Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1281
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Nekem eszembe nem jutott volna elolvasni, hogy így lebomló, meg mittoménmilyenszénhidrogén, stb.....
Azt mondtátok vegyek Brigeciolt. Ha a PC 99 Hollowpin láncom széthullott volna, akkor asszem robbantok.:)

#1282
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Sajnálom, nekem kézenfekvõ volt, hogy az újabb, biológialiag lebomló, víz alapú Brigéciol 2000-et veszem. :(

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1283
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
És ezt amúgy mikor szándékoztatok volna elárulni?
Nekem ezek szerint eddig csak mákom volt, hogy pont a másikat vettem le a polcról.

#1284
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Igen, ahogy az idõs úr mondja. Van a régebbi, olcsóbb szénhidrogén alapú D-3-as, ez képez fehér löttyöt, és van a 2000, ami nem szénhidrogén alapú, tehát vízzel korlátlanul elegyedik, és nem képez lötyit.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1285
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
jut eszembe. kétféle brigeciol van, az egyik az nekem is ilyen nyálkás fehér taknyot csinál és alig lehet lemosni, a másik meg a jó. mind a kettõ brigeciol csak a számozása más.

#1286
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én higított Brigéciolba szoktam áztatni, volt, hogy több órát állt benne, de még sosem akart emiatt szétesni a lánc, igaz fehér sem lett...

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1287
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Én is találkoztam ilyesmivel (sram PC69 lánc). Nem szabad sokáig brigeciolban áztatni a láncot. Max 1 órát javaslok. A fehér germa nem tudom pontosan mi, de van egy olyan gyanúm, hogy frankó galvánelemet csinál a láncból a brigeciol, és emiatt oldatba megy a fém. Szóval csak óvatosan vele....


nestea üveg ( asszem rob tanácsolta ;) ), bele a lánc, 2 deci brigéciol, kupak rá, és RÁZOD 15 percig. Jobb hatásfok, mintha másfél órát áztatnád -> tapasztalat, kipróbáltam. Ezen kívül kevesebb brigéciol is elég, mivel a rázogatás miatt mindenhova eljut az anyag, és a 15-20 percnyi "kezelés" miatt azok a tünetek sem jöhetnek elõ, amit Ti említetek.

#1288
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Én is találkoztam ilyesmivel (sram PC69 lánc). Nem szabad sokáig brigeciolban áztatni a láncot. Max 1 órát javaslok. A fehér germa nem tudom pontosan mi, de van egy olyan gyanúm, hogy frankó galvánelemet csinál a láncból a brigeciol, és emiatt oldatba megy a fém. Szóval csak óvatosan vele....

#1289
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
de minek szedted szet, ha dzsondzsi uj lanc? :o
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1290
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor azt a láncot a kosz tartotta össze ;) a brigéciol a zsíros olajos koszon kívül sokmindent nem old (többek között a fémet sem) szóval azt nem hibáztathatod.

#1291
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nah tehát, a következõ történt:

tegnap beáztattam anyu láncát (nem egy csúcslánc, Shimano 8 sebességes, a tipusát nemtom) brigéciolba. ma megyek ki, nézem h hát valami fekete van a lavor alján. gondoltam az csak az olaj meg a sok geci, ami a láncon volt. veszem ki a láncot, és ilyen fehér izé van rajta, amit egy óráig sikáltam, mire lehött. ezután raknám vissza a láncot, és két, egymástól vagy 25 szemnyire lévõ szem oldala lepottyan (az a hosszu lapos rész). visszarakom, odahuzom láncbontóval, és ujra lejön. aztán még 2 helyen, most van egy olyan láncom, ami 5 helyen magától szétjön, kézzel is szét tudom szedni, tehát valószinüleg egy erõsebb hajtásra szétesik magától.
én ott bontottam meg, ahol jelölve volt, és ez a lánc 2 hetes, anyu ment vele eddig egyetlen egyszer. most 5 daraban van, akárhogy próbálom, bizonyos szemeket kézzel szét tudok szedni, erölködés nélkül. ez mitõl lehet? mindig beolajozom, megpucolom a láncokat, ha használva voltak...most van egy rendesen karbantartott 2 hetes, max. 80km-es láncom, amit kukázhatok ki, miután beáztattam brigéciolba....

#1292
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
gyakorlatban xt lánccal és deore lánccal is használom/tam.
tökéletes, 9-essel.

#1293
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Igen. Sõt a Connex-hez is jó.


#1294
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
A linkelt sram patentszemek más láncokhoz (jelen esetben shimano) is passzolnak a gyakorlatban?

#1295
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Patentszem: biztos hogy megoldható, és jobban jársz vele... Én pl versenyzek, és nálam mindig van egy pár, a nyeregtáskában, ha láncszakadás lenne... Ezzel csak arra célzok, hogy akár 2 is lehet benne, persze nem hosszú távon, csak ha nagyon muszály... Én meg 85kiló vagyok, de nekem ráadásul 180-as a hajtókar... Szóval no para... :D

#1296
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
patentszem: http://ebike.hu/term...lanc/patentszem

szal elég olcsó
annyira kell figyelni, hogy nem mindegy hogy 8 vagy 9 sebességes lánchoz kéred

elvileg akármilyen lánchoz jó
és nem lesz gyengébb tõle a lánc

és kb 3 perc alatt felrakják a láncodra bármelyik szervízben, egy láncbontó kell és ennyi
Autist Team:)



#1297
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Végigolvastam az egész topicot és arra jutottam, hogy a legjobb, ha idõnként flakonban lakkbenzinnel kimosom a láncot, utána olajozom.

(Eddig soha nem pucoltam, csak kb. hetente fújogattam TF2-vel, amitõl egy idõ után olyan vastag lett a dzsuvától, mint az újjam, azután akárhányszor szervíz környékére mentem, azonnal cserélték a láncot is és a hátsó fogaskoszorút is. - Ezt szeretném elkerülni.)

A gond csak az, hogy jelenleg nem patentszemes a láncom. Amúgy fogalmam sincs milyen lánc a van a bringáimon. Akármilyen láncra lehet tenni az említett Sram patentszemet? Elmegyek egy szervízbe, hogy kérek egy ilyet a láncomra, és pik-pakk megcsinálják? Kb. mennyibe kerüL? Ugyanolyan jó lesz, mint elõtte? (93 kilós vagyok, azt hiszem am lánc igénybevétel szempontjából ez sem mindegy.)

A dolog alternatívája számomra a láncmosó készülék. - Az mennyire higiénikus?

#1298
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Buda maraton után azt hittem menõ lessz ez atopic.

szóval a az American Clasic hátsóagyam beállt, tudnom kell valamit a szétszedése elõtt vagy állyak nyugodtan neki??

Feltöltött kép
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#1299
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Valószínû nagy a tárolóhely (relatív) páratartalma. Vagyis a levegõben található pára - víz okozza a rozsdásodást. Sajnos ez ellen nem nagyon lehet hatékonyan védekezni... Ha olyan a hely, akkor a szellõztetéssel lehet csökkenteni a páratartalmat, vagy esetleg érdemes beszerezni egy ilyesmit:

http://www.stoppara.hu/

Durván 3000 forint 20 m3-re.

X.


köszönöm a tippet, nincs 20 m3, maximum 10. a páratartalmat sajnos nem tudom, hogy mennyi, de valószínûleg magas lehet ezek szerint. de mondjuk ha a kisablakot (csak az van, egy kis sufni igazából) nyitva hagyom, az segítene valamit?

dante: nem segített kiválasztani??:D

#1300
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A karcolásokat letojom, de a nagyobb lepattanásokat meggyógyítom évente 1szer legalább - ehhez másra nincs is szükség, mint modellezõfestéket (pl revell) venni, azzal szépen ki kell pepecselni. Tutkó megoldás még a körömfesték, pl a a türkiz cromo serpens-emhez a festéket egy móricz körtéri boltban vettem, az eladó kiscsaj "picit" furán nézett rám, amikor zöldes körömfestékek között kezdtem turkálni mondjuk...:D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)