Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
7585 hozzászólás a témában

#81
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szokásos kérdés, milyen isis mono cc-re trabant-ár alatt?

#82
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mert akkor valószinüleg mivel õ a forgalmazó, csak ezt hoz. ha tudod hogy nem, akkor menj oda amirõl tudsz, és kérdezd meg annak az árát.

#83
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Akkor bocs a dupla kérdésért!!!

A Biker-en csak a tavaji ISIS-es FR verziót találtam.

magellanboy

#84
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Feltöltött kép
például, hátha nem kérded meg minden nap ;)

#85
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
http://www.biker.hu/...
www.ebike.hu - hajtómûvek

#86
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Valaki tud nekem aránylag pontos árat mondani az FSA V-drive Megaexo hajtómûrõl???

magellanboy

#87
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Kérdezném, milyen 60 ezer?
Ki a fasz aki megveszi annyiért?
Sehol máshol a világon nem annyi, valami debil a sram nagykerben(nagykeresek lehet ugrani) kitalálta hogy adjuk már ilyen geci drágán..
Miközben az X9-nek és a többi sram cuccnak is tudtak a kinti árakhoz hasonlót találni..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#88
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem xtr-em, és eszembe sem jut sramot venni. (alivionál se jutott eszembe)
már csak a kinézetért is. karbonmatrica :P

#89
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

9.0-m van, nem veszek még egyszer sh!manot.


nálam detto

#90
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Persze, csak ha már 60ezer akkor legyen tökéletes. De nem az. Bár a mezei bringásnak az XTR és az X0 is maga lesz a tökéj.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#91
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás


Azért az XTR azért nem 1 kategória az X9-el.

Bocs a regényért.


ebben teljesen igazad van, csak szvsz a magamfajta átlagbringásnak 1ébként tök felesleges az xtr is meg az x0 is......azért írtam hogy azon az áron én inkbb 2db x9

+ engem személy szerint kevéssé zavar az a kis recsegés, az már jobban idegesítne hogy mikor verem le vmi gyökéren, sziklán a nem occsó xtr-t vagy x0-t

és most is tartm hogy az x9 igénytelenebb beállítás, karbantartás iránt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#92
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

kíváncsi lennék a véleményetekre: köv hónapban szeretnék hátsó váltót venni. A januári bringában volt egy teszt az x.0-ról és azt írta róla a teszter ember h terhelés alatt recsegve ropogva vált. Az xtr tapasztalataim szerint simán vált még terhelés mellett is. Sram váltót még nem volt szerencsém kipróbálni de ha veszek akkor x.9 est vennék. Szal végül is a fõ kérdés h xtr avagy x.9 ?


Szóval a teszter az szerény személyem volt. És mint a cikk elején is írtam ezen az alkatrészszinten már tényleg csak kukacoskodni lehet. Az egyszerû bringás, aki megengedheti magának a majd 60 ropis árat annak úgy is ez lesz a megtestesült istencsászár cumó, és nem fog hibát találni, mert nincs összehasonlítási alapja, csak valami alacsonyabb kategóriás cumóval. És azért mert Sram és X0, és k...va drága azért ennek is lehetnek hibái.
A recsegés az pedig a váltási szisztémából adódik. Recsegett az elõzõ generációs XTR is terhelés alatt, az összes nem fordított bowdenhúzású váltó ilyen, mert ez a váltási rendszerbõl adódik. Elõször ugyanis a bowden nyúlik ahogy váltassz, + le kell küzdeni még a visszahúzó rugó erejét is + ott van még az is hogy egy sík felületnek préseled tulajdonképpen a láncot. Ez idõ (és + energia az ujjadnak) és addig a lánc szépen súrlódik a soron, ami pont elég ahoz, hogy a láncátvezetõ bemarásba ne akadjon be elsõre a lánc csak a következõbe és akkor surlódik, recseg. A fordítottnál nincs ilyen mert a rugóerõ állandó. Egyébként XC felhasználásnál igenis sokszor elõfordul, hogy mászás közben váltani kell, mert különben megáll a lábad és perec lesz. Az XTR és a többi fordított húzású váltó rugója simán fölrakja a láncot, a hagyományosak meg kerregnek kicsit.

Azért az XTR azért nem 1 kategória az X9-el.

Bocs a regényért.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#93
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

kíváncsi lennék a véleményetekre: köv hónapban szeretnék hátsó váltót venni. A januári bringában volt egy teszt az x.0-ról és azt írta róla a teszter ember h terhelés alatt recsegve ropogva vált. Az xtr tapasztalataim szerint simán vált még terhelés mellett is. Sram váltót még nem volt szerencsém kipróbálni de ha veszek akkor x.9 est vennék. Szal végül is a fõ kérdés h xtr avagy x.9 ?

ha nem számít az az 50g akkor szvsz x9......és majdnem 2db x9-et kapsz egy xtr áráért....amúgy amig vmi q.nagyot nem újít a shimano (vagy nagyon le nem csövesedik a sram) addig én se veszek sh-t , nincs vele semmi bajom csak a sram jobban bejön....(tapasztalat....:) )
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#94
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
9.0-m van, nem veszek még egyszer sh!manot.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#95
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
nem terhelés alatt kéne váltani...:-)

egyébként egy ideje x.9-et nyúzok; nem nagyon találtam benne hibát eddig.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#96
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
kíváncsi lennék a véleményetekre: köv hónapban szeretnék hátsó váltót venni. A januári bringában volt egy teszt az x.0-ról és azt írta róla a teszter ember h terhelés alatt recsegve ropogva vált. Az xtr tapasztalataim szerint simán vált még terhelés mellett is. Sram váltót még nem volt szerencsém kipróbálni de ha veszek akkor x.9 est vennék. Szal végül is a fõ kérdés h xtr avagy x.9 ?

#97
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
mindegy, úgyis sram kell .. :D :D

sx-5 ha olcsó, x-9 ha drágább és x.0 ha van lé bõven ;)

#98
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
cc vagy deha/frirajd satobbi okorkodes a celterulet?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#99
muffwaders

muffwaders

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
jó, köszi szépen. mit ajánlsz? 11-32 es racsni lesz a gépen, 8 sebességes. ez egy sram cuccos, sram pc-48 lánccal. milyen váéltót ajánlotok nekem? szal a márka nem érdekel, csak hogy bírja rendesen a gyûrûdést, lehessen tépni, ha kell. meg mondjuk nem méregdrága :)

#100
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Sziasztok!

Egy FSA V-DRIVE Megaexo hajtómû mennyit kóstál és megér-e annyit??

magellanboy