Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
7585 hozzászólás a témában

#61
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Nekem a sár mindig csak az elsõváltónál okozott gondot, pedig régen a full acél full merev gépemmel igencsak sokat saraztam, mondhatni olyan voltam mint egy dizsnó, ha volt valahol fél négyzetméter sár, akkor nekem bele kellett mennem. :D Utána meg természetesen középtányérról nem váltott le, mert a váz és a váltótest közé mindenféle retek összegyûlt. Nyomóskút alá berak, lemos, megy tovább és örül magának. :D
Mostanában már lusta vagyok bringátmosni, ez még nem lenne baj, de zavar is, ha retkes. Azért még nem vagyok vitrinbiker. :)

#62
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
jó jó eggbeater, de abba is ragad a sár vmilyenszinten.
LoL láttam titán eggbítert 89000ért... :) Annak miyen a "nut"-ja amit a cipõ talpára rax ?
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#63
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Ilyenkor visztek magatokkal klipszes pedált ?
Nagyon brutál. Iyen sárgadasztáson még sosem voltam :)


Nekem legdurvább sárdagasztásom még a 2004-es Sopron Flash Across maraton, tán még ennél is durvábban néztek ki a gépek, és az a furcsa, hogy menet közben ha kicsit nehézkesebben is, de mûködik minden, fel sem tûnik...
aztán amikor leszállsz, el sem akarod hinni, hogy ezzel a 30 kiló sárral egyáltalán elindul a bicikli

#64
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ezért jó az Egg Beater :)!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#65
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Igen még ekkora csirízben is tökéletesen taszigálta a láncot. Az más kérdés hogy a soron ugrált a lánc, az eltömõdéstõl, de a váltással nem volt gond!!!


Ilyenkor visztek magatokkal klipszes pedált ?
Nagyon brutál. Iyen sárgadasztáson még sosem voltam :)
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#66
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A sor az csak XT, egyébként tök mindegy!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#67
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
XTR soron ugrált a lánc? A pénztárcám nekem csak a 7.0ás sort engedi meg, és agyagos retektõl azon is fickándozik a lánc, mondjuk oda vissza 2 csavarással végig lehet váltani az egész tartományt, és utána jobb a helyzet, biztos jobb valamelyest a tartóbakos. Ha csak retekben jobb, akkor nekem nem éri meg, mivel nem versenyzek.

#68
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Egész biztos, hogy a fordított húzású hátsóváltók MINDIG felpakolják a láncot, még akkoris, ha nagy retekben teker az ember? . Lehet, hogy az XTR is tökéletes, vagy akár még jobb, de nekem még mindig elég drága.


Igen még ekkora csirízben is tökéletesen taszigálta a láncot. Az más kérdés hogy a soron ugrált a lánc, az eltömõdéstõl, de a váltással nem volt gond!!!
http://www.xcrider.f...es/PICT0167.jpg
http://www.xcrider.f...es/pict 077.jpg
Feltöltött kép

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#69
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

...Szóval a teszter az szerény személyem volt.
A recsegés az pedig a váltási szisztémából adódik. Recsegett az elõzõ generációs XTR is terhelés alatt, az összes nem fordított bowdenhúzású váltó ilyen, mert ez a váltási rendszerbõl adódik. Elõször ugyanis a bowden nyúlik ahogy váltassz, + le kell küzdeni még a visszahúzó rugó erejét is + ott van még az is hogy egy sík felületnek préseled tulajdonképpen a láncot. ...



Aszzem az lenne a legjobb h ha kipróblánám a sramot is h azzal is legyen tapasztalatom.Most egy alivióm van szal recsegés ropogás most is van. Ezért is akarok váltani egy másik váltóra. X.0 -t semmiképp nem vennék az már egy fél fizetésem annyit azért nem ér az a váltó, de az x9 et megpróbálom, aztán ha bukik a mutatvány vagy nem válik be (amit kétlek az alivio után) akkor majd elgondolkodom az xtr-en bár akkor az megen egy valag zs. Kösz a hsz-at.

#70
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
arról én nem tehetek h valaki direkt elrontja a váltását, szíve joga.


Aga: ha van: laposfejü csavar ugye m12nél gondolom kisebb menettel, pont akkora fejjel. vagy 2db egyforintos:) vagy végy önlehúzó gyürüt, az okos találmány!

#71
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

komolyan a hõmérsékletre gondoltál?
arra írtam h mindent kap. sarat havat, mindent.


Igen, hallottam már olyanról, hogy valakinek lassult a váltás hidegben. Biztos Olajozta v. zsírozta a bowdenezés, attól lehetett.

#72
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

arra írtam h mindent kap. sarat havat fagyit, mindent.


bocsánat :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#73
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Valamelyikõtöknek bejött a toldalék helyett az egyforintos módszerrel leszedni az octalinkes monoblokkról a hajtókart? Lassan annyi egyfrintost használok el mint amennyibe van a toldalék :chin:

Ride everywhere.

.


#74
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
komolyan a hõmérsékletre gondoltál?
arra írtam h mindent kap. sarat havat, mindent.

#75
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Hõmérséklettel még egy váltómnál sem volt probléma, pedig mindig a kapható legolcsóbb bowdenezést használtam eddig. Most elõször vettem köszörült bowdeneket, de csak azért mert már nem kaptam 100Ft-os ócsót.

#76
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem is tökéletesen müködik a fordított xtr egy lx karral, tesco bowdenházzal és XT váltókarhoz kapott bowdennel.
teszi a dolgát, pedig kap hideget meleget(dh)

#77
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Egész biztos, hogy a fordított húzású hátsóváltók MINDIG felpakolják a láncot, még akkoris, ha nagy retekben teker az ember?

Annyit tudok, hogy nekem az XTR pöpecül mûködött akkor is, amikor ki sem látszott a sárból - XTR karok, Shimano bovdenezés.
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#78
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Egész biztos, hogy a fordított húzású hátsóváltók MINDIG felpakolják a láncot, még akkoris, ha nagy retekben teker az ember? A normál húzásúnál lefelé könnyebb rámolni a láncot, arra elhiszem, hogy elég a rugó ereje, de felfelé nem vagyok benne biztos. A hagyományos rendszernél megvan az a lehetõség, hogy rányomsz/húzol váltókartól függõen, és akkor tuti hogy felvált. Fordított húzású rendszerrel nem volt eddig dolgom. Most X.0 markolatváltó van 9.0SL hátsóváltóval, de gond egy szál se. Lehet, hogy "recsegve-ropogva" vált néha, meg nagyobb kézerõ kell a markolat tekergetéséhez, de MINDIG VÁLT. Lehet, hogy az XTR is tökéletes, vagy akár még jobb, de nekem még mindig elég drága.

#79
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás

Egyébként XC felhasználásnál igenis sokszor elõfordul, hogy mászás közben váltani kell, mert különben megáll a lábad és perec lesz. Az XTR és a többi fordított húzású váltó rugója simán fölrakja a láncot, a hagyományosak meg kerregnek kicsit.

Azért az XTR azért nem 1 kategória az X9-el.


Nekem X9 van. Ha megtehetném naná, énis xtr-t vennék, de
  • nincs annyi pénzM
  • nem ér;-tud 2× annyit
  • jó az X9 is
NEkem a büdös életben nem recsegett a 3000 km alatt. Biztos jobb az XTR, de ezzel annyira meg vok elégedve, hogy ne cseréljem le. Tényleg semmi baja, pedig pár lefele után aszittem 5 darabban szedem össze.
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#80
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szokásos válasz: acor, bike+

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.