Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1421
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
A láncra olyan speciális zsír kellene ami elõször olaj aztán idõvel keményebb lesz. A Connex olajom ilyesmi, tapadó olaj néven fut.

Ride everywhere.

.


#1422
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
egyebkent a zsir mint olyan hasznosabb lenne a lanc eseteben illetve hasznosabb is ,mert tartosabb a kenokepessege ,mint az olaje.
Viszont a gond ,hogy jutassuk be a csapokhoz a zsirt... es ezert erdemes inkabb olajat hasznalni ,ami bemegy oda ahova kell :)
Olaj hamarabb eltunik a rendszerbol ,es ha jol emlekszem a sulibol (de anyazzatok ha nem :D ) az olajnak a hõtûrõ képessége rosszabb zsírétól.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1423
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Hát ez a lánczsir dolog nálma se jött be igazán, sonax- eléggé szedte a retket utána.
Leginkább motorolajat használok-télit ;-)- s aztán faszányosan szárazra törlöm a láncot. Amit még a "jobbanbefolyjonazolajacsapokközé" dolog miatt elkövetek, az hogy durván nagytányér, nagytányér keresztbe váltok, s így olajozok/szemenként odatrutymákolva/ így nem hullaretek az egész kazi/váltógörgõ/tányérok/lánc.
Hátrány, hogy nem szeretik a szarvasbogarak, ha aszemükbe megy, meg az esõ 10 perc alatt "sietekhazaaszfaltonaömlõesõben" elintézi...
tisztitás: már milliárdszor leirt- leszed-flakon- oldószer szárit
vagy,ha viritom a lét, nagy dagonyák után, akkor benzinkút, nagynyomású odatámaszt láncvilla, láncra irányit- enter-forgat hajtókar.
hogyé'/hol van most a rohloff láncolaj? /posta/

#1424
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
mondom, én meg sosem próbáltam, de fura lenne, ha zsírral csak kívülrõl lehetne megkenni, ahol meg a legnagyobb szükség lenne rá, ott száraz marad :)
egyébként én csupán amiatt idegenkedem a zsírtól,
hogy nagyságrendekkel pepecselõsebbnek tûnik a felvitele annál,
amikor tekered a hajtókart,
másik kézzel meg fújod a hajtógázas akármit a pörgõ láncra a fogaskeréksornál.
Törléssel együtt 15 mp a tiszta idõ

#1425
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Ok-ok, csak furcsa volt hogy bemegy a zsír.De ha azt mondjátok...

#1426
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
husevo egyszeru mivel bizonyos auto motoroknal amik nem szijj hajtassal mennek hanem lanc hajtassal nincs kulon kenese a lancnak ,tehat nincs szukseg arra ,hogy a fog es a lanc kozott kenoanyag legyen ,hisz itt inkabb a pontos eros kapcsolat a lenyeg ,nem a surlodas csokkentese ;)
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1427
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

Álljon meg a menet! Van aki aztat mondja, hogy csak a csapokba kell a zsír többi helyre nem(mondjuk sztem az sem hátrány ha a többin van egy kicsi.)
De akkor a sokak által emlegetett lánczsír mire való?Mert a zsírok ugye ált. sûrûbbek mint az olaj.Én még a legelvetmültebb zsírt sem tudom elképzelni, amint bekúszik a csapok közé.


hát a csapokra, meg ahol összeérnek a dolgok :)
kívülre minek? kenni a lánc meg a fogaskeréksor kapcsolatát? mert az amúgy nem rossz, nade bringánál...
amúgy ha a LÁNCzsír nem kenné a csapokat, akkor a láncról elég rövid idõ után le lehetne mondani

#1428
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Mit csinálok rosszul?

Szerintem csak erre mifelénk kicsit több a homok, mint máshol az országban. Egy szelesebb napon a szemem is recsegni szokott, mint a láncod.:)

#1429
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Álljon meg a menet! Van aki aztat mondja, hogy csak a csapokba kell a zsír többi helyre nem(mondjuk sztem az sem hátrány ha a többin van egy kicsi.)
De akkor a sokak által emlegetett lánczsír mire való?Mert a zsírok ugye ált. sûrûbbek mint az olaj.Én még a legelvetmültebb zsírt sem tudom elképzelni, amint bekúszik a csapok közé.

#1430
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
agyakba, középrészhez, meg hasonló dolgokhoz hibátlan.
de ahol "csúszást" szeretnél, oda nem.
mert a líthium-os zsír "ragad"
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1431
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
pedig lenne a cégnél tonnaszám...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1432
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
ha jól látom ez líthium zsír akar lenni.
azpedig nem nagyon való villába.
oda szilikonzsír kell
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1433
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
http://www.nyelubric...362hf_copy1.pdf

errõl mit gondoltok? Teló kenésére jó lehet?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1434
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
azért írtam, mert ha egy brigéciolban átmosott (ergo csontszáraz) láncot fújsz be TF2-vel akkor egy zuhé az egész kenõanyagot lemossa. sõt, esõ nélkül is gyakran kell újrakenni, mint azt írod is.

#1435
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
en kiprobaltam a zsir+tf2 de, nagy valtozast nem vettem eszre mondjuk hagyomanyos zsir volt ,lehet ez a baj
most csak szimplan tf2 hasznalok es nagyon jo,kicsit gyakran kell utanafujni ,de sebaj.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#1436
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

bekenitek és utána teljesen szárazra törlitek "mind a 4 oldalát" a láncnak, és csak ot belül marad kenõcumó?


én viszont pontosan így csinálom.
ahogy Gui is írja, a kenés a csapokhoz kell,
a törlõrongy pedig úgysem ér be oda.
ha kívül olajos, az meg csak arra jó, hogy a gatya szárát összekenje (amit persze ki lehet mosni,
de akkor sem esztétikus).
egyébként szerintem a legjobb megoldás valóban a lánczsír lehet,
de még sosem próbáltam. a késõbbiekben biztosan le fogom tesztelni, hogy beledolgozok a láncba egy kevés zsírt (magyarán zsírozás után hajtok pár kört),
aztán hanyagul végigfújom TF2-vel,
és végül letörölgetem "mind a 4 oldalát".
gondolom így tartósabb lesz a kenés, mintha csak olajat használnék.

#1437
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
jah jó, annyira énis leszoktam törölni, azthittem új dolgot találtatok ki :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1438
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Jaja, nekem erre van egy külön rongyom -nem a magyar valutára gondolok- amit erre rendszeresítettem. Szárazra ha akarnám se tudnám törölni vele a láncot, mert tiszta olaj a rongy, viszont arra pont jó hogy ne csöpögjön az olaj. Szerintem.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1439
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Föntebb nem egy alapos szárazra törlésre gondoltam...
van valami szakkifejezés...
olajnedvesre?
szal csak a felesleget törlöm le

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1440
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
ezt a törlés dolgot jól értem?
bekenitek és utána teljesen szárazra törlitek "mind a 4 oldalát" a láncnak, és csak ot belül marad kenõcumó?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda