Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1301
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Valószínû nagy a tárolóhely (relatív) páratartalma. Vagyis a levegõben található pára - víz okozza a rozsdásodást. Sajnos ez ellen nem nagyon lehet hatékonyan védekezni... Ha olyan a hely, akkor a szellõztetéssel lehet csökkenteni a páratartalmat, vagy esetleg érdemes beszerezni egy ilyesmit:

http://www.stoppara.hu/

Durván 3000 forint 20 m3-re.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1302
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
venni kell festékboltba hasonló árnyalatú festéksprayt, és lefújni. de elõtte ugye zsirtalanitás, csiszolás, alapozás, aztán a szinre fujás.

kérdésem: minden bringázás után lemosom a bringám. letörölgetem, beolajozom amit kell, és teljesen szárazon teszem be a kisházba. ehhez képest ma amikor kivettem, hogy feltegyem az új nyerget, meglepve tapasztaltam, hogy az S-520as pedálom ott, ahol belépéskor érintkezik a stopli a pedáltesttel, elkezdett rozsdálni. pedig mindig szoktam rákenni egy vékony réteg zsirt, mielõtt berakom (viztaszitó hatása miatt), és mint mondtam, teljesen szárazon tettem be. rozsdaoldóval fél óráig suvickoltam, de nem jött le és nem néz ki szépen, fõleg, hogy szinte új a pedálom. ezen kivül anyu 5 napos bringájának
(még ki sem próbálta, és amikor elhoztam, "tocsogott" a lánc az olajban) a lánca és az egész fogassor teljesen rozsdás, azt is suvickoltam egy ideig, de a láncszemek között még mindig rozsdás. a kormányszár csavarjainak a belseje szintén rozsdál. a láncon, a fogassoron és a kormány csavarjain ez ilyen felületi rozsda, tehát letörlöm kis rozsdaoldóval, és alatta ott csillog az ép csavar/lánc/fogaskerék. de a pedálomat elkezdte enni, mert suroltam, volt, ahol lejött a felszini rozsda, de egy nagy foltban (ahol érintkezik és kopik picit) nem. ez mitõl lehet?

más: ha leszedem a láncot, és beáztatom brigéciolba, akkor az az ilyen kis rozsdát is leszedi? vagy keverjek hozzá egy kis rozsdaoldót?

#1303
Maszibaby

Maszibaby

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok!A vázról hogyan és mivel lehetne eltûntetni a karcolásokat?Vki próbálkozott már hasonlóval?

#1304
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.337 hozzászólás
Tudom, próbálkoztam többféleképpen is. Akkor úgy mondom, hogy az eddigi cuccaim szebben köpték az olajat.

#1305
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Hát én most egy-két hete TF2-vel nyomom és annyira nem jött be...
Egyrészt vhogy hülyén fröcsköli ki magából a cuccot (jut mindenhova), másrészt meg túl híg. Tényleg tekerésenként fújni kéne...


Én úgy használom, hogy este befújom vele egyszer, majd reggel ismét fújok rá. Negyed óra "száradás" után a külsõ részrõl törlöm a fölösleget. Így kb 2-300 km-t tart. A fejet meg nem kell izomból nyomni, hanem csak szép óvatosan, és akkor nem fröcsög mindenhová (természetesen rajta van a csövecske is) ;)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1306
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.337 hozzászólás
Hát én most egy-két hete TF2-vel nyomom és annyira nem jött be...
Egyrészt vhogy hülyén fröcsköli ki magából a cuccot (jut mindenhova), másrészt meg túl híg. Tényleg tekerésenként fújni kéne...

#1307
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Bike Bergusonban elfogyott a rohloff...Valaki tudna mondani boltot ahol nagy valószínûséggel kapok?
Köszi


Aláírásomban van a link, én is ott vettem;)

#1308
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

o... en csak szerencsetlen postasok, ujsagkihordok, futarok miatt gondoltam...
termeszetesen mi nem tekerunk rossz idoben :]


lásd példának a 2004-es évet... Abban az évben pl egyszer sem mentünk rossz idõben... Milyen jó idõk is voltak hétvégenként... -tudod amikor a postások dolgoznak!!! :hehe::deszcz:

#1309
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Bike Bergusonban elfogyott a rohloff...Valaki tudna mondani boltot ahol nagy valószínûséggel kapok?
Köszi

#1310
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
o... en csak szerencsetlen postasok, ujsagkihordok, futarok miatt gondoltam...
termeszetesen mi nem tekerunk rossz idoben :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1311
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Miért, esõben-piszokban is lehet bringázni? :scared:

:P :D

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1312
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

És a bringazsírjuk is nagyon jó, a Bike Grease 2000, zöld. Nagyon jó a viszkozitása, a víztaszítása, a kenése. A tartós teszterek nálam a deguk, a ketrecükben egy házibarkács sikócsapágyra van a mókuskerekük függesztve. A lítiumos fehér zsír (noname) 2 hónapig bírta, aztán nyüszögni kezdett. A motorex már több, mint egy éve benne van, és hozzá sem nyúltam :D Pedig mindennap tekernek rajta 4-6 órát. Lelkes tesztelõk, na... :D
A bringám csapágyai is köszönik, jól vannak (kerekek), fél-egy évet simán kihúznak 2 tisztítás között (ekkor sincs gáz velük, de azért 3-4000 kilométerenként szétkapom), nincsennek berágódva sehol a csapágyak. Ajánlom mindenkinek, drága, de sokáig elég, és megéri az árát.

X.


de ez igy csak ilyen szarazteszt, nem eleg szeleskoru.
ha igazan segiteni akarnal nekunk, idonkent ugy tekertetned veluk a mokuskereket, hogy a porszivo porzsakjabol szorod rajuk a dzsuvat, mikozben vizet spriccelsz rajuk ilyen viragpermetezo palackbol... es utana mondanad el a tapasztalataidat :)
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1313
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Tarnalelesz, Nógrád, Heves forever...!


:offtopic:

No igen, sajna már 14 éve töltöm idõm nagyobbik részét Bp.-n... és még mindig hiányzik az, hogy felpattanok a bringámra, és 5 perc múlva már egy erdészeti úton lihegek fölfelé, erdõben... Most ehhez minimum 1 óra kell.

Egyszer elmentem Salgótarjánig csak terepen... Hazafelé meg eltévedtem, és majdnem átmentem a határo, de két fiatal lovas határõr srác kedvesen útbaigazított :D Úgyhogy visszafelé inkább aszfalton mentem...

:cheers:

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1314
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

És a bringazsírjuk is nagyon jó, a Bike Grease 2000, zöld. Nagyon jó a viszkozitása, a víztaszítása, a kenése. A tartós teszterek nálam a deguk, a ketrecükben egy házibarkács sikócsapágyra van a mókuskerekük függesztve. A lítiumos fehér zsír (noname) 2 hónapig bírta, aztán nyüszögni kezdett. A motorex már több, mint egy éve benne van, és hozzá sem nyúltam :D Pedig mindennap tekernek rajta 4-6 órát. Lelkes tesztelõk, na...
A bringám csapágyai is köszönik, jól vannak (kerekek), fél-egy évet simán kihúznak 2 tisztítás között (ekkor sincs gáz velük, de azért 3-4000 kilométerenként szétkapom), nincsennek berágódva sehol a csapágyak. Ajánlom mindenkinek, drága, de sokáig elég, és megéri az árát.

X.


Csak helyeselni tudok... a telózsír is tutti szerintem pl... Egyetértek a majdnem földimmel... (pont a blogodat olvastam ezelõtt 3perccel... :D)
Tarnalelesz, Nógrád, Heves forever...! :)

#1315
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
És a bringazsírjuk is nagyon jó, a Bike Grease 2000, zöld. Nagyon jó a viszkozitása, a víztaszítása, a kenése. A tartós teszterek nálam a deguk, a ketrecükben egy házibarkács sikócsapágyra van a mókuskerekük függesztve. A lítiumos fehér zsír (noname) 2 hónapig bírta, aztán nyüszögni kezdett. A motorex már több, mint egy éve benne van, és hozzá sem nyúltam :D Pedig mindennap tekernek rajta 4-6 órát. Lelkes tesztelõk, na... :D
A bringám csapágyai is köszönik, jól vannak (kerekek), fél-egy évet simán kihúznak 2 tisztítás között (ekkor sincs gáz velük, de azért 3-4000 kilométerenként szétkapom), nincsennek berágódva sehol a csapágyak. Ajánlom mindenkinek, drága, de sokáig elég, és megéri az árát.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1316
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

A Motorex nálam nem jött be, simán kinyomom az olajat a láncból, s tekerésenként lehet újrakenni. A Rohloff-al kent láncot meg cikulusonként (2 hét) elég újrakenni. (nyilván nagy sarazás nélkül)


Én is csak annyit írtam hogy nem volt vele gondom...
Benne volt a készletbe, használom, nincs vele gond, természetes hogy azért a Rohloff ott van a szeren... A tisztítószerei viszont nagyon jók, szerintem...

#1317
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A Motorex nálam nem jött be, simán kinyomom az olajat a láncból, s tekerésenként lehet újrakenni. A Rohloff-al kent láncot meg cikulusonként (2 hét) elég újrakenni. (nyilván nagy sarazás nélkül)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1318
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
nemtom... a láncolajjal nekem sem volt különösebb gondom... Viszont a Motorex tisztító cuccoktól nem nagyon mutatsz nekem jobbat... A boltba nálunk van egy ipari alkatrészmosó, kb egy teljesítményre ér vele...

#1319
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

jelentem,a motorexen dobozán, az oldalukon, és egyéb internetes áruházak ismeretõjében olvasható termékinformáció ( bikertigger szavaival élve ) MARKETINGSZÖVEG
most tekertem le a kutyafuttató körömet ( 20 km, mezõgazd. utakon-> 100% por ), és fekete pákó világítana az eredetileg krómszínû xt fog.koszorúm+láncom mellett :
mindemellett a "portaszításnak" köszönhetõen olyan remekeül ragasztja oda azt a nem kis mennyiságû port a lánctányérokhoz, hogy kellemes roszogó hangot hallat néha, mintha olaj helyett homokkal kentem volna a láncot :)... ez azért túlzás, de tényleg hallani a roszogást.

mutass a víznél bármilyen sürübb anyagot, ami nem fogja meg a port.
ilyen nem létezik, ha igen, akkro az is lefolyik a láncról.
ennyi:) lehet ésszel kenni, majd jól letörölni, és így használni, vagy meglocsolni, és úgy. elöbbi esetén alig szed fel mocskot, így a láncnak is jobbat tesz, utóbbi keni a láncot bõségesen, PORRAL is, így még jobban kopik mintha száraz lenne. szal csak óvatosan:)

#1320
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
jelentem,a motorexen dobozán, az oldalukon, és egyéb internetes áruházak ismeretõjében olvasható termékinformáció ( bikertigger szavaival élve ) MARKETINGSZÖVEG :D .
most tekertem le a kutyafuttató körömet ( 20 km, mezõgazd. utakon-> 100% por ), és fekete pákó világítana az eredetileg krómszínû xt fog.koszorúm+láncom mellett :D.
mindemellett a "portaszításnak" köszönhetõen olyan remekeül ragasztja oda azt a nem kis mennyiságû port a lánctányérokhoz, hogy kellemes roszogó hangot hallat néha, mintha olaj helyett homokkal kentem volna a láncot :)... ez azért túlzás, de tényleg hallani a roszogást.