Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
7585 hozzászólás a témában

#41
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Szeretnék beújítani egy XT vagy X9 hátsóváltót. Nehez tudok dönteni. Ki tud valami okosat mondani???

magellanboy

#42
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Nekem volt acerám... vagy stx? mindegy.. a lényeg, hogy kettétört de nem akárhogy hanem a pedál tengelye felett 5centivel. Simán egykerekezés közben :D Komolyságos! Törtem ösze jópár hajtókart. De az eddigi legjobb a truva luftalarm és kész. De a saint se lehet rossz. Mindenesetre használtam suntourt meg acerát meg minden fajtát, lényeg az hogy kb 1 évig mindegyik bírta, aztán bedurvultam és nem törni hanem hajlani kezdtek... ismerõs valakinek amikor kenguru hajtása lesz egy bringának mert lecsoffadt a kar és már nem 180 fokot zárnak be egymással? Na ez a baj a 4szög tengyellyel és a tömör karokkal, arról nem is beszélve, hogy milyen fura tekerni ha még hosszában is meg van csavarodva :D ehhe!! Azok a régi szép idõk!

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#43
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Az ACERA tényleg montis cumó csak nem szereti a durva tulajdonost: Nekem egy ilyen hajlott szét teljesen egy "mezõn", bár máig nem tudom mitõl.

magellanboy


Az Acera annyira montis cucc, mint az Altus, az hogy a 2005ös Shimano katalógusban odaírták, hogy egy igazi MTB teljesítményét nyújtja, v. valami hasonlót, az még nem jelent semmit. Váltásteljesítményre ezek is elég jók szerintem, csak a tartóssággal van a gond.

#44
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Az ACERA tényleg montis cumó csak nem szereti a durva tulajdonost: Nekem egy ilyen hajlott szét teljesen egy "mezõn", bár máig nem tudom mitõl.

magellanboy

#45
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

acera montis cucc, nem trekking...
elvben azért annak is bírnia kéne mindent, csak nehezebb és hangosabb és csúnyább...

ez a hozzáállás nekem nagyon nem tetszik, hogy ez csak acera, mit vársz tõle...
hát b@sszák meg 6ezerért váltót várok, ami vált, egyetlen követelmény...

akkor már deore váltó 7777 Ftért :D
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#46
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Ki ajánlja? Van róla valami teszt valahol? véleménye valakinek?

mindenki, bikemagban, van

#47
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
acera montis cucc, nem trekking...
elvben azért annak is bírnia kéne mindent, csak nehezebb és hangosabb és csúnyább...

ez a hozzáállás nekem nagyon nem tetszik, hogy ez csak acera, mit vársz tõle...
hát b@sszák meg 6ezerért váltót várok, ami vált, egyetlen követelmény...

#48
bombi

bombi

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Ki ajánlja? Van róla valami teszt valahol? véleménye valakinek?

#49
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Na jó, de az tudtommal K...va sok pénz. Vagy rosszul tudom??

magellanboy

#50
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Nekem minden hátsóváltó nyûg, mert imádok "úttalan utakon" menni és mindig telemegy gazzal. Szerintem mondjuk ez az én hülyeségem. Még tudtommal nem csináltak olyat (hátsóváltót) ami nem szedi fel a szálas növénykéket. Minden bizonnyal egy darabig nem is fognak.

Sorry ha hosszú, de ki adnom ami a lelkemet nyomja!!


magellanboy


Akkor neked Rohloff kell! Feltöltött kép
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#51
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem minden hátsóváltó nyûg, mert imádok "úttalan utakon" menni és mindig telemegy gazzal. Szerintem mondjuk ez az én hülyeségem. Még tudtommal nem csináltak olyat (hátsóváltót) ami nem szedi fel a szálas növénykéket. Minden bizonnyal egy darabig nem is fognak.

Sorry ha hosszú, de ki adnom ami a lelkemet nyomja!!


magellanboy

#52
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Nem vártunk tõle sokat. Mentünk volna fel a hegyen. Ottvolt egy sáros szakasz. Nemfordultunk vissza. És kész.

#53
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jo papiron mtb:):) mindennel lehet, pontosan...
csak nemtudom ki mit vár tõle.
oksa
mondjuk az alivio nekem elég durván sokáig hibátlanul teljesített, az meg csak 1 kategóriával van feljebb talán.

#54
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Kalahari 590esen volt az acera amibõl az újabbakat 2.1e sgumival osztogatják. Gyárilag rakják MTB-kre és szeirntem a shimano is montikhoz tervezte. Legalábbis shimano oldalán is a mountain bike kategóriában van.

#55
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Acera is an MTB-style component group that offers 8-speed drivetrains. Acera delivers the responsive feeling of a real mountain bike to casual riders and entry-level cyclists.

nem csak az xtr lehet monti. még ty-vel is lehet montizni, kérdés hogy érdemes-e? :rolleyes:

#56
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nemtudom miért rémlik hogy az acera egy városi trekking váltó... az mit is keresett sárban?
ha meg egy gyári bicón volt,akkor nem a váltó volt a gyenge pont hanem az egész bringa ami kikerült ilyen sáros terepre....

#57
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Én a 2003as acera hátsóváltóról írtam. Azzal van egy pár negatív tapasztalatom. Ahányszor komolyabb sárba kerültem vele, mindig meghalt.
A régiek lehet jobban sikerültek, de ez egy kész katasztrófa.

#58
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Szerintem a sár nemlehet akadály egy xtr ,d e még egy xt rendszernek sem. Én xt-t használok és még sosem volt vele gond. Lemosás után kis olaj és olyan mint újkorában :)

Ezel szemben acera. Ahol xt vel szépen mentem ott 10méter után felhajlott válófület széthajlitotta és meghalt. (mondjuk nem egy kategória)


Erre csak azt tudom mondani, hogy a 99es 7fokozatú Acerám gond nélkül váltott a legnagyobb retekben, míg az LX nem, pedig azt is 7es sorral használtam. Kopásállóság és tartósság terén mondjuk nem a legjobb, de legalább olcsó. :D

#59
LeGeon

LeGeon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 692 hozzászólás
Szerintem a sár nemlehet akadály egy xtr ,d e még egy xt rendszernek sem. Én xt-t használok és még sosem volt vele gond. Lemosás után kis olaj és olyan mint újkorában :)

Ezel szemben acera. Ahol xt vel szépen mentem ott 10méter után felhajlott válófület széthajlitotta és meghalt. (mondjuk nem egy kategória)

#60
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Inkább az esõben. Sár... pfújj
Szép stylo teamem nehogy saras legyen :D
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé