Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11005 hozzászólás a témában

#41
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás
Mondjuk ha szemmel láthatóan aszimmetrikus a hátulja, akkor az nem jó hír...

Azt is megteheted, hogy beleraksz egy gumik nélküli hátsó kereket. Egy-két méter távolságból "belenézve" a váz síkjába, látnod kell, ha nagy a baj.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#42
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás
Általában igen, szimetrikus, de van pár kivétel, pl (ha jól emlékszem) a specialized egyes vázai ilyenek.

A váz egyenességének ellenőrzésére van pár módszer. A legalapvetőbb, ha egy darab damilt kötsz az egyik papucsra, majd a fejcsövet megkerülve a váz két oldala mentén a damil másik végét a másik papucsra kötöd. A damil persze legyen feszes, mikor mindkét papucsra rá van kötve. A két papucsot a papucsok azonos pontjain hagyja el a damil. (Remélem kb érthető...) ha ezzel megvagy, mindkét oldalon mérd le, mekkora a távolság a damil és a váz nyeregvázcsöve között. Mindkét oldalon ugyanazt kellene kapnod. Érdemes azzal is játszva többször ismételni a méréseket, hogy a fejcső különböző pontjain futtatod a damilt.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#43
konor

konor

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

 

Van egy bringám, ami megélt egy komolyabb balesetet, mindkét kerék kuka. A vázat szeretném leellenőrizni, hogy használható-e még.

Hogyan álljak neki? Mit mérjek rajta? 

Elnézést a tudatlanságomért, de a hátsó villának szimmetrikusnak kell lennie a bringa középvonalára nézve? Mert ezen nem az...

Előre is köszi a segítséget!



#44
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

 

Sziasztok,

 

 

Szereztem egy 2007-08 körüli Specialized Epic Maraton-t. A forgáspontokkal van valami teendő? Kell ápolni/kezelni őket? Tegnap tekertem egyet s hallatszott hátulról valami halk nyifogás...

 

Ez lenne: https://www.bringapi...ed_Epic_FSR.htm

 

Specialized Future Shox Brain tagot fogad.

 

User manual elérhető vajon még ehhez (váz vagy bringa)?

 

Köszi,

X

 

 

javaslom még a specialized topicot, ott még nem posztoltad ugyanezt a kérdést... :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#45
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok,

 

 

Szereztem egy 2007-08 körüli Specialized Epic Maraton-t. A forgáspontokkal van valami teendő? Kell ápolni/kezelni őket? Tegnap tekertem egyet s hallatszott hátulról valami halk nyifogás...

 

Ez lenne: https://www.bringapi...ed_Epic_FSR.htm

 

Specialized Future Shox Brain tagot fogad.

 

User manual elérhető vajon még ehhez (váz vagy bringa)?

 

Köszi,

X


xian módosította - 2017. augusztus 29. - 11:05

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#46
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Nem akarok már csak vázat venni valami nekem valót. Kerekem van, azt nem akarom lecserélni (XTR).

 

 

 

XC-re kellene, többnyire aszfalt, néha lemenni földútra, hegyvidékre. Színben piros, fekete, fehér dominál, króm szín abszolút kizárt. Tárcsafékhez lesz. Lehetőleg belső bowdenvezetéses legyen. Nagyjából ennyi. :) Jó nekem egyébként használtan is, nem kell újonnan, csak jó állapotban legyen.

 

Köszönöm, nem rosz darab, de nem tetszik. :)

 

 

http://www.rczbikesh.../frames-26.html

 

A Bianchi karbon vázak szerdáig 300 euró körül vannak az RCZBIC kedvezmény kóddal.



#47
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

 

Köszönöm!

érdemes lehet szétnézni a németeknél is, akadhat egy-két gyöngyszem: http://bikemarkt.mtb-news.de/en



#48
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

26ost elég nehéz lesz minőségi darabot találni /újat legalábbis/

 

+ lehet én el is gondolkodnék rajta

Nem akarok már csak vázat venni valami nekem valót. Kerekem van, azt nem akarom lecserélni (XTR).

 

 

Mik a kritériumok? Vagy mire használnád? 

 

XC-re kellene, többnyire aszfalt, néha lemenni földútra, hegyvidékre. Színben piros, fekete, fehér dominál, króm szín abszolút kizárt. Tárcsafékhez lesz. Lehetőleg belső bowdenvezetéses legyen. Nagyjából ennyi. :) Jó nekem egyébként használtan is, nem kell újonnan, csak jó állapotban legyen.

 

vedd meg az enyémet!

 

19,5"? pipa

26-os kerék? pipa

minőségi? pipa

200e alatti új ár? pipa

 

http://apro.bikemag....xc-l340661.html

Köszönöm, nem rosz darab, de nem tetszik. :)


Wolfman8 módosította - 2016. július 31. - 11:25


#49
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.874 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

 

Köszönöm!

 

vedd meg az enyémet!

 

19,5"? pipa

26-os kerék? pipa

minőségi? pipa

200e alatti új ár? pipa

 

http://apro.bikemag....xc-l340661.html


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#50
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

 

Köszönöm!

 

Mik a kritériumok? Vagy mire használnád? 



#51
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

 

Köszönöm!

26ost elég nehéz lesz minőségi darabot találni /újat legalábbis/

 

+ lehet én el is gondolkodnék rajta


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#52
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

 

Köszönöm!



#53
onone

onone

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok, 

 

tudnátok segíteni, hogy egy átfestett országuti alu vázról, hogy tudom megmondani a típusát pusztán a vázszám alapján. A villa nem gyári, és gyanítom a bovden vezető sem az alján.

Van ám kép is róla. 

(ha nem ez a megfelelő topik a kérdésnek kérlek íjátok meg melyik az)

 

köszi a segítségeket:)



#54
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Sziasztok! Eltört a vázam és szeretnék újat venni. Ha tudnátok segíteni az jó lenne. Július 16.án utazom el addigra jó lenne ha ki is tudnám próbálni. Eddig egy Merida mats sport 500-as volt. Fontos hogy legyen csomagtartó szem!!! Én 176cm magas vagyok és 80 kg,szerintem a 17".18" vagy M-es váz jó lenne. A két kulacstartó szem se lenne rossz meg a bovdenek a felső csövön fussanak. Színbe inkább a piros. Amit eddig találtam: http://ridebike.hu/t...-mtb-merev-vaz/ Nem látom a csomagtartó szemet. http://probike.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=451&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=71 Egy kulacstartó szem van de az adapterrel talán megoldható.

#55
krsman

krsman

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

demo 8  for sale

size M

year 2009

 

info: krsmanovicmilan@yahoo.com



#56
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Köszönöm !

Csak váz vásárláson gondolkodom és már kezd egy nagy káosz lenni a kis fejecskémben a sok geometria táblázat + a haverok véleményétől.



#57
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Valaki tudná elemezni 3-4 tőmondatban, mi a különbség két XC merev váz között, ha csak a láncvillák hosszát nézzük ?

Szóval, miért előny/hátrány a rövidebb/hosszabb láncvilla ?

Köszönöm !

 

Elvileg a rövidebb láncvilla fordulékonyabbá teszi, de ez kerékméret/összkoncepció függvénye is. Fordítva a hosszabb stabilabbá, illetve jobb a meredeken felfelé (jobban tapad a hátsó).



#58
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Valaki tudná elemezni 3-4 tőmondatban, mi a különbség két XC merev váz között, ha csak a láncvillák hosszát nézzük ?

Szóval, miért előny/hátrány a rövidebb/hosszabb láncvilla ?

Köszönöm !



#59
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

Fijjug!

 

Rosszalkodó bringához vázat keresek. Ami nálam azt jelenti: merev farú trail váz, amivel az akarmilyen meredek, persze lefele is kellemes.

 

Vagyis rövid lancvilla, hosszú és alacsony felsőcső, lapos fejcsőszög. A (nálunk még nem eléggé) klasszikus

long, low, slack stílus.

 

Részletesebben:

- lapos fejcsőszög: bármilyen lapos, úgyis túl meredek lesz.. 61fok a minimum amit eddig találtam, de az

  viszonylag hosszú telóval, és én rövidebb rugóúttal használnám, ha már a hátulja merev. Rövidebb fejcső is

  előny.

- kerékméret: jó a 26, 27.5 elmegy, 29 persze kizárva

- +os láncvilla szélesség jöhet, de jó a 135-ös is

- vázanyag: jó az alu, acél is szimpi de az ugye drágább, karbon felejtős mert drága és kényes..

- lehetőleg új, EU-n belülről. Ha használt de itt van magyaroszágon, megtapperolható az is érdekel. 

 

Amit eddig találtam, hangsúlyozom, ha eddig nem tettem volna :) a lapos fejcsőszöget:

- https://www.btr-fabr...roducts/belter/

  csak hát khmm-khmm az ezer font ugye..

- Ragley Troof, pontosabban http://singletrackwo...-dh-type-riding

  ez meg régebbi váz

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.


peppe módosította - 2016. május 09. - 23:55

a második p néma!

#60
balazs45

balazs45

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

köszönöm szépen! tehát vázakat nem cserélgethetem össze vissza. mert van ey elég frankó vázam csak 29es gumikkal még nagyobb lenne (nagyon magas vagyok)