mozgó, kopó alkatrészt. A száraz kenõ filmréteg segíti a pontos, gyors váltást, keni a fémfelületeket, ugyanakkor nem szedi fel a port."

#1342
kezdo

kezdo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
A dzsuva: a por és láncon lévõ kenõanyag házasságából születik.
Akkor nem lesz dzsuva,ha por se! Azt meg várhatjuk!:)

#1343
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én meg minden bringázás elõtt kenem jó bõven, és hetente- 2 hétente pucolom a leírt módon, dzsuvásabb menetek után meg legalább nagynyomású mosó /persze ésszel/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1344
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
en nem talaltam meg normalis kenest a lancnak. sztem nincs is :)
ami tartos, az felszed minden ganet, a higabbak kevesbe, de azok nehany 10km utan eltunnek.
en cipelek magammal pici tf2 es kesz.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1345
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
váltókat hol és mivel érdemes kenni, ha érdemes ?

#1346
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

10 km terepezés után dzsuvás nyugodj bele....


igen, mint sztem is:

mindenképp lesz dzsuva.


csak a motorexet még nem használtam, azért mondom majd meglátjuk, addig nem mondok semmit, amíg ki nem próbáltam

#1347
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nézd meg egy kicsivel lejjebb a 261-es postot. ha azt megcsinálod, majd motorex, akkor elvileg jó lesz. elvileg. a gyakorlatról csütörtökön nyilatkozok

10 km terepezés után dzsuvás nyugodj bele....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1348
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
nézd meg egy kicsivel lejjebb a 261-es postot. ha azt megcsinálod, majd motorex, akkor elvileg jó lesz. elvileg. a gyakorlatról csütörtökön nyilatkozok

#1349
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Tudtok olyan láncolajat ajánlani, ami nem képez fekete olajsarat a láncon pár km. után? Én most Motorex olajat használok, de az sajna nem ilyen :(


mindenképp lesz dzsuva. még a gyári zsírral is lett, elég hamar. de a motorex ELVILEG olyan ( a dry lube ), hogy "portaszító" ( jobb szó nem jutott az eszembe :) ). Szal ha a tiszta láncot bekened motorexszel, az nem lesz olyan hamar genyás. elvileg. Én ezt ma tettem meg, jövõ héten tekerek egy hosszabbat poros uton, majd utána megmondom, mi a helyzet :).

#1350
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nekem eddig a Rohloff bizonyult a legjobbnak. Nagyon alaposan le kell törölni a felesleget és akkor nem lesz mocskos.

#1351
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Próbálkozz vmi hígabbal. Minél hígabb annál kevésbé dzsuvásodik.

#1352
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Ez engem is érdekelne...
Én meg Rohloffot (jó drágán adnak jó keveset) és az sem ilyen :(
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1353
alisejk

alisejk

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Tudtok olyan láncolajat ajánlani, ami nem képez fekete olajsarat a láncon pár km. után? Én most Motorex olajat használok, de az sajna nem ilyen :(

#1354
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Módszerem: Fél literes szélesszájú flakkon bele 2 deci lakkbenzin hígító, láncot bele, lezár, 5 percig rázogat, lánc kivesz, rongyal letörlöm, láncot kiakasztom száradni éjtszakára.Mikor már a görgõk közül is kiszáradt a hígító akkor felrakom bringára és minden görgõ kap 1 csepp olajat.

A piszkos hígítót mosás utánn átöntöm egy másik fél literes palackaba, ott a következõ mosásig állni hagyom. Kb 2 nap utánn a korom fekete löttybõl az alján szilárdan kiválik a piszok, felül pedig a víztiszta hígító amit az újabb mosáskor csak átöntök a másik palacba.
Ezzel a módszerrel 10-15 perc ráfordítással lehet piszkos láncból kimosni az utolsó csepp piszkot is a görgõk közül.

Azért használok lakkbenzin hígítót mert az kevésbé agresszív anyag mint a benzin, nitrohígító, brigéciol stb. , nem fogja össze a kezem, palackot sem marja szét, a garázsban sem szedi le a festéket a kocsiról ha rácsöppen és a gõze sem annyira káros.
+ ezzer a módszerrel mindig újra lehet hasznosítani a használt hígítót, nem kell újat venni 2-3 mosás után, és igy a régit eldobni ami nem túl környezetkímélõ módszer.

#1355
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

váltót/lánctányért megpucoltad?


igen, mindent.

majd kipróbálom megrázogatva is ! :D

#1356
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kristály tiszta volt ( látszatra ) a lánc ... hozza elõ a fekete kulát ... és kulázza be ( szépen lassan )


váltót/lánctányért megpucoltad?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1357
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én valahol olvastam, hogy nagyon szép, meg jó az új láncot bevonó réteg, de az konzerváló és nem kenõanyag. Az egyetlen hely ahol a kenés számít, az lánc görgõk, meg a szegecsek közt van.

#1358
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én jól megrázogatom negyedóránként amíg brigéciolban van, egy szem por nem marad benne. Utána megszárít és olyan mint újkorában.

Ezt a rohloff olajat merre lehet kapni? egyszer már megtaláltam csak most sehogy se sikerül

bike bergusonban vettem múlt héten
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1359
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Én jól megrázogatom negyedóránként amíg brigéciolban van, egy szem por nem marad benne. Utána megszárít és olyan mint újkorában.

Ezt a rohloff olajat merre lehet kapni? egyszer már megtaláltam csak most sehogy se sikerül

#1360
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
én nemtom ...
minden egyes fogaskereket lepucoltam , kristály tisztára , mind a fogaskoszorún , mind a hajtókaron, sterilre pucoltam a a váltógörgõket , a lánc másfél óráig ált brigeciol 2000-ben ... aztán lenyomtam slaggal a brigeciol , meg a rajta maradt szart a láncról, ami simán lejött róla . kristály tiszta volt ( látszatra ) a lánc . megszáradt. visszatettem a biciklire . rányomtam az eredetileg kék színû motorex olajat, és ismét ( bár közel sem olyan mértékben ) hozza elõ a fekete kulát ... és kulázza be ( szépen lassan ) a gyönyörû króm fogaskoszorúm . mit csináljak még ? locsoljam le kénsavval :D ?