Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kenõanyagok, tisztítás, karbantartás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1613 hozzászólás a témában

#1501
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Gondolom mint az összes többi rugó/elasztomeres telót. Ha keresgélsz a topicban biztos megtalálod mi kõ neked! ;)

#1502
majstor

majstor

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás

es az RST 181-CL telot, hogy es mivel kell kenni? ;D


Nekem senki sem akar valaszolni???

#1503
majstor

majstor

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
es az RST 181-CL telot, hogy es mivel kell kenni? ;D

#1504
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
vagy kipróbálhatod, amit én írtam, pont ez volt a problémám....

#1505
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

Régebben próbálkoztam gáztûzhelyen felmelegített zsírban való áztatással, de nem ért túl sokat...


Gondolom, szörnyû büdös lehetett!

Én PC-48-at használok. Hígítóban kimosom jó alaposan egy ecset segítségével, majd visszateszem és olajspray-vel lefújom. (megvettem a METABOND pumpás olaját és mondhatom kiváló, csak pimaszul sokba kerül.)

MG!
Télen is ápoltad?
Véleményem szerint csere, bár megpróbálhatod az én eljárásomat alkalmazni, hátha...

#1506
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
nem ide tartozik de az utoló postok azok. Van egy pc58as láncom a külsõ szemek nikkelezettek. És rozsdás most a tél végett. És mit kezdjek vele? Gázolaj/benzinbe áztatás? és utánna olaj mint állat vagy mit csináljak vele?

#1507
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Tudom, hogy a WD40 ilyen....
Azért mondtam, hogy kend le utána rendesen :)


#1508
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Egyébként a Sram PC68 rozsdamentes anyagból készült, vagy csak Cr/Ni bevonatos? Létezik rozsdamentes (saválló) lánc?

#1509
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Én maradtam a drótkefénél, aztán TF2...A WD40-rõl az olvastam valahol, hogy többet árt (lánc esetében) mint használ, ugyanis a szemek belsejébõl kioldja az olajat, ami nem túl elõnyös dolog. Régebben próbálkoztam gáztûzhelyen felmelegített zsírban való áztatással, de nem ért túl sokat...

#1510
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás

Egyébként a Shimano léncom a téli sós után 2 napi állást követõen úgy összerozsdásodott, hogy a hajtókart nem lehetett megforgatni. Állítólag a Sram tartósabb, erõsebb.


Nekem is volt már nagy dzsuva után rozsda a nikkelezett láncon ::)

De: lefújod WD40-el (kiszedi a rozsdát is), szépen alaposan letörlöd és raksz rá vmi kenõanyagot....ennyi

#1511
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
vdani, ultio:
A teleszkópok karbantartásához a gyártók szoktak némi instrukciót adni (ezt lehet hogy nem adják a telóval, én is a netrõl szedtem le), szerintem azt érdemes követni. A Suntour pl. javasolja a becsúszószárak rendszeres (heti) kezelését Teflon-tartalmú olajjal, hidraulikus modelleknél is!
A zsírokról:
Agyakhoz (bármilyen kivitel) mindenképen célszerû zsírt (lítiumbázisú!) használni. Nem vagyok fizetett reklámember, de a MOL kenõanyagai kifejezetten jó minõségûek. Az LZS-2 néven futó termék pl. nagy terhelésû csapágyakhoz való, hõ-és vízálló. Szerintem a kerékpáros követelményeket mindenképpen túlteljesíti...
lánc:
Lehet hogy a hígabb olajok kevesebb ideig töltik be a funkciójukat, viszont kevesebb mechanikai szennyezõdést kötnek meg. A láncot szerintem jobban koptatják a szilárd szemcsék, mint az, ha kissé "kenetlen". Egyébként a Shimano léncom a téli sós után 2 napi állást követõen úgy összerozsdásodott, hogy a hajtókart nem lehetett megforgatni. Állítólag a Sram tartósabb, erõsebb.

#1512
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jo lesz neki az sks!

#1513
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
FSA ORbit Extreme kormánycsapiba milyen zsírt rakjak a kuyo csapik közé? Mert tiszta retek volt a gyári. SKS csapágyzsír is megteszi vagy inkább szerezzek metabond kék zsírt? NA?????

#1514
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en meg nem fujom es igy is mukszik!

#1515
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás
Valszeg én is fújni fogom.

#1516
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Én fújom és semmi baj nincs!

VDaNi

#1517
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.166 hozzászólás
A TF2-t lehet a teló becsúszószárára fújni, pontosabban a szimeringgyûrûre? Nem károsítja aztat? A bótokba nem tudták megmondani :( >:(

#1518
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
tegnap nem talalkoztam faterral, de most irtam neki egy esemest, hogy majd irja meg.
majd dobom az infot!

#1519
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Zo-lee megtudtad melyik az a cucc ami akkora, mint Würthos és olcsobb nála?

#1520
zo-lee

zo-lee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 362 hozzászólás
köszike!