Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1321
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

A jó öreg Duna. 10 perccel tovább eszem a fagyit, akkor festék sem marad rajta.:)


hát Te nem vagy százas bakker :D

#1322
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A jó öreg Duna. 10 perccel tovább eszem a fagyit, akkor festék sem marad rajta.:)

#1323
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tegnap este lemostam a VT-t. Asszonnyal a Margit szigeten tekertünk. Bebasztam a biciklit a dunába, megettünk egy fagyit, majd kiszedtem.:D

ahhoz képest a brigéciol kutyafasza, forrásvíz :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1324
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Tegnap este lemostam a VT-t. Asszonnyal a Margit szigeten tekertünk. Bebasztam a biciklit a dunába, megettünk egy fagyit, majd kiszedtem.:D

#1325
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
max. a korrózió elkerülése végett.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1326
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

A gyorszár ródját nem kell kenni, mert csak szorító funkciója van az egésznek, nincs ami mozogjon rajta, fixen van a tengelyben.

viszont átütõs agyaknál érdemes, hisz az iapricsapágy nekem már rohadt rá tengelyre, alig tudtam a psylobol a tengelyt kiszedni. illetve meglepõen könnyebb visszatenni benne.
mivel viszont a gyorszárnál nem illeszkedik 100%-osan a tengely benne, így azon tényleg nem szükséges.

#1327
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A gyorszár ródját nem kell kenni, mert csak szorító funkciója van az egésznek, nincs ami mozogjon rajta, fixen van a tengelyben.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1328
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Erre a Motorex témára visszatérve sztem nem az a fontos hogy mennyire lesz piszkos a lánc hiszen azt úgyis minden 2-3 nagyobb tekerés utánn ajánlott mosni(azt a 10 percet megéri ráfordítani), hanem az hogy legyen olaj a láncon.Én Motorex Dry-t használok.Hegyekben 30km után csontszárazzá válik a lánc.Múltkor is szószerint a víz kente ami bekerült a görgõk közé nem is az olaj.Szerintem a Dry aszfaltra nagyon jó de terepen már nem annyira remekel.Ha valaki mindenképpen ki akar adni 1500 ft-ot 1 deci napraforgó olajért akkor inkább Motorex Wet-et vagy valami sûrûbbet vegyen.

A gyorszár rúdját, azt ami átmegy az agyon, kell e zsírozni?

#1329
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

A váltó forgáspontjait csak az alsó kategóriában és az LX szintig célszerû kenni híg olajjal, mert az XT/XTR X.0 már gyárilag önkenõ csúszóperselyeket, felületkezelt forgócsapokat kapnak, amiknek bármilyen kenõanyag használata csak a károsodásához vezethet. A régi ESP 9.0-s váltóm azután kezdett rohamosan kikotyogósodni, hogy elkezdtem kenni a forgáspontjait. Azóta az XTRhez hozzá sem nyúlok. Max tiszta vízzel kimosom a sarat a váltóból, de semmilyen oldószert nem ajánlok.


ezt jó hogy mendod, mert xt-m van! köszi

#1330
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A váltó forgáspontjait csak az alsó kategóriában és az LX szintig célszerû kenni híg olajjal, mert az XT/XTR X.0 már gyárilag önkenõ csúszóperselyeket, felületkezelt forgócsapokat kapnak, amiknek bármilyen kenõanyag használata csak a károsodásához vezethet. A régi ESP 9.0-s váltóm azután kezdett rohamosan kikotyogósodni, hogy elkezdtem kenni a forgáspontjait. Azóta az XTRhez hozzá sem nyúlok. Max tiszta vízzel kimosom a sarat a váltóból, de semmilyen oldószert nem ajánlok.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1331
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

váltókenés ? hol mivel, kell-e egyáltalán ?


Alkalomszerûen nem árt a forgáspontokat megspriccenteni valamivel. Én tf2vel szoktam, a zsírt én nem javallom, mert nagyon szedi magába a dzsuvát (és az a félelmem, hogy a dzsuva meg kieszi a perselyt oszt dobhatom a kukába). Takarítás-tisztítás után (pláne, ha mosószeres) én melegen ajánlom. Mellesleg a Shimano meg a Sram is ajánlja.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#1332
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.336 hozzászólás
Gondolom a váltótest forgáspontaira gondolt...
Azokat nem árt néha átzsírozni, fõleg ha nagynyomásút is használ asz ember.

#1333
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ugy értette, hogy tökmindegy, hogy 2 vagy 20 km után lesz poros a láncod.

váltókenés: nem nagyon szoktam. a láncra tett zsir keni a görgõt, a görgõk belül meg minden jó váltóban csapágyasak, ergo nem kell kenni...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1334
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

tok8 :]


valószínûleg én vagyok a hülye , de ezt most nem értem :D
bikertigger!
váltókenés ? hol mivel, kell-e egyáltalán ?

#1335
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás

...
lesz, csak a kérdés az, hogy 2 km után, vagy 20 km után ( hasamra
...


tok8 :]
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#1336
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

bocs ezt elfeldtem a végére : :)


akkor jó :)

#1337
kezdo

kezdo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

na most akkor tisztázzuk! mint már párszor mondtam, vettem egyet, kipróbálom, és majd ha tekerek vele egy komolyabbat, akkor megmondom, hogy igaz-e, ami rá van írva, vagy mégsem.tudom, hogy genyás lesz, csak a kérdés az, hogy 2 km után, vagy 20 km után


Na én tegnap Salamon töke fényére puciltam a gépet. A láncot és a fogascuccokat is.Utána csodálatosan lekezeltem a fent említett Motorex dry láncolajjal.
Ma mentem 75 km-ert és jelentem dzsuvás a lánc!
Portaszító kenõanyag márpedig nincs!

#1338
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

na most akkor tisztázzuk! mint már párszor mondtam, vettem egyet, kipróbálom, és majd ha tekerek vele egy komolyabbat, akkor megmondom, hogy igaz-e, ami rá van írva, vagy mégsem.tudom, hogy genyás lesz, csak a kérdés az, hogy 2 km után, vagy 20 km után ( hasamra ütöttem ) . ha elolvastad volna, amit írtam, akkor ezt tudnád. Ezért van ott zárójelben az, hogy IDÉZET, és (mily meglepõ) idézõjelek között van a marketingszöveg, amit speciel a bikediscountról vágólapoztam ide. és akkor nem lenne a fejemhez vágva a fórumon már szinte klisének számító "bevetted a marketingszöveget hülyegyerek", lásd valamelyik topicban a cnc-zés, abból is ez jött ki... Ha esetleg nem jönne be, és a porlepergetõs marketingszöveg átvágás, valószínûleg akkor sem fogok álmatlanul forgolódni éjszaka, mivel kõkemény 1500 ft volt kb :D......

keszthelz : ha 5 topicban is felteszed ugyanazt a kérdést, ami speciel nem is oda tartozik, nem fogják elõbb megválszolni, ellenben a moderátorok jó mérgesek lesznek, törölnek, és akkor senki sem válaszolja meg :D.......

bocs ezt elfeldtem a végére : :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1339
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ti mindig minden markecingdumát elhisztek ? jó olaj a motorex, de ne hidd hogy csodára képes....


na most akkor tisztázzuk! mint már párszor mondtam, vettem egyet, kipróbálom, és majd ha tekerek vele egy komolyabbat, akkor megmondom, hogy igaz-e, ami rá van írva, vagy mégsem.tudom, hogy genyás lesz, csak a kérdés az, hogy 2 km után, vagy 20 km után ( hasamra ütöttem ) . ha elolvastad volna, amit írtam, akkor ezt tudnád. Ezért van ott zárójelben az, hogy IDÉZET, és (mily meglepõ) idézõjelek között van a marketingszöveg, amit speciel a bikediscountról vágólapoztam ide. és akkor nem lenne a fejemhez vágva a fórumon már szinte klisének számító "bevetted a marketingszöveget hülyegyerek", lásd valamelyik topicban a cnc-zés, abból is ez jött ki... Ha esetleg nem jönne be, és a porlepergetõs marketingszöveg átvágás, valószínûleg akkor sem fogok álmatlanul forgolódni éjszaka, mivel kõkemény 1500 ft volt kb :D......

keszthelz : ha 5 topicban is felteszed ugyanazt a kérdést, ami speciel nem is oda tartozik, nem fogják elõbb megválszolni, ellenben a moderátorok jó mérgesek lesznek, törölnek, és akkor senki sem válaszolja meg :D.......

#1340
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ezzel mindnyájan tisztában vagyunk, a kérdés mikor, mert ugye a már lejjebb kitárgyalt motorex olaj úgy fut, hogy ( idézet ) : "
A Motorex DryLube kifejezetten a száraz, poros idõjárási viszonyokra kifejlesztett kenõanyag. A biológiai úton lebomló kenõanyag hosszú ideig megõrzi kenõképességét, portaszító hatása révén védi a meghajtásban résztvevõ összes mozgó, kopó alkatrészt. A száraz kenõ filmréteg segíti a pontos, gyors váltást, keni a fémfelületeket, ugyanakkor nem szedi fel a port."

Ti mindig minden markecingdumát elhisztek ? jó olaj a motorex, de ne hidd hogy csodára képes....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való