Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Látni & látszani!

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
8712 hozzászólás a témában

#8681
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
BRUCE ! Ha a lámpát nem a fejed felé fordítod, akkor nem lesz olyan gondod , hogy a pupillád túlságosan összeszûkül , márpedig ritka az akerékpáros aki szembe néz alámpájával. a másik amit ne felejtsünk el , hogy látszani sokszor legalább olyan fontos mint látni !

#8682
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
lerírom a saját hülyeségemet is

szóval - ÉN elõre nem látok lámpával, viszont marha jól a sötétben

de - hátulra cicaszem vörös villogó, valamint, szintén a nyeregcsõre (kihúzva 400-as... ;D) elõre felé cicaszem fehér villogó

namármost, ez már nem a szemed elõtt villog, s marha jól látszol minden irányból - nálam ez nagyon bevált, s mivel villogók, a rendszer takarékos is

#8683
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Most olvasva a topicot arra gondoltam, hogy ha elõre nem sok, hanem csak kis fényt raksz, azzal nemhogy jobban, hanem rosszabbul fogsz látni. Lesz egy fényes folt, aminek hatására a pupilla összehúzódik, ezáltal a folton kívüli helyek olyan setétek lesznek, hogy csak na. Viszont ha nincs lámpád, akkor a pupilla kitágul, viszonylag minden látható lesz. Persze nagy sebességnél vagy nagyon sötétben lehet, hogy nem így mûködik, mindezt csak feltételezem.

#8684
maceee

maceee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
neekem kérdésem,hogy ojat akarok elõre mint a sram smartbar csak néztem ugyan a cateyét csak azért az kicsit húzós és valami olcsóbb kéne és a lényeg hogy lássak is.
hátulra mit ajánlotok?

#8685
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Azért, mert, a nyeregcsõbõl kilátszó 3 centi csõre esetlegesen felrakva nem látszana, merhogy a nyereg vége erõsen hátra van döntve. Aztán lehetne még a nyeregvázcsõre, de az meg a kerék takarásában van, ahogy mocog a hátulja. Volt nekem egy ilyen villogó, amit gumával lehet felvenni az ember karjára vagy lábára... No, ez az elsõ esésnél könyökvédõként funkcionált, vagyis ripityára tört, ám legalább egy darabkája beleállt a könyökömbe...

#8686
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Jorus koma!!!
Miértnem lehet hátra felrakni a te csillagromboldra  a villogót ???

#8687
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ezért jó a sigma , az instant fölcsatholható a gépre  8)

#8688
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Nekem három biciklim van (egyelõle), de csak egy pár lámpám, mivel egyszerre úgyis csak az egyik keróval megyek. Ehhez az kell, hogy lehessen kapni külön tartót, a Cateye pl. ilyen. Ez nagyon fontos szempont!

#8689
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Gaboo ! Hátulra nem azért használnak piros fényt ,mert az rikító , hanem mert a piros fény öregszik legkésõbb, szóval messzebbrõl észrelehet venni mint pl a kéket, ami ugye a vörös ellentéte. Ezért használnak pl piros fényeket a magas épületeken tornyokon,  repülõkön stb  ;)
Ras ! engem is egy ilyen fejlámpa érdekelne ,ha találsz valamit légyszi szólj ! Na persze, ha én találok vmi jót, akkor rögtön közlöm veled !  ;)

#8690
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Hülyeség ellen nincs védelem!

#8691
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Egy gyalogos át akart kelni a zebrán. Minden jól ment a harmadik sávig, aholis egy 80-nal robogó szerb vadbarom fékezés nélkül elcsapta. Nappal volt, városban, a gyalogos azonnal meghalt. Talán nem volt eléggé kivilágítva..... :'(

#8692
Shaman

Shaman

    vendég

  • fórumtag
  • 237 hozzászólás
nem hinném, h egy elsõ villogó annyira zavarna az autók detektálásában ;D
bár fene tudja:)

#8693
Garancia

Garancia

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ha látni nem is, de látszani nem árt. Nem ér meg a bringád egy lámpát? Rólad meg nem is szólva.

#8694
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Szerinted?! :-/

#8695
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
most nem értlek kiscsango...
miért baj az ha én látszom???
lehet naiv vidéki vagyok, de ha a sofõr észrevett akkor már csak nem fog direkte elütni...

#8696
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ok, csak nekem olyan volt olvasni a soraidat, mintha a katalógust olvastam volna. :-/
Ha én nem világítok, sokkal hamarabb észreveszem a közeledõ jármûveket éjszaka, mint világítással. Igy sokkal hamarabb ki is tudok térni. Tehát mire észrevennének, én már rég eltûntem valamelyik keresztutcában. Egyébként a fél rokonságom sofõr, szóval ültem eleget a másik oldalon is.
Éjjel legfeljebb egy rendõrségi feljelentést kockáztatok, nappal viszont tényleg a bõrömre megy a vadászat. Hogy az autós hogy fog a lelkiismeretével elszámolni? Sehogy, eddig se tették. Nem mondom, hogy senki ne használjon világítást, mindenki úgy hal meg ahogy akar.
A Cateye pedig elég rosszul szerepelt nálam, a Sigma viszont annál jobb.

#8697
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
kiscsango:
Hogy naiv vagyok-e, mindenki döntse el maga. De, Te minden alkalommal a jó szerencsédet és az életedet kockáztatod az biztos.
Gondolom életedben nem ültél kocsiba éjszaka a sofõr mellett. Gondlom életedben nem láttad, hogy a kivilágítatlan bringás a semmibõl tûnt elõ a kocsi orrától 1 m-re. De sejtésem szerint az sem fordult meg a fejedben, hogy a szüleid és a téged esetleg elcsapó autóvezetõ, hogy fog a lelkiismeretével elszámolni.
Nem vagyok Cateye kereskedõ sem. Csak leírtam, hogy Én mit használok és miért. Ha Te leírod, hogy milyen gépet tekersz, vagy melyik gépért csurog a nyálad, akkor máris annak a gyártónak a kereskedõjévé válsz? Egy szóval sem mondtam, hogy mindenki Cateye termékeket vegyen. Bárkinek szíve joga, hogy megnézze milyen cuccok kaphatóak, összehasonlítsa õket, majd tetszése szerint válasszon.

#8698
kiscsango

kiscsango

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Gabo, hogy te milyen naiv vagy! :o
Esetleg egy Cateye kereskedõhöz van szerencsénk, vagy Kresz oktatónak készülsz?
Szerintem elõbb menj ki az utcára, és nézz körül!
Én határozottan állítom, csak azért élek még mindig, mert nem használok világítást.


#8699
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
;D

#8700
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Gabo yeahhhhh :) nagyon tutin nyomtad a lényeget... mostmár cska elõ kéne bányászni a lápmatesztes Bikkmakkot 8)